Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nejdou mu povely

Diskuzní fórum > Trénink

nejdou mu povely

(1/4) > >>

zingls:
mam takový maličký dotaz nejde mi naučit psa povelům doprava doleva( GEE,HO) atd........ už sním jezdím asi měsíc na kole(každý den asi 3hodinky) abych mu to vkloukal do hlavy a pořád nic  chci si prvni vycvičit  vůdčího psa a potom pořídit tahače::) ::)

Clair:
já doteď jezdila se dvěma psy zapř. za kolem a učila jsem je tak že k povelu jsem jim přidávala ještě ukázání rukou a nasměrování kola požadovaným směrem, netrvalo dlouho a chodí bez těchto podnětů
jen na povel. Přibyl mi třetí pes, tudíž jeden bude dělat lídra, možná to bude lehčí ale bude to pro psy změna, zatím čekáme až opadnou ledy  na cestách...

Buráci:
Myslím, že tři hodiny denně je strašně moc. Vyber si pro začátek krátkou trasu, cca 4-5 km, na které je hodně zatáček. Jezdi pořád tu samou trasu a důsledně na každé odbočce opakuj povely, případně ukaž i rukou, jak psala předřečnice. Až budeš mít pocit, že pes pokyny chápe, tak trasu natáhni. Špatná zpráva je, že existují psi, kteří se nikdy zatáčet nenaučí... ;) Lucka

danhakl:
Prý je dobré učit nejdříve jenom na jednu stranu. Až to pochopí a naučí se to přidat druhou stranu. A 3 hodiny denně mi také přijdou hodně. Aby se mu to neznechutilo.

Clair:
jéje, jsem si ani nevšimla....3h jsou opravdu moc...my chodíme tak na 20,30 minut jak kdy....taky víceméně začínáme...jak  píše Lucka, potvrzuji že je dobré jezdit víckrát  jednu trasu, naučí se rychleji. Pes potřebuje víc podnětů. Já mám problém s tím že pes, který je 100% na povely není tahoun, je spíš do počtu, takže ho nemůžu dát dopředu, protože by to prostě nejelo... Tak držím palce.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi