Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nepozornost v tahu?!

Autor Téma: Nepozornost v tahu?!  (Přečteno 37586 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #30 kdy: 09 Prosinec, 2009, 18:33 »
Bytˇ v nějakych rozhodnutích okoli kroutí hlavou- třeba v mým případě zasadní nerozdělování smečky.

A smečka není "Štěně" a ten malej voříšek? Zrovna tyhle zvířátka (stařenka a prcek) bych viděla z hlediska soužití ve smečce jako nejrizikovější články, pokud kvůli pořádku ve smečce zásadně nerozděluješ, tak pro tyhle by to mělo platit především. To bys ale ovšem nemohla na akce, který tyhle "vyděděnci" nezvládnou.
Takže nechápu smysl teorie "nerozdělovat".

sarka

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #31 kdy: 09 Prosinec, 2009, 20:09 »
Štěně s náma jezdilo všude do minulé zimy. už skoro rok ale Štěně opouští rozum jak stárne a tak jsem s těžkým srdcem na to přistoupila, že bude zůstavat doma a uplácím ho pobytem na gauči když jedem pryč. No a aby si připadalo aspon trochu ve smečce, ma tam prcka.

Nerozdělovat- jsem myslela výkonnou smečku, která je na sebe vzájemně zvyklá.

Až nebude Štěně, bude s náma jezdit prcek i na dogtreky, doufám že předtím nakrmíš ty svoje ;) požírače  ;Dmalejch pejsků.

A ,,vyděděnce,, si rozhodně přestav jinak, než  mojí 17 letou haskouknu.  



Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #32 kdy: 10 Prosinec, 2009, 13:19 »
Když je pes doma, je volitelné zda bude žrát první pes nebo pán
Je volitelné kdo půjde první do dveří
kdo uhne druhému
jestli si se psem hraješ tehdy kdy příjde on nebo když chceš ty
Mají podle tvých zkušeností tyhle věci význam?
Tys určitě nasbíral hromadu praktických zkušeností... podělíš se..?
Dík :)

1) libovolné , dle jak je třeba  ;)
2) do bytu chodím první já -( páč jdu pro hadr na utření pacek ;) ) jinak to neřeším(jo a do hospy chodím taky raději první)
3) vždy uhýbají psi
4)dle situace, někdy tak, jindy onak, ale hru končím já
5)u pána vola to nepomůže
dle mého názoru je to PROSTÉ-stačí LASKAVÁ DŮSLEDNOST od štěněte - POVEL dám jen tehdy - můžu-li si vymoct jeho SPLNĚNÍ  ;D ZNÍ TO JEDNODUŠE ,ALE DODRŽET TO, TO JE UŽ JINÁ- (takže jsou i dny . kdy žádné povely nedávám  :D ) ale pesani se naučí, že když už po nich něco chci, tak je pro to asi důvod
a poslouchaj docela ochotně a rádi  ;) (já po nich nechci taky žádný kraviny a zbytečnosti)
u těch, co ke mě přišli dospělí (týraní)je to jen o trpělivosti, laskavosti a musí z pána cítit KLID  a JISTOTU za každé situace... ;) pak ti dají svojí důvěru A JE TO  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Milena

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #33 kdy: 10 Prosinec, 2009, 18:22 »
   Jo, velký souhlas. Myslím, že dodržování těchto pravidel nahradí spoustu rádobychytrých příruček.  :) ;)

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #34 kdy: 12 Květen, 2010, 11:13 »
ahoj, mám dotaz ohledně podobného, ale trošku jiného obtíže. s mojím poloohařoidním nalezencem jsme asi odsouzeni k hobby ježdění, ovšem občas potkáváme "profíky" a pořád nás tahají na závody  ::) vzhledem k tomu, že pejsek běhá velmi solidně se tam už vidím  :P, až tedy na drobný detail. pes je agresivní, jak píše zadavatelka - u každého psa se minimálně snaží vyskočit z dráhy a jít ho poučit o tom, kdo je pánem. když psa dobíháme, předbíháme, je pes schopen vyvinout zcela neobyčejnou rychlost... veliká škoda  ;D prý je toto jako soutěžní duch fakt super, někdo s huskoušema nám tu říkal, že je na závodech spousta takových psů, já si nedovedu představit obyčejné předjetí, když už by se nám tedy mělo povést? zatím slézám z kola a se psem okolo jiného projdu pod povelem k noze, dál se mi nedaří dostat. nyní něco jako hromadný start nepřichází v úvahu. přeci jen pes moc dobře ví, že na 2,5m šňůře mám ruku daleko a má rozptyl do šířky. na vodítku ho to ani nenapadne, na volno je taky v pohodě, když přivoláme dřív, jak k nám ten cizí pes vběhne. nemáte někdo nějakou radu, jak mu mám vysvětlit, aby tu agresi dal jen do toho běhu? asi něco dělám blbě, bordeře se mi ale podařilo vysvětlit, že na kšírech si nevšímáme ničeho, i kdyby na nás padal vlak, jemu né. prosím jen jemnou kritiku, agresora nikam necpu, bo bez psů je stoprocentní, ale jinak v postroji fakt ne a upozorňuji, že pracuji s materiálem, co se mi domu sám nastěhoval, takže jsem ho nemršila já   8) přeci jen, jste tu samí borci, co jste asi trénovali různé psy..

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #35 kdy: 12 Květen, 2010, 11:46 »
u každého psa se minimálně snaží vyskočit z dráhy a jít ho poučit o tom, kdo je pánem .. já si nedovedu představit obyčejné předjetí..
Vzít mezy psy. Mezi moc a moc psů. Ideální voříškiáda, park plný psů, na každým metru pes. Všichni se tam chovají normálně, nikdo si nikoho nevšímá. Být naprosto v pohodě a pevně věřit že pes to okouká. Že dojde k přesvědčení že psi okolo jsou normální a nakonec i nudní.

Pak třeba zapřáhnout do týmu ..všude psi..
Pak zkusit předjíždět tým (je mu jasné, že tým neuloví)
Pak třeba do dvojky a předjíždět i singly
Pak i sám předjíždět a furt dokola se střídat ve vedení

Prostě udělat z kontaktu se psy rutinu. Prvně zvládnout agresivitu. Pak zapracvovat na odpoutání po předjetí.
Musíš mít kamarády se psy, ochotné na tom s tebou pracovat..
Taky ty musíš být pevně přesvědčená, že to půjde. Pokud půjdeš něco zkusit s tím, že pes je problémový, tak nejspíš problémový zůstane (on to vycítí). Takže si vyber situaci-nácvik, kterému budeš pevně věřit, je bude fungovat :)


Trenovani kontaktu se psy nám Silůvkách nedělalo problémy :) .. můžeš někdy dojet..

Teď nejlíp dojeď už v pátek do Hostěnic, bude tam prostor na takovéhle orkání.

« Poslední změna: 12 Květen, 2010, 11:59 od HelaL »

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #36 kdy: 12 Květen, 2010, 12:07 »
děkuji moc.. zkusím to probrat s pánem a velitelem..  ::) já mu věřím, proto se s ním tak ssss.. půl roku, co ho máme.. psů máme všude okolo hodně, polovina z nich nemá přivolání zdaleka takové jak má on a ty co k nám jdou bere za "lovnou zvěř", když musím nějakého odhánět a "vyprovokuje" mi mojeho psa, tak je na něm vidět, že si prostě fakt chce kousnout a třese se na kontakt do krve, vyloženě je na něm, hadovi vidět, že se těší - z toho důvodu jsem odbourala strachovou agresi..psy mám teď dva a tam předjíždění a stoprocentní ovladatelnost je, zapřaháme je i oba a pořád super, cizího psa bychom ale spápli i s chlupama a nějací kámoši tu v okolí nic takového netrénují, navíc u posledního pokusu na společnou vycházku se podařila rvačka  >:( přivolání taky nemám stoprocentní kvůli zvěři- ještě - takže jsme na stopce, nevím, nevím, kolik obětí byste po naší návštěvě zaznamenali, ale náhubek je taky dobrá věc, ovšem nechat psa v něm tryskat je takový divný.. a i kdyby tak ostatní lidi ani psi na nějaký takový i náhubkový výpady určitě zvědaví nejsou.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #37 kdy: 12 Květen, 2010, 12:39 »
Kup si pevny stahovaci obojek, cvakni si ho jeste kruce ( a normalne do postroju ) a nekoho predjed apod. az ti po nem skoci, seskoc z kola a tim voditkem za ten stahovak silenym zpusobem trhni a vymet to tam s nim, ze si to priste rozmysli. Ale tohle ti bude fungovat pouze na tvrdou povahu ( to asi bude, ne? ). Mam spis pocit, ze si dela co zrovna chce, co kdyz se za 7let rozhodne pro neco jineho? Treba ho nastve dite, sousedovic pes ( co mu sedi na zadech dite... )apod. ...na hrubej pytel, hruba zaplata. Ale jak rikam, pokud je nejak psychicky labilni, bojacnej atd. musis spis postupne. Tobi

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #38 kdy: 12 Květen, 2010, 12:59 »
...když musím nějakého odhánět a "vyprovokuje" mi mojeho psa,
já bych teda příčinu viděl ve vašem vztahu , řekl bych ,že to u vás moc nefunguje... nemáš jeho důvěru  - co má co pes řešit jiný psy...od toho jseš tam ty...pokud si to ale nechala takhle dojít, tak se mu nediv ,že to řeší za tebe... pokud psy "odháníš" čili na ně útočíš pak on ti jen pomáhá...a je to furt dokola
stačí DŮKLADNĚ a důsledně naučený zákazový povel např. FUJ ...
před nácvikem ho hooodně utahej (když sotva poplete nohama, nebude se vysírat a bude rád ,že je rád)  ;)
Tobiho návod bych bez znalosti psa "naživo" nedoporučoval...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #39 kdy: 12 Květen, 2010, 13:03 »
no samozrejme kynologove mi radi zcela jinak  ;D tady je kapku potiz v tom, ze byl asi tlucenej jak zito, docela mesic trvalo, nez si zvykl na to, ze se ruce normalne zvedaji, aniz by ho nekdo chtel prastit, ale kdyz ho plesknu ted, tak je to v pohode.. on proste vi, ze v postroji mam daleko ruku a odmenovanim psa v tahu taky nic neziskas, kdyz jsi 3m za nim .. psůrer je, když ten jinej pes na něho skočí - ač se tváří, že se hrne rvát, tak socializace u jiných psů je dost na houby, bo občas nějakej ho jde okouknout, když si kousne, je pak skoro týden opravdu hodnější.. je docela frajer, že posledně málem překousl vořecha pod povelem stůj, aniž by ho porušil - prostě jen otevřel hubu, bo se mu tam vořech vlezl podívat..děti, cokoli je fakt v pohodě. cizí na něj nesmí šahat, stejně mám ale pocit, že potíž jsou jen zvěř a psi. samozřejmě může po 5letech nastat situace, která mě překvapí, což ale holt u psa bez původu a bez záruky musím mít aj tak podchycené skoro vše.. nějak ale se svýma 55kg neustojím včas seskočit z kola, když vystartuje a včas to s ním vymést.. obávám se, že nejdřív vymete on se mnou.. i když kupodivu, když jsem sletělá na zemi, tak stojí a čučí a ani cizí pes ho nezajímá.. v leže na zemi ale asi nenatrénuju nic moc  :( na vodítku ovladatelný tvor, ovšem v postroji kde má táhnout toho náležitě využívá, kde zrovna nemá.. byl mi doporučen bičík v momentě, kdy to nikdo neuvidí a to je dle mě výborný nápad na podpoření povelu dopředu to bouchnout ze strany o zem velde psa při pokusu o výpad, jenže na to mi na kole chybí třetí ruka.. na koloběžce taky..asi jedině totál otupět.. i když půl roku je krátká doba, tak mě to i tak dost ssss a fakt se snažíme  ???

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #40 kdy: 12 Květen, 2010, 13:10 »
venco - toho psa zmršil někdo jinej, než já, důvěru buduju, mám ho půl roku a čím prošel nevím, třeba jako malej nikdy nepřišel do kontatku s jinýma psama, ač u nás ve smečce funguje skvěle, o starého se staral, zahříval ho..cizí neuznává, třeba naopak přišel jen do rvavého kontaktu a někdo ho v tom podporoval, nevím.. ok, mám ty psy nechat tím mojim zakousnout? můj má zůstaň a zákaz to řešit, proto se JA snazim, aby se mu nedostali do huby, to, že ti ostatní co se do té huby snaží dostat nemají přivolání a páníčky hrající si na harakiri toho psa je věc jiná, ale já je mít na svědomí nechci - většinou jsou o dost menší...  :-\ pravidelně řeším s cvičitelkou, všechny rady jsou psa, co chce sežrat nepust k němu, když k němu chce jít. ale paní nenechá psy běhat v zápřahu, takže  tak  :P
 

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #41 kdy: 12 Květen, 2010, 13:34 »
já bych napřed zkusil naučit pořádně FUJ, po 100% zvládnutí obr psí akci jak radila HelaL, čumenda na závodech, výstavě treku, nebo freečko u Rudy D  ;)
je to z útulkáčema běh na dlouhou trať,  pak už zbejvá jen (při procházkách) zadaunování, ty musíš mít PRVNÍ a PŘÁTELSKÝ kontakt s cizím psem a po té na tvoje svolení jejich seznámení a popřípadě hra
tohle jde ale dělat až po 100% zvládnutým  FUJ (vyplivne v okamžiku i grilovaný kuře), a po "myslivecku" zvládnutým DAUN (tj uprostřed skoku zavelíš Daun a pes při dopadu daunuje  ;) ) čili to vidím na dooost dlouho, a každá chybka Vás zase o hodně vrátí zpět...
ale po netu se radí blbě, chce to vidět psa v "AKCI"
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #42 kdy: 12 Květen, 2010, 14:03 »
daun je super, ten teprv učím.. druhý pes ho má a hodí se to dost často. není to útulkáč, tam by mi snad o něm něco řekli a asi bych tam ani nelezla se 2 psama doma.. prostě přišel, viděl, řekl, že bude bydlet, pána jsem nenašla, nikdo si ho nechtěl koupit, ani si ho vzít, tak jsme začali pracovat a zůstal..myslím, že návštěva u hely by mu neuškodila, ale zas pozor, když ho vemu někam na návštěvu, kde jsou ti cizí psi doma, je většinou jak milius či je ignoruje  ;D žádná hra nepřipadá v úvahu, na tu má fenu, přivolání jakž takž máme, jsem chtěla nějaké kouzelné rady na to, jak mu to vysvětlit, když je vpředu  ::) takže ho budu otupovat, otupovat a zvýším tedy počet psů, co nebude moci sežrat a třeba se jednou na ty závody s ním dostanem, když teda moc nezestárne do tý doby  ;D

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #43 kdy: 12 Květen, 2010, 14:23 »
Luci tak choď na víc návštěv - a hlavně mezi psy co to mají zvládnutý. Když na každým rohu budeš bojovat, to ho budeš učit dlouho.
Ještě je možnost si na čas půjčit dalšího psa, co tě může skrz ty agresory protáhnout - je šance že to pochopí i ten tvůj. Taky bych volila variantu běhat tam a tehdy kdy je agresorů co nejmíň (ráno, pozdě večer).
Na dálku se blbě naviguje, to chce vidět a podle toho vymyslet taktiku.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #44 kdy: 12 Květen, 2010, 14:32 »
...když musím nějakého odhánět a "vyprovokuje" mi mojeho psa,
..co má co pes řešit jiný psy...od toho jseš tam ty...

No Venco, už se mi stalo, že když mi jiné spřežení napadlo moje psy, vyhodnotil leader, že jsem jako ochránce na houby, a začal to řešit preventivně, aby on ochránil svoje holky.
Stejně tak na hromadnem startu v Kubalonce, který byl hodně kontaktní a předjíždějící psi si rádi čuchli, usoudili mí zadáci, že je to asi dovoleno a s chutí se začli "kamarádit", když měli oni šanci. (a to před tím na Sněžníku předjížděli všechny D2 bez mrknutí )
Prostě na houby prostředí může ve výchově psa nadrobit nepříjemnosti a přidělat hafo práce na odstranění zlého návyku. lepší se tomu vyhnout.