Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194113 krát)

0 uživatelů a 8 Hostů prohlíží toto téma.

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #60 kdy: 21 Leden, 2010, 11:07 »
No tak ,páníček vypadá na fotkách líp,než jeho psi.Sám si dopřává,nešidí se ....  :-X ;) :)


tady o štěněti, v r.2007
http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=free&m1=forum&tema=16780&nadriz_tema=0&prehled=N&temata=N
« Poslední změna: 22 Leden, 2010, 10:37 od eva »

Offline Kacer

  • **
  • Příspěvků: 51
  • Karma: +0/-7
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #61 kdy: 21 Leden, 2010, 11:43 »
Me to neda sem neco nenapsat.

Pokud to je opravdu pes p. Hellera, tak tento clovek by mel dostat dozivotni zakaz na jakychkoliv zavodech bez ohledu na tridu, protoze to je @#$%^&* a ne clovek, natoz musher (jenom nevim co potom udela se zbyvajicimi psy). A jestli k tomu plati i to z Tocniku, tak je to super $%^&*.

Pokud to neni jeho pes, tak se p. Hellerovi omlouvam, ale vychazim z podkladu teto diskuze.

Kacer
 

Tereza K.

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #62 kdy: 21 Leden, 2010, 12:03 »
Právě jsem mluvila s p.Anderlem, psa si chce zatím ponechat a spíše hledat nového majitele v okolí...  :-\  (já jsem z Vysočiny) Doma ho mít nemůže, ale snad zajistil prostor, kde bude přes víkend v teple a klidu a on se o něj zatím postará.
Ale prý původní majitel chce prodávat (možná darovat) další psi. Netuším, jestli jsou ve stejně zuboženém stavu...

jana p

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #63 kdy: 21 Leden, 2010, 12:08 »
Nedá mi nereagovat. Procetla jsem celou diskusi o tomto prípadu a neubránila jsem se slzám. Nevím, komu pejsek patrí, ale zjistit cloveka jezdícího s tymem na Domazlicku si myslím nemel být takový problém. Skijorinkáre prosím, lidí kterí si jezdí jentak pro radost s 1-2 psy je mnoho. Jsem na toho cloveka nazlobená a nezaslouzí si jiné jednání, nez s jakým on nakládal se svým psem. Uz jen to, ze v techto dnech, v této zime odlozí rozehrátého, rozdýchaného psa nekde, bez prístresku, pomoci, lidí... NECHÁPU. Ano, pes mel oblecek, ale to nic nemení na tom, ze buh ví, kolik mel kilometru za sebou, jak byl mokrý od snehum nebo "upocený, oslinený" a v takovémhle stavu se nedívím, ze prípadne utekl. Neuznávám takovéhle nakládání ani se severskými, chlupatými psy, kterí mohou snadneji prezít, ale ESP to opravdu nedokáze. Takový pes bezí na plný kotel, dobehne vycerpaný a potrebuje veskerou péci. Snadno se dostane do krecí, snadneji prochladne. Vydává strané energie aby se zahrál a strasne hubne.
Dalsí vecí jsou odreniny. Ty nemusel mít od majitele, ze ho nekde vlácel. Mohlo se mu to prihodit nekde pri jeho hledání pomoci. Mohl nekam spadnout, mohl se potkat s jinými psy. Mohlo se stát opravdu cokoliv.
Pes je ale na to, ze byl venku pouhý jeden den opravdu sílene vyhublý a tím se prikláním, ze mu doma u majitele nebylo asi venováno tolik pece, jak by melo. Vím, ze nekteré ESP jdou velmi spatne zakrmit. Také jsem mela jednoho doma, vsichni mi ríkali at uz mu dám konecne najíst. Ted uz je to dedecek a poslední dva roky, co nebehá v záprahu, zacíná se konecne zakulacovat, bastí jak o zivot a ceká na ostatní, jestli neco nenechají.
Proto nesudte, kdyz nevíte, co pejska po jeho vyrazení ze sprezení potkalo. Sudte to, jaký má onen "MUSHER" tréninkové metody. Evidentne mel predtím severské psy, se kterými (ac se mi to také nelíbí) si to mohl dovolit. Sudte to, ze prípadne odreniny nezpusobil onen clovek svou jízdou, ale svým zacházením se psím atletem po tréninku. To, ze se na velkých závodech psi odkládají na kontrolách je neco uplne jiného, tam je o psy postaráno. I kdyby jen zandáním do boxu - ale pes je v teple.
Pokud nemám nikoho s sebou, pripadne nekoho na "krizovatce", kudy projízdím, nemuzu tam psa preci jentak bezprizorne NECHAT! I kdyby neutekl, jak dlouho tam muze takový pes cekat, nez pro nej prijede?
Proc asi nebezel? Byl vycerpaný, treba mu neco bylo, neco ho bolelo a ty ho tam nechás???!!! V zime, ve snehu a mrazu???!!! Tak se chovás ke svému partákovi, ke svému kamarádovi, který pro tebe pracuje? A kdyz nepracuje, nebezí podle tvých predstav, proc ho zaprahás?! Proto, aby si ho po pár kilometrech NEKDE ODLOZIL?! Kdyz delá doma neplechu, kdyz zaprahás a chce taky - chápu to, ale kdyz vís, ze na to nemá, proc jsi ho nekomu nedal, nebo proc ho po tréninku nezapráhnes solo, nebo s nekým jiným, aby se vybehal? Ze to nejde? Jde, já to delám taky tak! Bydlím skoro v Praze, tréninkové moznosti mám opravdu jen velmi omezené a na tréninky dojízdím celkem 50 km (na podzim). V zime jezdím 180 km na hory, kde bydlím v aute, mrznu kolem neustáleho napájení, vencení a trénování, ale nikdy nezapomenu svého dedka projet, byt jen na pár kilometru! Nemám jednoho psa. Mám jich 6 a bylo jich víc! Je to drina, ale jsou to moji kamarádi, oni stojí za vsemi uspechy, které jsem kdy mela! Mám malé díte a presto vsechno to jde. Ted jsem nemocná, musím být doma. Kdyz jdeme trénovat, sane uz nemáme, jezdíme na káre. Zapráhneme mladochy na pocátecních 5 km a pri projízdení kolem baráku - auta..., pripráhnu psa, který uz nemá na ten pocátecní sprint, nebo je po nemoci-zranení. A jde to!
Tento sport není jen koníckem, ale zivotním stylem, kterým jsme se rozhodli zít. Paklize to cítís stejne a dokázes se takhle zachovat, pak tvuj zivot opravdu za moc nestojí! Uvedom si, ze pes není vec, ale zivá bytost - dýchá, vnímá, miluje a chce být milován.... At je jeden, nebo treba tricet. Porád je to zivá bytost a ne stroj pro mého konícka!
Nezlobte se na mne, ze jsem to napsala, ale já to takhle cítím a opravdu se mne to dotklo.

Olina + Ája

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #64 kdy: 21 Leden, 2010, 12:09 »
Jde mi prostě o to, jestli je velký rozdíl mezi ESP a jiným plemenm, satčili by mu po určitou část roku obyč. procházky

ahoj. mam doma fenecku esp (malickou, 20 kg) a co se tyce sportovani, vzhledem ke sve blahobytne :-) postave  rozhodne nebeham - vychazky, treky,litani na volno, coursing Aje ke stesti a spokojenosti uplne staci. Jak uz bylo napsano, tak ted to bude spis o tom, aby ho mel nekdo hodne rad a venoval se mu. Bohuzel si psika uz sama vzit nemuzu, tak kdybyste se rozhodli ho vzit, ma u me darek - canicrossovou vybavu (opasek, snuru, postroj) ..... Neber to prosim jako milodar - je to pro nej ne pro Vas :-) Olina a Ája

p.s. doufam, ze se tento pripad nezamete pod koberec a poradne se rozhrabne. a hlavne, ze ten clovek, ktery je schopen neco takoveho provest svemu psovi, bude po zasluze potrestany

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #65 kdy: 21 Leden, 2010, 13:11 »
Možná to tu zapadlo, ale v tomto případě dávám podnět k řízení Sportovně technické komisi.
Pes v takovém stavu není slučitelný s ničím co mushingu patří - od našich řádů po naše svědomí.
Musím samozřejmě sehnat další podklady, protože každý má právo na pohled z obou stran.
Předpokládám řešení v rámci STK teď o víkendu.
Do té doby nemá cenu to dále rozebírat.


Přečetl jsem si zákon na ochranu zvířat. Mám pocit, že toto STK nevyření, není to emotivní kopnutí do psa, ale zářný příklad lidského hyenismu. Nějaký roční zákaz startování pro tohoto člověka není trestem.
PS : zajímá mě, jak se s tím poperete, jak hodně vám záleží na přístupu "mushera" ke psům

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #66 kdy: 21 Leden, 2010, 13:56 »
No myslím, že MiVo má pravdu, tohle STK nevyřeší, ač znám Hellera už z dob kdy jsem začínal, něco jsme spolu vypili a v hospodě i psů naseděli, jsem úplně pro podat trestní oznámení (zúčastněné osoby - pán co ho našel, veterinář, SOS psí linka).
Protože s takovou,
Hellere jdi do prdele!
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Kora

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #67 kdy: 21 Leden, 2010, 14:01 »
Jsem absolutní laik, co se vašeho sportu týče, na odkaz jsem narazila na Fauně. Člověk, který takhle zachází se psem by měl být vyloučen ze všech organizací, které mají se psy něco společného ! Dnes se zbaví jednoho, co udělá zítra s dalším, který nebude běžet podle jeho představ a nebo zestárne ?
Ať honí na sněhu motorku a ne psy !

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #68 kdy: 21 Leden, 2010, 17:30 »
Nedá mi to...
Mám pocit, že před lety (já nevím, pět, možná i sedm let zpět?) měl Heller aféru tenkrát ještě s malamuty. Tak nějak matně si vzpomínám, že to bylo i v televizi, i v novinách. Že psy nekrmí a že se jim nevěnuje - nevím, jestli to tenkrát řešil s městem nebo kým... Pamatuji si záběry z výběhu. Vzpomínáte si na to někdo? Byl to tenkrát také Heller? Nemůžu to nikde po internetu najít, ale mám za to, že nelžu (snad).

Kamarádství stranou, tohle nesmí dělat. Když je třeba, tak se o psa musí každý umět postarat, je to minimálně jeho závazek vůči psu, morální věc, když už teda ne parťák a kamarád. Ať už dát ho do pomalejšího týmu nebo do rodiny, majitel přeci ví, kde mu bude dobře. Pohled na toho psa je útrpný, ať už si zranění způsobil před nebo po útěku/vypuštění či já nevím co.

 ???

Václa

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #69 kdy: 21 Leden, 2010, 17:30 »

 UZ JSTE NEKDO VOLAL NA TO CISLO? ABYCH NEBYL STEJ?

zkuste to číslo:  606 94 40 02


---------------------------------------
---------------------------------------

Pro MiVo:

Nevím, jak konání Hely vidíš Ty, ale na mě působí, že se snaží nejdřív něco zjistit a pak teprve bušit do stroje...:

Citace
Nebudu dělat soudy, dokud nevyslechnu druhou stranu, věci se mohou různě zvrnout a překroutit...
Napřed musím zjistit jméno.
Pokud někdo víte, mailněte mi, ať ušetřím čas a peníze za telefony.
Závěry sem napíšu.

Trocha ticha v éteru by teď prospěla víc, než co jiného...  :-X


Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #70 kdy: 21 Leden, 2010, 18:00 »
Nedá mi to...
 Vzpomínáte si na to někdo? Byl to tenkrát také Heller? .

 ???
JJ ale BRÁCHA ...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #71 kdy: 21 Leden, 2010, 18:01 »
UZ JSTE NEKDO VOLAL NA TO CISLO? ABYCH NEBYL STEJ?
zkuste to číslo:  606 94 40 02

Volala jsem tam, žádné nové informace.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #72 kdy: 21 Leden, 2010, 18:03 »
... ticho v éteru...bohužel tohle téma jede nezávisle na všech možných psích diskusních serverech...a nemaj tam pro mushery jako celek vlídnýho slova... :(

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #73 kdy: 21 Leden, 2010, 18:08 »
Nedá mi to...
 Vzpomínáte si na to někdo? Byl to tenkrát také Heller? .

 ???
JJ ale BRÁCHA ...

Tak jo, díky za info, nechci z neúplných informací dělat lež, tak jsem se raději zeptala  ;)

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #74 kdy: 21 Leden, 2010, 18:28 »
To : Bahulice
Tak jim můžeš poslat informaci že musheři založili nadaci ANTI-HELLER, kam všich kterým není lhostejný osud týraných psů můžou poslat nějakou částku. Za vybrané peníze se zaplatí kvalitní právník, který se chovateli dle zásluh odmění a psovi se zabezpečí lékařská péče.