Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194250 krát)

0 uživatelů a 5 Hostů prohlíží toto téma.

corin

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #75 kdy: 21 Leden, 2010, 21:56 »
Nejsem musher, ale klidně na toho právníka taky přispěji, poněvadž tohle může svému psu udělat fakt jen hovado ! Žádná živá zvířata nepatří takovému člověku do ruky !

Petra

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #76 kdy: 22 Leden, 2010, 06:53 »
Jaká je současná situace kolem pejska, jak se projevuje? Jak snáší svou situaci? Je již trvale umístěný?

Offline dejavu

  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Seznam útulků
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #77 kdy: 22 Leden, 2010, 07:22 »
Jaká je současná situace kolem pejska, jak se projevuje? Jak snáší svou situaci? Je již trvale umístěný?

V albu přibyly nové fotky ze včerejší jízdy, pan Andrle ho převezl k sobě http://galerie.albumfotek.cz/30007/ Pan Andrle píše: "Pár fotek: z cesty z Plzně (už jsem s ním nacestoval přes dvě stě km a v autě je spokojený) a z jeho prozatímního ´bytečku´ na úřadě městysu. Dnes večer jsem ho přivezl z Plzně. Tam ho měli v obýváku a stále se mu věnovali, chodili na procházky, ale přesto se jim doma pomočoval. Takže zítra ho necháme ještě podrobně vyšetřit veterinářem a pokud by se dal do kupy, tak by si ho snad vzali. Prozatím je na úřadě městyse a v sobotu se ho pokusím vzít domů. Hlavně záleží, co řekne veterinář a jaká bude léčba. Na tom úřadě je to v suterénu a má tam klid a teplo. A přes den se mu tam bude i vždy někdo na střídačku věnovat a já ho po uzavření úřadu budu brát na procházky. Takže společně se o něj postaráme (a vykrmíme :-)), tak, aby byl úplně fit - aspoň fyzicky, s tou psychickou stránkou to bude asi horší, protože se stále bojí a stresuje. A pořád má smutný kukuč, ale doufám, že za nějaký čas se to zlepší. U předchozího majitele měl jméno Solo, ale my mu říkáme Beník".    

Clara

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #78 kdy: 22 Leden, 2010, 08:23 »
zorganizuje někdo účet na toho právníka? ráda tam něco zašlu....
ten smutnej kukuč SOLA z posledních fotek vidim pořád před sebou :-/

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #79 kdy: 22 Leden, 2010, 09:10 »
Takže dle aktuálních informací - cca 20min., přímo od městského úřadu, kde se pejsek nyní nachází, je stále nabízen, zatím není umístěn!!! Pravděpodobně nakonec půjde o 2 pejsky. Potřebují hodně pohybu, jsou zvyklí na práci ve spřežení, nejsou zvyklí čistotě v bytě. Katka Kuraková

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #80 kdy: 22 Leden, 2010, 09:49 »
TO : Clara
Počkej jak se pochlapí rada starších na víkendovém zasedání, určitě jim není tento případ lhostejný, bude jim záležet na dostatečném potrestání a třeba samy dají podnět k trestnímu oznámení.
Když ne, může ho podat kdokoli a asi není problém založit konto ANTI-HELLER


Hela :
Možná to tu zapadlo, ale v tomto případě dávám podnět k řízení Sportovně technické komisi.
Pes v takovém stavu není slučitelný s ničím co mushingu patří - od našich řádů po naše svědomí.
Musím samozřejmě sehnat další podklady, protože každý má právo na pohled z obou stran.
Předpokládám řešení v rámci STK teď o víkendu.
Do té doby nemá cenu to dále rozebírat.


M.

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #81 kdy: 22 Leden, 2010, 15:30 »
Dozvěděla jsem se o jedné paní že má těch zubožených psů tam více.Ale neviděla jsem je tak nemůžu soudit.Nemůžete to někdo zjistit nebo tam zajet kdo to má blízko?


TO : Clara
Počkej jak se pochlapí rada starších na víkendovém zasedání, určitě jim není tento případ lhostejný, bude jim záležet na dostatečném potrestání a třeba samy dají podnět k trestnímu oznámení.
Když ne, může ho podat kdokoli a asi není problém založit konto ANTI-HELLER


Hela :
Možná to tu zapadlo, ale v tomto případě dávám podnět k řízení Sportovně technické komisi.
Pes v takovém stavu není slučitelný s ničím co mushingu patří - od našich řádů po naše svědomí.
Musím samozřejmě sehnat další podklady, protože každý má právo na pohled z obou stran.
Předpokládám řešení v rámci STK teď o víkendu.
Do té doby nemá cenu to dále rozebírat.



java

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #82 kdy: 22 Leden, 2010, 15:51 »
Zdravím vás všechny! Je mi trochu na zvracení z takovejch lidí... Nebudu dál psát svoje pocity, mám doma takový malinký sanatorium, pro takovýhle chudáčky! Myslim pejsky, ne ty lidský kreatůry co to páchaj. S jednou týranou čubinkou mám dokonce takový úspěch, že jsme začli dělat canisterapii. Odpustila lidem, a dává jim lásku! No nic. Pokud by se opravdu nikdo nenašel, rádi si hubeňoura vezmem! Hledám už delší dobu nějakého dalšího chudáčka, a dostalo se ke mě teď od Porubajdy tohle. ESPéčka znám právě od Porubajdy, takže vím co je to za blázínky, canicross ho, ale u nás určitě nečeká.  ;D Jen potřebuju vedět jestli se snese s jinými hafany? Mám teď dvě čubinky, vořešice a jednoho téměř 17ti letého kokršpaněla... máme baráček, zahradu... kolem pole, lesy... žádnej zápřah by ho u nás nečekal... spíš jestli zvládne válení na gauči... atd... jo bydlíme u Dobříše... ráda se dozvím víc... ráda se přijedu podívat...

Jana V.

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #83 kdy: 22 Leden, 2010, 16:16 »
To M.:
mam k dispozici aktualni fotografie ostatnich psu a krome jednoho (pravdepodobne to bude 2. nabizeny pes) mi dle fotek pripadaji v primerenem vyzivovem stavu, ale nejsem odbornik. Fotografie jsem poskytla STK a dokud nebude vec vyresena, nebudu je poskytovat, vyjma zajemcum o tyto dva konktretni ESP (je na nich ten druhy pes).
To java:
dle vyjadreni MU pejsek opravdu pohyb potrebovat bude, sami rekli, ze z nej nemuze byt gaucak, protoze by mu pohyb v postroji chybel, a to nejsou musheri. Maji velky zajem pejsky umistit do pracujiciho sprezeni nebo hodne aktivnim panikum, oboji s vlidnym zachazenim a dobrym zazemim.
Katka Kurakova

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #84 kdy: 22 Leden, 2010, 16:20 »
Ahoj Jani,myslím, že tohle info ,by ti dal jen majitel,ale ten nekomunikuje.Ted je hafan u p.Jiří Anderle, Klenčí p.Č., tel.: 604 513 923 anderlecht@centrum.cz,tak se zkus asi domluvit s ním.Domluv si s ním schůzku a zajed se tam podívat.Já si myslím,že kontaktní bude, páč byl ve smečce zvyklej.Ale pohybu asi bude potřebovat hodně a pak teprv ten gauč. ;)

java

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #85 kdy: 22 Leden, 2010, 16:29 »
Díky za kontaktík i za informace... samozřejmě jsem nechtěla, aby se z něj stal gaučák... myslela jsem než se zahojí a dá dohromady! Pohybu by měl, až až... jen ne ve spřežení... ještě vše proberu na rodinné poradě večer a dám vám všem vědět. Co já vím třeba nakonec začnu sportovat... kolo mám už rok, od Ježíška! :) třeba bude důvod na něj nasednout! :)

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #86 kdy: 22 Leden, 2010, 16:56 »
Jen pro upřesnění, myslím si že se nejedná o klasický ESP, což je tedy velmi široký pojem. Spíše by jsem psa zařadil mezi euro-husky, nebo tkzv. padesátky.
Určitě si nemyslím, že pes bude potřebovat spřežení, určitě naopak, protože může mít nějaké negativní zážitky.  Stačil by mu domeček se zahradou a občasná vycházka nejlépe na volno. Pokud o něj má někdo zájem, nevěřím že to bude nějaký rapl, co potřebuje utahat ve spřežení.
Trochu mě překvapuje, že přes velkou medializaci se ho ještě nikdo neujmul. Velké dík nálezci ! Venku je přeci jenom zima !!!

java

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #87 kdy: 22 Leden, 2010, 17:56 »
To jsem tak nějak potřebovala vedět, děkuju.
Jana

Tereza K.

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #88 kdy: 22 Leden, 2010, 17:56 »
No, on se ho asi nikdo zatím neujal proto, že p. Anderle trochu s umístěním váhá. Já se ajko zájemce hlásila už včera a jsme domluveni, že po víkendu se uvidí. Přijde mi, že má velké obavy psa dát "jen tak někomu", vybírá pečlivě, což je určitě plus.
Pokud je možné, šlo by na můj mail poslat foto toho druhého psa? I když raději bych brala Sola (když p.Anderle uzná za vhodné), ten mě zaujal na první pohled a myslím, že až se dá dokupy, bude z něj milionový pes.

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #89 kdy: 22 Leden, 2010, 18:24 »
Mám takovou zajímavou historku:
Můj výborný tchám a tchýně měli malého knírače, "normálně" se mu věnovali, chodili s ním každý den na vycházky, na treky na hory a tak, prostě byl členem rodiny.  Beník byl už starý a jednoho dne umřel, zařekli se, že už žádného psa nechtějí.
Tenkrát v létě měli tuším výročí svatby a moje tenkrát ještě přítelkyně se svoji ségrou vymysleli, že jim dají štěně. Varoval jsem je že to špatně zkončí, ale bojuj si proti dvěma ženským. Rodiče dostali štěně, nějakého malého papíraká za deset tisíc. Dárek rozpačitý, přes noc přemýšlení a slzy. Ráno jsem jel s omluvou štěně vrátit původnímu majiteli.
Po pár týdnech měli nového psa, zpočátku si tedy mysleli že jenom dočasně. Nějaký debil vyhodil u silnice štěně. Paní máma jezdila každý den kolem, po třech dnech ho nabrala do auta, s tím že mu dá doma najíst a sežene mu nového páníčka. ...Už druhým rokem s nima bydlí, musím říci, že vděčnějšího, loajálnějšího, šťastnějšího a skromnějšího psa jsem v životě nepoznal. Protože pes, který přijde od debila a "normálnímu" člověku si všeho váží a je za všechno vděčný. TZN. pokavaď mám srdce a jsem "normální" nebál by jsem se takového psa ujmout.