Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky

Autor Téma: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky  (Přečteno 68933 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Dagmar

  • Host
Zdravím Vás,
dostala jsem možnost odkoupit koloběžku od firmy Mibo. Trošku jsem prolétla nějaké diskuse, ale jelikož jsem totální amatér, tak si ani tak nejsem jistá. Potřebuji ji pro reakreační ježdění ve středně těžkém terénu. Můžu sem vůbec nějak vložit její fotku? Připadá mi, že má totiž malé přední kolo...

Offline Verča J.

  • ***
  • Příspěvků: 117
  • Karma: +0/-8
    • Spřežení Luna-Agu-Ilima
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #1 kdy: 26 Květen, 2009, 14:49 »
Na male kolecko ve predu POZOR!jinak muzes jezdit jen po asfaltkach a v terenu se akorat vzteknes,protoze to vubec po hline nechce jet.O bahne ani nemluvim,neprojedes,zapadne a hotovo.A jak zapadne predni kolo v rychlosti tak dostanes poradnou pecku do zad zadnim koleckem.Cim vetsi ve predu tim lip ,uz kvuli setrvacnosti.

Offline Verča J.

  • ***
  • Příspěvků: 117
  • Karma: +0/-8
    • Spřežení Luna-Agu-Ilima
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #2 kdy: 26 Květen, 2009, 14:52 »
http://www.mibo.cz/images/univers/2/IMG_0242_up.jpg
tohle je MIBO s perfektnim pomerem kol
« Poslední změna: 26 Květen, 2009, 14:57 od Verča J. »

Dagmar

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #3 kdy: 26 Květen, 2009, 14:56 »
Hmm.... děkuji za radu. Tak to bude asi opravdu malý.. on je to nějaký starší typ. Požádala jsem o informace o velikosti kol, tak čekám.. ale podle fotky je to prostě asi naprd :-(

Offline Verča J.

  • ***
  • Příspěvků: 117
  • Karma: +0/-8
    • Spřežení Luna-Agu-Ilima
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #4 kdy: 26 Květen, 2009, 15:05 »
Ale jako ja taky jezdim na uplne katastrofalni kolobce ze sportu co ma kazde kolecko uplne prtave,asi je to decka nebo co ;D,ale staci,kdyz se jede po suchu a po rovnem nerozblacenem terenu tak je supr.Pokad nechces videt na zavodech zada ostatnich kolobrndaru-jako ja ;D,tak si porid s vetsima koleckama,i kdyz asi to nebylo kolobkou,ale tou slivovicou s cigarama ;D! :-\

Dagmar

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #5 kdy: 26 Květen, 2009, 15:13 »
No, ona asi bude za slušnou cenu  ::) Žádný závodník nejsem a ani nebudu. Zatím na to nemám ani psy  >:( Ale chtěla bych se prostě projet s nima jen tak nějaké to odpolko. Když už by netáhli, tak bych je pustila apod. Po asfaltu bych teda nejezdila!

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #6 kdy: 26 Květen, 2009, 15:50 »
20 palcove kolo uplne staci (jako maji kola BMX). Jezdi na tom vetsina lidi po mnoho let.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #7 kdy: 26 Květen, 2009, 19:22 »
Bude-li za slusny penize a nebudes-li chtit honit vterinky, tak ji ber. Mam doma obe dve ( 26"x18" a 20"x20"). Samo, ze 26" vpredu je lepsi, ale hlavni bude spis tvuj motor... ::)
Tobi

Dagmar

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #8 kdy: 27 Květen, 2009, 08:03 »
Tak a mám nějaké info:

Tak vzhledem k tomu že tomu moc nerozumím tak nevím jestli jsem měřila správně tam kde se má ,tak podle mě je to takhle.Výška stupátka- je u zadního kola asi 6cm -u předního asi 10cm(kousek před př.kolem je stupátko mírně zvednuto).Přední kolo (měřeno průměr vntř,kola) asi 30cm a zad, asi 18cm

Tak co myslíte?

Dagmar

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #9 kdy: 27 Květen, 2009, 10:09 »
Tak a je prý cca 4 roky stará... stála 6,5 tisíce a paní mi ji prodá za 2,5 tisíce. Tak co Vy na to? Mám ji vzít????  ???

Offline Verča J.

  • ***
  • Příspěvků: 117
  • Karma: +0/-8
    • Spřežení Luna-Agu-Ilima
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #10 kdy: 27 Květen, 2009, 15:01 »
ber ji ... hlavne se zajimej i o brzdy - ty jsou taky hodne dulezite,ale daji se za par supu predelat
http://www.cyklomania.cz/imgs/products/_OstatnUl/178197_main.jpg
ja mam tady tuhle a takovou mestskou do terenu fakt nebrat po jedne sezone cela vrze,brzdy jsou predelane asi po 3ti jizde a kola jsou do tezsiho terenu uplne k nicemu,chce to fakt vetsi,aspon ted muzes porovnat.No ale ja ti nemuzu moc radit - jsem totiz taky totalni amater  :)
« Poslední změna: 27 Květen, 2009, 15:08 od Verča J. »

Dagmar

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #11 kdy: 27 Květen, 2009, 15:22 »
Pro Verču:

No, když tak kouknu na tu Tvoji, tak teda vypadá jako ta možná budoucí má...  :-\ Tak nevím... Jak bych sem sakra dala nějakou tu fotku, abyste na ni mohli mrknout.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #12 kdy: 27 Květen, 2009, 15:49 »
Fotku buď jako přílohu (tuším jen pro přihlášené uživatele) a nebo jako odkaz na web kde je uložena, označíš a v ikonkách nad smajlíkama klikneš na obrázek.
Když tak mrkni do nápovědy.
Jinak mě se ty kola zdají do terénu hodně malý, jestli to je kolobka původně určená na silnici, tak tomu bude odpovídat i kvalita ráfků, nábojů....takže spíš nic než moc.
Za "předělání" dáš víc jak kdybys koupila nějakou lepší rovnou.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #13 kdy: 27 Květen, 2009, 20:26 »
1 palec ma 2,45mm ( aspon pokud si vzpominam ), odpovida to 26"x16" ( dle pouzitych plastu a tveho mereni ). Ta brnda ti udela jiste ( za dvaapul ) sluzbu. Cena je pekna a pokud nebude dobita, tak ji ber.

Nicmene jsem se podival na jejich stranky a slogan "Olympijská družstva mužů a žen v rámci své letní přípravy trénují na koloběžkách MIBO - model COURAGE" http://www.mibo.cz/courage.htm . ... no... pobavil jsem se.
Naces jsem kliknul na http://www.mibo.cz/images/dextro.jpg a sjezdova kolobezka me naprosto rozsekala....  ;D ;D :o :o ??? ??? Presne nevim, co tim chtel basnik rici! Tobi

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #14 kdy: 27 Květen, 2009, 20:45 »
Kolo 30 cm průměr je 26 palců a 18 cm průměr je 16 palců?