Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Canicross a klouby (lidské!)

Autor Téma: Canicross a klouby (lidské!)  (Přečteno 32789 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #15 kdy: 29 Říjen, 2009, 13:48 »
Citace
Kdyz chci behat rychle, musim umet behat i pomalu
S tím souhlasím. Ale jak běháš pomalu, když tě táhne pes?

Peter

  • Host
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #16 kdy: 29 Říjen, 2009, 14:37 »
Suhlasim s MArtinou a Tobym...ja zacal s mushingom a s canicrosom este s malamutom, a uz vtedy som dostaval co to zabrat a bolo to o drzku (nejake tie skusenosti so sportom taky mam), ale s kvalitným ESP je to uz vazne o zdravy...maximalne beh na preteku a trening so psom osobitne...ale aj to je velmi velmi nebezpecne...a nie len klby....
Tobyho heslo presne sedi ...zavysi kto ma aky motor :-)

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #17 kdy: 29 Říjen, 2009, 15:55 »
Martino:  No, jo, kdyz vazis stejne, jako pes.;)))  Ale to na kolobezce muze dopadnout jeste hure, vzhledem k tem rychlostem.

Buraku:  Necham se tahnout.  Ale myslel jsem hlavne to, ze bez psa beham pomalu, jako treba rozklusani bez psa, pak se psem a vyklus opet bez psa.  Na to jsou ohari super, narozdil od huskounu, ty jsem na volno pustit nemohl.

No a nakonec, ta honba za stale silnejsimi psy skonci tak, ze podzimni sezonu budeme moci zrusit, protoze to bude o hubu!!!!  Behat uz nikdo moc nechce, na kole se boji, na kolobezce pokud neni super trat, jako treba Hornik, taky neni moc bezpecna, ubrzdit kary, taky neni zadna sranda, tak snad napadne nejaky snih, ale nesmi moc mrznout, aby to zase nebylo na ledu.......:((((((

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #18 kdy: 29 Říjen, 2009, 16:04 »
Každý máte v něčem pravdu, ale hlavně si myslím taky, že je to o tom motoru...... :)
2 roky jsem běhal se 40kg ridgabackem a vše bylo v poho. Pak jsem si pořídil kvalitního 27kg psa (fenu) a po roce jsem přesedlal na kolo, protože dneska bych už jezdíl asi jenom na domácí "káře".  ;D ;D ;D

Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #19 kdy: 29 Říjen, 2009, 21:51 »
Já myslím že to je v poho ne :-), Navíc dneska není problém umělý kloub, už se na ně ani tak dlouho nečeká
detiseveru.webnode.cz

Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #20 kdy: 29 Říjen, 2009, 22:09 »
Tak teď vážněji-je to především o trénovanosti a naběhaných kilometrech, což vede ke zpevnění vazů a kloubního pouzdra. Nelze rozhodně začít běhat hned se psem v zápřahu. No a regenerace spjatá s výživou je samozřejmě neoddiskutovatelná. Dle mého hlediska se s velkým psem běhat dá, je ovšem třeba mít správnou běžeckou techniku, aby běžec tzv. nedupal proti psovi, ale především řádně protahoval krok. Což pravda, příliš lidí ve světě canicrossu nezvládá. Běh je pak mnohem snadnější a lehčí, jelikož převažují letové fáze. Chce to ale intenzivní trénink techniky hledkého běhu (běžecká abeceda a jiná tech.cvičení), nejlépe s trenérským dohledem. Klouby jsou pak ušetřeny velkému náporu.
detiseveru.webnode.cz

FB

  • Host
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #21 kdy: 29 Říjen, 2009, 23:34 »
Troška z již dávné minulosti (devadesátá léta) … Běh se psem v zápřahu jsem nikdy specielně netrénoval. Nepočítám-li krátké úseky, které sloužily k rychlému přesunu na jiné místo, např. do lesoparku či opačnou cestou domů. Společné běhání spíše nahrazovalo aktivní venčení a mělo větší tréninkový efekt pro mě než pro mého psa (mé psy). Abych celou svou tělesnou schránku (nejen klouby) trochu pošetřil, využíval jsem k tréninku psa jiných aktivit, hlavně bikejöring (kolobrndy jsme tenkrát ještě neměli). A co se týká mě, já volil jako speciální přípravu na závody v canicrossu (a skijöringu) každoročně účast na několika desítkách silničních a krosových běžeckých závodech. Více o tom, jak jsme trénovali (a jaké aktivity jsem volil) na:
http://www.bering.estranky.cz/clanky/pro-zacinajici-canicrossare/jak-jsme-trenovali

S atletikou jsem začal v sedmnácti letech, poprvé canicross běžel v šestatřiceti a s canicrossem končil v padesáti (z důvodu stáří posledního psa). Jinak plně souhlasím s tím, co napsal Honza Zima. Aby někdo byl dlouhodobě úspěšný v canicrossu, nestačí jenom dobře běhat s dobrým psem. Důležité je vše, co s tím souvisí, a také to, co canicrossové éře předcházelo.

for Podracky: Vláďo, seš to ty … ten autor pesovin?

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #22 kdy: 30 Říjen, 2009, 12:36 »
Dusan: Hele nekdy ( po sezone ) mi tu letovou fazi ukazes s mym 43kg vazicim motorem ;D ;D ;D ;D :D
http://www.fchfoto.cz/www/sport/belec%2005/ME%20Esdra%202005%20-%20192jpg.html
Hojky Tobi

Podracky

  • Host
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #23 kdy: 30 Říjen, 2009, 21:53 »
To je to, co jsem psal už výše. Pokud člověk k běhání přistupuje s rozumem, nemívá samotný běh žádné větší následky (i když úraz se samozřejmě na 100% vyloučit nikdy nedá). A většina problémů také souvisí s různými predispozicemi jedince, který sport může zhoršit, ale bráno striktně tímto pohledem, tak bychom asi nemohli dělat skoro nic. Takže běhání bych se fakt nebál.

Mnohem horší to je s běháním se psem, protože když se skoro metráková potvora rozhodne něco udělet, v tom letu má člověk nulovou šanci s tím něco dělat. A nemusí mít ani metrák. Sám teď zaběhávám štěně borderky, a i když má nějakých dvacet kilo, stačí mi když občas na uzkoučké cestě v seběhu z kopce zastaví před nosem a začal něco očichávat. Většinou stihnu udělat jediné, psa přeskočím, protože jinak bych ho navrdo nabral a letěli bychom oba. Jenže stačí aby jednou na dopadu byl mokrej kořen a půjdu pěkně po tlamě...

Jenže takhle to fakt brát nelze. Buď to člověk chce dělat, nebo ne. Někdo má filozofii že se dožije 80 let v bezpečí na gauči, jiný že dá přednost 75 rokům, ale prožitým aktivně. A je na každém čemu dá přednost...

Podracky

  • Host
Re: Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #24 kdy: 30 Říjen, 2009, 21:57 »
for Podracky: Vláďo, seš to ty … ten autor pesovin?

Jo, jsem to já, ten autor Pesovin :-) Zrovna tu potvoru chlupatou pomalu začínám zabíhat na cross. Ale o tom někdy jindy. V pondělí bude příspěvek na téma vhodný oděv pro návštěvu cvičáku...


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #26 kdy: 01 Listopad, 2023, 05:08 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #27 kdy: 01 Prosinec, 2023, 08:55 »

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #28 kdy: 01 Prosinec, 2023, 08:56 »

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Canicross a klouby (lidské!)
« Odpověď #29 kdy: 01 Prosinec, 2023, 08:57 »