Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 "vydařený" podzimní trénink- trestní oznámení

Autor Téma: "vydařený" podzimní trénink- trestní oznámení  (Přečteno 4828 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jura Stanjura

  • Host
Tenhle příběh je velmi čerstvý a skutečný, jako nos mezi vočima, přestože může znít jako příhoda z Dikobrazu. Zkrátím to, komu by se to chtělo číst...
Celé se to odehrálo na konci září, jednoho pěkného slunečného podvečera. Vzal jsem pejsky do dodávky, že si pojedem zatrénovat kousek za vedlejší vesnici, kde jsou pěkné cesty a dokonce malá čistá přehrada na osvěžení psů. Několikrát už jsme tento okruh jeli, idylka, měkké cesty, borový lesík, přiměřeně kopcovitý terén.
Jenže už při zapřahání psů nastaly komplikace. Nejprve asi 5 m od nás zastavila malá holčička s jezevčíkem, že se na nás asi bude dívat. Řekl jsem jí, ať jde trochu dál. Psi o ní už věděli, ale hleděli si svého. Později se k ní přidala nějaká paní na kole. Nevěnoval jsem jí pozornost (měl jsem dost starostí se startem)...možná jsem měl.
Pak nastalo něco mnohem nepříjemnějšího. Já nebo psi, to je jedno, jsme šlápli do díry v zemi, která byla vosím (včelím?) hnízdem! Asi jsem se s tím takhle naživo setkal poprvé a dost mě překvapilo, co se potom dělo. Byli jsme okamžitě pod palbou žihadel, teda aspoň já. Vosy se nějakým tajným způsobem domlouvaly a napadaly mě dál a dál- dostal jsem tak 10 žihadel, běhal jsem tam jak magor a měl jsem pak několik dní nateklé rty, spánky a krk. Psy jsem ani nestačil vnímat, ale vypadali bez problémů. Padlo při tom i pár vulgárních výrazů- byl jsem opravdu zaskočen. Stále přihlížely ty dvě!
Nicméně nakonec jsme nějak odjeli, že aspoň hupsnem do té vody, ať se psi ochladí. Klidně jsme se proběhli a tohle by byl konec trochu nevydařeného tréninku, kterých už bylo mnoho.
V pondělí mi volali policajti. Bylo na mě podáno trestní oznámení, tak ať příjdu k výslechu- do telefonu mi nechtěli říct podrobnosti. 2 dny jsem si lámal hlavu, co jsem provedl a na nic jsem nepřišel. Trestní oznámení už není stížnost na štěkání nebo zastavení v zákazu zastavení.
Včera se leccos vysvětlilo. Bylo na mě podáno TRESTNÍ OZNÁMENÍ ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT, paní místo aby šla za mnou tak si opsala značku auta a šla mě udat! "Psi byli NUCENI HO TÁHNOUT" stálo v oznámení, já jsem jim vulgárně nadával, mlátil je a házel s nimi o zem...Chvilku jsem seděl jak zařezaný, policejní výslech mi není příjemný. Nakonec jsem ale poměrně příjemně pokecal s komisařem na kriminálce a moc se mi ulevilo. Ve psech se docela orientoval, zná evropáky a saňové sporty a za týrání taky považuje spíš překrmování pejsků v paneláku. Sepsali jsme protokol, příjdou si psy ještě nafotit. Snad to tímto končí...dokud nanerazím na další/ho nesvéprávnou/ého kolemjdoucí/ho...
Stalo se někomu něco podobného? Na tohle krásně sedí heslo jednoho místního mushera (nevím, od koho je to převzaté a je to jedno): nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Milan Daško

  • Host
Opitý poľovník na posede
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosinec, 2014, 19:58 »
Jeden príbeh,ale s fatálnymi následkami sa stalo aj mne.
Nie je to čerstvé,stalo sa to pred 2,5 rokmi.Bývam na Slovensku,v malej dedinke na úpetí Bielych Karpát,asi 8 km od Čiech.Vtom období,keď sa tento incident stal som mal čistokrvného haskiho-veterána mal už 13 rokov,bol kľudný,žiadne naháňanie divej zveri už neriešil,bol mi vďačný(aj ja jemu),keď sme si išli zabehnúť.Pred behaním som ho ako obyčajne pustil k potoku na vyvenčenie,napitie vody(potok máme hneď za záhradou).Manželka bola na záhrade,tak sme sa chvíľu rozprávali.Zrazu zaznela silná rana z pušky.Vprvom momente ma ani nenapadlo,že sa strieľalo po mojom psovi,začal som ho volať a hľadať,keď ho nikde nebolo,začal som niečo tušiť.Psa som našiel streleného na chodníku pod posedom(120m od konca našej záhrady a 210m od domu).Pozrel so sa na posed a na posede som videl neakých poľovníkov,spýtal som sa ich prečo mi zastrelili psa.Ich reakcia - kde akého psa - ma totálne vytočila.Vybehol som na posed,aby som sa pozrel,čo za poľovníkov to tam hore je.Na posede to "voňalo" po slivovici  ako v pálenici.Najskôr som chcel dať strelcovi na hubu,ale som sa ovládol,povedal som im,že opitý s puškou nemajú čo robiť na posede a strielať.Zrovna v tom období na slovensku schválili zákon o vodení,púšťaní psov v lese,v poľovnom revíri.(Pes musí mať viditeľný obojok,nesmie byť ďalej ako 200m od obce,má behať do 50m od majiteľa ).Milým poľovníkom som povedal,že podľa mňa porušili zákon a volám na nich policajtov.Bohužial som nemal pri sebe mobil.Pri schádzaní z posedu sm si všimol,že sa začínajú baliť,tak som im zobral jednu poľovnícku bundu na čo sm ich upozornil,že ju beriem,aby z posedu neušli,pretože mi opilleckým bľabotom tvrdili že oni sa ničoho nedopustili.Utekal som domov pre mobil,zavolal som policajtov,dobehol naspeť k posedu.Poľovníkov tam samozrejme nebolo.Pri úteku stihli haskimu zobrať červený obojok,ktorý mával stále na krku.Keď prišli policajti,tak začali riešiť.O novom zákone samozrejme nevedeli nič.Meno poľovníka sme našli zapísané v poľovnej knihe v susednej dedine.Doma samozrejme nebol,alebo aj bol,ale neotvoril,takže fúkať mu policajti nemohli dať.Na druhý deň po tomto incidente a po informáciach od jedného z policajtov(bol tiež poľovník z tej istej dediny)dal na mňa tresné oznámenie za ublížene na zdraví(vraj so mo dal na hubu),za krádež poľovníckej bundy,v ktorej vraj mal 100,-€.Takže vyšetrovaný som bol ja.Pred termínom výsluchu som ešte volal policajtovi či mám zobrať tú poľ.bundu na stanicu,alebo ju mám vrátiť polovníkovi.Ten mi povedal,že si ju mám nechať doma.Na výsluchu mi povedali o tom tresnom oznámení,ktoré podal poľovník na mňa.Moje tresné oznámeni bolo zamietnuté,pretože posed z ktorého poľovník strieľal (mimochodom postavený na čierno) bol 210m od najbližšieho obydlia,pes vraj naháňal srnku,nemal žiadny obojok,tak ho mohol zastreliť.Na ten alkohol samozrejme poľovníka nechytili,nedali mu fúkať,tak sa mu nedalo dokázať,že bol opitý.Riadne ma to vytočilo a milému policajtovi som povedal,že keď sa nedovovolám spravodlivosti u policajtov,tak tento príbeh dávam do médií.Policajt sa začal živo zaujímať,že do akých médií chcem tento príbeh dať.Na to som mu povedal,že sa to určite dočíta.N druhý deň mi policajt zavolal,že poľovník tresné oznámenie  stiahol,že som mu na hubu nedal,že v bunde 100,-e nemal.Po týždni mi prišlo predvolanie na priestupkové konanie do nášho okresného mesta.Po mojej a poľovníkovej výpovede mi vyšetrovateľka povedala,že verí mne,nie poľovníkovi,ale bohužiaľ poľovníka nemôže potrestať a mne musí dať zo zákona minimálnu pokutu 7,-€,za to,že som poľovníkovi odcudzil bundu.(Ak by som tú bundu doniesol na policajnú stanicu,tak by žiadne priestupkové konanie nekonalo).
Nakoniec som to všetko nechal tak,povedal som si,že tomu poľovníkovi som mal dať nahubu a nič neriešiť.Mimochodom ten poľovník sa volá Sochor,býva v Kameničanoch.Haskiho som pochoval pod posedom.Mám teraz dvojročného haskiho, pravidelne beháme,chodíme na preteky(CC),len občas,keď bežím okolo neakého posedu mám zlý pocit,či tam náhodou nesedí opitý poľovník...
Čo by ste na mojom mieste spravili Vy?Alebo sa Vám stalo niečo podobné?             

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:"vydařený" podzimní trénink- trestní oznámení
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosinec, 2014, 22:17 »
Smutný, ale voni ty boží mlejny melou a voni se ti "polovníci" vystřílí sami... každý rok na tom usilovně pracují. Tímto se chci omluvit těm slušným, kteří si nezaslouží jediné špatné slovo, bohužel takových sem potkal jen málo.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58345
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58345
  • Karma: +0/-0
Re:"vydařený" podzimní trénink- trestní oznámení
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopad, 2023, 20:31 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58345
  • Karma: +0/-0
Re:"vydařený" podzimní trénink- trestní oznámení
« Odpověď #5 kdy: 09 Leden, 2024, 05:56 »

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58345
  • Karma: +0/-0
Re:"vydařený" podzimní trénink- trestní oznámení
« Odpověď #6 kdy: 03 Únor, 2024, 11:41 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт