Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Prodam štěňata Aljašského Malamuta

Autor Téma: Prodam štěňata Aljašského Malamuta  (Přečteno 51511 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #15 kdy: 17 Duben, 2011, 14:57 »
Mno...
  • myšlenka, že nezávodících "romantiků" zbylo asi pět, je hodně zkreslující - záleží, s kým a kde se potkáváš - ale jako závodnice je na závodech asi nepotkáš ;-)
  • že je pes chudák a smutně kouká, když ho jiní předjíždějí je za a) trošku úsměvné a za b) pro nezávodníka opět mimo mísu
  • pes, který několikrát v týdnu vyjíždí jen ze vrat a zase se do nich vrací rozhodně není nespokojený; jeho majitel taky ne - a nákladovost této záliby se výrazně snižuje oproti ježdění na závody (viz kalkulace ceny na ujetý kilometr na závodech v nějakém postarším vlákně)
  • byť na závody nejezdím, tak jen z této diskuse se nechá vyčíst, že existuje nemálo spokojených závodníků se smečkou z "útulkářů" absolutně bez PP... ;-)
  • ČHP je na samostatnou diskusi - ale přání bývá velmi často otcem myšlenky a ohýbání informací pro propagaci tohoto plemene je velmi poučné... :-(
  • účel severských plemen podle mě není pro sportování, ale pro práci - sport je jen důsledek blahobytu společnosti
  • srovnání s autem a jeho homologací hodně pokulhává - s psy bez papírů můžeš vesele jezdit - na závodech či mimo, je to úplně jedno...
  • jediné, s čím se dá souhlasit, jsou zdravotní rizika ze spojení nevyšetřených psů, ale to není problém chovu psů bez PP - to je obecný problém, který musí řešit třeba i chovatelé "neuznaných" alaskánů či ESP, ...

Jakýkoliv inzerát na psy nějakého uznaného plemene, ale bez PP se na tomto serveru setkává s podobnou reakcí a odsudky... Zamykání je asi jediným způsobem, jak tomu předejít... Ale zase - už tu bylo chvíli dost mrtvo, aspoň se to trochu rozvířilo... ;-)

martin_v

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #16 kdy: 17 Duben, 2011, 16:52 »
tak jak vidno, tak ani qba moc nevnima pointu :-)

pokud si doma nakryjes treba zebru s jezevcikem, budes si jezdit "ze vrat do vrat", tak si bud spokojenej jak chces. nikdo ti na to nemuze rict ani popel.
pokud ale udelas kryti, o kterym ti musi byt jasny ze to neni koser (kdyz kryju neco s PP s necim bez PP, nemusim byt zrovna einstein, abych pochopil, ze je neco spatne), ktery hodlas pustit do sveta a jeste jako tresinku na dortu pridas naprosto nesmyslny konstatovani, ze budou "krapet rychlejsi nez ti s PP" - tezko se divit reaguje-li na to nekdo, coz?

takhle si to nekdo koupi, nedej boze se mu to zalibi, pak prijede na zavody a tam mu reknou, jasne, neni problem, zavod, ale pekne tady s tema divnejma neromantickejma zviratama. no a jedna z variant je, ze pes bude za chvilku v inzerci, s titulkem neco jako "daruji AM bez PP krapet rychlejsiho nez ti s PP"... nemusim snad dodavat, ze to takhle skoncit nemusi, ale muze.
bude asi potreba pripadnyho zajemce podrobit hloubkovymu testu romanticnosti :-)

mam dojem, ze v dnesni dobe je ucel severskych plemen z valne casti uz jen sportovni, max pracovni ve smyslu "vozeni turistu". on i indian umi pocitat a tudiz lehce dojde zaveru, ze skutr je proste levnejsi a s min starostma...

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #17 kdy: 17 Duben, 2011, 17:41 »
bude asi potreba pripadnyho zajemce podrobit hloubkovymu testu romanticnosti :-)

Z mého ne-čistokrevného pohledu:
Romantiky mám ráda, jakoukoliv papírovou válku silně nerada.

Určitě nechceme za chvíli řešit, kdo je odpovědný za  zjištění, zda dotyčný mamut bez PP má příslušné papíry opravňující ho ke startu v čisté kategorii, protože si chce taky zazávodit se sobě podobným (tohle se Petře již řešilo s haskouny!).

Proto navrhuji vypracovat krátký poučný článek, který vysvětluje problematiku závodění s PP a bez něj, riziko odložení...
A vždy odkaz na článek přilípnout pod inzerát, kdy majitel nabízí šikovná a hezká štěňata bez PP.
Osvětě bude učiněno zadost a zda budou noví pánečci dost pevní romantici, prověří čas.

Na Ledovku můžou všichni :)



Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #18 kdy: 17 Duben, 2011, 18:31 »
Mam asi trochu zkresleny pohled par roky ztraveny praci v utulku, ale podle me je nesmyslne kazde takoveto krizeni, AM  bez PP je plno v utulku a o ruznych dalsich krizencich vhodnych pro romanticke jezdeni ani nemluve.  Takze dle me, kdyz uz nekdo "musi" mit stenata po svem psovi, at si ma, pokud ma predem zajisteny odber, ale pokud by jedno jediny stene melo driv nebo pozdeji skoncit v utulku, tak at se na to kazdy vykasle.
Druha vec je cena, a myslet si, ze tim zabranim tomu, aby se nekdo toho psa pak zbavil, kdyz stal tolik je taky naivni, lidi davaj pryc i daleko drazsi psy.;(((
Takze u me zadny takovy krizeni neboduje a ani bodovat nebude.

A pokud se ti nelibi reakce na tvuj inzerat, tak si zamkni tema, psat email ti moc lidi nebude.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #19 kdy: 17 Duben, 2011, 18:35 »
Zařazení mezi "závodnice" mě hooodně rozveselilo ;D ;D ;D
Tak ještě jednou. Fena je podivně vypadající směsice seveřana s něčím (což neznamená, že to nemůže být milej pes a slušnej pracant), táta štěňat je výstavák až do morku kostí (kdo zná moje "Plyšátko", tak tohle je brácha) a o tomhle někdo napíše, že budou malamuti "robustní, syloví a krapet rychlejší" (robustnost a rychlost se většinou vzájemně vylučují). Se spřežením složeným se samých Plyšátek bych nechtěla jet na "expedici" dál než do nejbližší hospody. A to celé za sedmičku za kus...no nevem to. Jako až potud jsem se pobavila dobře.
Z čeho mě mrazí, že mi tak 2x do měsíce volají lidi, co si v dobré víře koupili mamutě (z 90% bez PP) a že to zdrhá, žere slepice, tahá a neposlouchá, ať si to proboha vezmu, když jich mám tolik, jeden už se vejde.
Ku.va nevejde...ani ke mně, ani k 99% lidí co mají nervy na to se s mamutama ještě otravovat. Takže najít dobrý "doma" pro takovýho pejska je sakra velká fuška a většinou (když to dobře dopadne), tak dožije válením se na dobře oplocené zahradě.
Takže proboha lidi myslete, než něco namnožíte! V tomhle případě (pokud dobře počítám), byli prcci jenom čtyři, tak snad si to "chovatel" nechá na ty "expedice" a nevyexpeduje je za každou cenu i do nevyhovujících podmínek...ale mohlo jich být 8-10...to by prožrali prachy na expedice na dalších 15 let :-\

Aberlová

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #20 kdy: 18 Duben, 2011, 18:25 »
Není důležité, aby měl pes pp.důležité je jaký je k němu člověk,ne??????na co my to bude,když ho lidé budou týrat,nedají mu najíst,nepohladího,bude mrznout venku!!!!!!!!!jde vám tu všem jen o bussenes nebo co??????řeknu vám jednu věc.Pochovala jsem ve svém životě už 3 malamutíky jednoho zrovna teďka v pátek.všichni mi umřeli v náručí.takže běžte všichni do háje s papírama.pokud si hafana koupím,tak nechci z něj vytřískat peníze!!!!!!ale chci mu dát lásku a vše co pejsek k životu potřebuje.jestli má být nemocný a má umřít jsou pp úplně na nic.toho pejska to nevyléčí-bohužel.ba právě naopak psi s pp jsou přešlechtění po všech stránkách a umírají dříve a jsou náchylnější více než malamuti bez pp.tohle je zase můj názor!!!!!!zamyslete se nad tímto.

Bára B

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #21 kdy: 18 Duben, 2011, 20:12 »
Ale tady přeci vůbec nešlo o nějaký bussines a třískání pěněz. Jedna věc je, že na tenhle web chodí velká část lidí, kteří se psy závodí v určitých kategoriích, které mají svá pravidla - PP a otevření. Druhá věc je, že člověk s malamutem bez PP nikdy neporovná kvalitu svého psa se sobě rovnými a díky rychlosti mamutí bude těžce pod čarou - i pod huskouny a mosteckými "vořechy" bez PP. - takový člověk "začátečník " se pak ve snaze dostat do "své kategorie" může dostat do situace, že psa raději odloží, protože se nechce dalších X let "otravovat" v kategorii otevřených, když jeho další psi již nejspíš PP mají. Z toho pramení to riziko proti kterému tady spousta lidí brojí - podívej se, jaký je poměr útulkových mamutů s PP a BEZ PP... :-[  - tedy vůbec nejde o zdravotní predispozice psů s PP či bez. 

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #22 kdy: 19 Duben, 2011, 15:22 »
Není důležité, aby měl pes pp.důležité je jaký je k němu člověk,ne??????na co my to bude,když ho lidé budou týrat,nedají mu najíst,nepohladího,bude mrznout venku!!!!!!!!!jde vám tu všem jen o bussenes nebo co??????řeknu vám jednu věc.Pochovala jsem ve svém životě už 3 malamutíky jednoho zrovna teďka v pátek.všichni mi umřeli v náručí.takže běžte všichni do háje s papírama.pokud si hafana koupím,tak nechci z něj vytřískat peníze!!!!!!ale chci mu dát lásku a vše co pejsek k životu potřebuje.jestli má být nemocný a má umřít jsou pp úplně na nic.toho pejska to nevyléčí-bohužel.ba právě naopak psi s pp jsou přešlechtění po všech stránkách a umírají dříve a jsou náchylnější více než malamuti bez pp.tohle je zase můj názor!!!!!!zamyslete se nad tímto.

Dovolím si nesouhlasit, z řízeného chovu jsou vyloučeni jedinci s vadou. Pokud není pes uchovněn, děje se tak proto, že nese nějakou dědičnou vadu. Právě proto se uchovňuje až v dospělosti psa, kdy tyto vady bývají zřetelné. Zodpovědný chovatel nebude krýt ani psem uchovněným, když v budoucnu odhalí nějaký problém (srdeční vady, epilepsie atd.). Proto tvrzení, že kříženci jsou zdravější považuji za zavádějící. Křížení malamuta s čímkoliv je největší blbost na světě, kdo znal moji Chelsea, tak ví o čem mluvím - taky jsem ji měl rád a měla krásnej život, ale šel bych znovu do takového psa? NE!!! Malamut sám o sobě je plemeno pro opravdu zkušeného chovatele, přikřížením jiné rasy může vzniknout velký průser.
Když chce někdo vořecha, tak ať jde do útulku, výběr je velký. Pořídit si psa je závazek na mnoho let, proto musí být výběr opravdu pečlivý a ne limitovaný cenou.
Nemyslím si, že by byl zmíněný chovatel zlatokop - krmení pro březí fenu a štěňata něco stojí, chip, očkování a veterinář také, dále se do ceny projeví i čas, který chovatel věnoval péči.
Domnívám se, že toto vlákno není zbytečné, protože sem chodí spousty lidí, co uvažují o pořízení psa. Mohou si tak vytvořit svůj názor a lépe se rozhodovat.
M.

aberlová

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #23 kdy: 19 Duben, 2011, 16:43 »
řekla bych,že jste tu všichni nějak naivní nebo co.jak může někdo napsat takové nesmysly pane bože!!!!!!!!chcete jen machrovat jak máte drahé malamuty s papírama,dělají vám slávu a jméno a pak skutek utek!!!!!!pro boha zamyslete se někdy.psa můžu pozorovat sebe více.jako já své,ale bylo mi to vše na nic.pravidelné kontroly,odběry krve,rentgeny na dkk a mnoho jiných.chovná fena po všech stránká a jako steěně jsem si ji vzala z chovné stanice a během vteřiny mi umřela v náručí.venku lítala se svoji dcerou,hrály si,honily se za balonken jako každý den,povečeřela,vyvenčila se.vše ok!!!!!!!přišla domů a za 2 min.dostala infarkt a v sekundě umřela.bylo to náhlé a nečekané.šok!!!!!!!!a to měla 2 týden 6 let.takže chci říct.JE DŮLEŽITÉ ZDRAVÍ PSA PO VŠECH STRÁNKÁCH, a papíry jsou v tuhle tu dobu úplně k ničemu.A KOOOR TIHLE MASHEŘI.KDYŽ VÁM PES TAHÁ,VYHRÁVÁ TAK SE MŮŽETE ZBLÁZNIT,ALE KDYŽ UŽ NEMŮŽE BUĎ VĚKEM NEBO NĚJAKÝM JINÝM ZPŮSOBEM,TAK HO ZAVŘETE DO KOTCE PAPÍRY NEPAPÍRY!!!!!!RUKU NA SRDCE,NENÍ TO TAK?????PAK TEPRVE PRASKAJÍ ÚTULKY VE ŠVECH DÍKY TAKOVÝM LIDEM,ŽE PSA ODEPÍŠOU JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ JIM ODEJDE NA DOBRO.VAŽTE SI TOHO,ŽE MÁTE ZDRAVÉ ZVÍŘE PLNÉ ŽIVOTA,PROTOŽE JAK VÁM ODEJDE TAK VÁM UMŘE ČLEN RODINY A KUS VAŠEHO JÁ!!!!!!!!!!!!!!!pokud ho nemáte jen na chlubení se s papírama.je to živá bytost-jí, dýchá, přijímá potravu........jak to tady tak čtu,tím více si vážím zvířat,protože tohle někdy umí napsat jen lidi.obávám se,že kdyby nás zvířata měla taky brát jako vy je na PAPÍRÁČE A BEZ PAPÍRÁČE nevím kdo by z vás u nich uspěl.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #24 kdy: 19 Duben, 2011, 17:52 »
... více si vážím zvířat ...

ano, proto zde nebudu užívat zvířecího oslovení, protože bych tím jakékoliv zvíře dehonestoval ...
Probůh, jak tohle může mít volební právo?

Bára B

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #25 kdy: 19 Duben, 2011, 18:06 »
Že umře mladý pes je sice rána, ale právě kvůli tomu, aby se eliminovaly podobné průšvihy ty papíry mají sloužit. I u alaskánů a espeček existuje řízený chov, takže nejde napsat, že papírový pes umřel, kdybych měl psa bez PP, byl by zdravější. Mám psy s PP i bez PP, ale kromě dvou nalezenců jsem si všechny brala s vědomým, že znám rodiče a prarodiče, kteří jsou zdraví. A hups -  pětiletý pes se sice zachránil, ale přišel o ledvinu. Nikdy se to u nikoho z linie nevyskytlo, prostě náhoda. Lidé, kteří sem přispívali se snaží o své psy postarat jak nejlépe mohou. Z přispěvatelů se zde s malamuty "otravuje" pouze ježura a Dan, kteří se rozhodně nepyšní nafoukaně svými psy jen pokud jsou tito náležitě výkonní. Když už paní A napíšete takovéhle obvinění o bezcitných musherech, zkuste si nejdříve zjistit, jak se malamuťáci ke svým psům chovají a proč jsou na prášky z toho, že zase přibyla štěňucha bez papírů... Pokud znám, tak se vrh čistokrevných seveřanů bez PP udělal vždy jen pokud byl dostatek (nadpočet) zájemců, kteří chtěli štěně právě od té určité feny - rozhodně se nedělal v případě, že byli zájemci dva, či žádný, aby se pak dalších 6 štěňat inzerovalo na webu.

aberlová

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #26 kdy: 19 Duben, 2011, 18:48 »
ano máte pravdu,kvůli zájemcům se kříží rasy a jsou psi bez papíry.a zase jsme u peněz.jasně nebude mít bůh ví kolik jako za papíráče,ale každý kšeft je kšeft tak aspoň takhle vydělám.a pokud nechci aby mi kdejaký pes obskákal čistokrevnou chovnou fenu,tak dělám vše proto,aby se tak nestalo a pak někdo neval ničení rasy,šmejdi,bez papíráči,vořeši.a jsme zase u toho a pořád dokola.tady se člověk opravdu normálně nedomluví.věřím,že i kožichy byste z nich nechali dělat, kdyby to dobře sypalo a byli by to bez papíráči.zírám......tady opravdu nejde o lásku ke zvířatům nebo k dané rase nebo plemeni.člověk žasne a bán bůh valí oči z důlku!!!!!!!!!!!!!!!!!!  a ještě dodatek volit můžu,občanku i rodný list mám takže pro vás jsem s pp!!!!!!! jste šokován co?????

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #27 kdy: 19 Duben, 2011, 19:00 »
 :o myslím, že tuším, z čeho tu čubu jeblo.  :-X
Vzdávám to...boj s větrnými mlýny...odcházím vyčinit nějakou tu kožku...

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #28 kdy: 19 Duben, 2011, 19:08 »
Ano, ...já se hlásim..., jsem šokován! :o :o :o  ;D
Tobi

Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #29 kdy: 19 Duben, 2011, 19:10 »
paní A. s odpuštěním, bonitací byste neprošla :)