Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Horník - 6km

Autor Téma: Horník - 6km  (Přečteno 15302 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Horník - 6km
« Odpověď #15 kdy: 17 Říjen, 2008, 09:11 »
To MiVo:  S tim pristupem na mushing.sk nejses sam, me taky nechteji pres opakovane zadosti pridelit ucet.  Asi aby jsme nevynesli know-how Jara a Petera. :D :D :D

To Tobi:  Nekecej, ze ty uz jezdis v elastakach??? :)

Peter

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #16 kdy: 17 Říjen, 2008, 09:44 »
Tome v rade mas taky napsane ze mužeš trať skrátiť o 20% a to pri 5km minime cini 4km :-) a predlžiť o 10% ...:-)

S tou registráciou skuste napisat na slany@mushing.sk mozno ste vychytili hluche obdobie admina :-)
Debata je myslim vzdy osozna pokial sa bude prispievat vecne a pokial budu psat ty co na preteky chodia...:-)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Horník - 6km
« Odpověď #17 kdy: 17 Říjen, 2008, 09:53 »
Tom: Je to pouze o pristupu. Jakkoli se to nekomu libi nebo ne, jede se ME jen 4,5km a to neovlivnime. Muzeme ale ovlivnit pripravu. Ty rychlosti jsou natolik vyhroceny a odstupy v casech tak minimalni, ze jednoduse nemuzes chtit po psovi v pondeli behat 6km a v nedeli 4,5km na plnej kul. On ti to odbehne a rychle, ale bude ti chybet prave ta vterina. Bojkotovat zavody kvuli 1km je samo blbost a prijede jiste uplne kazdy.

Zimon: ...koho chleba jis, toho pisen zpivej.... hihihihi Ikdyz je pravda, ze kdyz jsem na Horniku privezl na kalhotach pulku pole az do cile, rekl jsem si ze je asi na tech sustakach neco spatne.

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Horník - 6km
« Odpověď #18 kdy: 17 Říjen, 2008, 10:03 »
nedá mi to abych nereagoval.
Peter, opravdu si myslíš, že 4,5 km na kolečkách je vrchol sezony? Podle čeho tak soudíš? Myslíš, že když se na přípravný podzimní závod dá nálepka "ME" tak se z něj stane vrchol sezony? Rozuměl bych tomu u Biku, Scootru a Canicrosu ale u spřežení? I kdybych překousnul ty kolečka, tak pokud vím vrcholem sezony v mushingu je únor. Snad by se pro milovníky koleček dal někde udělat v únoru kolečkový závod s nějakou chytlavou nálepkou (třeba Mistrovství vesmíru) ale přesouvat závodní sezonu do tréninkového období je opravdová zvrhlost.
Nějak jsem se rozvášnil. Promiň starému konzervativci trochu prudší reakci, ale právě jsem přijel z dvouhodinového tréninku a vidím tohle, tak jsem se neudržel.
Pavel Pf.

Peter

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #19 kdy: 17 Říjen, 2008, 10:14 »
Ne Tvoji reakciu uplne beru....v niecom ma aj nalomila...ma niečo do seba, nebol tam ani osobni utok...ale pre mna je to to tohto roku jedina moznost porovnat sa vo väčšom meradle, kde bude skutocna konkurencia....lebo ci pojdem do Kanady alebo nie som sa este nerozhodol. Dobre vies ze ist za more to neni len tak.
Si uz na 2 hodinach?....:-)...
Toby to spravne opisal ide o vyspikovanie formy....nejde tu vobec o to ze by psi 6km nezvladli.

Štěpánka

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #20 kdy: 17 Říjen, 2008, 11:21 »
Nastesti nas ( spritery i midaky ) spojuje laska ke psum. Je to naprosto jiny pristup ke treninku apod. Jako "Vy" vychytavate km, my vychytavame km/h a to vse vyhroceny do vterin. Pak je znat vse, i ty elastaky (ktery jsem dlooooho nemohl prekousnout). Cus Tobi

 :) to se nedá neprásknout ...
DAN jezdí v ELASŤÁKÁCH i MIDy na podzim!  ;)  :D
spojuje vás nejen láska ke psům ...  ;D

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Horník - 6km
« Odpověď #21 kdy: 17 Říjen, 2008, 13:19 »
To je prča.
Všechny Vás spojuje láska ke psům, long proti sprintu, midu a naopak , čistý proti otevřeným, suchý proti sněhovejm, Djihad proti všem, já mám totiž rádši holky. Zoofilové!
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Horník - 6km
« Odpověď #22 kdy: 19 Říjen, 2008, 13:11 »
Helo nechte tu trať být jak je.Dostáváme se do polohy diskuze o nesmyslech.Tome ty taky nepodléhej tlakům.Délka Vašich tratí odpovídá.Nebo příští rok budeme řešit délky 2,3455432 km nebo 2,345544322 km?Ať neblbnou a trénují.Že si nikdy nestěžuje Soňa,Jirka Suchý ,Martina Štěpánková a další?O něčem to vypovídá.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Horník - 6km
« Odpověď #23 kdy: 19 Říjen, 2008, 17:08 »
Ja jsem se pouze zeptal, jestli by to nebylo mozne. Nic vic. Loni byla ME 6km, za 14dni MS 4,7km a za mesic na snehu MS 12,5km ( nebo tak neco ). ...tak to je na palici! Samo ze chapu Toma i Jirku a ostatni, kdyz maji v krvi alaskany a jezdi sprezeni ( nedej boze se pripravuji do Canady ), ze jim 5km dlouha trat prijde legracni.

Martina asi pobezi CC a ta dle poslednich (ponekud paradoxnich!!!!) vysledku z Decina vyhraje i kdyz pobezi po ctyrech, Suchac to same a navic ma psy natazeny uz urcite na midy a Sona nevim.
Mozna by jsi mela navstivit MR v Norsku ( nebo aspon juknout na vysledky ), protoze ja si zase myslim, ze tyto prumery prvnich na 4,37km O NECEM VYPOVIDAJI.
SC1 Fossnes 30,48km/h
SC2 Fossnes 33,78km/h
BKJM Larsen 36,93km/h
A trat jsem si meril ja sam, takze zadne vykonstruovane vzdalenosti.
Docela by me zajimala tvoje metoda, jak dostavas do psa prumerky 37km/h na 5km! Rad si necham poradit. Cusik Tobi

RastoŠ

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #24 kdy: 19 Říjen, 2008, 18:00 »
No namiesto riešenia trati treba sa naučit trenovat psov tak..aby pre niekoho nebol problem po 20treningoch so zameraným na šprint zbuchat smiešných 6km.
Peter pokial viem si začal skor ako v septembri.Takže kde je problem??:-)Ja si pamatam ako ste s Jarom nevedeli za boha pochopit,že natrenovat unlimit na 30- 40km cvalom je potrebné na  vrchol ,ale do 3 mesiacov! ...to máš asi 13.33km na mesiac!aby to pekne krásne odvalili.A ty máš na to dva mesiace a problém 6km??? Tu máš ukažkový príklad ,prečo to ako to Peter robíš ty je chujovina  pokial ide o 8 až unlimited minimálne v našich podmienkach.Ale to neber ako utok...len teraz vidiš-aspon dufam teda...to či si pochopit nechcel.
Tým nechem povedat,že sa malé tými nedaju trenovat podobne ..daju....a veselo...myslim,že na to nabehol aj Pavel Zvolsky a mam pocit,že aj Tomáš H to hluší...oni problem so 6km určite  nemaju.Samoazrejme trening je lenjedna vec.... druhá su psy ktoré maju schopnost bežat 40km a zvladaju to.

No a problem nieje určite v tom či maš 70hound%,alebo70%alaskan...trenovat treba rovnako

Offline Jaro

  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Horník - 6km
« Odpověď #25 kdy: 19 Říjen, 2008, 19:19 »
Problem je, ze ste sa asi trochu nepochopili...
Nikto tu nevravi, ze tych 6 km nezvladne, problem je, preco sa ma behat 6 km "tesne" pred Rastede, kde sa bude behat 4,5km. Aky to ma zmysel?

Peter

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #26 kdy: 19 Říjen, 2008, 20:08 »
Pan Teoretik sa ozval :-), Rasťo nehnevaj sa ale ked raz natrenujes nejaky sprintovy team na priemerky ako uvadza Toby vtedy Ti uverim...Do vtedy su u mna zvastal u piva...aj toto si písal s pivom?...:-)

Peter

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #27 kdy: 19 Říjen, 2008, 20:17 »
Rasťo a ne že sa uraziš :-) (manželka mi povedala ze to je tvrde co som pisal...ja som to bral položartom), 6km v prstom v zadku....ale ked clovek chce špikovať priemerky na 33,35+ na 6km je to uz v tom teple trosku problem...Jedno je iste skratenie sa konať nebude, a uz som sa davno prisposobil...bol to len čisto navrh...Ako to urobiť..PORIADNE..podobne ako Nori...

Rastoš

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #28 kdy: 19 Říjen, 2008, 22:14 »
To: Jaro

Ja to vidim tak..,že ked na horníku da Cečko  6km na špičkovej urovni,  tak pri 4,5km maju 1.5km k dobru.Uhol pohladu....

To:Peter
Neurazil som sa vobec, skor zasmial....jak som Ta evidentne nasral.
Inak som na teba zvedavy ,a tešim sa ako porazíš celý svet.Nechcem udierat pod pás čosa týka tvojeho  sebavedomia,no uvidíme.

Peter

  • Host
Re: Horník - 6km
« Odpověď #29 kdy: 20 Říjen, 2008, 06:33 »
Pozri vcera som pocul zaujimavy nazor od cloveka ktoreho si nesmierne vazim, načo to spikujeme do takých rýchlosti ked potom sa bojime ijst po nezjadnej trati, ked sa clovek boji aby neuvaril psov, ked ma strach ako vyberie zakrutu?...jemu stacia pomale psi nikde sa neboji ijst vsade v pohode a kludne prejde a nikto sa mu neuvari...lebo ked nevladzu idu pomaly :-)
Mne je cely svet inak Rasto ukradnuty...a robim to pre radost psov a tu rýchlost ked tuhne krv v zilach....proste adrenalin...ale netajim sa ze chcem byt najrýchlejsi a myslim ze vsetci co chodia na preteky sa snazia podat optimalny vykon v co najlepsom svetle....kto tvrdi opak klame...:-) Sutazivost je v kazdom...