Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Co je na tom pravdy ???

Autor Téma: Co je na tom pravdy ???  (Přečteno 25795 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline brzekm

  • ***
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +10/-10
    • www.czechsilverstar.wz.cz
    • E-mail
Co je na tom pravdy ???
« kdy: 06 Leden, 2010, 09:28 »

Doslechl jsem se, že na podzimních závodech jezdili někteří musheři s bezpapírovými SH v kategorii čistokrevných. Nemám to nijak ověřené, proto nebudu uvádět žádná jména abych někoho neprávem nenařknul. Pokud se toto skutečně na některých závodech stalo, jedná se jednoznačně o porušení Závodního a Soutěžního řádu co se týká startování psů v patřičných kategoriích. Tito psi, ať vypadají sebelépe a splňují standard pro SH mohou dle mého názoru jezdit pouze v otevřených kategoriích, nikoliv však v uzavřených kategoriích pro severská plemena s PP. Za toto na závodu zodpovídají technický delegát, který dle směrnic odpovídá za regulérnost závodu a dodržování ZŘ a SŘ, potažmo ředitel závodu, který je odpovědný za celý průběh. Pokud start takovýchto spřežení v uzavřených kategoriích nebyl pořadatelům znám, je to chyba, pokud to však bylo s jejich souhlasem, je to opět jednoznačně porušení řádů ze strany organizátorů závodu a nemělo by se to opakovat.

Jako musher do určité míry chápu, že když má někdo třeba 3 SH s PP a 1 bez PP, rád by jezdil C1, ale pokud bychom toto povolili, v další sezoně už to bude 2 s PP a 2 bez PP, pak by to mohlo být 1 s PP a 3 bez PP apod. Myslím, že kategorie jsou stanovené jednoznačně a nelze si je měnit nějakými domluvami mezi organizátory nebo benevolencí ke kamarádům.

Jako chovatel SH s tím rovněž jednoznačně nesouhlasím, neboť by to mohlo vést k prudkému zvýšení produkce bezpapírových štěňat, pokud by se s nimi mohlo jezdit v uzavřených kategoriích. Nač pak bude  musher (který se nechce zabývat chovem a výstavami) dávat za kvalitní štěně 10-15.000,- když ho může koupit za 2.000,- a jezdit budu ve stejné kategorii???

Doufám, že mě hned neukamenujete, ale rád si vyslechnu seriózní názory.
Martin

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #1 kdy: 06 Leden, 2010, 11:05 »
Doslechl jsem se, že na podzimních závodech jezdili někteří musheři s bezpapírovými SH v kategorii čistokrevných. ...jedná se jednoznačně o porušení Závodního a Soutěžního řádu co se týká startování psů v patřičných kategoriích. ... Za toto na závodu zodpovídají technický delegát, který dle směrnic odpovídá za regulérnost závodu a dodržování ZŘ a SŘ, potažmo ředitel závodu, který je odpovědný za celý průběh.

Zajímavá je otázka, kdo je za "hlídání" čistokrevnosti na závodech zodpovědný.
Správně píšeš, že za dodržování SŘ a ZRˇje odpovědný TD, ředitel je odpovědný za celý průběh závodu.

Tak co říkají naše řády:
Závodní řád - problematiku čistokrevnosti neřeší vůbec.

Soutěžní řád - VI.
Racepassport – psí pas
Problematiku řeší Směrnice ČMSKSP č.1/2003 Racepassporty


Směrnice ČMSKSP č.1/2003 - Psí pas - RACEPASSPORT -
1. RACEPASSPORT Pro psy kteří se účastní závodu pořádaného pod hlavičkou Svazu sportu psích spřežení ČR je nutnost prokazovat se racepassportem POZASTAVENA!!!!!

A víc jsem v našem "právním systému" nenalezla...

Předpokládej, že pořadatel (ředitel závodu) nebo TD nejsou chovateli s PP a nepoznají jak má správný PP vypadat a jaké má mít náležitosti.
Takže pokud není v našem systému řádů směrnic jasně definováno, co má pořadatel kontrolovat, nemusí pořadatel a TD kontrolovat nic, co by prokazovalo čistokrevnost.

Ze všech závodů, kde jsem byla jako TD, jsem měla hromady čiplistů. Archivovala jsem je víc jak měsíc, kdyby něco..

Myslím že stačilo se obrátit na zástupce čistokrevné STK, ten podle čiplistu mohl vyzvat závodníka k doložení čistokrevnosti uvedených psů.

Teď už mám jenom fotky...

Nejjednodušší je to řešit hned na místě se zástupcem čistokrevných!
« Poslední změna: 06 Leden, 2010, 11:10 od HelaL »

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #2 kdy: 06 Leden, 2010, 11:44 »
Ahoj, myslim, ze toto je reakce na muj clanek, kde tedy konkretni jmena uvedena jsou. http://siberianpaws.webgarden.cz/novinky/proc-to-resim-aneb-tvrda-realita-2.html
Chystala jsem se jej "vytahnout" pred kvetnovym hlasovanim, kdy se ma o teto veci na CMSKSP hlasovat, aby se jezdeni bezpapiraku na zavodech 3.tridy zoficialnilo uplne. Problem je ten, ze existuje nejaka "dohoda", mezi CMSKSP a zavodicimi s bezpapiraky - ale pozor, jen nekterymi, a zrejme jeste ani jeji podminky nebyly na vetsine zavodu splneny. Protesty jsem nepodala, protoze jsem nechtela ztratit pratelstvi techto lidi, ktere vsak zmizelo ve chvili, kdy jsem do mailu napsala slova odpovednost a poctivost k sobe samym, takze nezbyva nez litovat - ne pratelstvi ale huskounu. Timto clankem jsem pred hlasovanim chtela ovlivnit aspon to malo, co mohu, nebot nejsem jejich clenem - nesplnuji podminky prijeti. Katka Kurakova
« Poslední změna: 06 Leden, 2010, 11:56 od kavej »

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #3 kdy: 06 Leden, 2010, 14:58 »
Hlavně to chce na podobný nešvar upozornit hned,zpětně je to špatně.Je hlavně věcí čistokrevných aby si to hlídali.Já jako pořadatel budu těžko kontrolovat u všech co přijedou čistokrevnost,ale pokud dostanu podnět na konkrétního jezdce kontrolu provedu.V minulosti se to řešilo tak ,že čistokrevní měli zvláště na velkých závodech svoji pověřenou osobu která kontrolu prováděla.

RomanH

  • Host
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #4 kdy: 06 Leden, 2010, 15:07 »
 Vážení přátelé musheři, vystavovatelé, chovatelé a ostatní mající rádi tento sport a plemena severských psů.
 Celá tato diskuze se týká pouze plemene SH a to z důvodu startu několika závodníku s SH na závodech třetí třídy v sezoně  podzim 2009. Vše shrnu v několika bodech.
 
1. v měsíci říju jsem byl jako zástupce "čistokrevných" dotázán a požádan několika závodníky o  možnostech startu jejich týmů v uzavřených kategoriích. Vše jsem prodiskutoval s STK sekce a nikdo neshledal problém nechat tyto jezdce startovat na našich závodech za podmínek:
 - učast je povolena pouze na závodech třetí kategorie
 - pouze se souhlasem STK
 - pouze se souhlasem ředitelem závodu
 - pouze se psi s odpovídajícím standartem dle FCI pro SH
 - v případě že jiný závodník účastnící se závodu v kategorii v které takovíto jezdec startuje podá protest, bude závodník přesunut a vyhlášen v otevřených kategoriích.

 2. toto povolení platí do další členské schůze v květnu 2010 ,kde bude tato žádost opětovně posouzena a vyhodnocena

 3. za celou dobu nebyl podán jediný protest a pouze p. Kuraková se proti tomuto rozhodnutí ohradila. Byla informována  o rozhodnutí STK a podmínkách startu těchto závodníků.

 4. co se týká řádu a směrnic na to už odpověděla Hela (díky)

   Tolik za  STK.

 Teď jako já musher, závodník,

 Celou tuto věc bych ze strany STK vnímal spíše jako pokus jak dostat do uzavřených kategorií další závodníky. Možná to není nejlepší řešení a vše se bude muset dále řešit na urovni členské schůze, ale přestante obviňovat dotčené mushery z podvodů a nekalostí.
 Za čas se můžeme dočkat že se u nás na závodech budeme v uzavřených kategoriích potkávat v tak málém počtu že nebude potřeba ani závodit když nebude proti komu.
Možná že i právě toto je důvod těchto diskuzí, někdo rád sbírá medaile a ocenění a pak se těmito chlubí na stránkách chovatele a vyzdvihává tímto své průměrné výsledky do závratných výšin.
 ( byl jsem první z jednoho a pod. ) Nejdříve však musí odstranit rychlejší závodníky.  ???  :)
Každý se snažíme dělat něco pro druhé, někdo vede klub, některý se snaží o rozvoj mushingu u nás, někdo jen jezdí na závody a užívá si. Všichni to děláme z lásky k něčemu a je to naším životním stylem. ( tedy alespoň já ) . Jsme nadšeni když můžeme jet se psi na závody , trénovat. Ten kdo poctivě trénuje a má své psy dobře vedené k práci má i výsledky a nehledal bych důvod úspěchu v nějakém papíru. Tan vám běhat nebude.
 Dobře si pamatuji dobu kdy se i unás objevilo několik týmů s ne zrovna standartními psy. Proto došlo k zavedení racepassportu. Na mezinárodních závodech  FISTC se mnohdy dají jěště tyto psi spatřit a věřte že pokud by tento jezdec přijel na závody k nám, šel by mnohý musher jezdící  s SH do kolen.
 Ti psi s kterýma běhají závodníci, kterých se toto celé diskuzní téma týká mají krásné psi odpovídající standartu FCI i když bez kousku papíru. Všichni je známe, jsou našimi páteli, kamarádi ale pro někoho i konkurencí.
 Takže budu rád když se nás na shchůzi čistokrevných sejde více naž v loňském roce a budeme moci tuto otázku jednou pro vždy vyřešit. Své náměty a připomínky jak zvednout stále klesající počty závodníků v uzavřených kategoriích můžete posílat na své zástupce v STK.
 S přáním pěkné a tuhé zimy Roman Habásko

 
 
  

Offline mxt

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
  • Milan Petruželka
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #5 kdy: 06 Leden, 2010, 15:07 »
:) Čekal jsem, kdy se Katka Kuraková ozve, když konečně získala ve svém boji zastánce. Ten seznam jmen v jejím článku ale není úplný. Letos na podzim jezdilo nepapírových SH v čistokrevných kategoriích víc. Říkám to jen proto, že Katka už od závodů na Točníku celou věc prezentuje tak, že jsem si tu vyjímku vyjednal jen pro sebe, Zdenku a majitele našich štěňat. Máme smůlu, že je na nás nejvíc vidět, asi budeme muset trochu přibrzdit a místo tréninku se víc věnovat sezení na diskusích. Pokud se někdo, koho jsme předjeli, cítí ošizen, ať se ozve - neprávem získané ceny rádi předáme. :)

Ale teď vážně. Do čistokrevných kategorií bych se necpal, kdybych od Romana Habáska (jako prezidenta čistokrevné sekce) neměl informaci o pozastavení racepassportů a možnosti tuto sezónu závodit mezi SH, pokud má můj pes v očkováku uvedeno plemeno SH, a pro příští sezónu navíc s potvrzením od poradce chovu, že pes jako SH opravdu vypadá. Bylo by dobře, kdyby se tato možnost, pokud platí, objevila oficiálně na Mushingu, aby to nevypadalo, že je to jen "službička" pro kamarády. A je na další diskuzi, jestli tuto možnost dál zachovat, nebo ne.

Já osobně mám své haskouny pro radost. Poněkud mě proto zaráží Martinův argument - zákažte bezpapíráky, protože neprodáme štěňata. Co bude dál? Zakažte AH + ESP, aby byl o SH větší zájem? Přeci haskouny nemáme jako továrnu na peníze! A jestli to tak někdo bere, tak je mi z toho smutno.


P.S. pro Katku - Buď tak laskavá a přestaň prezentovat naše bezpapírové starty jako kamarádskou službu jen pro nás. Tuhle možnost měli i ostatní a využívali jí. Tím, že to pořád opakuješ, nás v podstatě obviňuješ z podvodu a to nás uráží. A co se týče tvého článku - promiň že to tak musím říct, ale nevidíš si do huby. Uvádíš tam odstrašující přiklad naší produkce bezpapírových štěňat na zakázku a ještě uvádiš naši reakci na důtku od vedení Husky klubu. Přitom loni po té důtce jsi nás ale plně podporovala a na táboře v Ralsku jsi se všemožně snažila abysme dál v klubu byli. A na tom, co jsem loni napsal, se nic nemění - když to vezmeme podle zákonů, norem a dalších papírů, náši psi (kromě Pippi) jsou vořeši bez papíru, ale SH se podbají, čehož si všimnula i paní Pečená.
Milan Petruželka

RomanH

  • Host
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #6 kdy: 06 Leden, 2010, 15:13 »
Jéjda, až po při dalším přečtení jsem našel pár hrozných hrubek v pravopisu. Stydím se a omlouvám se.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #7 kdy: 06 Leden, 2010, 15:40 »
Své náměty a připomínky jak zvednout stále klesající počty závodníků v uzavřených kategoriích můžete posílat na své zástupce v STK.

Za pořadatele a TD bych měla pro budoucnost prosbu - zda by nešlo se vyhnout formulacím - Když povolí ředitel závodu ... když bude protest, budou přeřazeni.. je to nejistota pro závodníka, práce navíc pro pořadatele, možné zdržení zpracování výsledků a vyhlášení. Díky!

Při pohledu zvenku se mi jeví jako možný kompromis povolit start podmínky splňujících bezpapíráků v kategorii Sc1.1 na závodech III. řídy. Tohle by umožnilo sportovní vyžití a srovnání ve své kubatuře širší hobby základně. (= přínos pro mushing)
V týmech nikoliv. Kdo by se chtěl mushingu věnovat vážně s více psy, musel by proceduru získání PP absolvovat.
(to je jen tip člověka zvenku, tu papírovou válku vám nezávidím  ;) )

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #8 kdy: 06 Leden, 2010, 15:52 »
Pro Romana:
Souhlas reditele zavodu - byla tato podminka splnena, vedeli vsichni reditele zavodu, ze jim startuje v cistych nekolik lidi s bPP? Pokud bych Zdenu neznala, nevedela bych o tom ani na Tocniku, NIKDO se na zadny souhlas neptal.
Nikoho bych z nekalosti a podvodu neobvinovala, kdyby bylo vse vcas podano a prezentovano oficialne.
Zvedat pocty SH na zavodech nutne za kazdou cenu? Odsuzujeme zruseni racepassu a zaroven podporime neco, co jejich zruseni umoznilo? Je lepsi zvednou pocty jakychkoli huskounu na zavodech za cenu moznosti likvidace papirovych chovu a tedy plemene SH jako takoveho? Pokud je tedy opravdu nutne zvysit pocty startujicich s SH schvalenim startu bPP, navrhuji reseni - za podminky kastrace + event. vysetreni kycli!
Myslim, ze jsem posledni clovek, ktereho muze nekdo obvinit, ze by mi nekdo vadil jako konkurence, nebot normalne jezdim v MB a letos kvuli pracovni tride jsme odjeli 3 zavody v MB1, vzdy na poslednim miste, takze vyrazenim konkurence bych si pomohla jen k 6. mistu ze 6 apod.

Pro Milana:
na zaklade toho clanku me pisemne podporilo zatim 6 lidi z klubu (bez manzela), ustni podpory nepocitam. Vase psy znam a proto vas uvadim a pokud dodas i jina jmena lidi startujicich s bPP v cistych, budu rada, aspon to udela obrazek, jak velkeho mnozstvi se to vlastne opravdu tyka a jestli nakonec "cistokrevni" nebudou z 80% bPP.
Co se tyce me podpory vloni - nikdy jsem vam nevyjadrila podporu v tom, ze jste odchovali bezpapirovy vrh. Myslim, ze vedeni tehdy udelalo chybu, ze to s vami neprobralo ustne na Benecku a vzapeti vam poslalo to napomenuti. Toho se tykala ma podpora. Melo to byt predano karne komisi a ta mela prihlednout k vasim polehcujicim okolnostem - cipovani, spolehlivi majitele atd., ale nikdy jsem nesouhlasila s tim, ze jste tento nepapirovy chov udelali. Aby jste zustali v klubu jsem moc chtela prave proto, ze jste bezva sportovci, kteri to proste umi. Ale na to, ze jeden rok poprete identitu psu a druhy rok se ji dozadujete, aby jste mohli behat v cistych, na to musi byt tedy zaludek!
Nemuzu mluvit za Martina, ale myslim, ze interpretace, ze pak neproda stenata, je naprosto mylna, mozna zamerne. Jde o to, ze stenata SH bPP jsou cenove 5x levnejsi a ve vysledku by to pak vyslo pro zavodniky vyhodnejsi kupovat levna stenata bPP, kdyz budou stejne v te spravne kategorii.
« Poslední změna: 06 Leden, 2010, 16:16 od kavej »

Offline mxt

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
  • Milan Petruželka
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #9 kdy: 06 Leden, 2010, 16:43 »
Souhlas reditele zavodu - byla tato podminka splnena, vedeli vsichni reditele zavodu, ze jim startuje v cistych nekolik lidi s bPP? Pokud bych Zdenu neznala, nevedela bych o tom ani na Tocniku, NIKDO se na zadny souhlas neptal.

... na zaklade toho clanku me pisemne podporilo zatim 6 lidi z klubu (bez manzela), ustni podpory nepocitam. Vase psy znam a proto vas uvadim a pokud dodas i jina jmena lidi startujicich s bPP v cistych, budu rada, aspon to udela obrazek, jak velkeho mnozstvi se to vlastne opravdu tyka a jestli nakonec "cistokrevni" nebudou z 80% bPP.
Co se tyce me podpory vloni - nikdy jsem vam nevyjadrila podporu v tom, ze jste odchovali bezpapirovy vrh. Myslim, ze vedeni tehdy udelalo chybu, ze to s vami neprobralo ustne na Benecku a vzapeti vam poslalo to napomenuti. Toho se tykala ma podpora. Melo to byt predano karne komisi a ta mela prihlednout k vasim polehcujicim okolnostem - cipovani, spolehlivi majitele atd., ale nikdy jsem nesouhlasila s tim, ze jste tento nepapirovy chov udelali. Aby jste zustali v klubu jsem moc chtela prave proto, ze jste bezva sportovci, kteri to proste umi. Ale na to, ze jeden rok poprete identitu psu a druhy rok se ji dozadujete, aby jste mohli behat v cistych, na to musi byt tedy zaludek!

Katko, žaludek mám v pořádku, ale ty asi neumíš číst. Podle "papírů" naši psi SH nebyli loni a nejsou ani letos. Selským rozumem SH jsou, protože SH byli i jejich rodiče. A navíc tak i vypadají, na rozdíl od mnohých papírových. Romanem uvedená pravidla splňují, takže nevidím problém. Problém máš jen ty, protože s těmi pravidly nesouhlasíš, ale protože nemáš páky na jejich změnu, hraješ to na to, že my podvádíme. V Hrobě souhlasila Jana Holá, v Kostelci Jarda Hanuš, v Jičíně Jirka Kubelka, ve Voticích Roman Kronus, na Točníku Láďa Trinkl (resp. ti řekl, žu mu to je jedno) a na Šumavě Monika Černá. Žádný jmenný seznam "provinilých" závodníků ti dodávat nebudu, sestav si ho ve volném čase sama, já se radši budu věnovat svým psům. Každopádně to byli lidé, kteří bezpapíráky mají už léta a přivítali to jako zpestření a možnost jet mezi svými.

Co se týče podpory členů Husky klubu, jsem rád, že nejsi na svém tažení za svatým grálem zásad, pravidel a cti sama. Nás zase podpořila spousta závodníků, kteří nechápou, co pořád řešíš. A tvoje formulace - polehčující okolnosti, kárná komise - to zní jako když jsem byl v pionýrech. Můj dojem je, že ti jde víc o pravidla, schůze, zápisy, komise a zasedání než o psy samotné. Realizuj se prosím tě na tomhle poli v Husky klubu a nás do toho netahej, my na ty schůze nejsme. Jakto, že nerozesíláš kárné dopisy všem lidem na vesnicích, kteří mají na dvorečcích opravdové vořechy a dál je množí? Zlo se přece musí vymítit od základu, byla by škoda omezit se jen na bezpapírové haskouny.

Navrhuju tuhle debatu ukončit. Ty máš svůj názor a my taky. Oba je nezměníme a další dopisování ztrácí smysl.
Milan Petruželka

sarka

  • Host
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #10 kdy: 06 Leden, 2010, 16:50 »
Katko, jasně že z principu mas pravdu.  Jen s tou kastrací bych tě pred lety poslala do ;D pryč ;D. Za sebe mohu říct, že mi start bpp v pp kat nevadí,(....) spis mě točí různě evoluční hasky navíc s potvrzenyma racepasama. Pokud jsi teda zastance spravedlonsti, to Tě netočí?

Bpp občas pronikali do pp kat,  :-[.  Pokud chceš vést svatou válku, chybí ti tam jestě minimalně jedno jméno. ;D
Sezam zavodu a kameny na poradatele dodám :-[


Offline mxt

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
  • Milan Petruželka
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #11 kdy: 06 Leden, 2010, 16:54 »

...nechat tyto jezdce startovat na našich závodech za podmínek:
 - učast je povolena pouze na závodech třetí kategorie
 - pouze se souhlasem STK
 - pouze se souhlasem ředitelem závodu
 - pouze se psi s odpovídajícím standartem dle FCI pro SH
 - v případě že jiný závodník účastnící se závodu v kategorii v které takovíto jezdec startuje podá protest, bude závodník přesunut a vyhlášen v otevřených kategoriích.


Můj návrh je vypustit souhlas ředitele a protesty. Když tu možnost bezpapírákům dáme rozhodnutím na členské schůzi, nevidím důvod, proč by to měli ředitelé jednotlivých podzimních závodů 3. kat. (kde stejně o nic nejde) zakazovat. Co se týče protestů - totéž, pokud si to na schůzi odkývneme (třeba i neúčastí), tak proč bysme během sezóny měnili názor a protestovali. Navíc jsou pro to i organizační důvody, které uvedla Hela.
Milan Petruželka

RomanH

  • Host
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #12 kdy: 06 Leden, 2010, 17:03 »
Katko,

  Nikdo se nesnaží o vznik nové vlny chovu psů bez PP, spíše pomoci několika lidem kteří takovéto psi mají a léta se věnují tomuto sportu. A už vůbec není naším zájmem ničit chovatele psů s PP. Jsi trochu zahleděná jedním směrem a zřejmě vydíš jen jednu správnou cestu a to tu svoji.
 Katko, udělení vyjímky na žádost závodníků není nic v rozporu s naším řádem a dle mého názoru ani startovacím motorem pro rozvoj  chovu bPP. V posledních letech se opět rodí psi SH s PP jak na běžícím pásu. Někteří chovatelé kryjí i několikrát do roka a o osud jejich narozených stěnat se nikdo nezajímá, hlavně že to pokrývá částečně náklady na smečku co doma má.
 Žijeme v demokratické době a spousta věcí již samozřejmích se postupně rozvíjí a mění. Před pár lety by si nikdo ani nedovolil pomyslet že ČHP bude jednou běhat v uzavřené kategorii společně s SH. Dnes se tomu nikdo nediví a počet příznivců ČHP v  sportu psích spřežení se rozrůstá.  
  Na Točníku jsi byla pouhým administrátorem webu a ne ředitelem závodu. Tak nepruď. Nic jsi zatím v tomto sportu neudělala, nedokázala a jen do všeho reješ. Vlastně někdo to musí dělat, rýt do ostatních, jinak by se tu asi jeden nudil.
 O recepasech jak se zdá také nic nevíš tak si to klidně odsuzuj, o chovu možná něco málo víš, ale nic ji ještě neodchovala.
 Respektuj prosím rozhodnutí STK a ber jako skutečnost že Milan, Zdena, Roman a ostatní startovali na závodech se souhlasem a splnili podmínky STK.
 Katko, na zlou si hraj na písečku Siberian Hasky klubu, kastrujte se tam a kontrolujte kyčle, myslím že psovi se lépe běhá s koulema (promiň Bubu) , u fen nevím, nemám vlastní zkušenost. A kyčle? Maxík měl 2/2 a běhal do 13 let. A běhal dobře.
 
 Jen na závěr, nepíšu jako člen STK ale sám a sebe. Můj názor, mé svědomí.

 

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #13 kdy: 06 Leden, 2010, 17:08 »
Pro Milana:
po vyjmenovani vsech tech jmen mi stale tvrdis, ze nejde o sluzbicku pro kamarady?
Jde o to, ze treba na Tocniku jste se vsichni automaticky prihlasili rovnou do cistych a reditele zavodu se NIKDO na nic ani neptal! Jak to pak probihalo na ostatnich zavodech?

Pro Sarku:
valku za spravedlnost nevedu. Evolucni husky me toci :). Po zruseni racepassu lze proti evolucnim husky v ramci CR bojovat uz  pouze na poli CMKU, kde se jako SHK CR snazime ziskat samostatny chovatelsky klub pro plemeno SH s poctivymi a prisnejsimi podminkami. Nechapu, proc to stale neproslo, kdyz by u nas evidentne nikdo nechoval??? A Tebe preci tenkrat do "otevrenych" vypakovali  ;).

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Co je na tom pravdy ???
« Odpověď #14 kdy: 06 Leden, 2010, 17:15 »
Romane, diky, ze jsi mi to vsechno pripomnel. Nemam fyzicke, psychicke ani jine predpoklady k tomu, abych nekdy mohla utocit na medailove pozice, ta posledni mista k nam proste budou patrit, takze asi nic vic uz nedokazu. Tim tedy zrejme ztracime prava na nazor a informace.... Vsak jsem se taky Ladi zeptala, jestli jsi nezapomnel. Tak at se vam ty pravidla upravuji podle toho, jak se vam hodi, stale stejne dobre.... Katka
« Poslední změna: 07 Leden, 2010, 07:14 od kavej »