Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pro všechny, kdo krmí syrovým masem

Autor Téma: Pro všechny, kdo krmí syrovým masem  (Přečteno 37600 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline manra

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +7/-3
    • E-mail
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #30 kdy: 01 Červenec, 2012, 09:51 »
Držím palce a přeji brzké uzdravení. Děkuji za upozornění na toto nebezpečí. Michal

Ufo

  • Host
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #31 kdy: 01 Červenec, 2012, 16:46 »
Palizo prosim te, jak dlouha doba byla od prevzeti masa k poslednimu krmeni, po kterem to propuklo? Kolik kusu ( kila) masa měli ti nakazeni psi. A jak to že to  nektreri nechytli? Taky rozmrazuju, ve vode, nebo na suchu v kyblu s vikem. Tak me to zajima.
Doufám že psi brzo zotavi a zas mě budes vesele předjizdet .
Šarka-postacka alias ufo

Offline Paliza

  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-8
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #32 kdy: 01 Červenec, 2012, 19:09 »
 To je zajímavé  :o ,jak jsem jim řekl o předjíždění pošťačky, tak začali mrskat ručičkama nožičkama  ;)
Otom mase někdy v noci-ju

Offline sarah.p

  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Karma: +8/-3
    • Tým Česká Kanada
    • E-mail
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #33 kdy: 01 Červenec, 2012, 21:27 »
Doufám, že se brzy uzdraví a budou zas uhánět v bílejch pláních. Je to k pláči vidět je tak bezvládné! Ale Hospoda U červeného keře nebo Snídaně v trávě mi vehnala lehký úsměv  :)  je o ně dobře postaráno určitě budou brzo nanohách!

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #34 kdy: 02 Červenec, 2012, 10:18 »
To je zajímavé  :o ,jak jsem jim řekl o předjíždění pošťačky, tak začali mrskat ručičkama nožičkama  ;)
Otom mase někdy v noci-ju
No super! Takze psychoterapie pomaha. Zkus jim opatrne ukazat nejakou fotku postacky z Nonstopu....treba by se mohli sami postavit.
« Poslední změna: 02 Červenec, 2012, 10:24 od Michal M. »

Ufo

  • Host
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #35 kdy: 02 Červenec, 2012, 11:46 »
....ale zase to moc nepřeháněj. Mohlo by se jim udělat ještě větší šoufl.. Moje Barča přeje brzké uzdravení a vzkazuje že se těší až na ty tvy psy bude zas ohrnovat pysky.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #36 kdy: 02 Červenec, 2012, 11:58 »
Palizo prosim te, jak dlouha doba byla od prevzeti masa...

Dobrá otázka
Přemýšlím pořád dokola nad tímhle článkem
http://www.agronavigator.cz/az/vis.aspx?id=76494

zajímavé body:

- clostridium neroste v kyselém prostředí (jogurty)
- jed je ničen teplem, světlem, zářením, alkalickým prostředím (světlo??? ocet...???)

- jed produkuje vegetativní forma (nejlíp při 28 st.C)
- vegetativní forma cl. botuli vznikne ze spor, které se aktivovaly při teplotě 60 st.C

Z toho dotaz na Palyzu - je možné, že někdy před zalitím vodou se v pytlích maso zapařilo - tj dosáhlo 60 st.C? a tím se aktivovaly spory a začalo se to rychle  množit?  (..si představuji uložení -krmení pro psy- na jatkách a jeho cestu autem domů -v letním pařáku)
... čili bylo klíčové že se maso dostalo jednorázově nad 60 st (aktivace spor)
 nebo stačilo že se tam namnožilo co bylo při letní teplotě 28stC?

Dotaz pro chemiky a bilology -
pomohlo by zalívat kuřata roztokem octa? (je levný, opláchne se pak..) ..když to dělaj -fajnový- supermarkety..(oplachují starší maso v octu, občas jim na to inspekce přijdou)

Jinak mám pořád pocit, že pokud maso není delší dobu teplé (20-28 st),
čili jde z chladírny, pak doma rozmrzá a pak je brzo zkrmeno, je riziko minimální.

« Poslední změna: 02 Červenec, 2012, 12:19 od HelaL »

Offline Paliza

  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-8
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #37 kdy: 02 Červenec, 2012, 11:59 »
Psyhoterapie pomáhá, ale fotky radši ukazovat nebudem. Ještě by nám utekli s kapačkama v podpáždí ;D

Offline Paliza

  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-8
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #38 kdy: 02 Červenec, 2012, 12:18 »
Šárko, Helo. Otevřením tohoto tématu jsem nechtěl způsobit nějaké přílišné obavy z krmení syrovým masem. Já jím budu jistě krmit stále, jen jsem chtěl připomenou a bohužel na vlastním příkladu dokázat, co se muže, zvláště teď v létě stát. Splnil jsem nevědomky všechny podmínky, aby mohlo to svinstvo vzniknout. Takže jak píšeš, na jatkách bylo maso naházeno na sebe ještě teplé do beden, přepraveno v neklimatizovaném autě při venkovní teplotě 30 stupňů (kolik mohlo být v autě..?). Krmná dávka na dva dny ponechána venku ve stínu, zbytek šel do mrazáku. Druhý den pro množství much maso ponořeno do vody a zatěžkáno.
Takže podle mého: zapaření v bednách, přeprava - start tý potvory.
Ponoření do vody a zatěžkání - zamezení přístupu vzduchu, tma, plus teplota vody (voda se časem ohřála díky teplotě vzduchu) - bujení a nárůst clostridie.

svepat

  • Host
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #39 kdy: 02 Červenec, 2012, 18:35 »
na ocet bych vůbec nesázela,ten to opláchne na povrchu a toxin  je i uvnitř.jedině stprocentně by botulotoxin měl zničit desetiminutový var.Je pravda,že botulotoxin se částečně ničí v žaludku ,proto asi to nemají všichni psi,ale stoprocentní to není.Jo a Clostridium botulinum je ve střevech zvířat,hlavně prasat,takže to může být i v půdě/ kde se hnojí/ a i na zelenině,takže vlastně všude.To říkají moudré knihy.Takže asi nejlepší rada krmit ve vedru vařeným.Romane držím jim palce,ať se z toho rychle vyhrabou.Jo teď jsem si vzpomněla,že když jsme píchali myši,tak některým se píchal antitoxin,takže nějakej asi existuje,ale nevím,jestli to není jen pro laboratorní účely Péťa

Offline Paliza

  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-8
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #40 kdy: 04 Červenec, 2012, 07:51 »
Houby fýzáky,mulťáky,glukózy-osvědčené metody a hned jsou pokroky. Jonáš zvedá hlavu a sám jí už udrží  :)

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #41 kdy: 04 Červenec, 2012, 08:33 »
včera jsem o tom mluvil se známým vetem a pravil, když to bylo podchyceno včas, je šance, že psi budou bez následků víć jak 90 procent
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Paliza

  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-8
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #42 kdy: 04 Červenec, 2012, 10:31 »
včera jsem o tom mluvil se známým vetem a pravil, když to bylo podchyceno včas, je šance, že psi budou bez následků víć jak 90 procent
Venoušku, tak to bych byl moc rád-nedovedu si představit , co by dělali, kdybych jel na tréning a musel je nechat doma  ???

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #43 kdy: 04 Červenec, 2012, 19:11 »
včera jsem o tom mluvil se známým vetem a pravil, když to bylo podchyceno včas, je šance, že psi budou bez následků víć jak 90 procent
Venoušku, tak to bych byl moc rád-nedovedu si představit , co by dělali, kdybych jel na tréning a musel je nechat doma  ???
:D ale třeba na letošním N2012 by to asi zkousli (že nemusej) :D držím palce a povíme si to na wasru ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Paliza

  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-8
Re:Pro všechny, kdo krmí syrovým masem
« Odpověď #44 kdy: 05 Červenec, 2012, 07:54 »
Dneska máme 13 den od nákazy. Cikán, který byl do včerejška úplný ležák,  konečně začíná zvedat hlavu. Začíná sám a s chutí žrát, stejně jako Jonáš- budou malé dávky vícekrát denně. U Jonáše už fungují reflexy na nohou, Ciky o nich ještě ani neví. Jsou chudáci nešťastný a vůbec nechápou proč nemůžou vstát.  :-\ Holky, ty už žerou vestoje a mimo výběh jsou náramně spokojený. Je to dlouhý, ale přeci jen, už jsou vidět pokroky. Na kapačkách už je jen Ciky. Jonáš si kanylu odborně odstranil s tím, že už jí nepotřebuje  :P
« Poslední změna: 05 Červenec, 2012, 08:20 od Paliza »