Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Syrové nebo vařené maso?

Autor Téma: Syrové nebo vařené maso?  (Přečteno 9562 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

  • Host
Syrové nebo vařené maso?
« kdy: 12 Prosinec, 2011, 07:44 »
Začínám krmit masem, tedy vepřové packy už dostávali předtím normálně, ale vařené. Dozvěděl jsem se že právě hlvně ve vepřovém mohou být v syrovém různé nemoci. Zas mi říkal jeden známí že většina musherů 90proc krmí syrovím. Tak nevím, aby mi pak po něm nebyli nemocní. Děkuji za názory. Beru tedy od VETEMIXU.  Jo a co například kostičky? Třeba v kuřecích stehnech jsou takové ostré když se olomí. Tak jsem jim 10kg stehen obýral - ne že by mě to sr..   tak dík.

pospa

  • Host
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosinec, 2011, 08:48 »
Ahoj my krmíme syrové maso a kuřata dáváme celé,kuřecí kosti se štěpí hlavněkdyž jsou vařené nebo upečené ;)

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosinec, 2011, 16:22 »
Ad kosti:
Příroda není blbá... a evoluce funguje. Věř, že psovité šelmy se se syrovým díky tomu dovedou poprat docela dobře. Jak jinak by přežili...? Nebo máš pocit, že uloveného zajíce, bažanta apod. jim někdo povařil, obral a naservíroval?
Hýčkáme si je jen pár posledních desetiletí, leckteří sice už hodně zdegenerovali, ale sem tam nějací se ještě drží ;-)

Ad nemoci ze syrového masa:
Bereš-li od Vetamixu nebo nějakého jiného výrobce, nebál bych se toho - jsou pod veterinárním dohledem.

Offline Kacer

  • **
  • Příspěvků: 51
  • Karma: +0/-7
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #3 kdy: 02 Leden, 2012, 14:11 »
Pes sezere jakekoliv syrove kosti bez problemu. Ty mu muze privodit prave varena/pecena/dusena proste jakkoliv tepelne upravena kost protoze mrcha tepelnou upravou meni chemickou vlastnost a kyselina v psim zaludku ji pak nedovede natravit rozumnej namekcit a muze se pak zapichnout po ceste ven do streva nebo kadaku coz asi nebude uplne prijemny.

Pokud zacinas krmit masem a beres od Vetamixu/Pruzina nebo nekoho jineho a beres to v mletych/sekanych smesich, tak se niceho neboj maso je pod veterinarnim dohledem a s prihlednutim na velikost na jakou to je mlete nehrozi zadne problemy. Pokud chces krmit kusovym a pesan to nikdy nezral, tak je dobre mu malicko pomoci si vzpomenout na to, ze je to selma psovita a naucit ho kosti kousat.  Zacinali jsme kurecima kridlama, ktere jsem drzel v ruce, aby je nesezral v kuse a musel je rozzvejkat. Ted uz sezere v podstate cokoliv a oblibena hracka je hovezi morkova kost.


Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #4 kdy: 02 Leden, 2012, 14:23 »
Je mi to trocha divný.  8)  Po staletí /tisíciletí?/ dostávali psi zbytky od stolu a nevyhynuli.  14 let kuřecí vařím /hlavně kvůli vývaru/ a děsím se, kdy se ukáže Kačerova pravda...

Offline Kacer

  • **
  • Příspěvků: 51
  • Karma: +0/-7
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #5 kdy: 02 Leden, 2012, 16:12 »
Sipe,

krm cim chces dal, u nas na vesnici tim vidlaci krmej psi po staleti a jako pridavek jim k tomu davaji suchou housku do vody, pripadne do mlika, to ze se varenim zmeni chemicka struktura kosti, kterou pak kyselina v psim zaludku nenamekci je prokazany fakt. Krm varenyma kostma dale, podle libosti. Ja to svymu psovi davat nebudu. Je to po me partak, po kterym pak chci nejake vykony, tak se mu podle toho snazim prizpusobit krmeni.



Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #6 kdy: 02 Leden, 2012, 19:19 »
Kacere
jsi docela agresivní, se mi nelíbí
jasně mám doma haskouny, chci se jich zbavit a proto krmím vařeným kuřecím každý třetí den, dávám jim občas i suchou housku, zatím bez úspěchu
dám na Tvou radu a zkusím ji namočit v mlíce
chtěl jsem jenom vyjádřit svou skepsi vůči některým výzkumům - třeba
1. zeptej se mámy, jak se jeden čas přišlo na to, že kojení je škodlivé
2. taky jsem se zúčastnil jedné studie, když jsem se pídil po výsledcích, řekli mi, že je nezveřejní, že ty ve Švédsku dopadly líp
3. rád bych si přečet, jak zjišťovali výzkumníci trávení kostí - in vivo nebo vitro? nemáš odkaz?
 věřím, že měkkou vařenou kost už žaludeční kyselina moc nezměkčí
závěr: krm si čím chceš, ale neodsuzuj ostatní
pozn.: napájíš před plánovaným výkonem?
zdraví vidlák ze Šípů
   

Petra Sládková

  • Host
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #7 kdy: 11 Leden, 2012, 09:21 »
Pro vyváženou krmnou dávku jsou kosti nezbytné, zejména kvůli minerálům.  Ale opravdu pouze syrové a tzv. masové kosti, tzn. ty na nichž je maso.  Napomáhá to trávení. Syrové kosti se v žaludku rozpustí, vařené se štěpí a lámou (i pečené) a hrozí poranění trávícího traktu.A také opatrně s množstvím, ať psovi který nemá uvyklé trávení nezpůsobíte nepříjemnou zácpu. Nám se osvědčili kuřecí krky, křídla, stehna, vepřová žbra, hovězí oháňka, vepřové nožičky apod. Pokud cchete dál vařit což považuji za zbytečné a praktikuji pouze občasně pro změnu), tak jen svalovinu, popř. vnitřnosti.

Offline ditka007

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #8 kdy: 07 Únor, 2012, 09:43 »
Doporučuju kouknout na stránky www.manwe.eu
Tam toho najdete o krmení syrovou stravou hodně. Opravdu není čeho se bát. On má Kacer pravdu a je fakt, že leckdo se tomu zdráhá uvěřit. Mediální masáž Pedigree a jiných výrobců nám tak trochu zatemnila mozek. LAe není třeba se bát. Sice je krmení tímhle staronovým způsobem poněkud náročnější a to hlavně na čas
- připravit a sestavit objednávku masa na základě nějakého ustáleného jídelníčku
- dostat závoz do baráku a uložit
- vzpomenout si včas, že je třeba rozmrazit každý den potřebné množství masa
- a namíchat to v nějakém poměru s jinými ingrediencemi
to vše je potřeba zvážit, protože u granulí je to mnohem jednodušší. Je pravda, že já mám psy "jen" tři, ale baví mě, jak netrpělivě a s vášní čekají na misku a také vypadají zdravě..
Jistě, toto téma by se asi podle názvu mělo zabývat spíše rozdíly mezi vařením a syrovou.... Myslím si, že ani jedno není špatně, i když syrová je pro psa hodnotnější, protože tak se pes stravoval vždycky. Je to přirozenost. Takže já jsem zastáncem té syrové, ale pokud chce někdo vařit, at už z jakéhokoliv důvodu, nebudu ho přesvadčovat o opaku. Snad jen řeknu, že vařením se mění struktura masa a tuků, což ne každému psu dělá dobře a je schopen to zvládnout bez průjmů a pak bych rozhodně upozornila, že opravdu není v pořádku dávat psisku vařené kosti.
Vařená kost totiž opět jako to maso změní strukturu, jaksi ztvrdne a zkřehne a pak se štěpí na ostré střepy. Žaleudek a střeva jsou na to do jisté míry vybaveni reflexem, který vyburcuje střevní stěnu k přetočení ostrého kousku jinak, ale to je právě ten okamžik, kdy může dojít k protržení stěny. Syrová kost je měkčí a pružná, láme se úplně jiným způsobem, je "bezpečná"..
Je toho hodně okolo tématu krmení syrovým dlabancem, a kosti jsou jen malé téma. Dodám jen ještě, že kosti (hlavně masité kosti) jsou významnou složkou tohoto stylu krmení. Není možné je vynechat..


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58322
  • Karma: +0/-0
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #10 kdy: 01 Listopad, 2023, 21:38 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58322
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58322
  • Karma: +0/-0
Re:Syrové nebo vařené maso?
« Odpověď #12 kdy: 02 Únor, 2024, 09:30 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо