Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013

Autor Téma: Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013  (Přečteno 9680 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« kdy: 23 Září, 2013, 13:26 »
Když jsem viděl startovku, bylo mi líto, že na závod nejedu, opravdu se účastnila špička, zvlášť v SC, kde to chci letos zkusit.
Chybělo jen pár jmen. I když vím, že nejlepším asi stačit nebudu, porovnávat se s průměrem mě nemotivuje :)

Důvod je jednoduchý z časových důvodů ...
Účastnil jsem se části letošního Hill's cupu, chci zvádnout pár závodů na podzim a chci jezdit i v zimě.
Takže celkem za rok objedu cca 10 závodů a to je pro mě hodně.
Chci se ježdění věnovat, ale musí to pro mě být odpočinek od práce a ne naopak.

V mushingu jsem strávil teprve první podzim, zimu, léto a tak zkusím pár postřehů ke vzneseným řečnickým otázkám Jany.
Možná, že ze svého začátečnictví mám trochu nadhled, nebo aspoň jiný pohled,
protože jsem se ještě nenamočil do pomoci s pořádáním některého ze závodů ...

Mushing je hrozně rozdrobený, každý razí na svou pěst nějaké své zájmy.
Myslím, že vždy to má historické souvislosti a jsou za tím dobré úmysly, ale výsledek je stejný, málá účast na závodech.

Stačí podívat se do jiných sportů, jak plní své startovní listiny ... vždy je v tom nějaká tour, cup, zkrátka seriál závodů
(skitour - jizerská 50, orlický maraton, jilemnická 50 ..., cyklomaraton tour - okolo"různých měst") ... každoročně se jim zvyšuje účast

Řešení
závodem jasně zacílit na určitou skupinu musherů a závody spojit do sérií. Závody v sérii rozumně termínově a místně sladit, tak aby mezi jednotlivými závody byl ten správný interval a spravedlivá dojezdová vzdálenost z různých míst republiky.
Vedení jednotlivých sérií by spolu mělo komunikovat.
Některé série by na sebe mohli navazovat, některé by mohli být paralelní, protože rozdílné zaměření by zaručilo, že si nekonkurují.

Závody mimo cupy tlačit k určení charakteru a k zařazení do některé série a nebo časem nepodporovat. Vím že každý má ten svůj závod jako své dítě, ale lidské energie v mushingu omezené množství a efektivnější bude pořadatelské týmy spojit a vytvořit profesionálnější zázemí.
Hlavně diváci a mediální prezentace. Když bude termínová listina čitelně strukturována, minimálně informativně presentována na jednom webu včetně startovních listin, jsem přesvědčen, že budeme schopni nátáhnout i zahraniční účastníky. Neobsazené kategorie slučovat klidně SC1 a SC2 dohromady. Nehrát si na odlišná plemena. To by obecně obstarali charaktery jednotlivých sérií. Já s ESP nepojedu 20km jindy než v zimě, nepojedu long s bivakem atd ... Kdybych měl SH nebo AM nebudu se cítit ukřivděný, když nevyhraju na 6km trati, bral bych to jen jako rychlostní přípravu na závody, kde zase můj pes nemá konkurenci. Stejně to každý musí dělat hlavně pro radost z pohybu se zvířetem. Díky cupům by se vytvořila výkonostní špička, následováníhodná. Někteří by jí mohli konkurovat jedině pilnější účastí - tzn. zvýšení účasti na závodech ...

PS hodnotné ceny jsou to poslední (i když přijemné), nejhodnotněnší je adrenalin na trati, ten nekoupíš :)

Zima
jeden cup pro sprintery Skj1, Skj2, saně 4-U (4-5 závodů) - 1 z nich otevřené MR termínově se s ničím nekřížit a pokusit se o zahraniční účast
jeden cup pro mid a long (2-3 víkendové závody a třeba vícedenní etapové finále) - 1 z nich otevřené MR termínově se s ničím nekřížit a pokusit se o zahraniční účast
mimo atypy (max. 2)
Vždy aspoň start v nějakém oblíbeném lyžarském centru, aby nás bylo vidět.
Než jsem dostal starší ESP, vůbec jsem nevěděl, že nějaký mushing existuje (mimo Jacka Londona :) )

Jaro Léto
jeden cup sprint
současný canicrosový cup jde asi správným směrem ... zlepšit by měl komunikaci z centrálou,
termíny závodů nebyly tady ne webu a zvážit počet závodů a lokaci jen v čechách.
v teple je vhodné nejezdit ve velkých rychlostech a pro běžce není taky problém 1 psa na trati při povinné zastávce schladit.
navíc běhat se dá opravdu s každým psem, v podstatě i v centrech měst.
canicross opravdu může fungovat jako nábor nových závodníků i do jiných kategorií ...
jeden cup v dogtrekingu - vlastně mid nebo long

Podzim
jeden cup pro sprintery CCM/W do 25 a nad 25, SC1 a SC2, BKJM/W a káry (max. 6 závodů) - 1 z nich otevřené MR termínově se s ničím nekřížit a pokusit se o zahraniční účast
jeden cup pro mid a long (2-3 víkendové závody a třeba vícedenní etapové finále) - 1 z nich otevřené MR termínově se s ničím nekřížit a pokusit se o zahraniční účast

Obecně střídat intervalové, hromadné a gundersenovy starty.

Společná presentace cupů by 100% nesla ovoce, byla by čitelná pro sponzory a pro ty kdo po mushingu pokukují, ale bojí se ...
Vyhlašovat nejúspěšnější kluby, vedení klubů se bude snažit rozprostřít účast svých členů na závodech nějak logicky ...

Možná se bych se příště měl účastnit nějaké valné hromady, ale protože jsem nováček, nepředpokládal jsem, že bych tam byl něco platný
a možná jsem nezkušeností opoměl spoustu různých faktorů, ale je to jen námět který by mohli vzít povolanější v úvahu.

Nesetkal jsem se mezi vámi s nikým kdo by neměl rád psi a pohyb, stačí na tom stavět :) Kryštof

Když nic, tak jsem aspoň napsal nejdelší příspěvek :)

Offline Boudicka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +19/-1
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #1 kdy: 23 Září, 2013, 13:53 »
cup v dogtrekkingu - dogtrekking nyní funguje jako samostatná sportovní disciplína nepropojená s mushingem.která má vlastní seriál MR závodů pro kategorii long, ostatní kategorie jsou jaksi neofiko, ale přesto zde sledujeme nárůst počtu účastníků každý rok, spíš se vyhlašují stop stavy. Prozatím... Neslučovala bych to moc k mushingu. Nemáme pro dt takové směrnice a řády jako mushing a centrála je také jiná. ;)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #2 kdy: 23 Září, 2013, 14:21 »
Kryspi: Ono to je o dost slozitejsi, komplikovanejsi nez to vypada.

Zatim bych se spokojil s tim, ze svaz zazada "stat" o dotace a ty pak smysluplne utrati / rozdeli poradatelum zavodu. Zrychli udileni licenci ( moje testy se v roce 2003 ztratili 2x a pokud jsem si vsiml, doted zadna zmena ) a povoli nove kluby.

Jak sis mohl min tyden precist, "svaz" asi neumi poslat ani email, kde bude MR.

Musherska komunita si umi paradne uzit vikend, trosicku sportu, zabavicka, ...hlavne vecer. Pokud se ale nekdy podivas ven, na "vetsi zavody" zjistis, ze z 90% CZ repre ( ve smyslu ucastnici ) jsou vekem TEZCE za zenitem sportovce!!! ...je to smutny...

Co se tyce CUPu... ano tj super. Ovsem to si musi zaridit lidi mimo svaz. Jeste pred dvemi lety v zime (dle radu) spolu zavodli hrusky s jablkama, deti porazely roboty a huskouni ohare. Pak se na to nekdo podival, prepsal koef.a ejhle, ...prepsala se vysledkovka MR. Pokud si dobre pamatuju, vysledky se editovaly skoro kazdy rok.

Nakonec zjistis, ze je pro tebe lepsi odjet si zavody na pohodu, kde ti je dobre, nejlepe v zahranici a spojit to s dovolenou. Pak uz ale nemuzes byt kazdy vikend na zavodech.

Na schuzi jdi ROZHODNE!!! Podle tvoji natury budes silene vysmaty nebo nastvany :-)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #3 kdy: 23 Září, 2013, 14:54 »
Kam se všichni poděli ???  Kdo? Při náhledu do startovky to snad všechny napadne.

Do "tradičního" termínu Louky se z léta posunul Irondog v příhraniční oblasti, tam pár lidí zamířilo.
Možná konzultovat s Mariem jeho plány do budoucna..

Spřežení... si začínám myslet že pořadatel musí vytipovat klíčové jedince a osobně je pozvat.. a když přesvědčí ty průkopníky, přiadjí se další .. "Hele Franto pojeď, jede tam Tonda, Pavel, Jana.. bude legrace.."

Vím že hodně dobře působilo, když se ozval nový pořadatel osobně  "...Hele Martine, připravili jsme takovýto závod, byli bychom rádi kdybyste dojeli, jsou tam obědy zdarma, bazén.. :)..."

Taky si myslím že osobní termínový kalendář má člověk v sobě vlastně už rok předem, jsou závody, co považuješ za standardně zařazené a jen katastrofa ti zabrání na ně jet. ..A na ty další ti treba chybí peníze nebo čas... Takže další vlastně ignoruješ...

Takže vlasně už teď je třeba začít chystat novou Louku a zvát na ni lidičky,  aby se cítili vítaní..

Co jsem viděla, tak lidičky byli moc spokojení, dobrá atmosféra, akorát nedělní ráno trošku těžší .. noc se povedla :)
Trať mi příjde z hlediska spřežení fajn tréninková, k zatáčce možná i 2 žlutý.. a kdo zapomene k čemu jsou na káře brzdy, půjde do madrace :)

..Kryspi - pěkný rozbor - můžeme přemýšlet..
umím si představit třeba 6 závodů v cupu pro čisté - posčítají se body pro čisté.. i když třeba na dílčích závodech při malém počtu jeli s otevřenými ..

Zastav se k debatě v hospodě na závodech ...a pak na jaře na Kladně :)

Tobi - tvoje příspěvky vždy čtu ráda mají hlavu a patu :)
tentokrát  myslím že trochu křivdíš
"Svaz" není nějaký živočich, jsou to konkrétní lidi, kteří dělají co umí, jsou nahraditelní .. pokud náhradu najdeš :) .. Taky nový člověk může mít jiné/závažnější mouchy než ten starý a otázka je jak dlouho zadarmo a s protiútokama vydrží :) .. ale celek se s tím musí vypořádat :)  karavana jde dál :)
Schůze jsou takové, jaké si je uděláme.. je na každém, jestli bude rozdmýchávat pesimus, nebo hledat konstruktivní cesty.
Vzpomeň si jak jsme hledali "účetně zdatné" členy komise .. nebyli žádní kvalifikovaní, nabídl ses, ale tvoje profese je jinde, máš jiné silné stránky :)
Každý z těch lidí, co tvoří ten "Svaz", vydrží určitý počet zásahů a pak prostě odejde.. viděla jsem to víckrát.. a hledáš nového, co to dá a umí a vydrží.. :(
Nové věci nezařídí nějaký pan Svaz, ale někdo, kdo zvládne domluvu se všemi subjekty is jejich zvláštnostmi a dá svůj čas a um třeba k vyjednání sponzora pro nějaký Cup.  Kdo napíše zápisy, doladí řešení, kdo se zavčasu podívá na výsledky MR a najde chyby... (Všiml sis že pana koeficienta jsme odstavli k ledu už před pár lety?
Vždycky si představ KDO to z těch pár lidí bude dělat..ještě .. navíc..
Není to o tom že "Svaz" je takový nebo makový.. je přesně takový, jak si ho všichni udělají

Jo  - jaký email máš na mysli? - pošli mi ho... jinak STK obvykle rozhoduje do 30.9










Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #4 kdy: 23 Září, 2013, 16:44 »
pro Boudicka
o dogtrekingu nevim nic (cetl jsem asi 2 clanky), slysel jsem nazev a pouhym prekladem jsem si odvodil, ze by to mohla byt "dlouha verze" pro sprintovy canicross. Se vsemi specifiky, která neznám. Predpokladal jsem, ze je to sport vhodny pro jina plemena nez rychlostni. Je ale pravdu, ze podle mych zkusenosti se canicross da behat uspesne i s "pomalejsimi" plemeny, protoze kdyz to nemate v nohach a plicich tak vas ani torpedo k vitezstvi nedotahne :) Neslo mi o nejake slucovani svazu, ale o poskytnuti kompletni palety moznosti pro sportovce se psem na jednom miste, mohlo by to vest ke zkvalitneni obou sportu. Kazdopadne diky za reakci a vysvetleni.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #5 kdy: 23 Září, 2013, 19:47 »
Hela:  ........současný systém má slabiny, Jirka Nešněra třeba vůbec nevěděl, že jsme žádali pro Horník o MR.. neboť maily se žádostí šly jinam.......   mám za to, že tento email  měl Tobi na mysli. Psala si to ty.

Nechtěl jsem už reagovat, protože si o tom myslím svoje, ale napíšu "naší" Tomajdě  :D co si myslím i když si s ní o tom můžu kdykoliv pokecat na závodech.

1. Prachy- za vším hledej peníze. Pokud nebudou, nebudou ani musheři. A krize tomu napovídá. Já nemít druhou práci a sponzora, tak zkrátka na tolik závodů nejedu, protože živím rodinu. Tak to zkrátka je a tak to spoustu lidí má. Staráme se většina o několik hafanů, děti apod., tak zkrátka ty žluťásky musíme otáčet.
2. Jak píše Hela. Vytipuji si závody a jezdím pořád na ně, pokud jsem spokojen. Upozorňuji, že nejde jen o trať, ale také hlavně o atmošku. Samozřejmě pokud např. přijedou moji psi ze závodu se strženými polštářky, přístě mě tam neuvidí.  Osobní pozvání je fajn, ale na Louce bylo dost kvalitních lidí, což by mohlo zaručovat, že se na ně navážou jiní musheři. Je to ale spíše tak jak už někde někdo psal. Většina si vytipuje tak 2 závody a toť vše.
3. Různé cupy já osobně nemám rád. Zavazuje tě to na účasti dalších a řekněme si upřímně, že zraněného psa máš co by dup. Pak je celý cup pase. Ale samozřejmě není problém se účastnit těhle závodu jednotlivě bez účasti cupu.
4. Souhlasím s např. těmi klubovými soutěžemi, ale při této účasti to asi neklapne. Hrozně by se mi líbilo např. na MR nebo klidně  i jinde štafeta složena z jednotlivých klubů. ALe to asi neklapne. To by byla fakt prča..
5. Na termín Louky je asi docela brzo na většinu chlupáčů, kteří by třeba i později přijeli a účast by tak byla větší.
6. Louka je na Moravě. Je zcela zřejmé, že na Moravě je rapidně méně musherů, než v čechách. Vzdálenost hraje určitě velkou roli. Taky "krvácím" když jedu do Vroutku (500km). Ale trať, organizace a konkurence mě tam přitáhne. Letos stojí proti Švýcarsku, Dvoru Králové, takže ubydou lidi v mé kategorii i tam a už svou účast zvažuji.
7. Kdybych věděl recept jak na to, tak ho Jani dávno víš. Ale i proto by mě zajímaly názory těch starších, těch co údajně toho hodně zažili, protože historie se prý neustále opakuje.
8. Na louce bylo taky málo canicrosařů, což bylo určitě způsobené náročným letním cupem. Lidi co běhají jsou zkrátka vyzávodění. O psech nemluvě.
9. A jedna mimo. Nevidím do toho možná jako Hela, takže mám snad mylné info (a to bych byl rád), ale působí to na mě, že to celkově nefunguje jak by mělo. Pak se to samo odráží i v těch lidech, náladě apod.. Neříká se náhodou "jaký pán, takový krám" ??
10. Kryspi to napsal moc hezky, ale četl jsem si to 2x a přijde mi to už teď trošičku složité  :D
11. Heli a všímáš si, že tady vůbec nepřispívají lidé ani nechodí na schůze, kteří mají opravdu s mush. hodně zkušeností a jejich rady by třeba byly užitečné. Proč??
12. A poslední postřeh a možná hodně důležitý. Nevím proč, ale přijde mi že hodně ne-li většina ind. musherů začínala canicrosem. Od jeho jakéhokoliv psa, je krůček k dalším psům a disciplínám a k dalším musherům. Chce to maximální podporu lidem, kteří pořádají a dělají tuto činnost. Je to nejdostupnější disciplína. A to se nebavím o juniorech a mladých lidech. Mladé lidi tady defacto nemáme. Dělá se to??


P.S: Jani, Michale a ostatní pořadatelé držím palce, hlavů vzhůru. Jste borci !!!!!!!!!!

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #6 kdy: 23 Září, 2013, 21:06 »
Helo, schvalne jsem se nerozepisoval. Napsaljsem JEN 3 body, ktere jsou NAPROSTO jasne a myslim, ze skutecne ne mimo misu.


"Svaz" není nějaký živočich, jsou to konkrétní lidi, kteří dělají co umí, jsou nahraditelní .. pokud náhradu najdeš :) .. Taky nový člověk může mít jiné/závažnější mouchy než ten starý a otázka je jak dlouho zadarmo a s protiútokama vydrží :) .. ale celek se s tím musí vypořádat :)  karavana jde dál :)

- Nebudu jmenovat nekolik lidi, budu je tedy nazyvat Svazem. Predpokladam, ze nejsme idioti, ze si nemyslime, ze "pan Svaz" udela to ci ono. Tedy - Svaz neni schopen akceptovat jakoukoli, ale skutecne jakoukoli kritiku. Nemuzes cekat, ze budu plny optimismu, kdyz napr. jeden jediny clovek, ktery nebyl na zavodech snad 5let rozhodne / at uz je v jakekoli zivotni situaci / o neprijeti dotace v radech set tisic. A pokud se pokusim i tuto situaci pochopit ( a dokazu si to predstavit ) opakovat toto i dalsi po sobe jdouci rok je neomluvitelne! Kazdy je nahraditelny, ja i ty. Jak se "hleda" nahrada jsme videli v kvetnu na Kladne.




Vzpomeň si jak jsme hledali "účetně zdatné" členy komise .. nebyli žádní kvalifikovaní, nabídl ses, ale tvoje profese je jinde, máš jiné silné stránky :)

Helo :-) krome toho ze zakl.znalosti ucta mam stopro, o nem nebyla skutecne rec. Byla rec o KRKu ( kontr. a revizni komise ). To jsou dve zcela odlisne veci. Nicmene kdyz jsi to nakousla... celkem jsem se bavil nad gestem J.N. ( jak mi podal ty sanony :-) )

(Všiml sis že pana koeficienta jsme odstavli k ledu už před pár lety?
- ano vsiml :-) na diskuzi si o tom muzes dohledat legracni vlakno :-)

Není to o tom že "Svaz" je takový nebo makový.. je přesně takový, jak si ho všichni udělají

- Helo, kdybych nebyl na Kladne a nevidel TO na vlastni oci ... Skoro by se mi snad i tato veta libila :-) :-) :-)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #7 kdy: 24 Září, 2013, 00:02 »
Tobi , já bych se klonila k tomu vždyky vidět a zmiňovat ty lidi, na nich to stojí a taky padá.
Vždycky je to o lidech.
Náš současný šéf otevřených je mimořádný bojovník, Má odvahu. Nevrátil peníze, co přišly v prosinci, a hledal řešení.. V prosinci je to fakt obtížný.. a výsledek ji viděl na Kladně..
Tak když peníze vrátíš .. jsi padouch
když je nevrátíš ..jsi padouch... hele není to tak úplně jednoduchý :)
Myslím že kluci si mákli a pro letošek mají už vymyšlený dobrý korektní způsob, jak zúčtovat prosincové peníze (věříme že příjdou)

Já osobně jsem zažila šéfy naší sekce 3.. mám s čím srovnávat :) U Jirky NESMÍRNĚ cením jeho schopnosti přijmout kritiku a z méně povedené akce se poučit. Tohle není úplně běžné.
Jirka má veliký tah na branku, má odvahu činit rozhodnutí, pod jeho vedením se sekce a potažmo i Svaz dostaly o pořádný kus dál - máme transparentní účet, účetnictví, jsme schopní pracovat se sponzory...tohle dřív nešlo, to musel někdo zbudovat. Vedení stabilizovalo rozpočet. (pravda, někdy škrtali na vkus mid-long sekce hodně, ale to je věc debaty)
A pokud má Jirka nějaké mouchy - tak dostává od vás patřičnou zpětnou vazbu.. a on se fakt umí učit

