Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nácvik psa na spaní v kotci

Autor Téma: Nácvik psa na spaní v kotci  (Přečteno 15173 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Nácvik psa na spaní v kotci
« kdy: 27 Srpen, 2012, 21:30 »
Ahoj, měl bych dotaz ohledně nácviku psa na spaní v kotci. Konkrétně - sousedi si pořídili štěně rotvajlera a většinu času pes tráví v kotci, jak přes den, tak přes noc. Problém je, že pes každou hodinu až dvě vyje a naříká. Chtěl bych se zeptat, jestli je normální zavírat štěně přes noc do kotce. Také by mě zajímalo jak štěně naučit spát v kotci. Jak jste na to šli vy?Předem dějuji za rady. z.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpen, 2012, 00:44 »
sousedi si pořídili štěně rotvajlera a většinu času pes tráví v kotci, jak přes den, tak přes noc. Problém je, že pes každou hodinu až dvě vyje a naříká.
Pes je smečkové zvíře. Nemá být sám.
Můj názor je že pes má mít společnost. Pánečka nebo druhého psa (štěně).
Já vím.. jsem léta zvyklá na smečku psů.
Když si vzpomenu jak brečel náš boxer, když ho naši jako štěně dovedli  domů (bylo mi 12) ... tehdy  mi říkali že je to normální a musí si zvyknout... dneska bych to viděla jinak
« Poslední změna: 28 Srpen, 2012, 01:05 od HelaL »

Offline Boudicka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +19/-1
    • E-mail
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpen, 2012, 08:40 »
Když jsme si brali před 14ti lety prvního SH, byl původní záměr, aby také byl celý den v kotci - přes ně jak píšeš, pes tam brečel. To samé na chalupě - v kotci a brečel. Bo byl sám a nudil se, nemohl si ani najít žádnou činnost... Takže řešení - pes je do teď přes den na zahradě a v noci chodí do kotce spát plus vycházky přes den, to samé na chalupě, kterou rodiče museli oplotit. Pokud není řešení se zahradou, musí se majitel postarat, aby pejska co nejvíce zabavil po dobu, co je doma - hry, procházky, atd... - aby si zvykl na režim - kotec - hra/vycházka - kotec. Mě se teď nudí v kleci štěně SH po operaci...už to má druhý měsíc a nevěřil bys, když jsem v práci, co je schopen vyvést - krom toho vytí a naříkání. Cpu mu tam hračky, kousadla, kosti...chvíli klid a pak znovu řev. - Nudí se nudí a nudící pes  je dle mě nejhorší mašinka na demolici okolí...

Ufo

  • Host
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpen, 2012, 08:53 »
Boudi, není nejhorší na demolici a řev jsou děti. Jen jsem dosud nenašla navod na stavbu odhučneného kotce.

Offline sarah.p

  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Karma: +8/-3
    • Tým Česká Kanada
    • E-mail
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpen, 2012, 12:34 »
Majitelé by se každopádně měli věnovat štěněti více času než dospělému, štěně je ve vývoji potřebuje pohyb, plemena jako je i Rotvajler si většinou lidé pořizují s nějakým záměrem rozhodně to není lenošní plemeno, ale pracovní. Pokuď majitelé nebudou věnovat dostatek času koledují si, že to psovi zůstane a až vyspěje s hlasem okolí se zblázní.

Způsobů je hodně, ale jako nejrychlejší ze své zkušenosti mohu dopořučit tyto

Nácvik v kotci mohu doporučit pro pracovní plemena přes formu výcviku či hry. Štěně zavírat do kotce po nějakém výkonu (blbnutí na zahradě, procházky, výcvik,...) štěně musí pochopit, že kotec slouží k odpočinku načerpání energie pro další pohyb a proto má být uvnitř v klidu. Tento proces trvá několik týdnů záleží taky kolik mu je? Pokuď je to štěně právě přivedené do nového prostředí od chovatelů je nejrozumější ho v kotci nenechávat rozhodně celej den samotného, štěně se samozřejmě nudí a kňučí (jelikož bylo zvyklé na celodenní společnost sourozenců) pokud s nim vyjdou dvakrát za den na pár minut ven to také nestačí to bude stačit dospělému psovi.

Uplně nejjednoduším způsobem pokud si majitelé opravdu pořídili toto plemeno za účelem okrasy k baráku pořídit mu společníka (spíše staršího psa další štěně pokud nemají čas bych nedoporučovala) štěně se v kotci zabaví a od druhého psa se může i naučet.

A ještě jedna možnost pokud majitelé nemají čas protože chodí například do práce, zaplatit si venčitele případně výcvikáře, který bude ke psovi docházet dostatečně se s ním vyblbne případně ho naučí základním cvikům a dostatečně ho socializuje.

K otázce jestli může být štěně zavřené celý večer v kotci: ano pokud nejméně dvakrát za noc k němu majitel dojde ho vyvenčit (štěňata to ještě nevydrží) například já jsem to dělala tak že do 4měsíců naposledy v 10 večer a ráno v 5. Do 7 měsíců naposledy10 večer ráno v 6. Do 8 měsíce naposledy v 9 večer ráno 7-8 hodin. Postupně upravovat až se ústálí například na těch naposledy 9 hod večer ráno v 8 hod než člověk jde do práce, v této době doporučuji nejen rychle vyvenčit a zpět, ale trochu si s tim psem pohrát míček nebo trochu poslušnosti, nezapomenout, že pes bude zavřenej až třeba někdy do odpoledne. (tato praxe je ovšem vhodná pro psovody,  musheři to dělájí ovšem jinak to už je, ale výcvik v rámci smečky)


Offline Dana

  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #5 kdy: 08 Září, 2016, 14:21 »
Dobry den,prosim o radu. Mam 4mesicni stene nemeckeho ovcaka. Od narozeni je zvykla na konec. My ji take postavili,ale zvyk na nove prostredi je katastroficke .Dokaze cely den narikat,potrebu vykonava do boudy, no nevim si rady. Nikdy jsem se s tim jeste nesetkala.Dekuju
« Poslední změna: 08 Září, 2016, 14:25 od Dana »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #6 kdy: 11 Září, 2016, 23:49 »
a je taky zvyklá na samotu?


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopad, 2023, 04:35 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Nácvik psa na spaní v kotci
« Odpověď #10 kdy: 02 Únor, 2024, 17:22 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0