Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pirena 2011

Autor Téma: Pirena 2011  (Přečteno 15198 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Pirena 2011
« kdy: 01 Únor, 2011, 11:18 »
Za 5 dní začína Pirena 2011.
Som zvedavý ako to Spiškovi v tej konkurencii pôjde, http://www.pirena.com/docs/pirena2011/inscritos.pdf
fakt je že sa snažil dobre pripraviť,makal tiež na sebe aby mal kondíciu tak uvidíme.

On teda nešiel RJP,rozhodol sa na začiatku sezóny,že to skúsi po "nemecky",pretože môj tréning je vraj blbost na kvadrát,že je to dobré na Odyseu,ale nie na šprinty.Mohol som to obhajovat ako som len chcel,až sme sa povadili skoro kôli tomu,ale nedalo sa.Proste mal názor,že tie psy su po tom také a hentaké a dofakované a neviem aké.No a ja som samozrejme tvrdil svoje,že všetko je to o tom ako to človek urobí,aké má podmienky a že vždy je možosť si to upraviť tak, aby to sedelo na daný typ pretekov.Len to treba urobiť s citom a nemať pocit,že čím tvrdšie tým zákonite lepšie.

Samozrejme ani ja niesom neomylný a predsalen na RJP čumeli aj vo Švedsku.Tiež to bolo zhodnotené ako blbosť ked to trénoval Miloš Gonda.Ako o volovine sa o tom vyjadrilo už niekoľko svetových musherov čo sa to dozvedeli.Nie hocikto,ale fakt niektorí z najlepších.

A pretože to evidentne nieje vec rozšírená aj mňa začala zaujímať jedna vec a to či klasický "nemecký"model je lepší vo výsledku,alebo rovnaký,alebo RJP zostane silný tréning len na závody typu Odysea,kde sa jasne potvrdilo,že ide naozaj o veľmi efektívny systém prípravy.

No a rozuzlenie tejto hádanky sa dostavilo po nešťastnom úraze Jirku Vondráka!

Braňovi chýbali psy do 14tky a požiadal Jirku či by mu nepožičal dvoch psov.Jirka mu z týmu čo mal bežať Odyseu  vybral dvoch,psa a fenu Gila a Gizi.Predsalen Pirena je šprint a Jirko tým,že behá Odyseu má aj iné nároky na psov.Jeho logicky netrápi či pes v pohode vydrží bežať 34km/h,alebo sa pri tejto rýchlosti už trasie.Tak to v podstate  odhadol a dal psov o ktorých si myslel,že by to mohli dávať.Treba zdôrazniť ,že to boli psy ktorý behávali cvalom 3,5hodiny,pripravený na Odyseu čiže ten tréning nebol na takú Pirenu vôbec ideálne postavený.

No a tak ich Braňo zaradil opatrne do svojeho týmu.A musím povedať,že bol od začiatku maximálne spokojný.Veľmi sa mu páčilo ako obaja driapu a z Gila si myslím,že je vyvalený doteraz.Ten pes je vysoký a údajne strašná mašina a možno nová hviezda.34km/h dáva úplne v pohode a keď príde kopec pes driape ako blázen.Takže ako mi včera pred odchodom na Pirenu povedal, Gil /líder JirkuV/ odbehá väčšinu Pireny v lídri!

Možno by mohol teraz niekto povedať OK, uvidíme ešte ako dopadne Pirena.Osobne aj mňa to zaujíma a fakt mu prajem mu aby čo najlepšie,pretože Spiško pre Pirenu posledné mesiace doslova dýchal a zaslúžil by si dobrý výsledok.
Používal "nemecký" systém prípravy a ja vždy budem tvrdiť,že ak je človek s niečim nespokojný nech vyskúša inak.Ale faktom je,že dva erjepácky pripravené psy sú výraznou posilou v tom týme a to ma pochopiteľne teší
« Poslední změna: 01 Únor, 2011, 11:22 od RastoS »

pospa

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #1 kdy: 01 Únor, 2011, 11:29 »
Ahoj Rasto docela by mě zajímal systém tvého tréninku protože jsem zaslech o jeho uspěchu takže pokud bys byl ochotnej mi poradit tak mi písni na mejl pospibike@seznam.cz nebo telefon 731501617 máme espáky a jezdíme sprinty zatím spíš kolo a kolobrndu ale na sněhu trénuji se čtyřkou a manželka SKJ2.

Jaro Banoci

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #2 kdy: 01 Únor, 2011, 14:57 »
Ja tiez drzim Branovi palce, podla mna si vybral dobru cestu. Ved uvidime ako dopadne a to ze psy od Jirka Vondraka slapu dobre este neznamena ze ten system je lepsi. Ked su to fakt dobre psy tak znesu kazdy trening a mozno im aj dobre padlo trochu zmenit system. Ale v podstate je mi to jedno :D nech sa mu dari...

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: Pirena 2011
« Odpověď #3 kdy: 01 Únor, 2011, 18:17 »
Jaro si ma pobavil ako si zosynchronizovaný názorovo s Petrom  ;) :)

To o čo išlo mne je to,že ten argument,že:"psy su silní,ale na úkor rýchlosti" proste neplatí.Pretože ak by platil tak Jirkove psy, by museli mať problém.A oni ho zjavne nemajú.Naopak majú ešte "niečo" navyše.

Preto som zrovna tieto dva psy tu spomínal i keď si myslím,že Spiško by mal mať celý team pomerne kvalitný.Okrem iného on aj z tej Bittlovej krvi čo prišla k Danovi mám pocit ,že "vyrazil"chovateľsky najviac.

Rozhodol sa pre nejaký systém prípravy,urobil pre to myslím maximum a uvidíme ako to dopadne.Ja mu teda prajem aby dobre.

Peter

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #4 kdy: 01 Únor, 2011, 20:06 »
Vidiac startovku.....bude do 3tieho miesta...a prave pre Ten "trening" ktorým trenuje skutocna elita - Nemecky.....:-) to je ale len nazov.....
Mne je z tých názvov...nemecky, RPJ...a podobne ...je smiesne....lebo výkon to nie je len trening..ale jeho správna aplikacia, krmenie, technicke veci...zazemie, cas(riedky trening...aj to je dovod prečo jeden nemenovany preteker nema tohho roku formu)....atd....mozaika vela veci...a ked dvaja robia to iste moze to byt uplne ine....:-).LEbo ta ista kara v kopcoch a na rovine je uplne ine kafe...atd...zbytocne by bola dlha debata

To ze konkretny pes je dobry moze a nemusi byt treningom....je mozne ze su heppy ze sa konecne beha kratsie :-), a na moj vkus moc lahkovazne zovseobecnenie na zaklade dvoch psov....:-)
Bol by som nerad ak by cely spiskov výkon....ktory je na spadnutie....nezorali ako uspech dvoch psov pripravených inak....lebo by to bolo smiesne......a pokial niekto nevyhra.....PRJ.....ME a MS....v skutocnej sprintovej konkurencii.....dovtedy bude ten NEMECKY elita....

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: Pirena 2011
« Odpověď #5 kdy: 02 Únor, 2011, 00:28 »
Peter prepáč,ale normálne pozerám čo za voloviny si tu popísal.Ja som bol s Braňom takmer každý deň v kontakte,prekecali sme po telefone kopu času a viem len toľko,že je s týmom maximálne spokojný.Ale doslova tu zadrbať,že bude do tretieho miesta to si kde zobral? Ako vieš ako sú pripravení tento rok tí ostatní?

Za daľšie tu vysvetľuješ blbosti ktoré sú jasné snáď úplne každému.Samozrejme ,že výkon nieje len o tréningu,ale je to dosť zásadná vec obzvlášť ak sa jeden model od druhého zásadne líši.

Na tu druhú časť tvojeho príspevku sa mi nechce ani reagovať. Škoda slov.
« Poslední změna: 02 Únor, 2011, 01:06 od RastoS »

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: Pirena 2011
« Odpověď #6 kdy: 02 Únor, 2011, 13:31 »
K pospa:

Ide o dvojfázový tréning postavený z dvoch oddelených častí a to silovo-vytrvalostvej a rýchostno-vytrvalostnej.

Má to svoje výhody,ale aj nevýhody.Ak sa to správne urobí je to veľmi účinné.Ak sa to správne neurobí vie to byť aj dosť devastujúce.Takže otázka stojí tak.Načo to riskovať ak to nepotrebujem a neísť podľa overeného receptu a systému čo používajú najlepší musheri sveta?

http://www.youtube.com/watch?v=NVR8bpk94xg&feature=watch_response

http://www.youtube.com/watch?v=Ju57CFCM8CY

http://www.youtube.com/user/funracingno#p/u/29/xBdg2jjQCCY

To nieje nejaké sa krútenie z mojej strany,ale normálne uvažovanie.V "malom" šprinte je to fakt zbytočné a pri takých 75-100 pleskáčoch aj riskantné.Lebo sa môže stať ,že jedného dňa to pleskáčovi dôjde v gebuli,zdvihne ocas a začne behať ako riaditeľ..Alebo proste stuhne -a to je tiež zbytočné riziko.

Nedávno som videl jeden tréning v podstate okopčené RJP,ale bol podľa mňa zle postavený a na daný účel moc tvrdý.No a to nieje vždy o tom vytrieskať zo psov dušu a myslieť si ,že tak je to OK.Má to svoje úskalia.A pri šprinte treba /do toho spadajú aj EU midky/ byť oveľa ostražitejší a pozornejší.
Tento tréning má ešte jednu dost zásadnú nevýhodu o ktorej ak musher čo to realizuje nevie, tak si myslím nikdy nevystúpi na absolútny vrchol v šprinte.Môže sa aj potrhať obmieňať tým donemoty a tá jedna vec bude stále problém.

A priznávam,že práve toto nehrozí pri metóde ktorú používajú tí najlepší  na svete.viz.linkyYoutube.
« Poslední změna: 02 Únor, 2011, 13:37 od RastoS »

pospa

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #7 kdy: 02 Únor, 2011, 14:03 »
Rasto dik moc to víš jezdíme teprve krátce a každá rada je drahá i když mohu říct že čerpáme u dobrách zdroju jako je třeba P.Zvolský ;)

pospa

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #8 kdy: 02 Únor, 2011, 14:15 »
Tak jsem na to mrknul a je tam přesně to co plánujeme na příští sezonu dokonce jsme na to už pořídili speciálně upravené vozítko takže ještě jednou dík

Peter

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #9 kdy: 02 Únor, 2011, 19:36 »
Jaj..RAsto...si moc vztahovacny a ked niekto siahne na Tvoj trening....hned TI vzkypí krv v žilách :-)...klidek
A moje vyjadrenie vobec neber ako utok na Teba...len mam iny pohlad nato :-)

JA osobne uvazujem o tomto type treningu...nie preto aby som bol nespokojny...ale chcem skusit niečo ine....ale hlavny dovod je konecne vychovat leadrov.....:-)

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Pirena 2011
« Odpověď #10 kdy: 03 Únor, 2011, 08:38 »
...já se jen děsim toho, že začnou prosakovat kusý informace o RJP bez kontextu, a že to bude kontraproduktivní... ...nebo že se něco stane... je snadný odpálit psa, když to tlačíš na hranu... a kam jinam to tlačit, když chceš bejt nejlepší. Já bych všem RJP chtivým, kteří to myslí vážně doporučil, ať si koupí RJP trenéra a ať neexperimentujou s volně se povalujícími střípky tohoto tréninku.
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

martin_v

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #11 kdy: 03 Únor, 2011, 09:06 »
bych rekl, ze psa muzes spalit i typem treninku jez pouzivaji sampioni pireny, me a ms. a mozno i snaz. jestli by obecne nebylo lepsi pouzivat hlavu a cit u jakyhokoli treninku...

martin_v

  • Host
Re: Pirena 2011
« Odpověď #12 kdy: 03 Únor, 2011, 09:12 »
ja sem na spissaka hoodne zvedavej, prave i kvuli tomu, ze jede dle treninku trojnasobnyho mistra pireny. a jestli andres obhaji. na alpentrailu, porovnam-li delky trailu, mu to slapalo naramne... byt ho marte smahla.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Pirena 2011
« Odpověď #13 kdy: 03 Únor, 2011, 10:49 »
No, to je zas moudro  ;D ;D citace: "bych rekl, ze psa muzes spalit i typem treninku jez pouzivaji sampioni pireny, me a ms. a mozno i snaz. jestli by obecne nebylo lepsi pouzivat hlavu a cit u jakyhokoli treninku..."
Používat hlavu a cit můžeš pouze a jedině pokud už máš nějakou tu sezónu za sebou, nějaký desítky psů odtrénovaných, pokud už jsi nějakou tu ZATRA situaci zažil, rozhodně to nemůže platit pro nějakou rychlokvašku, či pro někoho kdo jezdí každou sezónu něco jiného, tudíž nemá kontinuitu daného tréninku či typu závodu, takový si může tak akorát jak tvrdí Šaman koupit trenéra RJP, dávat pozor a poslouchat.

ad Braňo:
 Můj názor: Obrovsky limitujícím faktorem na závodech tohoto typu, při více méně stejně dobře a poctivě připravených psech (za použití libovolného typu tréninku), je a bude samotná váha a fyzická kondice samotného mushera, neboť šedesátikilový šlachovitý běžec na tom bude podstatně lépe než 100 kilový chlap, (třeba Fajfka, Zvolský, a myslím, že v tomhle mi dájí i Pavlové, z vlastní zkušenosti za pravdu)
Nevím tedy jak na tom je fyzicky, co se běhu do kopců týče Braňo, ale na první pohled to žádný drobeček není.... :o
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Pirena 2011
« Odpověď #14 kdy: 03 Únor, 2011, 10:55 »
Djihade,
s tou váhou máš pravdu. Na Pireně mi kladli na srdce, abych si nezkazil postavu nějakými dietami, protože moje tělo je největší reklamou mých psů. ;D