Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 ME Savalen, Norsko 2016

Autor Téma: ME Savalen, Norsko 2016  (Přečteno 10613 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
ME Savalen, Norsko 2016
« kdy: 10 Únor, 2016, 08:56 »
Včera byl deadline na zaplacení startovnýho a bude to teda našlapaná česká výprava.... celých 7 lidí :-( 3x Askino, 3x Sokol + 1x Bask.

MR v SKJ, tedy nejdostupnějším mushingu ever - single disciplíny, ještě včera přihlášeno pouhých 13 lidí, z toho jeden 2x.

ME pro čistý na Slovensku, co víc si přát z pohledu PHM+ceny obědu a taktéž pouze 13 lidí.

Teda tohle hobby, některýma výsostně nazývaný sport, jde vážně na dračku :-)
Zimy jsou a budou jen horší, bohužel, ale to je nás fakt tak málo nebo většinu baví víc sbírat doma hovna než někam vyrazit na závody??? A je fakt jedno, jak moc je kdo bere vážně...
Možná jsou vážně budoucností mushingu jen lidi navlečený v nonstop hadrech, co smaží psy v letních teplotách při hrozně trendy zábavě - CC :-(

Jan

  • Host
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #1 kdy: 10 Únor, 2016, 13:39 »
No tak třeba někdo na zimní závody jezdit nechce. Nechce si kupovat slušné vybavení za tisíce plus platit ubytování nebo třeba jet na závody přes celou republiku. V létě tito lidé mohou spát ve stanu a jako vybavení jim stačí běžecké boty.

Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #2 kdy: 16 Únor, 2016, 00:34 »
Teda smysl tohohle komentu mi celkem uniká Martin Vrtěl ... Náš prezident je debil a rozděluje lidi ... v mushingu žádný Zeman není a rozdělení je totální :( Zvládneme to sami. Takovýhle koment jen dělá zlou krev. Jako představitel svazu by sis ho mohl odpustit. Mísečky - obecně akce Sokola - někteří ignorují záměrně, lyže a pes je fakt super. Mimochodem nonstop se snaží dostat lidi i do této disciplíny, nejen do CC. Jsem zvědav kolik lidí bude v Německu, kde budou mít české C tajné MR a medaile si pak dají cestou domů na benzínce ... podle mě chybné rozhodnutí. ME Norsko je daleko a tak bych si těch přihlášených raději vážil, než se posmíval malému počtu!

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #3 kdy: 16 Únor, 2016, 09:21 »
Jen krátce, aby ti to neuniklo. Kdo je přihlášenej na ME netušíš, jinak bys nenapsal takovej blábol.
Obecně do letních aktivit si rejpnu kdykoli, jsou mi totálně proti srsti. A kdo je s nima spojenej je známo.
V jednom máš pravdu, někteří Mísečky ignorují záměrně, nikoli kvůli obtížnosti trati (nechápu v čem vyniká oproti jiným), ale kvůli pitomýmu (ne)stake-outu z pohledu spřežení a tahání psů mezi návštěvníkama než se dostaneš k saním - třeba já. Holt daň za standartní lyžařskej areál. Nicméně pro singly určitě bez problému.
A měl by ses trochu uklidnit v označování lidí debilama. Sice vůbec netuším kdo seš, ale klidně Jiřího nahraď.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #4 kdy: 16 Únor, 2016, 10:38 »
Martine, ta "trendy zabava CC" se v evrope beha dela, nez ty delas mushing!!!!!!
A obcas se stane, ze nekdo z CC zacne jezdit i sprezeni.
Jinak TOP obdobi v poctu lidi startujicich na mushingovych zavodech uz probehlo a lepsi uz to tezko bude, neni snih a ne kazdeho bavi jezdit jen na blate, "hospodarska krize", zavodni psi odrostou drive nez se uskutecni snehovy zavod, atd.
Vyjimkou jsou nektere midove zavody(Janovicky, Belec), co je vice spolecenska akce nez sport.

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #5 kdy: 16 Únor, 2016, 11:22 »
Martine, ta "trendy zabava CC" se v evrope beha dela, nez ty delas mushing!!!!!!

Psal jsem jen o letním CC. Že by se pořádaly závody v letních měsících deset let zpět jsem si teda nevšiml. Ale i kdyby se v létě závodilo už od narození Krista, mám snad povinnost s tím automaticky souhlasit? Prostě si nemyslím, že to je pro psy jakkoli dobrý.
 

Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #6 kdy: 16 Únor, 2016, 12:09 »
Předně
Debilem jsem samozřejmě myslel vypitého Zemana !!! Jiří je předseda néé prezident, aspoň doufám, že si to myslím správně. I když mám výhrady, takhle bych to nikdy nevyjádřil. Jsem Kryštof Spilka, což nic neznamená, jen se Ti teda představuju.

Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #7 kdy: 16 Únor, 2016, 12:34 »
Přihlášení na ME jsou ti co jsem si myslel, ověřil jsem si to na účtu svazu, nevím proč by to mě být na základě těch jmen blábol. Rejpání do léta je prostě chyba, ať jste si udělali cokoli! Je to jeden sport se psy (pokud to vezmu úplně ze široka) a měli bychom se navzájem podporovat. Nebo alespoň respektovat a hledat pro všechny přijatelné průniky. Ale to je pořád čechy x morava, teď do toho x slezko, chlupatý x ušatý, sněhaři x bláťáci, výrobci tiše proti sobě (nevím kdo do jaké míry proti komu), spory kde bude MR offsnow (Belěč x Horník), IFSS x ECF, Sokol x běhej x ostatní .... MĚ TO PROSTĚ PŘIJDE SMĚŠNÝ, HLOUPÝ ... jediná cesta je hledat společné body, spojovat se, koordinovat svoje snahy ... šlo by to, ale nechce se ... toť vše proč jsem ten blábol psal, Zemana jsem do toho přidal, protože toho zas nesnáším já ... moje profese je o koordinaci, někdy i o koordinaci toho čemu úplně nerozumím a jde to ... a když se všichni snaží jde to velmi dobře a všichni z toho mají dobrý pocit ... Snad jsem to vysvětlil

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #8 kdy: 16 Únor, 2016, 12:35 »
Psal jsem jen o letním CC. Že by se pořádaly závody v letních měsících deset let zpět jsem si teda nevšiml.


Canicrossovy pohar ve Francii se beha minimalne od 90 tych let minuleho stoleti, a to od brezna do rijna, takze pres leto.  A je to opravdu masova zalezitost, jene priklad za vsehcny Trophee de Montagnes.

A, ano, nemusis s tim souhlasit.   Ale nez to odsoudis, mel by jsi o tom neco vedet.  A ano, trend je takovy, budoucnost mushingu je CC, jen si spocitej kolik lidi jezdi sprezeni u nas.   A i ty na svych strankach mas pochybnosti o svem pocinani, http://racing-kennel.com/index.php/novinky/2016/199-novinky-unor-2016 .
« Poslední změna: 16 Únor, 2016, 12:42 od zimon »

Jirka Valko

  • Host
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #9 kdy: 16 Únor, 2016, 12:38 »
 8)   On ten letní mushing byznys se už týkà i podzimních zàvodů. Horník 2015 - počkáme si na starty do 11 dopoledne.  Na to, až bude nejtepleji, vždyť psy kterých se závody týkají nejsou důležitý. Tak obléci tričko s krátkym rukávem, kraťasy a hurá do výpeku.

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #10 kdy: 16 Únor, 2016, 14:27 »
Pokud každej majitel psa zodpovědně zhodnotí teplotu a vlhkost, vše ve vztahu ke vzdálenosti a jede jen na toho psa, nikoli sebe či závod, pak se asi dá i v letním počasí..... Je určitě supr, že k tomu právě takhle každej přistupuje a dá se za všechny strčit ruka do ohně.
Moc sem netušil proč ale toto zvýšený riziko podstupovat (vezmu-li v potaz, že sem tam je někdo schopnej uvařit psa i v listopadu), když můžu závodit podstatně víc v klidu zbylý tři čtvrtiny roku. Díky příspěvku výše už to chápu.
Každopádně si stejně nemyslím, že je to dobrý. Ad FRA) viz výše. Navíc sem to od začátku psal jen v kontextu ČR. Ale to je jedno.
Zima je složitá, ne nemožná, ale prostě složitá. A lidi maj asi jiný priority, víc zájmů... ale nemyslím, že míň prachů (seš chudčí než před 20-ti lety?). A je to škoda.

Jirka Mencák

  • Host
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #11 kdy: 16 Únor, 2016, 19:06 »
Je smutné, že člověk z důvodů nízké obsazenosti závodníků v kategorii musí zvažovat vůbec svoji účast na závodech a to jak třeba v Abertamech tak i na Mísečkách. Kdyby se MČR C jeli na Mísečkách tak by se tam lidé určitě sjeli a byli by tam v C i závodníci z individuálů. Máme 10 psů a v celku bez problémů jsme to tam na uvazišti -parkovišti, spřežením určené, zvládali a to i venčení na volno pod parkovištěm... Odvést psy na start v počtu 4 či 6 není nic složitého. Říkám si kam se podělo mnohých zarputilé vlastenectví, že se nakonec MČR pořádá v zahraničí? O účast závodníků v Haidmuhle nepochybuji. Ty by tam byli i bez vypsání našeho MČR.  Nepřipravili jsme se tímto rozhodnutím o jeden zimní závod....?

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #12 kdy: 17 Únor, 2016, 20:15 »
pár postřehů:

Kryštofe - spory- pokud bys byl na posledních schůzích, nemyslím že bys měl pocit, že se těšou čistí a otevření ..ani s ECF není problém viz avízované mistrovství, Sokolíci se netešou se Svazem .. Horník s Bělčí se určitě o MR tesat nebude .. přijde mi že se hromada hrotů otupila a cestičky ke spolupráci se našly, jo je to i o lidech.. dík třeba za Kamilu... :)

Jirka Valko - starty v 11 .. obecně pořadatel nemá až takový problém se starty kdykoliv, třeba v 7 ráno .. problém vždycky budou mít závodníci co tam nejsou a diváci, kteří tam na 7 určitě nebudou. Tak si každý pořadatel musí sakra rozmyslet ve chvíli kdy avízuje akci a dělá propozice v kolik chce startovat, bo to pak rozhodně NESMÍ posunout dopředu. Nějaká petiční akce :)  (nebo apel na pořadatele)  za starty v 7 by pejsky určitě potěšila.. otázka co lidi na to..

Jirka Mencák -  statut MR jako lákadlo na závodníky? - zkus si udělat anketu kolik lidí přitáhne to, že závodu přidělíš statut MR na konkrétní kategorii ... já si dlouho myslela, že to lidi přitáhne.. ale  s postupem času se mi zdá, že lidi jedou tam, kde to mají v dosahu, nebo je jim to tam milé, nebo proto aby zajeli nějaký tréninkový cíl v rámci přípravy na vrcholný závod. A když to přidělení ohlásíš týden před závodem... pochybuju že to přinese změnu, leda by se vyvrbil nějaký medailový turista :) nic ve zlým :) .. Vem si minulá Dolejšova MR s 8 lidma dohromady, v mistrovském B -jeden závodník s haskounama nejspíš a  v B2 - dva lidi .. ani přidělení MR nepomohlo.  Jinak myslím že Mísečky dopředu neuvažovaly o MR C, protože někteří individuáli schopní postavit C se nerozdvojí.. 

Offline jakuburban

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #13 kdy: 17 Únor, 2016, 21:06 »
A taky si rejpnu ;-) MR ve SKJ ve stejnem terminu jako ME FISTC MID/LONG !?!?

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:ME Savalen, Norsko 2016
« Odpověď #14 kdy: 17 Únor, 2016, 23:16 »
Jakube, trochu nechápu? Do čeho sis jako rejpnul?  Tyhle závody jsou rozdílné!!! Mísečky jsou sprintové a ME jak píšeš je mid/long, takže typově rozdílné. Na schůzi předsedů klubů jsme se domluvili, že nebude stát proti MR žádný jiný"stejný" závod. A sprint a mid/long podle mě jsou rozdílné závody. Ale jak to tak vidím, jsem rád, že nemusím rozhodovat v STK, protože vždy se najde někdo, kdo nebude spokojený.
K výše uvedeným příspěvkům se vyjadřovat nemá smysl.