Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak používat botičky

Autor Téma: Jak používat botičky  (Přečteno 4986 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ufo

  • Host
Jak používat botičky
« kdy: 10 Prosinec, 2011, 22:01 »
Tak došlo i na ně, jelikož si jedna z mých fen sedá ve sjezdech a vykusuje si pacičky. Doma se mi to nestává, většinou jezdím po Třeboňsku a  tam nejsou sjezdy. Ne tak na Šediváčkovi.  Takže mám objednáno 50 ks botiček ( ne snad že bych chtěla mít lepší čas, ale taková fena dřepící ve sjezdu tobogánem není pro eventuální míjející mě přežení nic příjemného) A konkrétně na Šediváčkovi, pořád nevím, kdy mám ty botičky nazout. Už na startu, tím pádem ale celé stoupání půjdou botičky zbytečně. Nebo mám zastavit nahoře, kde je ještě dost místa a ušetřím tím asi 7 km? Ptala jsem se minule na Kristyně a je to co člověk to názor. Jeden říkal namazat a obout před startem, jiný zas že stačí až u altánku.. Tak nevím. Díky za slušné odpovědi.
Šárka Mik

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosinec, 2011, 02:44 »
No, začal bych obouvat cvilku před tím, než Tě začne zábst... ;D

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosinec, 2011, 09:21 »
namazat před satrtem, obout na vršku - využít pauzu jako odpočinek po stoupání :)

(teda pokud máš ty botičky s gumou, které jsou rychle nazout)

Jana Henychová

  • Host
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosinec, 2011, 11:21 »
Pokuď chceš použít botičky, tak je nejlepší obléknout je těsně před startem. Pokud jsou už tlapky plné ledu a sněhu, tak to trvá mnohem déle a může tam nějaký led i zůstat a tlapku poničit. Botičky se pak během trati jen doplňují, když nějaká spadne. Nazout všechny botičky trvá dost času, který ztrácíš při závodě a nebo si vybíráš trpělivost ostatních psů, kteří už chtějí běžet dál.....

Ufo

  • Host
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosinec, 2011, 19:36 »
Mě jde spíš o to, jestli ty boule sněhu má ta fena pod pacičkama pořád a našlapuje na ně i po rovině a dokopce, to by bylo lepší mít botky rovnou ne? Po dojezdu u nás doma nalepeny snih na packach  jen kříženec--doprovod na volno. Na jejím prvním Šediváčkovi se nevykusovala( bylo mokro). Na druhým si sedala se sjezdech, přisuzovala jsem to tomu, že nemám naběháno. Na třetím Šediváčkovi jsem měla naběháno a stáli jsme v každém kopci. Sice jen chviličku, po vykousání( pomáhala jsem jí).

Tak to nevim, jestli mi tech 50 boticek vubec bude stačit.Musí mít obuty všechny 4. Mám objednaný ty co tu byly nedávno inzerovaný.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosinec, 2011, 19:57 »
Mě jde spíš o to, jestli ty boule sněhu má ta fena pod pacičkama pořád a našlapuje na ně i po rovině a dokopce, to by bylo lepší mít botky rovnou ne? .

jsem myslela že tuhle variantu jsi zavrhla.. to je nejjednodušší (pokud nelezeš sjezdovku nahoru jak na LGO) - jak píše jana, hlavně pokud je lepivý sníh.
Zkoušela jsi mazat?


Ufo

  • Host
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosinec, 2011, 20:23 »
Mazat jsem zkousela, tim peruanskym balzamem. Mela jsem ho i sebou, mazala jsem i cestou. Vystrihala jsem i chloupky mezi prstama. Jine fene to pomohlo.
No ja prave nevim, tak chytam rozumy, co mi kdo poradi. Jsem i limitovana poctem tech boticek. Nevim kolik km vydrzi. Nejsem zadnej zavodnik, jsem jen vytrvaly turista, jsem rada že 1) jsem do limitu na určené kontrole  a 2) nečeká na mě žadný z pořadatelů. Takže dát pauzu kvuli nazouvani zadny problem.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #7 kdy: 12 Prosinec, 2011, 03:12 »
Mazat jsem zkousela, tim peruanskym balzamem. Mela jsem ho i sebou, mazala jsem i cestou. Vystrihala jsem i chloupky mezi prstama. Jine fene to pomohlo.
 Nevim kolik km vydrzi. Nejsem zadnej zavodnik....dát pauzu kvuli nazouvani zadny problem.

Mazání - peruánský balzám je supr věc, ale trochu drahá na to, aby byla do hodinky pryč. Ten si pošetři na večerní ošetření (peruánský balzám funguje tak, že způsobí něco jako dočasný zánět=prokrvení pokožky="oprava" -lepší hojení poškozeného místa.)
Rudovo ichtyolka je taky supr a asi  levnější (..a ta vůně :))))
Na trať může být i vazelína, sádlo .. levné a hodně toho.. bych zkoušela zda má efekt přimáznutí např po 10 km..pořád rychlejší než odstraňovat bambulky a botičkovat.

Do botiček (kterě představují pro psa komplikaci proti přirozené funkci prstů a drápů a pro nás práci a peníze)  jdeme, když
-je pes odřený, nebo se k tomu schyluje
-je sníh tak ostrý, že nadělá škody na zdravých tlapkách
-je sníh tak lepivý že dělá bambulky a všechny ostatní cesty (nůžky, mazání) jsou neúčinné
-
Botičky jsou různé do různých podmínek
-aljašské fleecové papučky
-nejběžnější kordurové
-plátěné a supr plátěné (fajfka)
-neoprénové
..pak třeba kožené..
Těžko dopředu odhadneš, jaké bude počasí (teplota). jasně, kordura nebo suprplátno jako základ a dál - myslím že není špatný nápad mít v záloze pár jiných modelů pro zvláštní případy :)

Co vydrží
podle toho, jak pes tahá, jak má drápky (ne dlouhé!).. a jaký je povrch .. a jak brzo se ztratí
(např kožené botky, které vydržely i celý midový trénink na šutrech, psi prošoupali za 500 m, když chytli čáru za vodičem a makali jak šílenci)

pro tebe závěr (..co bych asi dělala já)- vysleduj při jaké teplotě a kvalitě sněhu ti nepomůžou ostatní metody (u kterých psů). když pak bude předpoklad, že budou na trati lepivé podmínky, botičkuj problémové psy na startu.
když si nebudeš jistá - a když nezávodíš na čas, tak to nehroť, měj botičky nachystané a v případě potřeby si udělej odpočinkovou-krmící-botičkovací pauzu .. na vhodném, přehledném a širokém místě, ať tě ostatní nazakousnou :) Musíš pak počítat s tím, že odstranění bambulek bude chvilku trvat

No - Uvidíš so ti napíší ostatní, my tolik chlupů na psech nemáme :) neřešíme to tak často




Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopad, 2023, 21:37 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #11 kdy: 02 Únor, 2024, 09:29 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Jak používat botičky
« Odpověď #13 kdy: 02 Květen, 2024, 07:00 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо