Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 trénink a běžkařské tratě

Autor Téma: trénink a běžkařské tratě  (Přečteno 8336 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline labraus

  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
trénink a běžkařské tratě
« kdy: 23 Listopad, 2011, 12:23 »
Prosím, prosím, jaké máte zkušenosti s běžkaři, kteří si zapomněli doma psi? Jak se tváří, když jim vlezete na trať? Je možné se nechat na běžkách tahat pesanama na oficiálních  běžkařských tratích na horách?
Já se nechám tahat dvěma psicema na rozdvojku a když je okolo tratě ušlapáno, tak běží každá z jedné strany stopy. Když je však kolem stopy půl metru měkkého sněhu, tak samozřejmě moudře šlapou stopou, aby se nebořily. Loni bylo i u nás na Křivoklátsku hodně sněhu, ale když nějaký běžkař chtěl koukat zle na mé pejsky, že šlapou ve stopě, tak měl smůlu, protože naprostou většinu stop jsem vyšlapal  já a moje psí holčičky sám. Teď mne však už přestala ta naše nížina bavit (málo sněhu - moc pražáků ;)) a tak plánuju přesun do Krušných hor. Máte někdo zkušenost, kde trénovat hentýn skijoring na horách?

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopad, 2011, 13:10 »
do Krušnejch néééé, tady jsou alergický ... ještě po tobě budou pražáci vymáhat prachy za hůlky, co ti zloměj o hřbet ...

Offline labraus

  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopad, 2011, 13:32 »
Kdo je alergickej a na co? A kde? Co já teda slyšel, tak maj krušnohorci velké problémy stíhat údržbu stop i na magistrále. Neříkám pokud někde mají stopu perfektně upravenou strojem - pak jim sem tam tlapka ve stopě může vadit. Ale aby se na nás někdo mračil, když projedem zasněženou stopu, nebo manuálně vyšlapanou  :o ? Tak to snad může jenom pražák  ::)  ne?

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopad, 2011, 14:11 »
Pokud vim, tak jsem okolo Prahy problem nemel nikdy. Jakmile jedes dal, v podstate kamkoli, je problem. Takze bych s tema Prazakama spis brzdil.
Psy nemaj radi vsude obecne, ale pokud se budes chovat slusne a ohleduplne, tak to vetsinou projde.
Tobi

Offline labraus

  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopad, 2011, 14:42 »
bohužel já mám s pražákama dost zkušeností, které mne totálně odbrzdili - raděj nemluvit.
Ale spíš jsem se ptal na to, jestli je vůbec možné se psem na běžkařskou trať. Jestli je to někde nějak zakázáno?
« Poslední změna: 23 Listopad, 2011, 14:45 od labraus »

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #5 kdy: 23 Listopad, 2011, 16:16 »
Idealni je treba Jizerskohorska magistrala. Akorat musis jet rychle a s nikym nediskutovat a neposlouchat, co lidi rvou  :D

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #6 kdy: 23 Listopad, 2011, 16:39 »
No jde nejde... někde mají značky, že je na stopu vstup se psem zakázán, ale nevím jakou to má právní váhu, respektive kdo a na základě čeho by třeba mohl dát nějakou pokutu za nerespektování jakési podivné značky, která není navíc na všech možných cestách, které se na stopu napojují.

Ale hlavně je to o tom mít na to nervy, protože se vždy najde nějaký rapl který bude nadávat a je úplně jedno jestli je to oficiální trasa, neoficiální, nebo jsme si ji sami vytvořili ježděním se psy. Jakmile se na obzoru objeví lyžař padesát let a víc v červené kombinéze tak se dá téměř se 100 procentní jistotou očekávat nějaký slovní výpad.

My se také snažíme takovým trasám vyhnout, protože to bereme jako relax a nejsme zvědaví na nějaké kecy od některých rádobysportovců, kteří si myslí že v zimě patří hory jen lyžařům...

Jo a pokud si někde vyjezdíme stopu, tak do několika dnů už na ní jezdí lyžaři a někteří z nich si zase myslí že je to jen jejich jejich stopa a je to tu nanovo. Poslední léta máme pocit že je klidnější svezení na káře než na saních, nebo na běžkách se psem.

Sem se to zase rozčílil  >:(   a to už jsem se na sníh těšil  ;)

Offline michalcz

  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Karma: +5/-2
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #7 kdy: 23 Listopad, 2011, 16:47 »
Balancuju mezi oběma stranama - lyžaři/psičkaři. Pro klid duše doporučuji finančně se podílet na úpravě stop a tím zavřít pusu prudičům. Mít povolení od správy stop. Jezdit výhradně před rolbou která za vámi zamete stopy psů. A jezdit výhradně v noci aby nedocházelo ke kontaktu s kýmkoliv, ten kdo se tam v tuto dobu pohybuje má většinou dost starostí sám se sebou...  :)
« Poslední změna: 23 Listopad, 2011, 19:40 od michalcz »

Offline MartinaM

  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #8 kdy: 23 Listopad, 2011, 16:58 »
Ad Jizerky - v pravidlech mají výslovně

12. Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Podle lesního zákona smějí psi do lesa pouze na vodítku. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu.
- viz http://www.jizerskaops.cz/jizerska-magistrala/pravidla-pro-bezkare/

Co ale vím, tak loni tam jezdili s hafany pozdě v noci nebo brzo ráno před rolbou a problém s tím nebyl. Kdo je na FB, dávají tam celou zimu aktuální info o místě a času úpravy tras, je to pod uživatelem "jizerská magistrála"

Varianta b) - u nás (Benešovsko) koupili kluci běžkaři nepejskaři mašinu na úpravu stopy a když nasněží udělají okruhy na poli, pak problém není.
M.

Jiří

  • Host
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #9 kdy: 23 Listopad, 2011, 19:03 »
Jizerské hory

Jana Henychová

  • Host
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #10 kdy: 24 Listopad, 2011, 11:19 »
Vyšlapejte si ve sněhu na sněžnicích svoji trasu a tu si pak každý den udržujte, jako to děláme my. Pak si sváteční musheři přijedou do Jizerek a jsou tu jenom problémy. Jizerskou magistrálu prosím vynechte. Ať si každý jezdí kolem svého baráku a nepřidělává problémy jiným. Díky!!!

Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #11 kdy: 25 Listopad, 2011, 07:27 »
Jo, kde jsou ty časy, kdy čelovka nešla pod litr a plochá baterka stačila tak na 2 hodiny. Po setmění se dalo jezdit všude. Ale dnes je to šrumec i v noci.
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #12 kdy: 25 Listopad, 2011, 08:56 »
no a jsme u toho - jeden pes se v bytě ve městě snese, zvlášť neseveřan, velká výhoda a argument individuálů z minulých let ... jenže přestávaj být dostupný terény a začíná být ouvej ... a bude hůř všem ...  >:(

Offline labraus

  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #13 kdy: 25 Listopad, 2011, 09:03 »
Dík Jano, já teda spíše psal o Krušných horách a magistrále, ale ono to bude podobné.
Jde o to, že tam budu bydlet, takže nebudu mít možnost na konci víkendu ujet od problému do města.
Já si svou trať vždy vyšlapávám sám. Loni jsem našlapal na Křivoklátsku desítky kilometrů. Po suché přípravě jsem tam zjistil v Kruškách velké možnosti - velká plocha, velký hřeben, méně turistů. Jen nemám zkušenost s tím, jak se na to lidé koukají, když si vyšlapanou trať následně "musher" - v mém případě chodič na lyžích nárokuje. Teda už jsem zvyklej na ledacos /od pražáků na vejletě/ - rozšlapanou stopu si v pohodě znovu opravuju, volně pobíhající psi beru na několikahodinové procházky a vracím majitelům, horší jsou koně při oblevě a následný mráz- to je opravdu o zdraví člověka i psů. Přesto jsem však často za černého já i moji psi.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:trénink a běžkařské tratě
« Odpověď #14 kdy: 25 Listopad, 2011, 11:48 »
..Já si svou trať vždy vyšlapávám sám... jak se na to lidé koukají, když si vyšlapanou trať následně "musher" - v mém případě chodič na lyžích nárokuje.

Co takhle cedulky s obrázkem skjeringáře ve smyslu-
Pozor - treninková trat na skijoring se psy!
Dbejte zvýšené opatrnosti! ...zákaz volného pohybu psů!


pro jistoru předtím-
dojít na obec, vysvětlit problém - jde o bezpečnost a dobré soužití přeci.. Nechat si schválit. Domluvit se zda můžeš cedulky umístit bez oslovení majitelů polí - snad jo(?) ...nebo to celé řešit s vlastníkem (..mu to bude za flašku fuk:)

zdůraznit že cedulky vyrobíš z dobré vůle na vlastní náklady, sám umístíš, sám poklidíš

..přemýšlet o získání dotace na Skijor-stezku... :)