Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Diskuse - moderovaná - co dál?

Autor Téma: Diskuse - moderovaná - co dál?  (Přečteno 9502 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Diskuse - moderovaná - co dál?
« kdy: 05 Březen, 2010, 11:45 »
budu požadovat aby na svazových stránkách mohl svaz moderovat diskuzi.
Já jsem dostala právo mazat příspěvky. (Podle některých mažu moc, podle jiných zas málo)
Snažím se na těchto stránkách nějak zastupovat Svaz, tam kde to jde.
Je to celkem časově náročné. Zda to má vůbec nějaký efekt, musíte posoudit sami.

Ohledně registrace
- asi by se měla zpřísnit, ale princip byl původně takový, aby na diskusi mohli i nečleni, hobbíci..

Slováci diskusi na svém mushingu zrušili, Poláci ji snad ani nemají. Nesvědčí to o něčem?

Zdá se mi, že než přísně moderovanou a cenzurovanou Svazovou diskusi, tak raděj nic. Sorry.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #1 kdy: 05 Březen, 2010, 11:56 »
Slováci diskusi na svém mushingu zrušili, Poláci ji snad ani nemají. Nesvědčí to o něčem?

Zdá se mi, že než přísně moderovanou a cenzurovanou Svazovou diskusi, tak raděj nic. Sorry.

Zrusit diskusi by byla skoda, je tu spousta uzitecnych informaci.

Clara

  • Host
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #2 kdy: 05 Březen, 2010, 12:04 »
já, byť hobbík jsem tu našla plno inspirace, rad, zkušeností druhých ohledně trénování, krmení,zážitků se psy, bezva inzerce díky které jsem prodala tříkolku a koupila koloběžku  ;) .....a dá se říct že je to trochu brána do světa mašerů - i pro nás hobíky, co tento sport a styl života obdivují....

samozřejmě každá diskuze má svá pravidla, kdo je poruší, jeho příspěvek je smazán - to mi přijde fér.
ta přebujelá debata kolem psů p.Hellera byla doufejme výjimkou...

nerušte to prosím, každý ráno se těším do práce díky novinkám na mushing.cz...

Offline Hanka

  • *
  • Příspěvků: 31
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #3 kdy: 05 Březen, 2010, 12:12 »
No já sem taky chodím jen na inzerci a fórum. Ty ostatní články (závody,kluby, žebříčky) téměř vůbec neotvírám. Se svým hoby týmem jezdím jen pro naši zábavu (mou a psů), nikde mě na závodech neuvidíte. Ale filozofie mushingu je mi blízká. Obecně- více se chodí na stránky s diskuzí a inzercí.
"Tamto " téma jsem pozorně sledovala ač nepřispívala. Takže bylo k něčemu dobré.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #4 kdy: 05 Březen, 2010, 12:42 »
Myslím, že registrací by se lecos vyřešilo, protože právě anonymita nahrává "spasitelům světa". Myslím, že původní určení diskuse bylo hlavně o výměně zkušeností a kontaktech. V akutních případech i  o případné pomoci. Ale určitě se s diskusí nezačínalo , aby se na ni zviditelňovali profesionální žvanilové, ono příliš demokracie škodí. A když se podíváte na současnou diskusi kromě několika příspěvků, které snad pomohly něco řešit, je to samý plevel , blábol a osočování kde koho včetně spousty lidí okolo mushingu, které znám osobně, zato různé nepodepsané žvanily nikoliv. Jestliže takový žvanil potom o lidech píše , že nemají rádi zvířata a že se k nich špatně chovají nemá na našich stránkách co dělat.  Věřím, že do očí by mi to neřekl a lidi , kteří nemají odvahu říkat do očí a musí se schovávat za různé "nicky" ať jdou jinam.

Offline huskies

  • **
  • Příspěvků: 84
  • Karma: +19/-8
    • www.husky.estranky.cz
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #5 kdy: 05 Březen, 2010, 12:49 »
jak by jsi si představoval registraci? Vždyť na internetu je spousta portálů, kde chtějí registarci a lze tam zadat smyšlené údaje, nick a jsi tam? Tedy pokud někde nenakupuješ, tam jedině asi uvedeš své indetifikační údaje správné. Tady jedině pod DID ale pak by sem nemohli hobbíci. Tak tedy jak?

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #6 kdy: 05 Březen, 2010, 13:05 »
Stejně jako to měli Slováci,resp.stačilo by, aby se nedalo přihlásit jako host ale registrovat se.Už i nepatrná ztráta anonymity spoustu odradí.Jako nepřihlášený by mohl jen číst.A lecos se dá zjistit i z vylhaných údajů.Hela kdysi taky čapla pár prudičů.Jak přestali být anonymní už nikdy nic nepsali.Tedy lépe něco než nic.Všimni si kdo tady ovládl diskuzi.To není nikdo z musherů nebo lidí kteří se o sport zajímají.Tyhle zajímá jednou mlok u Terezína,příště holubi v Brně,zítra Temelín ale od kompu zvedli zadek jen při cestě na záchod nebo do lednice.Nejsem odborník ale určitě pár lidí ví jak může mít admin povědomí kdo je kdo.Takže ztížit,ztížit a ještě jednou ztížit.Až vypadnou může se ulevit.

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #7 kdy: 05 Březen, 2010, 13:09 »
Jsem pro Diskuzi nechat na základě registrace DID, kde se u každého příspěvku objeví místo přezdívky právě toto DID i s jménem, tak jak je to na stejně veřejně přístupném odkazu viz. "seznam DID" v levém sloupci. Případně nečlen ať se hold s někým známým, který je majitelem DID, domluví o sdílení.
Myslím, že to je varianta maximálně otevřená, ale zároveň nenarušující současnou ochranou osobních dat.
To je můj návrh.

Jinak jsme národ diskutujících, takže by stejně dříve, nebo později založil někdo podobnou diskuzi na nějakém jiném otevřeném neplaceném serveru a o to by to byla horší nekontrolovatelná žumpa.

Za třetí se špatně a neobjektivně odpovídá na otázky nějakému anonymu.
Například protože znám firmu Zerodc, tak předpokládám kdo to asi je  přezdívka "sulika"
Často bych někomu z branže, kdo zde diskutuje, položil nějaký rozumný dotaz, nebo odpověď, ale nehodlám hledat v seznamu DID jestli ho  najdu, nebo v předchozích diskuzích jeho jméno. O to, si myslím, že jsou ty diskuze ochuzené.
« Poslední změna: 05 Březen, 2010, 14:38 od Michal M. »

Offline huskies

  • **
  • Příspěvků: 84
  • Karma: +19/-8
    • www.husky.estranky.cz
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #8 kdy: 05 Březen, 2010, 13:10 »
Souhlasím plně s návrhem MichalaM, nakonec jsem to uvedl i ve svém příspěvku, tedy s registrací na základě DID a současně i s tím aby hosté měli přístup do diskuze, ale pouze jako čtenáři bez možností aktivní účasti.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #9 kdy: 05 Březen, 2010, 13:16 »
Jestli se nemýlím, tak "tajná" diskuze na mushing.cz na základě přihlášení DID stále jede. Akorát že do ni moc nikdy nikdo neopsal...k čemu je diskuze v níž se nediskutuje?  ???

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #10 kdy: 05 Březen, 2010, 14:12 »
Většina kdo sledují diskuzi a dění kolem si všimla kdo je sulika neboť jsem se mnohokrát podepsal plným jménem a udělám to kdykoliv ;D.Myslím že stačí jen zamezit přístup nepřihlášeným a spousta starostí je pryč. ;)Nešněra

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #11 kdy: 05 Březen, 2010, 14:46 »
Případně nečlen ať se hold s někým známým, který je majitelem DID, domluví o sdílení.
Myslím, že to je varianta maximálně otevřená, ale zároveň nenarušující současnou ochranou osobních dat.
Tak zrovna prozrazení svého hesla je věc, kterou bych vysloveně zakázala.
Od hesla se odvíjí práva uživatele, leckdy mohou být vysoká (vkládání závodů, RZT..)

Ale abych trochu tlumila dalekosáhlé plány:
Systém jádra mushingu je momentálně funkční, se všemi databázemi členů, s celou chytrostí DID,žebříčků, MR,...  ale bez podpory (=žádný další rozvoj).
Systém diskuse tombru je zcela někde jinde, nepropojen s jádrem mushingu a závislý na ochotě Tomáše se nám o diskusi starat.
Peníze...


Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #12 kdy: 05 Březen, 2010, 15:52 »
Zrušením diskuze, nebo zamezením nečlenů psát příspěvky by napomohlo snížit integraci pejskařů z jiných kynologických odvětví. Není to tak dávno co jsem tu já i Verča čerpali cenné informace pro náš sport. Posune vás to opravdu hodně daleko, když nemusíte složitě hledat informace.
Toto je právě know how tohoto portálu. Administrátor by ho měl "prodat" za plnou registraci a určit pravidla diskuze.
Představte si, že najednou máte v ruce databázi několika tisíc pejskařů a odešlete jim pozvánku na závody, není to super?

martin v

  • Host
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #13 kdy: 05 Březen, 2010, 16:04 »
trefne. premira demokracie skodi. diskuze vzdy byla a bude pouze pro inteligentni.
povinnost registrace u prestiznich medii napr. kvuli prispevkum toho dukazem.

totalni souhlas: registrace na zaklade DID, neprihlaseni pouze a jen pravo cist.
pak pochybuju, ze bude duvod nejak extra moderovat diskuzi ci cenzurovat, tenhle problem vznika jen kdyz ma milion anonymnich pitomcu moznost nekam lozit a psat tam svy pseudouvahy.

[/quote]
Slováci diskusi na svém mushingu zrušili, Poláci ji snad ani nemají. Nesvědčí to o něčem?
Zdá se mi, že než přísně moderovanou a cenzurovanou Svazovou diskusi, tak raděj nic. Sorry.
[/quote]

urcite zruseni sk diskuze o necem svedci... a predevsim jeji duvody, viz ze prijdou o dotace (obhajoba jednoho ze zrusitelu) apod. ovsem to snad nebude nas pripad?!

martin vrtěl

martin v

  • Host
Re: Diskuse - moderovaná - co dál?
« Odpověď #14 kdy: 05 Březen, 2010, 16:06 »
ta citace se mi fakt povedla :-)