Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Botičky na asfalt

Diskuzní fórum > Zdraví

Botičky na asfalt

(1/5) > >>

Tara:
Zdravím všechny!
Nevím jestli jsem ve správné kategorii tak případně promiňte.
Musím se přiznat, že mě i pesici tahání opravdu chytlo a tak jezdíme skoro každý den. Máme moc hezkou a příjemnou trasu 7km po rovince, ale asi polovina je po asfaltu a druhá po pevné polní cestě, semo tamo nějakej šutr. No a tlapky to docela odnášejí (odřená kůže, puchýře) - ihned jsem pořídila obyč. botičky a o packy se pečlivě starám a kontroluji, ale botky moc dlouhou životnost nemají a tak se chci zeptat jestli tady někdo náhodou nemá zkušenosti s botičkami značky Ruff Wear Bark'n Boots Grip Trex - narazila jsem na ně za méně jak 1000,-. Když opomenu ztrátu botiček (stejně je přilepuji páskou aby nesjížděly a pesice nezakopávala) nevím, jestli se tahle investice vyplatí.

MaUr:
Upřímně?? Si myslím, že se ti to moc nevyplatí a to taky hlavně s ohledem nikoliv na packy, ale na klouby. Jestli ti trpí na tvrdé trati tlapky, co říkají klouby? 3,5 km po asfaltu je docela dost. Vím, že je to těžké, ale nejlevnější a nej volba bude změnit treninkovou trasu. Ale to si asi slyšet nechtěla, takže sorry.....-)))) Zkušenost s těmi Rufy by mě taky docela zajímala-))

HelaL:

--- Citace: Tara  26 Březen, 2012, 20:10 --- ale asi polovina je po asfaltu a druhá po pevné polní cestě, semo tamo nějakej šutr. No a tlapky to docela odnášejí (odřená kůže, puchýře) - ihned jsem pořídila obyč. botičky a o packy se pečlivě starám a kontroluji, ale botky moc dlouhou životnost nemají..

--- Konce citace ---

Pokud nemůžeš změnit trasu jak psal Maur, tak aspoň pamatuj, že po tvrdém nesmíš jezdit naplno, jezdi jen na spodní hranici cvalu a naplno pusť jen na dobrém měkkém povrchu.

Botičky - nejvíc se mi na asfalt a kameny osvědčila kůže. Manmat má sice botičky  gumové, ty jsou velmi odloné, ale ty jsou tak robustní, že na rychlý běh moc nejsou. Navíc jsou neprodyšné
Kordura je lepší než nic, ale nevydrží dlouho.
Kůže je pro tlapku lepší než guma či kordura se zátěrem, je prodyšná, přizpůsobí se.
My ty kožené na asfalt používáme už léta, dřív jsme je jen přidělávali izolačkou, teď to můžu ušít trochu profesionálněji :)
Botičky na obrázku z odkazu dole jsou s pružným zapínáním, to někdy při větším záběru nemusí botičku udržet, příští várku budu dělat s pevným zapínáním fajfkovo typu (tj se sucháčem a průvlečným očkem)
http://www.mushgo.cz/tipy/boticky/jpg/BotickyMG-Kuze.jpg

Pokud chceš, napiš mi na mail

Tobi:
Tara: Pokud nezmenis trasu, odrovnas psum nohy. V tom lepsim pripade, se psi budou setrit a tj nezadouci. Sem tam nejake prejezdy po asfaltu OK, mam ho doma taky. Ale fakt ne 3,5km. Rozhodne zmen trasu. Ahoj Tobi

Tara:
Pro lepší představu. Ježdění máme místo vycházek jako větší a zábavnější vybití energie. Průměrná rychlost je kolem 12km/h a max. do 30km/h ovšem pouze z kopečku  ;). Co se týče tahání psa (20kg setřice) tak v tom má jasno  ;D Jakmile by se měla trochu citelněji dřít, jako třeba do velmi mírného kopečku, tak to nechá na paničce :D A na klouby jsem hned začala dávat gelatine od Flying dog protože si uvědomuji, že na tvrdém povrchu trpí.Bohužel všechny ostatní trasy jsou buď z kopce do kopce nebo moc dlouhé.  :-\

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi