Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 K čemu slouží naše koeficienty??

Autor Téma: K čemu slouží naše koeficienty??  (Přečteno 25406 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #15 kdy: 11 Březen, 2010, 10:26 »
Tak už vím ,že ty koeficienty jsou na to aby nebyl někdo lacině na bedně. ::)
Tak to má smysl ;D to když bude někdo 1 v kat. splní třídu tak bude první z 1.To má smysl??

:D no sláva bronzák to konečně pochopil ;D  ;)
a když bude sám v kat. a nesplní ani 3.VT tak je v MR  PROSTĚ ČTVRTEJ z jednoho  :o , chápeš, voe
...jak prosté  ;)
zkrátka v ČR nechcem za mistry žádný ťapali  :D  ;) kapišto??!!
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

JK

  • Host
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #16 kdy: 11 Březen, 2010, 10:30 »
Je to tak z bodovanim i v jinych sportech. Kazdy se snazi objet co nejvice zavodu aby nasbiral co nejvice bodu a mel dobre umisteni. A o to tu myslim jde predevsim. ABY JEZDILO CO NEJVICE LIDI a psu samozrejme  ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #17 kdy: 11 Březen, 2010, 10:41 »
Je to tak z bodovanim i v jinych sportech. Kazdy se snazi objet co nejvice zavodu aby nasbiral co nejvice bodu a mel dobre umisteni. A o to tu myslim jde predevsim. ABY JEZDILO CO NEJVICE LIDI a psu samozrejme  ;D
a furt dokola (každej rok) proč by měl bejt MISTR někdo kdo má čas a peníze toho co nejvíc objet, všude bejt 2,3,...5 sesbírat "nejvíc" bodů, ale přitom ho porazilo za sezonu např. 8 lidí (to není myšleno na Zeťourka) ale obecně.... tak vyhlásíme pilného ťapálistu MISTREM a můžem řikat , že 5 lepších je ještě doma...?
 ;)
lidi neblbněte, koeficienty u sprintu i Midu fungujou dobře, jen u longu bych to viděl jináč  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #18 kdy: 11 Březen, 2010, 11:16 »
1. Finální vyhodnocení žebř. bude koncem března - hlavně je nutné převést všechny individuální zimní disc. pro kat. NS - proto HLAVNĚ ty nejsou ještě finální.

2. Tímto modelem hodnocení jdeme již skoro 10 let a jako KAŽDOROČNĚ je spousta lidí, co systém nechce pochopit, případně nedoneslo propracovaný návrh syst. nového. Doporučuji se seznámit se SŘ, kde je celý mechanizmus bodování popsán. Je na vedení jedn. sekcí, jak si nastaví hodnoty E pro dané kat. (které se projeví při budování žebříčku)
3. I já jsem zastáncem 2 typů hodnocení - 1 závod MČR (bez koef. - pro nutnust se utkat s konkurencí) a X závodů v např. českém poháru - kde si ho můžou objet závodníci s různou výkonností (se souč. koef.) - nepředpokládám, že by tento model byl dotačně (finančně) jinačí než současný. Ale akceptuji rozhodnutí STK.
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #19 kdy: 11 Březen, 2010, 12:12 »
Je to tak z bodovanim i v jinych sportech. Kazdy se snazi objet co nejvice zavodu aby nasbiral co nejvice bodu a mel dobre umisteni. A o to tu myslim jde predevsim. ABY JEZDILO CO NEJVICE LIDI a psu samozrejme  ;D
a furt dokola (každej rok) proč by měl bejt MISTR někdo kdo má čas a peníze toho co nejvíc objet, všude bejt 2,3,...5 sesbírat "nejvíc" bodů,
;D ;D ;D
...dřív jsem tomu koeficientovému modelu říkala "protilevíčkovský" - objeli jsme kde co, průměrka 18-19. Body by byly, ale třída ne, leda trojka. Smůla, žádný titul. Mrzí to, ale myslím že je to správnější a nejlepší z možných.
Jakmile jsme ve sprintu vylepšili psy, najednou dvojka šla vyjet. Ale na jedničku musí člověk fakt mít dobré psy. Pokud se na závody dostaví aspoň v nějaké kategorii kvalitní závodník, třídu s ťapálky nevyjedeš a tak je to správné.

Srovnej variantu: Vyhlásíme ty kategorie, kde je konkurence:
min. 5 lidí v seriálu : zrušíš medaile B1 (3 lidi), C2 (3 lidi), MP (2 lidi)
kdyby to bylo min. 5 lidí v závodu, tak se vyhlásí akorát C a Skj ve sprintu... Miďáci jsou na tom díky sloučení kategoriií líp, 5 měly všechny šestky, MU, MSkj2




Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #20 kdy: 11 Březen, 2010, 12:37 »
Helo, mam taky dotaz. Tady na webu se ve vysledovce nasypou UPLNE vsichni bezkari na hromadu? Dikys Tobi
Web to opravdu sesype na jednu hromadu (ta bude správná až Tomáš spočítá příslušné koeficienty disciplín) Viz SŘ.
Pro účely přidělení medailí se ta hromada rozdělí na chlapy a baby  ;)
V době, kdy se NS vymýšlelo, se myslelo, že se u nás bude Skj a P jezdit jako v Evropě (resp. ve Skandinávii), jeden den s jedním, pak se dvěma, kombík..
« Poslední změna: 11 Březen, 2010, 12:39 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #21 kdy: 11 Březen, 2010, 12:58 »
Dikys.
Mel jsem na mysli hlavne 1 nebo 2 psy. Je v planu to na pristi rok rozkategorizovat? ( ...kraaasny slovo  ;D ) Pokud vim, tak pulku jezdi asi 4lidi a jeste jenom 1x za sezonu a venku.
Dik T

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #22 kdy: 11 Březen, 2010, 13:09 »
Mel jsem na mysli hlavne 1 nebo 2 psy. Je v planu to na pristi rok rozkategorizovat?
Nevím o tom. Koef. kategorie srovná rozdíl v rychlosti jedniček a dvojek, tak si lidi můžou vybrat že na jednom závodě pojedou jedničku, na druhém dvojku..

A hlavně - "chytrost" tohoto webu nemá kdo upravovat (rozuměj všechny ty výpočty bodů, žebříčků, výsledovek, DID, RZT, termínového kalendáře...). Buď se vejdeme do toho co umí, nebo seženeme zdroje na kompletní předělání.

A jinak - spravila jsem chybá RZT u běžkařů na Bystřeci, tak už tam nejsou ty kolobrndy :)
Pokud jěště někde došlo k překlepu (někdo startoval pod jiným RZT) tak mi to nahlaste, opravím to.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #23 kdy: 11 Březen, 2010, 15:27 »
A neni na case si rici ze cele slavne NS se u nas proste neujalo a vratit se zpet ke SKJ1 a 2? Mozna bychom si usetrili jeden koeficient - ktery jak videt stejne nefuguje. T

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #24 kdy: 11 Březen, 2010, 17:02 »
Takže, mě se to taky vůbec nelíbí...

Koeficient trati je k tomu, aby si závodník mohl vyjet místo/titul i když se jich v kategorii nesejde dostatek (např. 5)
Smyslem ale je, aby titul dostal jen ten, kdo má šanci uspět i na mezinárodních závodech.

 
Loni nás pět nebylo, třídu jsem si vyjela (třetí) a medaile ani nic jiného nebylo. Navíc nejdřív byla slíbena a potom se pro asi pět lidí odvolala. Jen tak, dodatečně, že sice splnili třídu, ale bohužel, nebylo pět lidí v daných kategoriích. Myslela jsem, že kofík má právě napravit nedostatek lidí...


Pokud má titul odrážet i skutečnou výkonnost závodníka ve srovnání s nějakou mezinárodní úrovní

Dodnes nechápu, proč mistrovství ČESKÉ REPUBLIKY chcete porovnávat s mezinárodní úrovní? To by to pak bylo mistrovství mezinárodní, ne? Tzv. fiktivní mezinárodní, abych byla přesná... Když je to v republice, tak je to v republice a republikové. Tohle mi leze krkem a štve mě od té doby, co koeficienty jsou. A že je malá účast? Mě to taky bere chuť jezdit, když z toho děláte opičárnu...

Je to MR republiky, tak to srovnejte republikově. Náš systém mi přišel před lety perfektní - byl seriál MR, v něm se sbírali body - první měl x bodů a další dostávaly x bodů mínus vteřiny ztráty. Započítávaly se 3 nejlepší závody. Lidi to hnalo na víc závodů a pokud jim to jezdilo nejlíp v republice, tak tu medaili prostě dostali. Nemuseli se zajímat ještě o to, jak jsou na tom mezinárodně.


Mushery tenhle sport baví a všichni do toho dáváme nemalé peníze. Když už jezdíme na ty závody, tak by to chtělo taky nějakou motivaci (a pokud možno splnitelnou, např. já vzhledem ke svému bydlení můžu mít jen fenečky, které nedělají takový bordel jako psi. Jenže fenky do kopců nebudou mít nikdy takovou sílu jako psi. To mám prodat feny, přestěhovat se a nakoupit psy, abych měla šanci na kofík?) a možnost získat nějaké sponzory. Vždyť pak nemáme s čím obcházet. Ano, sice jsem první v republice před šesti dalšími lidmi, ale bohužel jsme v rámci mezinárodní úrovně neuspěli a tak nemáme nikdo v kategorii titul mistra republiky... Absurdní. Vyloženě absurdní... Psala jsem tu loni nebo předloni to samé a je mi jasné, že někdo je pro (většinou samozřejmě ten, kdo tu třídu vyjede) a někdo je proti (převážně ten, kdo tu třídu nevyjede).

« Poslední změna: 11 Březen, 2010, 17:12 od HuskyW »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #25 kdy: 11 Březen, 2010, 17:54 »
Dodnes nechápu, proč mistrovství ČESKÉ REPUBLIKY chcete porovnávat s mezinárodní úrovní?
Lucko, vždyť to tu Jirka Nešněra psal - když nemáme pořádnou konkurenci (tak 10 týmů) a nechceme udělovat titul každému kdo to objede, musíme s rovnat s nějakou virtuální výkonností.
Když by medailista z Evropy zajel Elitu, tak mě na mistra republiky stačí vyjetá jednička ... a nemusím mít deset lidí v kategorii. Vždyť v Áčkách se nás nesejde ani pět!

Loni nás pět nebylo, třídu jsem si vyjela (třetí) a medaile ani nic jiného nebylo.
Tys byla loni první v MR v kat A1, ale vyjela sis jen 3. třídu.
Protože se obtížně vysvětluje neznalým lidem, že ten kdo je nejlepší v té kategorii,
NESPLNIL NOMINAČNÍ KRITERIUM a proto nemůže být mistr, ale může být max. bronzový, bylo již dříve rozhodnuto, že se takovéto neúplné kategorie vyhlašovat nebudou. STK to samozřejmě může přehodnotit, ale musí být DŮVOD (obstojný).

Navíc nejdřív byla slíbena a potom se pro asi pět lidí odvolala. Jen tak, dodatečně, že sice splnili třídu, ale bohužel, nebylo pět lidí v daných kategoriích. Myslela jsem, že kofík má právě napravit nedostatek lidí...
Byla slíbena? Ten rok jsem koeficienty počítala poprvé já a chvíli trvalo, než se našly všechny chyby. Kdyby lidi měli třídu - na 1. místě I. SVT, nebylo by co řešit.
"Odvolány" mohly být ty situace - jsem první, ale nemám třídu. Kdyby bylo aspoň pět lidí, tak možná mi to nominační kritérium STK odpustí..

Mushery tenhle sport baví a všichni do toho dáváme nemalé peníze. Když už jezdíme na ty závody, tak by to chtělo taky nějakou motivaci (a pokud možno splnitelnou, např. já vzhledem ke svému bydlení můžu mít jen fenečky, které nedělají takový bordel jako psi. Jenže fenky do kopců nebudou mít nikdy takovou sílu jako psi. To mám prodat feny, přestěhovat se a nakoupit psy, abych měla šanci na kofík?)  

Zní to tvrdě, ale máš volbu - buď jezdíš pro radost se slabýma holkama, pak ale nemůžeš řešit tituly,
nebo jsi Závodník a pořiď si silné psy.
Tohle znám z první ruky, mám tu hromadu fenek kolem 20 kg a Vencova šestka silných kluků naši osmičku často omete jak malinu.
Že má člověk malé psy, to není argument.

Koeficient má svoje mouchy - situace kdy nefunguje. Ale pořád umožňuje KVALITNÍMU závodníkovi, který objede finále a jeden rychlý závod seriálu, VYHRÁT. Bez ohledu na to, zda jsou v kategorii dva nebo deset.
Této možnosti si cením nejvíc ...ráda jezdím Áčko... bez koeficientu by mu byl konec...

Na jaře bude vyhlášení MR a setkání sekcí - dobrá příležitost k připomínkám. Je třeba tam dorazit a předložit propracovaný model (včetně zajištění zdrojů - pokud by navrhovaný princip nešel nasadit na náš systém na webu). Jinak je to mlácení prázdné slámy a plýtvání časem a emocemi. Sorry, v tomhle jsem docela skeptik... já do toho nepůjdu, mám jiné resty, které jsem slíbila dodělat.
« Poslední změna: 11 Březen, 2010, 17:58 od HelaL »

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #26 kdy: 11 Březen, 2010, 18:12 »
No to je bomba...  :o
Jo jo, běžte říct fotbalistům do extraligy, že letos se titul neudělí, poněvadž nakopali nějak málo gólů a vůbec na hřišti vypadali tak trochu unaveně. A navíc - s tím jak se hraje za La Manchem se nedají srovnávat. Holt se bude udělovat jen od čtvrtého místa níž... A jestli budete remcat, tak příští rok rovnou od desátého  ;D
Obdobně třeba vytrvalci - běháte letos pomalu a v porovnání s Keňanama jste úplný sra*ky - medaile nebudou...  :-*

Čím dál víc do "toho" začínám vidět, tím víc mě to baví:
  • závody jsou jen pro registrované (zjednodušeně řečeno)
  • podmínky pro rozdávání titulů a medailí jsou fakt unikátní a "motivační" - a argumentace obzvlášť (štěnata)
  • žebříček je podřízen tomu, co dokáže spočítat web, hlavně nechtějte něco měnit
  • ve skj je jedno kolik tě táhne psů
  • zato ostatní "disciplíny" mají milion kategorií
  • ale přitom jsou spory o to, jestli tenhle husky je víc husky než tamten husky a není to úplně jednoznačně jasné, co vlastně husky je
  • je snaha omezovat přístup na web
  • pranýřují se organizátoři závodů, kteří si dovolí podřídit termín závodu přírodním podmínkám
  • ...

Tušil jsem, že když si pořídíme psa(y) k tahání, že to bude exotika. Ale takováhle indiánština mě fakt nenapadla...  ???


Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #27 kdy: 11 Březen, 2010, 18:19 »
Helo, v první řadě jde o to, že nejsme profesionální sport a tyhle podmínky zabíjí jakoukoliv motivaci hobbystů. Na profíka si v tomhle sportu můžeme jenom hrát (profík je ten, kdo se tím živí). Když si každý, kdo nemá silné psy, bude raději jezdit sám po kopcích, protože i když bude třetí z pěti, tak nikdy nic nedostane, tak za chvíli bude na závodě třicet lidí v osmnácti kategoriích.

Zkuste vymyslet pravidla, abyste tam natáhli lidi a ne abyste udělali mezinárodní srovnání. Zvyšte zase zájem a motivaci nově příchozích. Pamatuju (i já), když bylo v kategorii dvacet lidí - kam se všichni ztratili? A jakto, že nikdo nový nepřichází?


Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #28 kdy: 11 Březen, 2010, 18:28 »
Bingo Lucka!
Doporučuji nazvětšovat písmo a její příspěvky obrýt nožíkem do monitoru!
A "tvrdé jádro" těch pár ortodoxních...? Těším se na argumenty, vypadá to na veselý večer  ;)

Ota

  • Host
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #29 kdy: 11 Březen, 2010, 18:34 »
Ja se zeptam asi z cesty....co to je STV a u toho je E 1 2 3 ....diky za odpoved