Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY

Autor Téma: Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY  (Přečteno 11099 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Tom - nejlepší syn Rustyho, přičemž Rusty je nejlepší syn Labena.
- lepší bratr Swifta, zakladetele linie šampiónů Kimmo Hytonena
- dlouholetý lídr Ari Laitinena
http://www.stamtavla.no/default.asp?action=search&searchword=23550&lb=Tom

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #1 kdy: 20 Březen, 2014, 18:20 »
v první chvíli jsem se lek, že čtu Genesis ... ;D

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #2 kdy: 20 Březen, 2014, 18:33 »
 Genesis - no vždyť o tom to všechno je ;)

Nediv se mýmu nadšení. Kdysi jsem marně snil o tom, že tímhle psem nakryju. A teď mi běhá po zahradě.  :)
« Poslední změna: 20 Březen, 2014, 18:36 od Pfeifer »

Ales

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #3 kdy: 28 Březen, 2014, 09:53 »
Ten nejlepší z nejlepších si zjevně šetřil sperma protože jestě nikdy nic nekryl a to mu je 9let?
(ale v CZ mushingu je hned ten nej :-))) krycí pes co kdy byl či dokonce žil)

vkol

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #4 kdy: 28 Březen, 2014, 10:41 »
za to teď si užije :-)

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #5 kdy: 28 Březen, 2014, 12:33 »
Zhruba do 2009 kryl Ari Rustym. Potom začal krýt u Heinonena. Tom u Ariho nikdy nebyl krycí pes. U Ariho zůstal z vrhu ještě Tomův brácha Swift který byl podle vyjádření Ariho horší než Tom a tak ho prodal Hytonenovi. Po Swiftovi štěňata jsou a jsou to mistři Evropy a Světa. Tom byl Ariho lídr  na MS v Norsku a tam jsem si ho poprvé všiml. Jako zadák běhal Tom ještě loni v hlavním týmu. Ari je mnohem lepší chovatel než závodník.

Když mám v chovu už všechno příbuzné na jednoho psa a potřebuju novou krev. Můžu koupit psa na krytí o kterém mám všechny informace, které jsem napsal o odstavec výše a rozhodnu se, že je to on a že z něj udělám krycího psa. Může mi pan Ales (ať už je to kdokoliv) napsat kde jsem udělal chybu.

Ještě jeden příklad: Grizz od Trnků byl nejlepší krycí pes, jakým u nás kdy kdo nakryl (pokud se nebudeme bavit o čtyřkách a individuálu). A světe div se, než přišel do Česka, nikde po něm ani štěně. To že je nějaký pes nejlepší u nás opravdu neznamená, že byl nejlepší u Elise.

Koupit u chovatele psa, který má za sebou nějaké úspěšné vrhy znamená koupit jeho krycího psa. Neznám chovatele, který by prodal svého úspěšného krycího psa.
« Poslední změna: 28 Březen, 2014, 13:07 od Pfeifer »

rudolf chlad

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #6 kdy: 28 Březen, 2014, 13:35 »
Byl bych opatrný s formulací nejlepší štěnata v česku, nejlepší krycí pes apod... Podle čeho se dá soudit??? Jen mi stále nejde na rozum základní věc, že snad a hlavně u nás nikdo neřeší jakou pes má POVAHU a VLASTNOSTI, to že pes táhne,  to mi přece k dobrému tažnému psovi stačít NEMŮŽE! Když pak je sním celý rok problém, řve, rve se, nemůže chodit na volno a fungovat jako normální pes. V tomto ohledu jsou všechny linie v česku hodně pozadu a dá se říci hodně pokažené...Je to škoda... Protože představa o dobrém tažném psovi je úplně jiná, než to co běhá nám většině po zahradě.
Ruda

rudolf chlad

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #7 kdy: 28 Březen, 2014, 13:43 »
A to že Ari vlastně sám nikdy, víše zmiňovaným psem nekryl bude mít nějaký, právě zmiňovaný důvod.

matess

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #8 kdy: 28 Březen, 2014, 13:53 »
odpoved nereaguje na inzerat je to spis (presunout) do diskuze
at si pise kazdy co chce....jak chce a kdy chce.
Ja to delam taky.
HEZKY VIKEND


Souhlasim s Rudou akorat bych tam pripsal jak povaha vlastnosti danneho psa tak i hodne dulezity zdravotni stav zvirete a vyzkousenost provereni danneho psa na vetsich zavodech(regenerace v zavodnim zatizeni apod.) Ja osobne bych uz nikdy nekryl psem o kterem vim minimum informaci
---
Nemuzu si dovolit zaprahat 20 psu ve 4 rano stim ze mi to bude rvat jak na disckotece,..nemuzu jit krmit stim ze to bude rvat jak kdybych mel jit krmit naposled....ja jsem se psama denne ne jen na zavodech a na treninku potrebuju od nich neco vic nez jen tah a v hlave duto





Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #9 kdy: 28 Březen, 2014, 14:20 »
Ruda + Mates,
nevím co na vaše spekulace říct. Snad jen že Tom ač mně do té doby neznal, chodí se mnou na volno a poslouchá na slovo. Do mé smečky 20 psů jsem ho ve výběhu pustil bez přípravy a je naprosto bez problémů. Ari s ním nekryl proto, že to nebyl jeho nejlepší pes. U mně (vzhledem k jeho historii) je to nejlepší pes - nejsem Ari. A všechny vaše názory na jeho povahu jsou opravdu jen vaše spekulace. Pan Ales alespoň napsal fakt.

Mates
taky zapřahám ve 4 ráno a taky potřebuju klid. Taky nechci tahat zkrvavené psy z boxu auta jak se to stalo jednomu německému musherovi (který určitě nemá podle Rudy chov pozadu ohledně povahy) na Pireně.

Opravdu jsem nezakládal tento inzerát aby se v něm rozběhly spekulativní diskuse jako že když já toho psa neznám tak je to zmetek.
Na druhou stranu chci každému slušně odpovědět pokud to jde ale když mi někdo vyprávi o hypotetickém psovi co celý rok řve, rve se a nechodí na volno a nebo řve při zapřahání jak na diskotéce a v hlavě má duto tak fakt nevím co na to relevantně odpovídat.

rudolf chlad

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #10 kdy: 29 Březen, 2014, 07:19 »
Pavle, já to myslel spíše všeobecně. To, jak se u nás chová a jaké psy máme a jaké psy vybíráme do chovu. Takové konstatování situace.
Ruda

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #11 kdy: 29 Březen, 2014, 08:01 »
v pohodě Rudo, rozumím. Přesně vím odkud vítr fouká.
Jen žes to náhodou napsal do mého inzerátu, přičemž 90% z mého chovu směřuje do zahraničí, takže můj vliv na chov v Česku je minimální.
« Poslední změna: 29 Březen, 2014, 08:07 od Pfeifer »

matess

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #12 kdy: 29 Březen, 2014, 10:42 »
Tak jeste jednou..... :)
"odpoved NEREAGUJE na inzerat je to spis (presunout) do diskuze
at si pise kazdy co chce....jak chce a kdy chce.
Ja to delam taky"

zbytek je diskuze,,,,,ktera neni presunuta z tveho inzeratu.
M

rudolf chlad

  • Host
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #13 kdy: 30 Březen, 2014, 10:03 »
Pavle nenapadá mě nikdo jiný, kdo má větší vliv na chov alaskánu u nás. Viz. Cipísek, Lance, Lee apod. Kolik je jenom štěnat u nás po těchto psech?
Ruda

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re:Alaskan husky TOM - nový krycí pes v kennelu EUROHUSKY
« Odpověď #14 kdy: 30 Březen, 2014, 16:20 »
Rudo,
přímo z mého chovu toho moc nebude, protože než v Česku, mnohem víc psů ode mně běhá v zahraničí.
Například na posledním mistrovství Evropy bylo v každém týmu na prvních třech místech v šestkovém Midu po dvou psech ode mně.
« Poslední změna: 31 Březen, 2014, 09:41 od Pfeifer »