Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kastracia fenky

Autor Téma: Kastracia fenky  (Přečteno 40656 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Clara

  • Host
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #15 kdy: 14 Leden, 2010, 11:37 »
omlouvám se všem za debilní názory...
jdu se poradit s veterináři

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #16 kdy: 14 Leden, 2010, 11:51 »
Tak nazory jsou ruzne, je spousta pro i proti kastraci, a kazdy ma pravo zvolit tu svoji variantu, a nikdo nemuze rict, ze to jeho je to jedine spravne. 

Ale to, ze jsou plne utulky svedci jen o jednom a to o spouste nechtenych stenat.  A i mezi mushery to mame, ze nekdo si smisenou smecku uhlida a nekdo ma kazdorocne stenata z necileneho spojeni na dvorku.:((((

Offline Vojta s Bertou

  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-5
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #17 kdy: 14 Leden, 2010, 14:00 »
K problematice kastrace se jednoznačně odmítavě vyjadřuje Viktor Dostál na svých stránkách Psí škola Falco
http://www.psiskolafalco.cz/vycvik.htm#_kastrace

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #18 kdy: 14 Leden, 2010, 14:36 »
http://www.muj-pes.cz/zdravi-a-nemoci/kastrace-feny-283.html

Důvody kastrace fen a vhodný věk
Nejčastějším důvodem ke kastraci feny je zamezení nechtěných gravidit, prevence onemocnění na pohlavních orgánech a mléčné žláze, odstranění potíží spojených s pseudograviditou (falešná březost). Taktéž slouží jako konečné řešení onemocnění vaječníků či dělohy. Je různými studiemi prokázáno, že při kastraci provedené ještě před prvním háráním, nebo mezi prvním a druhým háráním se značně snižuje výskyt tumorů na mléčné žláze, kastrace ve vyšším věku již nemá tento účinek. V zásadě lze fenu vykastrovat kdykoliv, nedoporučuje se zákrok provádět při právě probíhající říji, optimální je provést kastraci v době anestru, tedy nejdříve jeden měsíc po hárání a nejpozději jeden měsíc před očekávaným háráním.

a nebo zde http://www.veterinahb.cz/kastrace-psa-feny/




Offline corinka

  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #19 kdy: 14 Leden, 2010, 14:57 »
"Veterinář mi doporučil kastrovat po prvním hárání, ale neviděl žádný problém a důvody, proč fenu nekastrovat před háráním.
netušil jsem, že se dá studovat  i veterina  v Plzni... Smích
jináč "milá" corinko divím se, že jim nenecháš amputovat i nožičky (aby "nesvinili") a jako "prevenci"
před zlámáním, DKK etc..."

To VencaN: Seš dobrej vůůůůl... Ale o těch nohách budu uvažovat. Dík za dobrej tip! Jinak je vidět, že ty studuješ taky nějakou hodně chytrou školu...
« Poslední změna: 14 Leden, 2010, 15:03 od corinka »

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #20 kdy: 14 Leden, 2010, 15:51 »
http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=vyhledavani

napiš si tam KASTRACE, a máš čtení na pár večerů
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #21 kdy: 14 Leden, 2010, 20:00 »

To VencaN: Seš dobrej vůůůůl... Ale o těch nohách budu uvažovat. Dík za dobrej tip! Jinak je vidět, že ty studuješ taky nějakou hodně chytrou školu...

milé dítě, já už mám pár let odstudováno  :D ,tak kdyby jsi potřebovala nějaké doučování, klidně napiš  ;) (že ty budeš  skoro učitelka???)
jinak fakt žeru takhle "chytrý" a určitě mooc zkušený holky - pa Jarmilko (a nedělej Jitku)  ;)
« Poslední změna: 14 Leden, 2010, 20:04 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline corinka

  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #22 kdy: 14 Leden, 2010, 20:11 »
Co na to říct, já už dostudováno mám taky. Prozatím. Ale není to tak dávno, tak možná proto jsem tak chytrá a nemám až tak zastaralý názory  ;) Zuzana má dvě možnosti, tak ať si zvolí tu, která ji bude nejlíp vyhovovat.

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #23 kdy: 15 Leden, 2010, 08:40 »
a co třeba kastrace po 1. štěňatech ve 2,5 roce ? Kvůli klidu ve smečce, případně i předcházení nádoru mléčné žlázy... ?
...ale jo , holky, jen řežte do živýho  :-[
jedinej tutáč po úplném vybrání je, že nemůže mít zánět něčeho, co nemá (dělohy), jinak na karcinom
lišt to v podstatě nemá žádný prokazatelný vliv ...
nech si napsat od Zelí, jaký  je to  bezva, když se kastrace "povede"...

Venoušku Zelí na ně s**e  :-* od jisté doby každýho věc  ;) jenom doufám, že holky jsou dost prachatý, kdyby se náhodou ta prevence nepovedla  ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #24 kdy: 15 Leden, 2010, 08:45 »
Zuzana má dvě možnosti, tak ať si zvolí tu, která ji bude nejlíp vyhovovat.
nooo, snad by ta možnost měla být NEJLEPŠÍ pro tu fenu, (ty řešíš to nej pro Zuzanu a já PRO PSA a v tom je asi ten rozdíl v uvažování), ale pokud je pro tebe názor, že jde o zbytečný zásah do zdravého organismu zastaralý...je mi tě líto děvče (sama jsi mlela cosi o své pohodlnosti)
takže z mé strany konec diskuze  ;)
PS. ...a taky jsem ještě proti kupírování...  :D ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Clara

  • Host
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #25 kdy: 15 Leden, 2010, 10:23 »
po přečtení článků a vašich názorů jsem se definitivně rozhodla že kastraci zavrhuju.
je mi líto že jsem o tom uvažovala. Promiň Brendy....

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #26 kdy: 15 Leden, 2010, 10:47 »
po přečtení článků a vašich názorů jsem se definitivně rozhodla že kastraci zavrhuju.
je mi líto že jsem o tom uvažovala. Promiň Brendy....

hele tobě se to uvažování o kastraci vrací v nějakých periodách?  :o

Clara

  • Host
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #27 kdy: 15 Leden, 2010, 11:19 »

hele tobě se to uvažování o kastraci vrací v nějakých periodách?  :o
[/quote]


já už jsem diskuzi ukončila

Offline corinka

  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #28 kdy: 15 Leden, 2010, 14:27 »
Na tom se určitě neshodnem. Hold jsem já úplná kráva, že si nechám vykastrovat feny, jen proto, že bydlím v paneláku a představa, že mám doma během roku tři háravý feny, který se mi budou střídat s háráním tak "pravidelně", že si od smradu a krve ani neodpočinu. Že vím, že nechci nikdy štěňata už jen proto, že jich takový ohař mývá přes 10 a pak udání takových milých štěňátek je dost náročná věc. Že mám doma k tomu ještě psa, který by si hodil za celý rok mašli. Že mi tu po zemi leze dítě atd... Možná by se ten, kdo si to nedovede představit, jak jsem svým "holkám" ublížila, měl někdy na takovou chuděrku vykastrovanou podívat. Jakou má po tý kastraci ošklivou a ohromnou 10ti centimetrovou (30kg pes) jizvičku a jak moc ji to ublížilo na psychice! Mě to prostě život ulehčilo a rozhodně nemám pocit, že jsem psům ublížila. J.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #29 kdy: 15 Leden, 2010, 14:37 »
corinko, správně. taky koukám po kastrovanejch ženskejch. obtěžovat se s gumama, práškama, kontrolovat se, hlídat si něco v kalendáři, v koupelně mít balíčky navíc, který nepotřebuju - taky by mě to sejřilo ... a tak koukám po vyřezanejch ... a nebo si nic domu nepřivedu, když mě to obtěžujue!  :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P