Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tříkola

Diskuzní fórum > káry

Tříkola

(1/4) > >>

Vlastimil:
Zdravím,
 
Jezdí tu někdo 6 a více psů na Tříkole ?? A jakou máte Tříkolku a psy ?? Na co si dát pozor při jízdě a hlavně jak se Tříkola chová když jezdíte ??
 
 Díky za info..

RomanH:
Ahoj,
 na závodech se jezdí tříkolka pouze a výhradně do 4 psů.  Jakmile pojedeš 5 a více psů musíš jet na 4kolce. Co se týká chování tříkolky tak si to musíš vyzkoušet, ale doporučuji napoprvé zapřáhnout 4 psy a méně. Jinak tříkolka je v pohodě, tedy pokud nejsi poleno a nestojíš na ní jak na fošně. :)

HelaL:

--- Citace: Vlastimil  14 Říjen, 2015, 14:52 ---Zdravím,
 
Jezdí tu někdo 6 a více psů na Tříkole ?? A jakou máte Tříkolku a psy ?? Na co si dát pozor při jízdě a hlavně jak se Tříkola chová když jezdíte ??
 
 Díky za info..

--- Konce citace ---

Božíčku .. 6 psů+tříkola.. příjde na to jakých psů... Já jezdila léta se čtyřkou alaskánů. Plnou čtyřku jsem si troufla jen na závodech na zabezpečené trati. Jinak na tříkole tak se třema, nebo max se čtyřma když byli malí a slabí. Tříkola může být široká a stabilní (bláhovka, tektoss, tracz.. nebo chlaňovka - vyšší, užší, méně stabilní. Stabilní tříkola se chová líp v zatáčkách, je menší šance, že se vyklopí po tečně ven :)  Základní problém tříkoly je ale to jedno přední kolo - stačí malá chybka v převedení předního kola přes nerovnost, zatáčku.. a člověk letí..

třeba tady je chlaňovka v zatáčcce http://samota.mushing.cz/2007/09Cakov/02SoZatacka/6632.html  -- je vidět jak mocí musí Pavel vyvažovat, aby nevypadl
tady bláhovka z kopce a pravoúhlé zatáčce http://samota.mushing.cz/2006/33Cakov/11NeTrat/2837smyk.html - je vidět jak široká tříkola dobře sedí ve smyku, psí pohon ji stihnul vytáhnout ze zatáčky dřív, než jsme se potkali se stromy na kraji trati :)
a tady je Traczovo exhibiční video, jak to vypadá, když to nevyjde - dost blbé i pro psy, za kterými lítá tříkola, ze které musher "vystoupil"
https://www.facebook.com/igor.tracz/videos/978098548895237/
..jinak můj Martin na tříkolu nevleze od Přeštěnic 2002, kdy si při saltu z tříkoly přerazil klíční kost..



Siberian Husky Kennel V pohybu:
Prikladny clanek Heli) a to tenhle pan na trikolce umiiiiiiii. Muj poznatek ke clanku tazatele. Trikolka se sesti psy mozna dobre pojede. Mozna ho z ni nesetresou ale urcite nepujde zastavit. Nemluve o sprintu za kocickou. Ctyrkola mnohem mnohem lip prenese brzdnou silu na povrch. A jde na ni vcelku jednobduse vytvorit nejaka zachrana brzda. Aby ctyrkolka zustala stat a ty mohl ke psum. Trikolku neukotvis jen tak. Je moc lehka a nestabilni.

Vlastimil:
Chápu Vaše obavy,ale na některých obrázcích jezdí 6psů a to i 8 psů.. Já mam udělanou chlaňovku,a vím jak to není jednoduchý natom jezdit... Tak jsem chtěl vědět zda to někdo tady zkusil... A jaký stím ma zkušenosti.. Já bych na závody nejezdil,chtěl bych jezdit pro vlastní zábavu....

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi