Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 KOTEC nebo ŘETĚZ

Autor Téma: KOTEC nebo ŘETĚZ  (Přečteno 9884 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
KOTEC nebo ŘETĚZ
« kdy: 10 Březen, 2011, 22:22 »
ahoj..
pořád se nemůžu rozhodnout,jestli stavět nové kotce,nebo jenom rozmístit po dvoře boudy do výběhu a psy uvázat na řetězy..vím,že řetězy sou výhoda pro klidný nakrmení psů,žádný riziko rvaček..ale pohyb zase dost omezující a zabere to víc místa..přecejenom 7 domků na dvůr...kotce zase vidím výhodný v tom,že nezaberou tolik místa..psiska sou v kontaktu a když má kotec podlahu a střechu,tak sou v čistým a suchým..
tak mi poraďte prosím,kdo s tím má zkušenost..:-)
díky..

Offline Hrobnice

  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +12/-12
    • E-mail
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #1 kdy: 11 Březen, 2011, 04:16 »
Ahojky, mám obojí. Od jara do podzima řetězy, v zimě kotec. Má to přesně ty výhody, co píšeš. Boudy mám oplocené, ty je máš na dvorku. 2x denně je ze řetězu pouštím proběhnout, když sem doma celý den, tak jsou navolno celý den. I u boudiček jsou psi v kontaktu (vidí se, cítí), staré psy mám na volno a oni si chodí ke komu chtějí a i mu vlezou do boudy a tam spí. Pokud jsou psi přivázaný na řetězu, tak se většinu dne stejně válejí, spí, odpočívají. To samé dělají i v kotci. Pokud od podzimu do jara běhají v zápřahu, tak mají vyžití a nenudí se. Kotec má tu výhodu, že psi jsou pod střechou a je-li marast, tak jsou víc v suchu. To ale záleží, jaký máš povrch na dvorku. Já bohužel hlínu a dosypávám to pilinama. Pokud víc dní prší, tak je to dost humus. Takže záleží kolik máš místa, jaký povrch, dle mého psi na řetězu nestrádají a přikláním se k boudičkám. Hrobnice

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #2 kdy: 11 Březen, 2011, 06:54 »
ještě si pamatuju,když tam byla krásná tráva..:-)teď tam mám udusanou hlínu a vyšlapaný cestičky..:Dno..právě mi de o to hnusný počasí...v kotci se pes aspoň protáhne a zůstane v suchu...když v boudičce musí vyjít na ten hnus a pak si to natahá do boudy...no a pokud budu mít řetězy i kotce,tak už tam toho místa vážně moc nezůstane..pořád se přikláním víc k těm řetězům...ale nevim...toto je dilema sakra.. ???

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #3 kdy: 11 Březen, 2011, 11:04 »
Já mám psy v kotcích 3x3 metry po 2 psech. Kotce sou ve výběhu 30x30 metrů. Na místo jsou kotce efektivnější, ale sou dost drahý. Beton 3 litry, sřecha 3 litry, mříže a trubky 3 litry... Je složitější krmení, ale zase se ti pes neutrhne a neřešíš neplánovaný krytí nebo rvačky... Co do pohodlí pro psa si myslim, že je to jedno - měl jsem obojí a nemylim si, že by byl pes tam nebo tam šťastnější...
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #4 kdy: 11 Březen, 2011, 16:54 »
tak mi poraďte prosím,kdo s tím má zkušenost..:-)
Mám většinou kotce, ale pár míst i na řetězu (pro kastrované kluky).

Jako důležitý prvek vidím, zda se psi snáší ve skupině, nebo ne. Jsou skupinky, kdy bych jich mohla nasypat i deset do kotce a neservali by se (spíš holky). A jsou týpky, co mají rádi svůj klid, svou boudu, svůj prostor. Když je dám do kotce, tak jsou buď biti, nebo naopak terorizují parťáka. Povaha je hodně o dědičnosti /bojácnost-agresivita.

Praktický pohled - z kotce musíš psa pustit, když poklízíš. Na řetězu teoreticky pouštět nemusíš. Ale na řetězu jim tím pádem může poklízet kdokoliv.
Někdy psi na řetězu ustavičně rotují. To je fajn pro udržení kondice, ale můžou se víc opotřebovat  končetiny na jedné straně, když preferuje pohyb na jednu stranu.

A jak píšeši - kotce mají podlahu, dobře se uklízí, udržíš je suché. Na řetězu na hlíně - bahno, nory, moc práce.

Když se hárá čuba, musíš ji mít kam uklidit.

Můj závěr - preferuji kotce. Poslední místa na řetězu chci  zrušit i za cenu, že se pro vyslovené individuály pokusím dodělat individuální kotce. A jakékoliv šetření například na podlaze kotce se vymstí v následném pracnějším poklízení, větším zápachu...

Tip pro tebe - postav určitě aspoň dva kotce .. pro háravky.. (tak, abys případně mohl dodělat další). Uvidíš sám, co psům vyhovuje.

Jo a pro klidné krmení v kotci existují i pěkné vychytávky - otočné držáky viz obr. (každý pes může mít svou misku)




« Poslední změna: 11 Březen, 2011, 16:56 od HelaL »

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #5 kdy: 14 Březen, 2011, 08:45 »
uvážu je na řetěz..jeden kotec proměním v pevnost pro háravý a až na ně padne láska,tak je zavřu tam..:)
ještě mi jenom prosím poraďte,kolik metrů má ten řetěz cca mít...udělám to formou kůlů pro každýho...

vím,že to sem nepatří ale naskytl se dobrej zdroj masa:vnitřností/svaloviny..8kč/kg-20kč/kg....moravákům by se to mohlo hodit..odběr může být myslím až 300kg...je to balený,mražený..do sáčku po 5kg..prodejce má větší příjem,než odběr,tak mě požádal,jestli seženu ještě někoho..kdyby někdo měl zájem,dejte vedět...

Ahoj a DÍKY za rady a postřehy...:)

pospa

  • Host
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #6 kdy: 14 Březen, 2011, 18:07 »
Ahoj prosímtě mužeš dát kontakt na toho člověka stím masem dík moc .Pospa

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #7 kdy: 14 Březen, 2011, 21:53 »
napiš na meil mazy555@seznam.cz a já ti pošlu info...z vlastního zájmu chci mít trošku kontrolu nad tím,kolik kdo bere,aby se těch zájemců nenakupilo zase až moc a já třeba musel na maso čekat a pán taky nechce být někde až tak vyvěšenej...


Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #8 kdy: 14 Březen, 2011, 23:22 »
Sbohem a řetěz.

martin_v

  • Host
Re: KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #9 kdy: 15 Březen, 2011, 08:59 »
ještě mi jenom prosím poraďte,kolik metrů má ten řetěz cca mít...udělám to formou kůlů pro každýho...

my mame retezy kolem 220cm. plus minus. k tomu karabiny. jestli je to malo nevim, samosebou vychazim z mista. nicmene mi prijde, ze maj dost prostoru. koukni, kdyz skoci na boudu, jestli muzou normalne vegetit. pouzivam kolik v zemi, je to nejjednodussi reseni, nikdy sem s tim nemel problem, rozhodne ho nevytahnou, to ti driv rupne oko retezu... ale asi lepsi je to co ma treba pan dzihad - ma to tusim popsany i na svym webu.

to delas dobre, ze si ten zdroj masa hlidas :-)


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58685
  • Karma: +0/-0
Re:KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #11 kdy: 01 Listopad, 2023, 15:17 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58685
  • Karma: +0/-0
Re:KOTEC nebo ŘETĚZ
« Odpověď #13 kdy: 02 Únor, 2024, 02:35 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting