Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)

Anketa

A jací jste vy?

Psa si vypiplám a sklízím ovoce na výstavách
0 (0%)
Pořádně psa zapřáhnu, aby to nebyl jen domácí mazlíček, ale aby žil i pro nějakou věc, následně sklízím ovoce na závodech
3 (13.6%)
Mám psa jako kamaráda a děláme spolu věci, které nás baví
17 (77.3%)
Mám psa pouze v kotci, aby nikomu neublížil
0 (0%)
Nemám psa a ani bych ho nechtěl(a)
2 (9.1%)

Celkem hlasů: 21

Autor Téma: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)  (Přečteno 16903 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tiinulka

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? Tiinulka pro vás =)
« Odpověď #15 kdy: 23 Srpen, 2008, 08:57 »
Můžu ještě otázku? Může mi napsat nějaký človíček jestli je velký rozdíl kolo a kolobka? Ale fakt ten kdo to zkusil se dvouma AM protože jak říká Dan, jedná se mi pouze o malamuty...

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? Tiinulka pro vás =)
« Odpověď #16 kdy: 23 Srpen, 2008, 09:51 »
a může být občas jeden malamut gróňačka? ;D
Kolo: přijde mi že jsi na něm stabilnější, ale hůř se z něho padá (jsem jezevčík, přes štangli nedosáhnu na zem), takže držkomety jsou výživnější
Kolobka: míň stabilní (aspoň mě se zdá, ale může to být tím, že na kole toho mám se psama i bez naježděný daleko víc a tím pádem ho mím víc "ochytaný"), ale v případě ohrožení života líp seskočíš.

Se dvouma psama (zvlášť když jsou to oba mladí blboni) je adrenalin oboje ;)
« Poslední změna: 23 Srpen, 2008, 09:53 od LenkaB »

Offline tiinulka

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? Tiinulka pro vás =)
« Odpověď #17 kdy: 23 Srpen, 2008, 11:09 »
Děkuji za odpověď Leni, a aby to bylo ještě napínavější vložím do toho ještě jedno vozítko jménem tříkola... takže ještě potřebuju zhodnotit kolo versus kolobka versus tříkola. Pořád stejný pravidlo dva AM. Možná trochu zdechlejší AM  ;D

p.s. To víte, potřebuju něco pořídit a pořád nevim co... A nebo nakonec ušetřím a zůstanu u mého horáka

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #18 kdy: 23 Srpen, 2008, 12:59 »
Ta anketka je debilní, nějak mi tam chybí varianta že mám psy jako kamarády a zapřahám je (případně s nima podnikám jiný kraviny) protože nás to prostě všechny baví ;)

Offline tiinulka

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #19 kdy: 23 Srpen, 2008, 15:21 »
Děkuju Leni za pořádné zkritizování ankety =) neeee člověk si v jedné minutě nevzpomene na vše =)

Offline Jaro

  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #20 kdy: 23 Srpen, 2008, 16:15 »
Aj by som nieco poradil, ale kedze AM uz momentalne nemam, tak nemozem, lebo tu mozu radit len ty co ich maju...

Milena

  • Host
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #21 kdy: 23 Srpen, 2008, 21:02 »
 Tak to já můžu radit, protože malamuta mám  :D. Nesmysl, mám svoji první malamutku, pochází z dost špatných podmínek a teprve se začíná projevovat, jaká bude, navíc sama jsem čistokrevný začátečník. Dostali jsme se k zatahávání, za psem šla hezky, ale táhla minimálně, tak jsem ji začala brát samotnou, a tady jsme překonávali spoustu problémů, bála se jít dopředu, pořád točila domů, nemohla jsem ji dostat před kolobku atd. A myslím si, že na tohle je právě ta kolobka ideální, protože nikdy není problém vystoupit, vzít psa na ruku a povzbuzovat ho dopředu a nastoupit znovu, až má pes zase chuť táhnout. Kolo mi v tomhle přijde méně praktické. Pochlubím se: dnes jsme absolvovali poprvé krásný kilometrový okruh, kdy malamutice táhla nepřetržitě, cválala a doběhla k brance s rozvrtěným ocasem a rozesmátým ksichtem a čekala pochvalu. Stává se z ní tažný pes  :). Kolo si myslím je fajn, když pes dobře táhne a je i dobře ovladatelný, protože je fakt, že pády z kola budou asi horší. Jednou jsem si zapřáhla tři psy před kolo a už bych to nikdy neudělala,a to jsem dopadla ještě dobře, až na nějaký ten lišej a několikahodinovou opravu kola v pohodě. Asi bych volila na základní individuální výuku kolobku, když chceš ušetřit tak použij to co máš, tedy horáka, ale až budou doopravdy tahat, tak tříkolu. Podle toho, jak popisuješ okolí, tj. těžší terén, tak tam bych si teda se dvěma táhnoucími malamuty na kole ani na kolobce netroufla. A cvalem už vůbec ne ;D.

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #22 kdy: 23 Srpen, 2008, 21:22 »
Nazdar Jaro.
Je jedno jestli máš AM nebo GP.Radit mužeš co chceš.Jenom nemužeš srovnat malamuty at už moje nebo kohokoliv jiného s gronáky.Jenom to jsem měl namysli.Takže klidně rad jak je libo alenečekej že se s Tebou budu sázet abychom srovnali nesrovnatelné.Jednodušeji řečeno až budu jezdit zGP tak pak mužem závodit.Vzhledem k tomu že jsem těmto tlakum již několikrát odolal zustavam u malamutu.Jediná Tvoje záchrana jak se se mnou poměřit je že se sejdem na takovém obyčejném závodě na sněhu-já navrhuji třeba Janovičky-a tam mužeme po dojetí do cíle polemizovat o vhodnosti a nevhodnosti u nás preferovaných tréningu.Pokud Tvoji GP odcvalají celou trat sežeru čepicu,prodám káry,koupím pořádný kolo a budu trénovat na rovinkách po 500metrech cval.A co ted máš ještě chut se se mnou vsadit?Trnávka zdá se býti pro měření sil poněkud brzo.
Ad.Bahulka-u Tebe jeden GP neznamené vubec nic.Ale nezapomen ještě podotknou že Tvoje spřežení vepředu trénuje z Alaskánem Yetíkem.Docela škoda že s ním nemužeš jezdit pořád.Chtěl bych někdy vidět jak vleče Tebe,káru a k tomu ještě 5Am a 1GP.
Co se týká kola tak moje zkušenost je že se z něho špatně padá.Mám také něco nakolováno ale se dvěma AM jedině když bych jim přidal dvě pneumatiky.Velmi dávno tomu,když ještě těch koloběžek tolik nebylo,jsem se také pokusil jednu vyrobit.Moc jsem na ní však nenajezdil.Ale je jisté že na ní Štěpánka zvládla dva AM.Pokud potřebovala zabrzdit hodila jednoduše kolobku do příkopy a sedla na zem.Z kolobky se jednodušeji padá.Co se týká tříkolky tak z ní se téměř nepadá-pokud si do ní nezapřáhneš nějaký ohaře-jízda je bezpečná se dvěma malamuty naprosto v pohodě a pod kontrolu.Navíc pokud se rozhodneš tak mužeš kdykoliv další dva přidat.Protože i podle soutěžních řádu je možno do tříkolky zapřahat čtyři psi.Takže záleží jenom na Tvojem uvážení.Já osobně bych volil tříkolku vzhledem její největší stabilitě,a brzdné výkonosti.Pokud na ní brzdí všechny kola tak tři malamuty s nima zastavíš docela v pohodě tak na jednu sekundu.
Je dle mého těžko něco popisovat.Moje rada pro Tebe.Zustan zatím u starého horáka.Nauč malamuty běhat před kolem at už cvalají nebo se jenom tak vlečou.Hlavně at se drží ve předu.Až začnou závody-přijed nebo se nech přivézt-na závody třeba na Cakov nebo na Trnávku-najdi si tam Lenku BaHUlku nebo přijd za mnou.Omrkneš si na místě ruzné druhy tréningových kár a hlavně se podíváš co dokáží zapřažení psi.Určitě to prospěje i Tvojím psum protože i ten největší flegmatik se při odpočítávání mnění k nepoznání.Tolik moje rada co se týká kolo,koloběžka a kára.Šetři penízky a později se rozhodneš.

Offline tiinulka

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #23 kdy: 23 Srpen, 2008, 22:30 »
Dane děkuji, Tvoje rada se mi zdá nad zlato  ;) Moooc ráda se přijdu podívat na závody. Opravdu mooooc ráda =) díky!! Akorád jestli ještě můžu poprosit (jelikož se v tom moc nevyznám) tak jestli existuje nějaká stránka kde je napsáno kdy a kde se závody konají.

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #24 kdy: 24 Srpen, 2008, 11:23 »
Seznam závodů je přímo na těchto stránkách, pod tmavě modrou lištou s logem máš odkaz na závody,  tam je termínový kalendář  ;)

http://www.mushing.cz/index.php?kod=c&modul=zavody

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #25 kdy: 24 Srpen, 2008, 17:12 »
Dane kde jsi sebral, že trénujem s Jetíkem? A ještě vpředu? Párkrát jsem ho zapřaženýho měla, ale buď u kolobky s Vikinou (to jsou neuvěřitelný prdy) a asi 5x když Andulka neměla čas a nebo byl sníh na zabití na běžky aby nestál. Jinak je to její pes a trénuje si s ním sama. Ještě byl párkrát u druhejch saní ve dvojce s Vikinou, když jsme jely na výlet, ale to je 2 roky zpátky když byl naposled sníh. Na závody (třeba Janovičky který Andula na běžkách nedá) si ho klidně připřáhnu, je mi jedno jestli budu poslední v B nebo B2 ;)

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #26 kdy: 24 Srpen, 2008, 20:24 »
Na žádných závodech ho nemusíš připřahat.Všichni vědí že Andulka s ním jezdí na každém závodě.Navíc by se ti do týmu moc nehodil.Je moc nohatej.Možná by se stratil vedle mojeho Borise.Černá jak černá.
Jo a hlavně neříkej že tě tahle myšlenka nenapadla dřív jak mně.Jenom nevím jak by se na to malamuti tvářily v momentě že bych toho zatracenýho alaskána odpřáhnul.To by se asi divily že jim to do kopce nějak nejede.Asi to opravdu děláme špatně a budem muset začít trénovat na kole cválání...aby to bylo pořádné svezení.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #27 kdy: 24 Srpen, 2008, 20:35 »
Ale já si ho docela ráda na sněhovejch závodech půjčím (velký kopce, těžkej sníh). Je stejně vysokej jako Alf, krok spolu docela sladí ;)
Hele ty cválání...ještě dva roky zpátky jsi za tím běhal taky jak debil a přejížděl si šňůry zadním kolem od tříkolky...do kopce ;D :-X

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #28 kdy: 25 Srpen, 2008, 19:59 »
Já netvrdím že neběhám.Snažím se jim vždycky pomoct.To na každém závodě.
Jenom by mně vážně zajímalo to srovnání dvou rozdílných tréningových metod.Já tu druhou bohužel nemužu vyskoušet z duvodu časového vytížení.Navíc na kole se velmi špatně jezdí po tmě.
Jo a tu šnuru v zadním kole.Divné.Kdybych to neviděl tak neuvěřím ???

Offline Trican

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +1/-3
    • E-mail
Re: Chcete poradit začátečnici? To jsem celá já Tiinulka =)
« Odpověď #29 kdy: 11 Říjen, 2010, 08:58 »
Ahoj všem, když jsme u začátečníků, poradili byste mi prosím nějakou knížku, kde bych si načetla teorii, jak se vlastně učí pes tahat? Máme dva AM, kteří už tahat uměli od předchozího majitele, a teď jsme pořídili dalšího (z útulku), který zřejmě nikdy netahal. Pochopila jsem z místních dřívějších debat, že se to pravděpodobně naučí samospádem od těch dvou, ale když už tomu rozumí ti psi, že bych se třeba taky přiučila, jak se to vlastně dělá a jaktože to chápou :-) Našla jsem často odkaz na knížku Sport psích spřežení L. Pečené, ale zřejmě už je to dávný výtisk, takže nebude k sehnání. Případně kdybyste ji někdo měl doma a už ji nechtěl (nebo jinou šikovnou), ráda koupím. Díky!