Akorát technická poznámka - není kritka jako kritika (tedy obecně kritika není úplně ta nej věc, pokud chceš dosáhnout vylepšení.. taky různé silové akce vedou spíš k fiasku a protiakci  než k posunu vpřed ..
btw. celá ta akce na jarním Kladně mi přišla jako nesmírné nepochopení, dostali se zde  do fest konfliktu lidi, co všichni měli max zájem na blahu mushingu v ČR. Jen nějak si nevšimli, že jsou na jedné lodi, že oba chtějí dobrou věc, dobrou pro budoucnost mushingu... 

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #8 kdy: 24 Září, 2013, 09:03 »
Hezky asertivne napsano, je videt, ze mas zkusenosti :-)
Hele nebavi me si tady vylivat srdicko. Uzavrel bych to s tim, ze mi Kladno lezi TVRDE v zaludku. Fakt si nepamatuju, ze by se mnou nekdy nekdo tak otresne debatoval, jak to delal Jirka N. A to ja jsem jeste maly kalibr. Zametl tam s lidmi, kterych si NESMIRNE vazim. At uz z podledu mushingu, profesniho.

Je to vlakno Louky, tak sem kopiruju HLAVNI svoji myslenku!!! ( o kterou si ani nebrnkla! )


Zatim bych se spokojil s tim, ze svaz zazada "stat" o dotace a ty pak smysluplne utrati / rozdeli poradatelum zavodu. Zrychli udileni licenci ( moje testy se v roce 2003 ztratili 2x a pokud jsem si vsiml, doted zadna zmena ) a povoli nove kluby.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #9 kdy: 24 Září, 2013, 10:02 »

Zatim bych se spokojil s tim, ze svaz zazada "stat" o dotace a ty pak smysluplne utrati / rozdeli poradatelum zavodu. Zrychli udileni licenci ( moje testy se v roce 2003 ztratili 2x a pokud jsem si vsiml, doted zadna zmena ) a povoli nove kluby.

Stručně:
1. dotace - získat a pak rozdělit klubům - toto se děje +v rozsahu dle směrnic a  počítá se i s prosincovou nadílkou, ale závody na suchu jako nízkonákladové nejsou (nyní) prioritou, těžiště vždycky bude na sněhu
2. licence - je vůle to celé hodit na web, doufám že do roka už budu z tohoto úvazku volná
3. Nové kluby - předně musí mít hlavní náplň činnosti mushing, měly by na to být nějaké pokyny (pokud vím X-sports multizájmový klub a je v procesu dolaďování textu stanov..doufám), Brzdou byly obavy aby někdo neudělal závod třeba pro motorky, kde by se třeba i proběhlo pár CC závodníků .. a chtěl čerpat od nás dotaci

Tobi pokud máš podněty k fungování, je lepší to dát do mailu nebo ještě líp probrat to osobně, když už to letí jak veřejná kritika fórem, je to vždycky těžší.
A když někdo začne schůzi z placu natvrdo výzvou  "..podle článku xy stanov  ŽÁDÁME o.." ..tak reakce je předvídatelná .. a pak se to hodinu horko těžko rozdejchává.... já když dostanu mail že někdo ŽÁDÁ ..POŽADUJE apod.. tak taky pár vteřin přemýšlim v termínech co se nedají publikovat, a kam si ty licence může .. a tak.. naštěstí za ta léta mně mushingové prostředí naučilo to vydejchat. v klidu u komplu.. ale na veřejný schůzi... když tam sedí lidi, co tě přišli zastřelit... hmm to je jiný level.. a pak se ta bitka nikomu nelíbí, to je pochopitelný... ...bych se přimlouvala k méně adrenalinovým variantám, raděj víc komunikace a osobního jednání než výzvy a požadavky... :)

do 30.9 zkusím dotáhnout zápis, vyjádření k Ledovce kde JE vůle pomoct a možná se povede ještě něco s aktivovanými licencemi

Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #10 kdy: 24 Září, 2013, 14:29 »
Uz jsem nasel ten presun :)

nechtel jsem rozjet nejakou negativni naladu ... uznavam, ze do svazu nevidim a ze je potreba
jet na nejakou schuzi, pak o tom rok premyslet a pak se treba nejak smyslu plne zapojit. mozna bude i lepsi pridat se k nejake pozitivni vlne a zbytek neresit ... co jsem psal byla jen takova vize, ikdyz jsem to smolil 2h Vsechno se musi mockrat promyslet. Jsem na to zvykli ze sve profese, na zacatku je vize, na konci, za nekolik let vysledek - stavba, ktere ovlivni faktory vseho druhu. Nekdy je vysledek lepsi, nekdy horsi, ale vzdy je vysvetlitelny ...

Je mi ale prave lito tech poradatelu kteri odvedou dobrou praci a pak jsou asi dost zklamani ... treninku zdar a na zavodech na videnou

Jana Tomajda

  • Host
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #11 kdy: 24 Září, 2013, 15:09 »
Tak se kopíruju sem
...komunikace je v této situaci na místě.

Odezva na moje otázky ohledně Louky přišla, z toho mám velkou radost a hlavu jak meloun  ::) Ozývají se mi jak nováčci, tak staří mazáci... většinou soukr...na venek se stydí nebo myslí, že jejich názor by byl na veřejné diskuzi zašlapán...Takže MEGA DÍKY !!! za každý Váš názor !
Můžu si z toho udělat výcuc...poupravit podmínky na Louce, tak abychom se tam příští rok nehonili v pěti lidech kolem stodoly.

Za sebe svaz neřeším...prostě do toho nevidím a zrovna teď mám trable sama se sebou než abych měla sílu se do něčeho montovat...NICMÉNĚ!...to jakým způsobem se tu řeší svazové problémy vrhá dost otřesný obrázek o fungování českého mushingu v očích nováčků a to je fakt k zamyšlení.
Za svaz tu komunikuje jen tiskový mluvčí a smírčí soudce v jednom- Hela...díky bohu za ni...ale jak psal MaUr je škoda že tu nekomunikují ti nejzkušenější.

Nováčci...jsou potřeba.tečka 
Sama jsem s CC začínala, je to nejjednodušší cesta k mushingu, jeden čokl se válí na sedačce kde komu a tenisky má doma taky každej...Cesta tréninkových skupin, který se na jaře rozjely po česku je dle mého přinejmenším DOBRÁ a 60 lidí na startu jednoho CC závodu prostě mluví za vše. Teď jde o to tyhle lidi zapojit. Udělat pro ně podmínky abychom se potkávali i na klasických mush.závodech. Kolik lidí začínalo běhat s bůh ví čím, pak pořídíli lepší psí materiál a teď lítají ve všech individuál kategoriích...třeba se z některých z nich časem stane týmový jezdec - Tobi, Jirka Suchý, Michal Ženíšek. O omlazení Českého týmu nemluvě...kdo se tady stará o juniory  ???

Problém je i termínovka...absolutní neochota komunikovat mezi sebou...svaz vs. Hills cup (maxičky) jediné místo kde najdete všechny závody pod jednou střechou je Bering  :o Proč nemůžeme mít temínovku pod kterou se schovají všechny mushingové závody?





Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #12 kdy: 24 Září, 2013, 16:06 »
Jen tak mimochodem, podivejte se na behejsepsem.cz jak pekne delaji nabor na zavody ... jen co skoncil hill's cup, kde byla spousta nadsenych novacku, uz jim vysvetluji jak se ucastnit podzimnich zavodu, to vse na webu ktery sleduje spoustu lidi. Super!

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #13 kdy: 24 Září, 2013, 19:43 »
Dovolím si tady kopnou část rozhovoru s nejúspěšnější ženou světového mushingu Lenou Boysen Hillestad. Myslím, že malinký námět je i zde. Samože je na diskuzi, jestli tento názor patří i tady k nám do ČR. Já myslím, že zejména 1. odstavec určitě.

Kde se podle tebe ukrývá budoucnost mushingu?

