Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?

Autor Téma: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?  (Přečteno 15331 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« kdy: 22 Říjen, 2009, 11:13 »
Je opravdu nutny prijezd na zavody den predem????


Puvodne jsem tuto otazku chtel smerovat jen na poradatele zavodu ........, ale zajimaji me vsechny nazory a jsem zvedavej, co se z toho vyvrbi.
« Poslední změna: 22 Říjen, 2009, 11:16 od zimon »

Ota

  • Host
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #1 kdy: 22 Říjen, 2009, 11:27 »
Ahoj, no podle mne to treba u mne zalezi jak daleko ten zavod je. Protoze nemam auto a jezdim vlakama a tak se vzdy vsude nedostanu na cas. Jinak v propozicich je psany do kdy musis dorazit zkrze vet. a jinak je to snad na Tobe. ;) Nevidiom duvod pokud stiham a dostavim se vcas jet den predem.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #2 kdy: 22 Říjen, 2009, 12:23 »
pár argumentů (jako expert na pozdní příjezdy o tom hodně vím :)
- psi běží líp, když nemají žaludek jak na vodě po přestálé cestě
- závodník je v menším stresu, protože když se probouzí už na místě startu, je to pohoda, standardní rituál
- když vyjedeš odpoledne-večer a něco se zvrtne, máš na to celou noc k dořešení
- pořadatel si odbude většinu papírování večer a udělá startku celkem načisto bez zbytečných mezer a dohlášek (když ji udělá ve čtvrtek, je tam spousta změn, když čeká až do soboty, jsou to nervy a startka visí pozdě)

Můj názor - pokud je dobré zázemí, je příjezd v pátek lepší pro pořadatele i účastníka i pro psy. Nutné u významných závodů (MR..)
Pokud je závod pouťák na větrné hůrce bez zázemí s malým počtem závodníků a start může být až ve 13 hod, dají se stíhat příjezdy i v den startu.

« Poslední změna: 22 Říjen, 2009, 12:25 od HelaL »

Alf

  • Host
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #3 kdy: 22 Říjen, 2009, 16:17 »
Já jsem zas ten, co preferuje příjezd až v den závodů. Je to tím, že jezdím jen na závody do okruhu 100 km od trv. bydliště, což se dá v pohodě stíhat do 2 hodin cestování...odjezd z domu v 7:00 h  :D do 9:00 h registrace, starty od 10:00 h. Mě se tím snižují náklady na ubytování (spaní v osobním autě jednu noc nebo ve stanu se dá vydržet), cestování v noci, organizační záležitosti ohledně volna v pracovním procesu.
Myslím, že pokud by startující potvrdil účas v pátek v určeném čase např sms, tak by šlo startovku sestavit do konečné podoby, protože případů, že se něco cestou vysype nebude až tak moc... Pak stačí se dostavit k registraci a na vet do času..

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #4 kdy: 23 Říjen, 2009, 08:03 »
Souhlasím s Helou.U významných závodů je to i z hlediska pořadatele lepší když všechny procedury proběhnou v pátek.Start v 11 hod,příjezd v 9 hod.pobíhající závodník hledající veterináře,pokladníka,startovní číslo, no nic moc.U pouťáků bych to ale tak tragicky neviděl. ;D

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #5 kdy: 23 Říjen, 2009, 08:51 »
Tak ja se zastanu tech poutaku :), u organizace jsem byla 3x. V sobotu rano v 10hod!!! volaji minimalne 2 - 3 zavodnici, ze nestihaji, ale urcite dorazi. Ceka se na ne a pak je hrozne bezva, kdyz se v diskusi doctete, ze startovky nebyly udelane vcas, prestoze byly predpripravene. Myslim, ze to tak byva u vetsiny poutaku. Jasne ze tam nejde o tolik jako u neceho vetsiho, ale nervy s tim mate taky... Takze prijezd den predem je v ramci zachovani dusevniho zdravi organizatoru lepsi :). Katka K.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #6 kdy: 23 Říjen, 2009, 09:29 »
Ja mam taky radsi prijezd na zavod v den zavodu, pokud to tedy neni extremne daleko.  Prijezd den predem vyrazne zvysuje moje vydaje a je zaroven narocnejsi na zajisteni volna(dovolena).

Pokud jsou prihlasky predem, kdy uzaverka je 3 dny pred, tak startovka by uz snad mohla byt hotova, a rano maximalne skrtnu ty, co se neprezentovali.  Ale hodne zde zalezi na benevolenci poradatelu, jestli budou cekat na pozdne prijizdejici, eventuelne menici kategorie.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #7 kdy: 23 Říjen, 2009, 09:55 »
No to by ale nesmělo přijet 10 lidí půl hodiny před startem, měnit kategorie, remcat kvůli pořadí ve startovce, že budou muset moc předjíždět apod. Nebo si 4 spřežení půjčovat 1 káru, případně jeden borec chce zabodovat ve více kategoriích a krom času na přepřažení chce i trochu vydechnout :D
Chudák pořadatel...

