Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Co vybrat do začátku?

Autor Téma: Co vybrat do začátku?  (Přečteno 32535 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tara

  • Host
Co vybrat do začátku?
« kdy: 01 Březen, 2012, 14:41 »
Zdravím všechny,
 už se nějakou dobu zaobírám tím, že by se mojí anglické setřici (nadšený tahač) i mě líbilo prohánět se po lesích a lukách na koloběžce. Ještě jsme to nezkoušely, ale na bruslích nás to obě moc baví a já ji potřebuji čas od času trochu utahat s minimálním odrovnáním mě samé  ;) . Vážně řeším jakou koloběžku si pro začátek pořídit a jako pravá váha s tím mám problém.
 Po několikadenním porovnávání a pročítání snad všech diskusí na netu jsem teď u dvou typů a to worker vedic(http://www.worker.cz/3015/kolobezka-worker-vedic-20-a16-new) a woox. 1. bych chtěla požádat o přesnější rozměry u wooxu jako je celková délka, maximální výška a také šíře řídítek, výška stupátka, zda je možné přidat blatníky (nemusim být furt jak prase) nebo také světla a taková praktická věc jestli ji lze, třeba po menším demontu, přepravovat v kufru auta? Nikde to není k nalezení a tady to jistě někdo bude vědět.
Nepředpokládám, že by jsme jezdily častěji jak jednou týdně a nějakou závratnou rychlostí, ovšem také počítám s těžším terénem jako jsou polní a lesní cesty a nerada bych se někde zabila kvůli prasknutí rámu nebo něčemu podobnému a také se mi nechce dřív jak asi za 3-6 měsíců vrážet do ní nějakou další investici. Jsem 175cm vysoká/60kg a kvůli zranění zápěstí potřebuji mít co nejmenší zátěž na rukou, čili raději vyšší řídítka. Potom mám také trochu problém v 1+1 s uskladněním.
Vím, že o wooxu se toho všude píše celkem dost a šla bych do něj, ale tíží mě jeho velikost a ty blatníky. A o workeru se zase skoro nic nepíše, tak bych potřebovala od zkušených, kteří vědí na co se pro úplný začátek rekreačního ježdění zaměřit nějaké porovnání těchto dvou typů.
PS: určitě si nechci pořizovat nic dražšího aby mi pak náhodou neleželo 10 000 někde v koutě.

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #1 kdy: 01 Březen, 2012, 16:02 »
tohle si procetla uplne vsechno??
http://www.tombru.com/mushing/index.php?board=31.0

rozmery apod. bude nejlepsi shanet u vyrobce, ci prodejce...

Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #2 kdy: 01 Březen, 2012, 22:09 »
Jo, skoro všechno.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #3 kdy: 02 Březen, 2012, 15:33 »
Jo, skoro všechno.
klobouk dolů :) :)

rozměry Woox
http://files.e-mushgo.webnode.cz/200000041-c0fe3c177f/Woox-4425-z-boku-rozmery900.jpg

Za důležité považuji rozhodnutí zda se hrbit na 20 kole, navíc když se řidítka (představec) vytáhne na max výšku, taky nemusí vydržet
(ty 20 kola a nižší držení je fajn pro sport, kdy se člověk sníží - chce to stehenní svaly :))

Dávání kolobky do auta -to by chtělo vyhazováky. Už jsem registrovala úlevné reakce po zakoupení nosiče na zadní dveře - že není bahno v autě.
Blatníky - jde leccos, ale jak jednou zapadneš do bahna, jsi s blatníky hotová.
Běžně - pokud je mokro, kolobka stojí. Pokud je jedna louže co nejde objet, projede se pomalu a dokud se voda neocáká, jede se ještě pár metrů krokem.
Odkud jsi?
Ozvu se případně až za 4 dny, jedu na Edík a dál.


Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #4 kdy: 02 Březen, 2012, 19:09 »
No jo, když něco chci tak dovedu být hodně aktivní :)
Jsem ze západních čech. Od výrobce se mi povedlo dneska sehnat taky nějaké rozměry (trochu odlišné) "celková délka je 175cm, výška řídítek 99cm, světlá výška 8cm a 10cm".
Kdyby ten woox hlavně nebyl tak dlouhatánský a měl blatníky(ale to už je v podstatě detail) tak je to jasný.Bojím se abych ji nějak uskladnila v tom svém mini bytečku (27m2[\sup])
Nejlepší recenze na worker vedic je tady http://www.aktivity-sumava.cz/news/kolobezka-vedic-16-20/. U něj mě zase odrazuje hned zpočátku vyměnit řídítka a pak nefunkčnost brzdy při přendání zadního kola!? I když...mám dojem, že ty testy dělali na tom starším typu tak třeba to výrobci docvaklo a u nového už je to vychytaný?
Třeba někoho napadne ještě jiný typ v téhle cenové relaci.
Nezlobte se, že zase opakuji téma, které už tu bylo, ale jsem typická váha a to je mým prokletím :-\ Jsem vám vděčná za vaše rady i typy protože já s koloběžkami a mushingem nemám absolutně žádné zkušenosti.

Offline Nexxi

  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #5 kdy: 02 Březen, 2012, 19:27 »
když počkáte tak dva tejdny, tak budete mít ode mě, amatérského nadšence recenzi té yedoo mezeq kterou na tom webu aktivity šumava také najdete. mám ji objednanou:-) nadchlo mě, že má udajně vyšší stupátka a píše se o ní, že hodně vydrží, což nevím, jeslti by worker vydržel,o tom jsem takovou chválu neslyšela

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #6 kdy: 02 Březen, 2012, 19:39 »
No do workeru bych nešla, dvacítka kolo do terénu nic moc, kořen nebo díra se najde vždycky a navíc se budeš hrbit, takže nejenom zápěstí, ale i záda a krk dostanou záhul + si vytrénuješ pěkně nohy  ;D
Co se týče wooxky nacpu ji do kombíka celou bez jakýchkoliv úprav a i do sedanu by šla, pokud sklopíš zadní sedačky. Ale ze zkušeností vím, že bláto je snad furt a nosič dozadu na kufr už stojí pár kaček, ten náš vydržel už cca 15 let a při skládání to zabere zhruba stejně času co dávání kolobky do auta + úspora času při vysávání auta :-D
A podle blatníků bych se fakt nerozhodovala, je to investice opravdu pár korun a pokud je bláto a voda, moc to stejně nepomůže. Na rozdíl od kola tu stojíš těsně nad zemí, takže budeš stejně jako p.... ;)
Veronika Navrátilová

Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #7 kdy: 03 Březen, 2012, 10:15 »
když počkáte tak dva tejdny, tak budete mít ode mě, amatérského nadšence recenzi té yedoo mezeq kterou na tom webu aktivity šumava také najdete. mám ji objednanou:-) nadchlo mě, že má udajně vyšší stupátka a píše se o ní, že hodně vydrží, což nevím, jeslti by worker vydržel,o tom jsem takovou chválu neslyšela

Musím se přiznat, že koloběžky mezeq mě odpuzovaly už od začátku díky tomu trojitému rámu. Ovšem potom, co jsem si pročetla recenze, zjistila že ušetřím skoro 20cm oproti woox a odpadají nedokonalosti které má worker vedic a cena je tak někde mezi, začíná si mě získávat a v té černo bíle už vypadá taky o něco líp :)
Pak nastává otázka V nebo DISC brzdy? Setřice je drobná 20kg já 60kg.

pospa

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #8 kdy: 03 Březen, 2012, 12:03 »
nevím proč chceš furt krátkou koloběžku,čím je kratší tím je sice obratnější ale huř vede stopu takže to znamená že je i vratká.Takže pokud nejezdíš samé zatáčky tak vol raději delší.Jinak blatníky jsou naprostá zbytečnost jsou neučiné a ohledně brzd na začátek stačej véčka pokud zjistíš žeti nestačej tak stačí dát kvalitní kotoučovku do předu mám to také tak a jezdím dva ESP a stačí to.Takže spíš tu WOOX

Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #9 kdy: 03 Březen, 2012, 12:59 »
nevím proč chceš furt krátkou koloběžku
Protože se bude muset vejít do 27m2 ani o centimetr místa navíc :-\ Takže z tohoto důvodu musím opravdu šetřit každý kousíček.

pospa

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #10 kdy: 03 Březen, 2012, 13:26 »
pokud budeš mít přední kolo na rychloupínak tak jeto záležitost deseti sekund ho vytáhnout a zase nasadit ;)

Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #11 kdy: 03 Březen, 2012, 13:47 »
A tak mě napadá další věc. Jakou šňůru a jaký postroj pro pesici? Bude stačit obyč manmat vodítko s amortizérem(170cm a natažené 210) a k tomu ten jejich guard postroj? Vůbec si nedovedu představit jaká délka šňůry je potřeba.

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #12 kdy: 03 Březen, 2012, 14:18 »
Jednoduchá odpověd..na Radíkově mužeš vidět koloběžky a závodníky v kat.scooter..popř.rekreační jezdce v akci....bude zde HelaL.-myslím-která má koloběžky a u ní si je mužeš vyzkoušet...mužeš si u ní vyzkoušet ruzné typy postroju od ruzných prodejcu a výrobcu..vodítka...karabiny..atd...doporučení ode mne je naplánovat si cestu na závody v Radíkově a zde nejen získáš všechny informace..mužeš si vyzkoušet několik druhu koloběžek-myslím že žádný z lidiček kteří zde budou ti neodmítnou si na jejich brnu šáhnout...a taky mužeš všechno tohle vybavení po předchozím odzkoušení zakoupit...pokud se v něčem pletu prosím o uvedení na pravou míru.....ještě jedna věc..o koloběžkách nevím vubec nic....HOWGH

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #13 kdy: 03 Březen, 2012, 14:50 »
Taky jsem nedávno začínala, do kolobky s dvacítkou kolem vpředu bych nešla, zvláště když má tvoje psice 20kg, nadře se neskutečně. Psala jsi, že jsi ze západních Čech, tak asi na Radíkov daleko, ale teď o víkendu se můžeš stavit na Eduardu, bude tam jistě Hela se svým krámkem, můžeš si u ní vše vyzkoušet a poptat se. Psa si vem sebou.

Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #14 kdy: 06 Březen, 2012, 20:11 »
Moc všem děkuju za vaše odpovědi, zkušenosti a rady.
Nakonec jsem se rozhodla vybavit nás koloběžkou Yedoo Mezeq V-brake, postrojem Zero DC faster a jejich vodítkem s amortizérem 2m.
Tak doufám, že jsem se nakonec rozhodla dobře a bude nám to oběma "sedět".