Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 K čemu slouží naše koeficienty??

Autor Téma: K čemu slouží naše koeficienty??  (Přečteno 25396 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Venca.Z

  • Host
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #30 kdy: 11 Březen, 2010, 19:00 »
Už je mě to zase více jasný ;D ono je vlastně špatně ,že na ty závody vůbec jezdíme (objížděči,ťapálisti),protož ty koef.vznikly vlastně kvůli nám objížděčům aby jsme někoho náhodou nevytlačili z bedny ;D
zřejmě bude lepší sedět doma, cpát do psů mraky peněz a jezdit si pro radost doma jak píše Hela. ;D
A nebo se zbavit pomalých a starých psů a nakoupit nové rychlé za velké peníze. ;) To je také řešení......

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #31 kdy: 11 Březen, 2010, 19:24 »
Jo jo, běžte říct fotbalistům do extraligy, že letos se titul neudělí, poněvadž nakopali nějak málo gólů a
Nejsem fotbalový fanda, ale týmů v extralize bude víc než 1-2...?
Viz např. midová pulka - dva lidi. Co s nima? Jak je vyhodnotit..?

  • závody jsou jen pro registrované (zjednodušeně řečeno)
Pomůžeš mi s projektem Hobbíků?  ;)

  • podmínky pro rozdávání titulů a medailí jsou fakt unikátní a "motivační" - a argumentace obzvlášť (štěnata)
Kritizovat umí každý, ukaž co vymyslíš ty? ;)
Teď se ozývají lidi, co na třídu a titul nedosáhli. Kolik lidí se ozve, když zaběhaný systém zrušíme?
Já řvu už teď... chci mít šanci aspoň teoretickou, i když nás bude v kategorii málo!  ;)
Teď jsme chvíli přemýšleli s Tomem... viz jeho návrh... napřed dobře promyslet, jestli by to vůbec mohlo fungovat...pak navrhnout..
A ta štěňata jsem fakt zažila.. ale to je jen můj osobní názor. ;)


  • žebříček je podřízen tomu, co dokáže spočítat web, hlavně nechtějte něco měnit
Chyba - Než začnete revoluci, spočítejte si, kdo ji zaplatí! (a kdo ji bude řídit  :D)

  • ve skj je jedno kolik tě táhne psů
Chyba - viz SŘ
3.   Pro Nordic Style (Ns) se takto získané základní body znásobí indexem disciplíny.
4.   Index disciplíny Ns je: Combi x 1,0, Skj1 x 0,90, Skj2 x 0,88

  • zato ostatní "disciplíny" mají milion kategorií
a co s tím chceš dělat? BTW - když jsem koukala na Poláky, ta jejich Déčka (dvojky) mají něco do sebe..

a dál už nemám sílu na argumenty.. :)
ať žijou indiáni! :D :D :D
Doufám že dojedeš na vyhlášení
« Poslední změna: 11 Březen, 2010, 19:26 od HelaL »

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #32 kdy: 11 Březen, 2010, 19:51 »
Vsichni tady kritizujete, ale tento system vznikl jiz hodne davno, nejsem jeho zastancem, neni dle me ani dobre nastaven, ale tak prijdte s necim lepsim.
Ja jsem pro slucovani pribuznych kategorii pokud bude malo zavodniku.  Dle me, pokud je v kategorii dostatek startujicich jsou koeficienty k nicemu, protoze casto kvantita dava i kvalitu.  Ale v tomto pripade by se ve sprintu vyhlasovaly jen 2 kategorie C a NS, kde je vice jak 10 zavodniku.  A to tu bude zase spousta kriku, ze na nekoho nevyzbyla medaile, takhle mate aspon sanci, kdyz podate super vykon.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #33 kdy: 11 Březen, 2010, 19:59 »
Helo to je marný o tom psal už Jirka Krejčí před mnoha lety.Pravidelně se objeví někdo kdo nechápe historický vývoj a  souvislost vzniku pravidel.V zásadě se vrací k chybám co už tady byly.Podívejte se na starou diskuzi.Motám se kolem toho víc jak dvacet let a zatím to funguje(řády)nejlíp co kdy bylo.Některým lidem skutečně nerozumím.Zdenek Kolář vždycky říkal vyhraj a pak do toho můžeš kecat.Myslím že změkčování pravidel pro zisk titulu je cesta zpět a odliv závodníků je způsoben úplně jinýmy aspekty,které jsou mimo mushing.Nelíbí se mi to ,že při zrušení koeficentu bude mít hodnota titulu naprosto diametrálně odlišnou hodnotu.Viděl jsem hodně devalvací,zakládání trucorganizací,vypisování nových kategorií,disciplin a dalších blbostí jen aby byli všichni mistři.Mistr by měl být ten nejlepší.A snažít se být nejlepší to je jediná cesta vpřed.Lucko myslíš že je poctivé přijet dlouho za ostatními ve vlastní kategorii a jít si stoupnout na stejný stupeň vítězů jako ti kteří tvrdě trénovali jeli v těžké konkurenci a ujeli o mnoho tříd?Já si pamatuji na jednoho borce jak sbíral tituly způsobem jaký navrhuješ.Někde jsme se objevili a už se nás ptali jestli "mistra "známe.No a na závodech si rozhodčí museli vzít dvoje spodky a baterku aby se ho na sprintu dočkali.To je váš systém.Opakuji, koeficienty se nemusí použít při dostatečné konkurenci,tedy min.15 závodníků v kategorii.
« Poslední změna: 11 Březen, 2010, 20:01 od sulika »

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #34 kdy: 11 Březen, 2010, 20:04 »
Zimon to napsal dobře.O tom to je.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #35 kdy: 11 Březen, 2010, 20:32 »
To není Jirka, to jsem já Dáša, prosila bych aby už někdo přiřízl Igoru Traczovi a tomu hubenému Frantíkovi co to letos vyhrál nožičky, aby se na mě také trochu v té Evropě dostalo. A doma prosím zřídit kategorii bez Slávy Pavlíka, je mladší a v zimě mi ten titul zatím vždy vyfouk  :D.Nešněrka

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #36 kdy: 11 Březen, 2010, 20:40 »
Dášo, já se pojistím - je třeba vytvořit pro mne spec. kategorii pro minim. 8 rezavých psů - z toho alespoň 1 s modrýma očima a rychlost - tak E od 10km/hod - kdyby náhodou mi to neběželo, ať mi to výjde... ;D
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #37 kdy: 11 Březen, 2010, 20:51 »
Na jarní schůzi si ty kategorie protlačíme. To by bylo , že nebudeme mistrovat!
Dáša ;D

v.kol.

  • Host
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #38 kdy: 11 Březen, 2010, 21:08 »
Komupak jsi asi šlápl na kuří oko Vašíku....?

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #39 kdy: 11 Březen, 2010, 21:23 »
A já myslel, že to děláme hlavně, protože nás to a ty naše psy baví a že ta případná bedna je třešnička na dortu a další motivace do tréninku.  To je asi blbost...... :o

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #40 kdy: 11 Březen, 2010, 22:11 »
A já myslel, že to děláme hlavně, protože nás to a ty naše psy baví a že ta případná bedna je třešnička na dortu a další motivace do tréninku.  To je asi blbost...... :o

Ale o tom to je, že když už nás to baví a není to finančně snadné, tak by to chtělo dodat nějakou motivaci. A to mohou jedině závody, protože jedině díky nim se dají sehnat sponzoři a potom zlepšovat tým. Jedno souvisí s druhým.

Pokud vím, na starý systém, který jsem uváděla, se mezi lidmi nenadávalo. Ano, je pravda, že dříve jezdilo víc lidí v kategorii. Dělá mushing obecně něco pro nalákání nových účastníků? Nikdy nedostaneme ani korunu (snad až na ten jeden závod, co se jezdí s fin. odměnou pro první tři nejrychlejší), ale přesto jezdíme a jezdíme rádi.

Dášo/Jirko (nevím  :D ), nejde o to porazit sebe samu. U mě je to něco jiného, když bohužel nikdo mojí kategorii nejezdí (což ale není moje vina, obzvlášť letos, kdy jsem kvůli 12-ti letým jezdila sprinty, bohužel nebyl nikdo v A1 (2 lidi)...ale pořádně ani v B1 (3 lidi) a tak bych možná měla rozdělit svou osmičku na dvě části a jet C1 - to by nás bylo celkem devět a třeba bych někoho ukecala, aby nás bylo deset). Uvidíme příští rok, MU1 se začíná plnit, tak snad někdo z nás vyjede tu výkonnostní třídu.

Já s tím systémem prostě souhlasit neumím a nevztahujte to vždycky na adresu pisatele a jeho sportovní výkony/nevýkony. Je to bráno obecně.

A jak říkám - kdo kofíky plní, tomu se to líbí. Kdo kofíky neplní, tomu se to nelíbí. Dejte mi peníze, já si koupím lepší saně, lepší krmení, budu mít spoustu peněz na naftu, abych mohla jezdit trénovat, když nemůžu přímo z baráku, budu moct objíždět víc závodů, získat víc zkušeností, víc km do nohou mých i psů a třeba i sestavit další tým. Teoretický sponzor asi nechce cpát peníze do někoho "Nikoho". Ale to je zbytečná debata... Tady každý už svůj názor má a nezmění ho. A nic se nezmění ani návrhem STK apod.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #41 kdy: 11 Březen, 2010, 22:13 »
Nechal bych to plavat, však on to Jyřýk pěkně po bolševicku urovná, až si vezme sport pod palec ... Jen mám obavu, že psi zůstanou jen těm, co se o ně nestaraj a maj je hubený - ostatní půjdou na mazání hexnšůsu pánů ouředníků ...

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #42 kdy: 11 Březen, 2010, 23:37 »
Pro Helu:
Cílem mého příspěvku bylo poukázat na "exotiku" ve vícero ohledech a dát do souvislostí pár na první pohled nesouvisejících věcí, probíraných v poslední době. T.z. asi bych se to snažil pochopit jako pohled někoho (více-méně) nedotčeného zvenčí - který ale na druhou stranu nezná "historické souvislosti", jež jsou patřičně (či nepatřičně?) důležité. To, že někdo dělá něco 20, 30, 40, ... let, má spíše tendenci ke kostnatění než k pružnosti... (vím, o čem mluvím...).

Pár konkrétních odpovědí:


Nejsem fotbalový fanda, ale týmů v extralize bude víc než 1-2...?
Extraliga je tu proto, že se naplní - jinak by stačila první liga... druhá liga ... třetí liga... přebory...
Nebylo-li by dost týmu k naplnění, nebylo by tolika lig...

Viz např. midová pulka - dva lidi. Co s nima? Jak je vyhodnotit..?
Zkus se zeptat pulkařů, co je na jejich disciplíně se*e - já už to třeba od Šarkyho nějakou chvíli vím...
Pulka má podle mě potenciál být přechodovou disciplínou mezi běžkama a sáněma - je tu ale  pár "ale"...

Pomůžeš mi s projektem Hobbíků?  ;)
Napiš soukromě nebo do mejlu co za pomoc potřebuješ - principiálně se nebráním.

Kritizovat umí každý, ukaž co vymyslíš ty? ;)
Ne-e - nehodlám nic vymýšlet - je to "váš" sport, mě nejde o závodění, ale o trávení volného času, k tomu žebříčky nepotřebuju. To, co nazýváš kritikou, je jen zpětná vazba - buď ber nebo nech ležet, mně je to putna...

... chci mít šanci aspoň teoretickou, i když nás bude v kategorii málo!  ;)
Opět bingo! To je právě ono - je tolik kategorí, že je není možné rozumě naplnit závodníky a tak se vymýšlejí drbačky levou rukou za pravým uchem, aby se to nějak ustálo. Ale jádro pudla je někde jinde - viz. Lucčina poznámka o 30 závodnících v 18 kategoríích. Kategorie dle plemen by v lidských sportech znamenaly, že černoši by se vyhlašovali odděleně od bělochů a asiatů. Míšenci a mulati by byli také bokem. Zkus to navrhnout třeba na Pražském maratonu - můžem uzavírat sázky, kolik trestních oznámení na Tebe bude podáno  ;)

  • žebříček je podřízen tomu, co dokáže spočítat web, hlavně nechtějte něco měnit
Než začnete revoluci, spočítejte si, kdo ji zaplatí! (a kdo ji bude řídit  :D)

To nemyslíš vážně, že ne? Podřizovat tvorbu žebříčku SW, který nejde upravit? Chápu, že je to o financích, času a práci - ale pokud chci udělovat titul MR apod. - tak by to chtělo nějakou štábní kulturu - nebo radši nic... A řešení nemusí být nutně o skvělém a drahém SW...

Doufám že dojedeš na vyhlášení
Nějak nerozumím proč bych měl...?

Jinak další konkrétní věci prosím do SZ nebo mejlu - ať to tu nehltíme...
Na obecné už asi nemám co říct - tedy howgh.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #43 kdy: 12 Březen, 2010, 04:22 »
Dělá mushing obecně něco pro nalákání nových účastníků? Nikdy nedostaneme ani korunu (snad až na ten jeden závod, co se jezdí s fin. odměnou pro první tři nejrychlejší), ale přesto jezdíme a jezdíme rádi.
Kdo je to "mushing"?
sekce a jejich výbory? pořadatelé? Vždycky jde o konkrétní lidi, kteří dokázali realizovat nějakou myšlenku.
Že Fajfka dokázal vytvořit závod s takovými podmínkami, že sehnal i sponzora na finanční odměny...? Kdybychom měli takových Fajfků pětadvacet, měli bychom 25 závodů o peníze...byla by motivace stavět kvalitní týmy
Že maxičkáři dělají závody pro příchozí...? (A to co dělají Metujáci se nepočítá..? a co ostatní pořadatelé? ..ti jsou jako neschopní..?...to asi těžko... každý dělá co dokáže... možná dokážeš víc..? Zkus to! ;)

Luci rozuměj, já vidím celkem zblízka, že za každou fajn realizovanou věcí je člověk/skupina, která se tomu věnovala a dokázala něco pozitivního. Ale těch šikovných lidí, ochotných vymyslet a realizovat nějakou věc je strašně málo. Každopádně díky za ně.

MU1 se začíná plnit, tak snad někdo z nás vyjede tu výkonnostní třídu.
Nepochopeno - podáš-li kvalitní výkon, můžeš být v kategorii i sama a třídu si vyjedeš. To je princip.
Spoléhat na to že se výletníků sejde víc a pak je někdo vyhlásí mi příjde principiálně špatné.

A jak říkám - kdo kofíky plní, tomu se to líbí. Kdo kofíky neplní, tomu se to nelíbí. Dejte mi peníze, já si koupím lepší saně, lepší krmení, budu mít spoustu peněz na naftu...
Tohle Luci nemyslíš vážně...? ;)

Tady každý už svůj názor má a nezmění ho.
Můj názor tady prezentovaný je názor osobní. Já představuji asi 1/12 "vedení". :)

A nic se nezmění ani návrhem STK apod.
Dobře připravený, životaschopný a realizovatelný  návrh, který zaujme větší část lidí a bude posunem vpřed, má vysokou šanci na schválení oběma sekcemi.
« Poslední změna: 12 Březen, 2010, 04:25 od HelaL »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: K čemu slouží naše koeficienty??
« Odpověď #44 kdy: 12 Březen, 2010, 04:40 »
Cílem mého příspěvku bylo poukázat na "exotiku"
Díky za zpětnou vazbu.

Máme nějaké výchozí podmínky a zdroje lidské i finanční. Nemůžeme např. zrušit čistokrevné kategorie, protože Svazový "zákonodárný systém" funguje jako sněmovna národů (čistí-otevření). Naštestí :)

Doufám že dojedeš na vyhlášení
Nějak nerozumím proč bych měl...?
Protože s vyhlášením jsou obvykle spojeny schůze sekcí s případnými volbami do výborů, provádí se zhodnocení sezóny, je to dobré místo na připomínky co by mělo fungovat líp (a kdo se toho ujme  :D :D :D)
« Poslední změna: 12 Březen, 2010, 04:42 od HelaL »