alf

  • Host
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #8 kdy: 23 Říjen, 2009, 10:52 »
Pokud je uzávěrka 2-3 dny před závodem a všichni si napíší do poznámek svoje požadavky, tak si myslím, že nemůže být problém sladit všechno v klidu a pohodě a vyvěsit startovku třeba i na stránkách, aby k tomu mohly být vzneseny případné opravné požadavky, které by pořadatel mohl zohlednit. I kdyby pak třeba 10 ks nestartovalo, tak by byly prostě prázdné startovní časy (buď na operativní doplnění, nebo by propadly) Na celkové době trvání závodů by to nebylo až tak velké zdržení. Samozřejmě, že to vztahuji na ty pouťáky...MS by asi takhle dělat nešlo  :-\
Myslím, že spíše pořadatelé si závodníky moc rozmazlili i když chápu jejich snahu všem vyhovět! Bohužel jsem se však naučil pořádáním jiných akcí, že člověk se všem zavděčit nemůže. Já jsem taky jeden z těch, co občas si střihnou dvě kategorie, ale pokud by pořadatel napsal, že to nejde, tak si musím rozmyslet do které půjdu.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #9 kdy: 23 Říjen, 2009, 11:07 »
Příjezd na zavod den předem - je to NUTNOST? Ne není, je to slušnost a ohleduplnost.
Jak vůči ostatním lidem tak i vlastním psům.

ad lidi:
Uznávám ale, že různé kategorie se na to mohou dívat různě. Když přijede pět canisbyciklistů v 8:00, přijevše na kole či vlakem, stake-outují pod stromem a dožadují se vet. prohlídky a změny kategorie nebo něčeho podobného, dá se, blbě, ale dá se. Pokud, ale přijede pět lidí startujících v A či O kategorii se svým obytným ansámblem a začnou si připravovat  stake-outy tam, kde zbylo místo, tj: všem v cestě na start, dožadovat se veterináře, pro jistotu všichni najednou a podobné výmysly.......obrázek si udělejte sami.

ad psi:
Ne, všichni psi snášejí cestu v autě či přívěsu dobře, a jejich zapřáhnutí pár hodin po dojezdu nemusí psům zrovna sednout, takže hodiny tréninků, hory dobrého krmení a vitamínů či ionťáků a dalších ...... přijdou vlastně vniveč.

ad můj názor:
Příjezd  na závod v den startu je podle mne spíše: "SOBECTVÍ".
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Clairin

  • Host
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #10 kdy: 23 Říjen, 2009, 11:34 »
sice nezávodim se psy(mám zkušenosti z jiných závodů), ale myslim že Djihad to jako vždy rozčísl a má recht. S koňma se taky jezdí den předem, aby se "ustáli". Jde tu přece jen především o zvířata...a to nejsou stroje.

Peter

  • Host
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #11 kdy: 23 Říjen, 2009, 13:35 »
Uplne suhlasim s Gjihadom,
ide v prvom rada ohladuplnost....ty posledny v nedostatku casu robia hluposti...a ked niekto nestiha a vyhodi na rýchlo psi na moj stake out....tak toho mam chuť.......z...iť.....
U nas sme to vyriesili na snehu....teda Slovensky pohar je príchod dopredu nutnost, lebo kazdy organizator ma z tých co furt maju cas nervy a suhlasim s nim....
Poziciavaju sa kary atd....

Offline huskies

  • **
  • Příspěvků: 84
  • Karma: +19/-8
    • www.husky.estranky.cz
    • E-mail
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #12 kdy: 23 Říjen, 2009, 14:32 »
Myslím si že nemusi se zde znevažovat účast individualistů hanlivým nazváním Canisbicyklistů - opožděné případy příjezdů se asi opravdu týkají pouze těch co příjíždějí s přívěsem plným psů a ne těch co stojí stranou pod stromem ja je níže uvedeno. Veterinární přejímka - nechápu jak může někoho zdržovat když vhodím průkazy do obálky a veterináře možná občas potkám. Nechápu proč musím znovu vypňovat přihlášku když jsem ji již poslal e-mailem včetně DID , RZT a čísla čipu. Takže když to sečtu časově má prezentace s jedním či dvěma psy zabere pořadateli v nejhorším 10 minut a za předpokladu že prezentace a přihláška proběhla přes e-mail jak stojí v propozicích tak si myslím že individualisté nejsou ti co zdržují. Pokud samozřejmě někomu nevyhovuje z osobních či pracovních důvodů příjezd den předem, pak by měl být stanoven časový limit v den startu v kterém je při nejhorším ještě možná přihláška. Pokud někdo nestíhá pak je to jene a jen jeho problém. Souhlasím s tím že je to úcta k pořadateli ale určitě to není sobectví, jen v tom případě pokud to není u někoho opakovaným případem.

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #13 kdy: 23 Říjen, 2009, 14:48 »
To Peter:
Ja souhlasim s patkem v momente, ze vim, ze bude vse pripraveno - startovka, vytyceni trate apod.
Naopak me vytaci, kdyz prijedu v patek, startovku se dozvim 1hod pred svym startem v sobotu, cislo fasuji rovnez hodku predem a trat jeste neni ani kompletne oznacena... to me pak fakt vytaci...
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Prijezd na zavod den predem - je to NUTNOST?
« Odpověď #14 kdy: 23 Říjen, 2009, 15:12 »
To Djihad:  Prihlasim se vcas, kategorii nemenim, u prezentace mam vse pripravene v predstihu.  Psi spi doma ve svem, rano nalozim a hodina cesty na zavod, kde maji jeste dalsi 4 hodiny do startu.

To ja taky SOBECTVI?  Vuci komu? 

P.S.  Jeste bych musel pridat dalsi spoustu argumentu, proc nejet v patek, jako treba nechat rodinu s detmi 3 dny samotny doma, protoze zazemi v miste zavodu neni vyhovujici, ale ja se musim odprezentovat jiz den predem, pritom bychom mohli jet v so a ne na otocku cela rodina, napr.