Na organizátory čeká několik úkolů. Je třeba mushing zjednodušit pro veřejnost, což znamená méně kategorií. Dále je potřeba zpřístupnit tento sport mladým lidem a motivovat je k tomu, aby u něj zůstali. Juniorů se musíme ptát, co je zajímá a co se jim líbí. A pak toho využít. Většina starých musherů už nic nového nevymyslí, na to jsou příliš staromódní.
Jestli chceme diváky a sponzory, musíme se začít vyvíjet. Například nemám moc ráda hromadné starty, ale myslím, že jsou důležité pro budoucnost tohoto sportu. Proto jsem a budu jejich propagátorkou.


Zbytek pro zajímavost zde:  http://behejsepsem.cz/index.php/18-titulka/204-ti-nejlepsi-ii-lena

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re:Mushing úvahy a náměty co dál - podzim2013
« Odpověď #14 kdy: 24 Září, 2013, 22:57 »
Přihodím do diskuse (ne jako stížnost, ale věc k diskutování :) ) ještě jeden problém ze strany malého oficiálního klubu, který nepořádá závody - nemáme prostředky, jak podpořit opravdu velmi dobré individuály. Už jeden nám odešel kvůli výhodným podmínkám v Maxičkách. Při žádosti o příspěvek na obci (malá vesnice) - výsměch.

3. Nové kluby - předně musí mít hlavní náplň činnosti mushing, měly by na to být nějaké pokyny (pokud vím X-sports multizájmový klub a je v procesu dolaďování textu stanov..doufám), Brzdou byly obavy aby někdo neudělal závod třeba pro motorky, kde by se třeba i proběhlo pár CC závodníků .. a chtěl čerpat od nás dotaci

 Bohužel se domnívám, že výše zmíněné důvody nejsou tak úplně hlavním důvodem nepřijímání nových klubů.

Před 4 lety jsem jako zelenáč předseda Siberian Husky Klubu CR, občanského sdružení, cítila, že huskouni a mushing k sobě patří, a tak jsem nahodila na schůzi předsedů bokem dotaz dvěma lidem na možné přidružení SHKcka ke Svazu. Formu přidružení jsem zvolila právě proto, aby SHKcko, finančně samostatné, nemělo nárok na Svazové dotace a SVaz se tím necítil ohrožen. Slíbeno mi nic nebylo, odmítnutí ale také ne. Pak jsem podala oficiální žádost o přidružení, která mi byla zamítnuta s tím, abychom se členy Svazu stali řádně jako ostatní kluby - tedy nejprve byli přijati do ČSTV, zřídili účet atd. Dala jsem si s tím práci a oficiální žádost o přijetí byla zamítnuta s tím, že nemáme sport se psy ve stanovách jako HLAVNÍ náplň (+ ještě další drobné administrativní důvody, které nasadily absurdnosti odmítnutí korunu :) ). I v absolutně NEPSÍM ČSTV (nadřazené Svazu) dokázali slovo sport v našich stanovách najít a díky tomu nás přijali ze členy (tam je podmínkou ve stanovách hlavní náplň sport :) ).   

Tím, že jsme zájmové sdružení lidí s huskouny, děláme pro některé most mezi pořízením krásného modrookého štěněte ke sportu s ním. Huskouny si často pořizují lidé sportovně aktivní v představě společného pohybu. Na naše akce přijedou právě ti vyjukaní nováčci, co nevědí, co s hyperaktivním štěnětem, málokdy se odváží přímo na ZÁVODY. Díky několika lidem pořádáme akce v různých místech ČR, oproti některým mrtvým klubům, které neudělají za několik let ani jednu. Za 3 roky se do Svazu přes náš klub dostalo minimálně 10 lidí (do různých klubů). Je to málo pro cca 800 členou základnu v 36 oficiálních klubech (neoficiálně méně)? Není v zájmu Svazu dostat ke sportu se psy více lidí?

Účastnila jsem se 2 schůzí předsedů klubů a 1 "normální"schůze Svazu. V některých věcech poučné... Snažila jsem se zapojit, když se hledala pomoc s testy na licence... Určitě neznám zdaleka celý obsah zázemí Svazu, a je mi jasné, že takový kolos není nic jednoduchého. Ale je to opravdu o mushingu??? Rostoucí nespokojenost v diskusích od těch, kterých se  to týká, a neúčast na schůzích by mohla být dobrou zpětnou vazbou vedení  ;).