Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Džení psů Bouda-řetěz

Autor Téma: Džení psů Bouda-řetěz  (Přečteno 3618 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

heczko

  • Host
Džení psů Bouda-řetěz
« kdy: 12 Listopad, 2014, 20:39 »
Ahoj,
má tady někdo zkušenosti s držením psů systém: bouda-řetěz.
Z fotek na internetu vidím že u boudy je vždy cca metr vysoký kůl ze kterého jde řetěz.
Zajímá mne to provedení kůlu a uchycení řetězu.
Byl by někdo ochotný poradit? Když tak písněte mi na meil: z.heczko@centrum.cz
Ochránci zvířat prosím nepsat  :).

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Džení psů Bouda-řetěz
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopad, 2014, 08:31 »
mrkni na tohle http://silverstarhuskies.blogspot.cz/
 - obrtlík = ohnutá tyč se zarážkou zasazená v tyči, aby to nevrzalo, tak zkusí i plastovou podložku :)

Tohle můžou číst i ochránci, :D ptotože chlapík opravdu přemýšlí jak to pro pejsky udělat co nejlepší, aby byli v pohodě přes den, kdy asi není doma (= neservali se),  řeší jak udržet prostředí čisté (navezl tuny oblázků), jak zařídit stín.. a taky přístup pro pejsky do domu aby tam byli přes noc.

« Poslední změna: 13 Listopad, 2014, 08:33 od HelaL »

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:Džení psů Bouda-řetěz
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopad, 2014, 11:37 »
Já už taky pár věcí vyzkoušel a nejjednodušší je zamlátit kolík (typu stake-out) do země. Řetěz k tomu nějak chytneš (obyč spojka a silnější kroužek) a na druhé straně stačí karabina. Tím pádem se řetěz nenamotává. Mám to tak už ňákej pátek a cajk. Jednou za cca 3-4 roky vytáhneš kolík a dáš novej kroužek, pač ten nejdřív rezne. Nicméně to je korunová záležitost.
Dával sem na druhou stranu obrtlík, ale mně se to neosvědčilo, většinou ho psi vyskákali (ten bronzovej, obyč praskne). Prostě další zbytečnej spoj, kterej se může zdrbat.
Ale karabiny to chce slušný - žádný lagrice, který se neprotáčí, případně jsou po sezóně vytahaný.

Ochránce, kterej není debil, nebude řešit boudu a řetěz, ale snad tak max obecně péči o psa. A zvíře může být hnusně ustájený stejně ve cvingru, jak u boudy.

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:Džení psů Bouda-řetěz
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopad, 2014, 12:23 »
Takhle to mám taky. Nejprve jsem tu tyč nechal čumět ven, jak jsem to viděl jinde a kolem ní řetěz na to se namotávali a furt je rozmotávat kupa práce. Tak jsem to zamlátil do země celé a je klid. Teda ještě by mě Martine zajímalo jak to máš u krku - obojku. Měl jsem a ještě někde mám normální bronz karabiny s obrtlíkem. Jenže mám pár jedinců co se z ní dostanou asi jak s ní zavadí, když vylézají z boudy. Dal jsem normální horolezecké, ale tam je problém s kroucením toho řetězu za 12hodin co jsem v práci zvládnou z dvoumetrového řetězu udělat 10cm.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Džení psů Bouda-řetěz
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopad, 2014, 14:38 »
Dal jsem normální horolezecké, ale tam je problém s kroucením toho řetězu za 12hodin co jsem v práci zvládnou z dvoumetrového řetězu udělat 10cm.
zkus pořádný obrlík .. né na psy, ale na telata nebo krávy :D  jsou poctivé železné.  Mívám je, stojí dle velikosti 66-125 Kč


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Džení psů Bouda-řetěz
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopad, 2023, 21:08 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Džení psů Bouda-řetěz
« Odpověď #8 kdy: 03 Únor, 2024, 12:19 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting