Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Redukce tříd - kategorií...?

Autor Téma: Redukce tříd - kategorií...?  (Přečteno 26761 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Heczko

  • Host
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #15 kdy: 11 Červenec, 2012, 09:46 »
Ahoj Helo,
díval jsem se na tu Tvoji Tabulku. Chápu to dobře, že kategorie čistokrevných by tam byl návrh spojit 1 a 2 dohromady? tzn. A1 s A2; B1 s B2; C1 s C2?
Jestli to tak je tak myslím že to pro nás co máme malamuty, gróňáky a samojedy bude docela demotivující se vůbec takových závodů účastnit. Je sice fakt že nás 2-kových je málo, ale tak to už nebude vůbec nikdo. A kdo se přijdě podívat na závody psích spřežení tak tam uvidí jenom lovecké psy, to bude pro lidi určité zklámání
Problém s počtem startujících je i v polsku a na slovensku a určitě by se to mělo nějak řešit. Férové slučování u čistokrévných bych viděl  sloučit D2 s C2 a B2. A2 u nás v podstatě nikdo nejezdí , tu kategorii bych viděl reálně pouze pro MID kde by se mohla spojit s B2. Ale já bych například uvítal když bych jel C2 se 2 psy abych mohl použít koloběžku místo tříkolky.
Nevím, ale kdo ty pravidla nastavuje tak to dávám jako podnět.


Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #16 kdy: 11 Červenec, 2012, 10:27 »
Ahoj Helo,
díval jsem se na tu Tvoji Tabulku. Chápu to dobře, že kategorie čistokrevných by tam byl návrh spojit 1 a 2 dohromady? tzn. A1 s A2; B1 s B2; C1 s C2?

Ne! Z tabulky a ode mne určitě neee!  Problematika chráněných čistých plemen je specifická - to musíte vy sami v sekci zhodnotit. Platí zákaz majorizace, takže pokud sekce čistých sama něco lepšího nevymyslí, bude platit stávající stav.

. Férové slučování u čistokrévných bych viděl  sloučit D2 s C2 a B2. A2 u nás v podstatě nikdo nejezdí , tu kategorii bych viděl reálně pouze pro MID kde by se mohla spojit s B2. Ale já bych například uvítal když bych jel C2 se 2 psy abych mohl použít koloběžku místo tříkolky.
Podnět - zajímavé..
Uvědom si že dobrá dvojka s kolobkou je o fous lepší než čtyřka s tříkolou (ESP určitě), takže v otevřených by to asi nebylo ono
Ale u čistých by to řešilo chráněný prostor pro čisté dvojky.
Bylo by to motivační pro vlastníky dvou psů
Bylo by to lepší pro organizaci závodů (předjíždění) - pomalejší chlupáči by byli víc mezi svou kategorií
Nemá to podporu v mezinár. řádech
Udělalo by to trochu hokej v chápání proč otevření mají kolobky zvlášť a čistí dohromady se čtverkama
Neřeším jak na kolobce zvládneš dvě mamutí hovada :)
Překousnou to čtverkaři?  :)
(dala by se k C1,C2 přifařit i Sc1.1. pokud by byla málopočetná? bylo by to lepší než přifaření k Sc1?)
« Poslední změna: 11 Červenec, 2012, 10:43 od HelaL »

pospa

  • Host
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #17 kdy: 11 Červenec, 2012, 11:37 »
moje ješitnost určitě překousne když mě předjede ženská ;) takže když už tak jsem spíše o tohle sjednocení ženy a muži než dávat jedničky a dvojky dohromady.berme to s pohledu lidí co maj fakt jednoho psa a víc mít nemohou at jeto z jakejch koliv duvodu tak závodit proti dvoum je spíš povede k tomu žese nato vykašlou a určitě to nepřiláká nováčky když přijde s jedním pesanem mrknout na závod a zjistí že musí závodit proti dvojce tak se votočí na patě a pujde raději dělat agility.tak at spíš neuděláme něco kontraproduktivního,ale tohle je muj názor  8)

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #18 kdy: 11 Červenec, 2012, 12:12 »
Tak urcite preferuju SKJ1, jako oficialni kategorii IFSS a ESDRA, a aspon jedna 'jednopsi' kategorie by mela byt.

Jana Tomajda

  • Host
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #19 kdy: 11 Červenec, 2012, 13:03 »
Za mě... myslím, že sloučit SC1 a SC2 je nesmysl...mít 1 nebo 2 motory je fakt rozdíl  ???  Heli s malýma psama už skoro nikdo SC2 nejezdí  ;) .
Nechala bych to na pořadatelích. Pokud přijede málo závodníků ať si sloučí SC (1+2), na kolech a CC (M+W). Na možnost sloučení můžou informovat v propozicích. Ale v pravidlech bych je už kvůli ESDRA závodům nechala tak jak jsou.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #20 kdy: 11 Červenec, 2012, 14:08 »
Heli s malýma psama už skoro nikdo SC2 nejezdí  ;) .
co je u ESP -menší- dvojkový pes? :)
jen pro mé info - máš zcela  totožné požadavky na velikost psa do singlu a do dvojky?
(Tobiho poník je extrém)
Kdyžtak mě oprav - malé ESP do šestky,osmy, rychlé ESP do Bkj, pořádné-velké, silné ESP do čtverky a stejné-silnější? do indiv? (čistě teoreticky -ideálně)


ať si sloučí SC (1+2), na kolech a CC (M+W). Na možnost sloučení můžou informovat v propozicích
Na nějaké slučování MUSÍ (ne- MŮŽE) pořadatel upozornit v propozicích
M+W je zaběhané
ale třídy tj Sc1+2 by asi měly být oznámeny dřív než při prezentaci (aby si to vícepsoví závodníci mohli optimálně naplánovat)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #21 kdy: 11 Červenec, 2012, 15:48 »
Docela me zarazi, ze si nekdo muze myslet, ze mensi pocet kateg. prinese nejake sponzory. Sam sponzory taky hledam a vim, ze realnost navratnosti investice je prakticky nulova. Podivejme se do zrcadla - nas sport je MALY! Zadny Sebrle ani Neumanova tu neni a ani nikdy nebude, zadne zakladny mladych se tu proste nenosi. Pokud se podivam na vysledkovku jakychkoli zavodu, tak se pocet startujicich rapidne zmensuje. A ABSOLUTNE nehraje roli MR apod. Na MR je to snad nejhorsi. Osobne si myslim, ze to je penezi, ty mezi lidmi proste nejsou obecne.
O to vic me mrzi, ze se vubec realne uvazuje o osekani individualu, kteri tvori 2/3 a vic start.pole a to privezou  min.pocet psu - tolik nezatezuji organizatory atd. Vsechna takovato rozhodnuti mi silne pripominaji potapejici se firmu, ktera zurive hleda nejakou zachrannou brzdu. Bohuzel vesmes tyto firmy spatne skonci. ...a co cert nechtel, takove rozhodnuti prijde v okamzik, kdy pulka Maxicek muze jezdit 2-3 kateg. ( vcetne me ). Tedy vetsi konkurence.
Pokud se tedy NEKDO rozhodne neco v indiv.slucovat, tak nastinim realitu / po pameti, hledat nic nechci.
Napr. Hornik
SC1 11:20; SC2 10:01 - moje nej casy. ...trosku jinej oddil, ne?! Pocet psu proste srovnavat nebudu, to nejde! Fakt jsem v soku, ze nekdo muze o necem podobnem vubec premyslet.
Pokud si pamatuju SC1 M/Z, tak zensky klidne chlapum nandaji, ale to jim teda FAKT musi uplne vsechno klapnout. Tedka zrovna jim to neklape, ale Martina mi davala roky i minutu.
V SC1 Borken se zensky nechytly -( pisek???). A myslim, ze tomu bude spis i nadale.
Kolo M/Z - srovname si nase nej holky napr. Kamilu=Vendulu na 4km predloni v Itosce. Tam dostaly 3/4minuty od Tracze. A to doma pokud vim zajely uplne nejlepsi casy na Horniku!!! Takze opet nechytacka ( pokud budou nasi hosi jezdit spici ).
Vyrazne v lepsi pozici muzou byt zensky na snehu, to ovlivnuje VAHA + technika.
CC necham na jinych, ale pokud si dobre vzpominam, opet chlapy davala jen Martina. ...kdyz to klaplo.
Zensky maji teda realne smulu a to se bavime jen o 2-3 nej zenach u nas. Obecne se regulerne podtrhnou.

Takze secteno podtrzeno, pokud se bude cokoli slucovat, tu slabejsi kateg.normalne potopite. Zensky vlastne vyoutujete ( az na 1-2ks ) uplne, SC1 totalne. A to se bavime o lidech, co plati v globale nevyssi startovne ( pro poradatele ). Navic to bezesporu poradatelum sebere cast startovneho - je to demotivujici.
Nebo to opet nasobit nejakym "vychytanym" koeficientem :-) ...ale to snad uz neee!

Vidim to takhle. maximalne se priblizit kateg.na MS,ME vc.vzdalenosti a vyrazna podpora mladych. Potom budou Cesi vozit jednou snad i vice medaili a bude to znit lepe i pro sponzory.

Cau Tobi




Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #22 kdy: 11 Červenec, 2012, 18:45 »
Mě se to zdá taky jako hloupost. V individuálech je možná nějaká budoucnost, kde kdo má doma jednoho sporťáka psa (netažného plemene) a je s ním ochoten na závody vyjet. Do teď si u nás lidi ze cvičáku nemůžou vynachválit Hostěnice. Takže já bych to viděla radši na větší reklamu, aby i lidi co mají doma jednoho maliňáka věděli, že na takový závody můžou vyjet.
Veronika Navrátilová

Offline huskies

  • **
  • Příspěvků: 84
  • Karma: +19/-8
    • www.husky.estranky.cz
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #23 kdy: 11 Červenec, 2012, 19:00 »
Sice jsem se zařekl že už do těchto diskuzí nebudu zasahovat, ale ještě jednou a opravdu naposled. Naprosto souhlasím s Tobim, jen blázínek slušně řečeno si může myslet, že jakési zatím neopodstatněné redukce jak v kategoriích a teď se vrátím i k předešlé diskuzi o platbách hobíků na závodech, přinesou tomuto sportu, který ať se to někomu líbí či nelíbí je naprostou popelkou a nezajímavou skupinou pro svaz a nakonec i vzhledem k neatraktivnosti a návštěvnosti na závodech naprosto nezajímavým sportem pro potenciální sponzory i přesto že zde máme mistry Světa, Evropy i lidičky co udělali tomuto sportu i naší zemi báječnou reklamu a propagaci tomuto sportu.
Nejprve se mi zdálo a jak jsem četl mezi řádky tak nejprve šlo o likvidaci hobíků a snížení počtu starujících, nyní jde o další znechucení účasti potenciálním zájemcům a tento sport, tím že je naházíme do jedné hromady, je jedno jestli muži, nebo ženy, je jedno jestli tam budou rychlí speciálně vodou chlazení psi a pomalí a přehřívající se chlupáči. Prostě pár lidí si usmyslelo že udělá revoluci v řádech, pravidlech a bůhví co ještě přijde dále. Domnívám se opětovně že tyto situace se musí přednostně řešit s pořadateli závodů a předsedy oddílů. Jich se to přece týká nejvíce, zvláště pak po stránce finanční, méně účastníků, ubývající sponzoři, zvyšující se náklady na pořádání závodů a tady se vede naprosto neplodná diskuze. Jsme asi jediným odvětvím sportu, kde se prolínají muži/ženy, kde se nehledí na rasy psů, pouze selekce čistí/nečistí, kde se neuvažuje ani omylem o věkových kategoriích, kde se vymýšlejí speciální koeficienty, "úžasná" pravidla pro stanovení mistrů republiky a další a další. Je až s podivem proč najednou tolik úsilí pro likvidaci individuálních disciplin a nadšenců pro tento sport, počet kategorií přece si řeší pořadatel, tak proč něco rušit co funguje jak si myslím ke spokojenosti všech až asi na pár jedinců. Vždyť tady v ČR jsme jen a jen parta nadšenců, co se věnuje psům, nachází v tomto sportu svoji seberealizaci, kteří se sejdou jednou za týden v sezoně na louce u lesa, vytyčí si trať s pomocí obětavých pořadatelů, projedou se, zazpívají si, zavzpomínají a toť vše. Kolik článků vyjde za rok v nejčtenějších periodikách, kolik šotů vidíme v TV, vše je pouze na regionální úrovni a pokud tu není mediální podpora nebudou tu nikdy významní sponzoři.
Souhlasím s Tobim, že loď se potápí a hledají se SCI-FI pravidla jak ji nejdéle udržet nad vodou.

Offline rajcak

  • ***
  • Příspěvků: 148
  • Karma: +7/-0
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #24 kdy: 11 Červenec, 2012, 20:14 »
Do dnešního dne jsem si (asi naivně) myslel,že mushing je zimni sport a podzimní závody jsou jen příprava
na zimní sezonu. A v této diskuzi se řeší hlavně kolo,koloběžka a canicross. Asi jsem už starej  :)

Offline Hrobnice

  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +12/-12
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #25 kdy: 11 Červenec, 2012, 21:08 »
Ahojky, zrušení ktg.B na kárách se myslím osvědčilo, závodníci si rychle zvykli, takže C a A na sprintech bohatě stačí. Midové U je zajímavá myšlenka, ale myslím, že je zase škoda zavírat dveře pro midy čtyřkám, protože v současné době je dle mého u závodníků mid velice oblíben a rozšířen (př.Edík). Jinak tendence jezdit na sněhu v midu a longu jednu jedinou kategorii a "vypíchnout " z toho umístění čistokrevných je pro mě sympatické a př. v závodě Border rush si nikdo "nestěžuje". A tenhle typ závodu je pro tolik opěvovaného sponzora asi nejvíce jasný a průhledný. Ale jde o sněhové závody, na kárách tohle asi nejde, protože kárové závody zahrnují nejméně zpoloviny závodníků individuální disciplíny. Do individuálů mluvit nebudu neb problematiku nemůžu posoudit. Jen mi příjde sloučení CC W+M brutální pro holky (běhání je můj amatérský koníček). Jestli sem něco nepochopila z Hely prvního úvodního článku, tak se omlouvám, Hely odkaz na "tabulku" mi nejde zobrazit.Hrobnice

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #26 kdy: 11 Červenec, 2012, 21:32 »
      Rajčak-určitě máš pravdu, ale mrkni na rozdíl v účasti na zimních a podzimních závodech. Diametrální rozdíl. Bohužel. A hlavně v zimě se u nás v individuálech jezdí 2 disciplíny SKJ1-2 (pulku nepočítám tu jsem v čr snad neviděl) oproti podzimu CC,BKJ, SC1, SC1-2.
      Líbi se mi myšlenka Verči, že v individuálech je budoucnost. NIc proti spřežení, je to nádhera a můj asi nesplněný sen, ale dovolit si 6 a více psů opravdu může málokdo, kdežto 1-2 hafany může skoro každý.
      S Tobim musím souhlasit.
      Bavíme se tady o penězích, ale nevím, kdo má vůbec z nás představu jaká část peněz z celkových nákladu na závod tvoří příjem ze startovného, kolik od sponzorů, kolik dává svaz atd.. Jestli nás ten počet startovného nějak vytrhne.
      Ta myšlenka s mládeži a dětmi je taky zajímavá. I ve významných, známých  sportech přišli na to, že práce s mládeží je fakt důležitá. Samo, že s naším sportem se to nedává srovnávat. Moc dobře ale vidímna mojích dětech, jak se hrozně a celý rok těší na závody do Biřičky, kde dle mě pro děcka dělají fakt hodně (ale zase jsme u těch peněz) -((.
      Pospa-trochu slušnosti !!! Hela napsala jen takový nástřel a tvůj "tón" v první reakci bych si vůči ženě (starší, zkušenější) absolutně nedovolil. Takové rakce vedou k tomu, že to tu pak někdo utne a ani se nebudu divit. Názor se dá napsat i jinak, bez emocí.

     Opravdu velká škoda, že nereagují lidi co pořádají závody. Fakt by mě zajímal třeba názor Metujáku, Maxičkářů atd. . Možná bychom se divili. Ti asi ví, co zajímá jejich sponzory a kde je zakopaný pes......     


     

Offline Hrobnice

  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +12/-12
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #27 kdy: 11 Červenec, 2012, 22:43 »
Citace
Bavíme se tady o penězích, ale nevím, kdo má vůbec z nás představu jaká část peněz z celkových nákladu na závod tvoří příjem ze startovného, kolik od sponzorů, kolik dává svaz atd.. Jestli nás ten počet startovného nějak vytrhne.
Citace
Opravdu velká škoda, že nereagují lidi co pořádají závody. Fakt by mě zajímal třeba názor Metujáku, Maxičkářů atd. . Možná bychom se divili. Ti asi ví, co zajímá jejich sponzory a kde je zakopaný pes......     
...sice nejsem Maxičkář ani Metuják, ale i tak musím schánět peníze na obyčejný kárový závod jako je Hrobská jízda, aby jako takový mohl vůbec být. Příjem ze startovného tvoří 2/3 nákladů na závod. Takže počet startujících je pro mě důležitý. Zbytek peněz musím sehnat od sponzorů. Jelikož sponzoři jsou vesměs místně příslušné firmy, které nemají s mushingem ani se psy ani se zvířaty atd.nic společného, tak tyto firmy zajímá především to, co to vlastně ty závody psích spřežení jsou a když se někdo z firmy příjde podívat, tak je spokojený, když je na co se dívat (chlupaté koule haskouni, samojedi,...), závod má šmrnc (výborný komentátor, který vše vysvětluje polopaticky, přidá historky o závodnících,...), nejsou prostoje (nejlépe, když se všichni dívají na starty a pak hromadně přejdou k cíli a koukají se na dojezdy, po závodě doprovodný program), dobře se pobaví jeho děti (tj. soutěže pro děti ať už se psem či bez psa) a výborně se nají a napije (na Hrobské jízdě nemá občerstvení chybu) a když se pak v pondělí v deníku Bohemia objeví nejlépe barevná fotka ze závodu na první straně, tak to je sponzor v sedmém nebi. Můj závěr tedy je, že obyčejného sponzora obyčejného závodu na kárách nezajímají kategorie a rozdělení, ale ta "show" jako taková...nejlépe v duchu Jacka Londona a modrookých haskounů, tudíž chlupáči nesmí vymřít! Mě jako obyčejného pořadatele obyčejného závodu na kárách naopak zajímá, kolik bude startujících, začátečník s jedním psem ze sousední vesnice je pro mě finančním přínosem...takže musím přiznat, že "myšlenka Verči, že v individuálech je budoucnost" je určitě z poloviny pravdivá a musí mě jako pořadatele kárového závodu zajímat i za cenu mnoha kategorií v individuálních disciplínách......toliko náhled Hrobnice

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #28 kdy: 11 Červenec, 2012, 23:11 »
Hrobnice:  :) :) :) Díkes a máš palec nahoru !!!!!!

Jana Zetková

  • Host
Re:Redukce tříd - kategorií...?
« Odpověď #29 kdy: 12 Červenec, 2012, 08:35 »
Tak já nevím. Na schůzi v Kladně jsem byla, o redukci tříd se tam pravda mluvilo, ale pokud vím, tak se více méně řešilo, jestli by nestálo za zvážení sloučit na sprintu, na sněhu kategorie 6 a 8 psů. Do slučování individuálních kategorií bych se moc nepouštěla, z vlastní zkušenosti vím, že rozdíl mezi jedním a dvěma psy je poměrně velký a závodit mezi chlapy taky není zrovna lehký. U midu snad ani není co slučovat, tam bych řekla, že je kategorií tak akorát a rozhodně mi nepřijde jako dobrý nápad dělat kategorii U 5 a více psů. Přijde mi to silně demotivující. Přeci jenom jet se 6 proti 12 je trochu rozdíl.... Ne že by člověk toužil po stupních vítězů a po medailích (i když to samozřejmě potěší) a většinou jezdí jen pro dobrý pocit, ale přece jenom jít do závodu, ve kterém vím, že nemám absolutní šanci, to si myslím, že není dobrý. Jinak si nemyslím, že sponzorství je o tom, kolik má ten daný sport kategorií. Většina sportů (vyjma těch top jako fotbal, hokej, tenis atd.) nemají žádného generálního sponzora. Ale mají sponzora, který zašťiťuje např. seriál závodů. Jen pro zajímavost třeba v jezdectví je 57 kategorií na MČR (chápu, že je velký rozdíl v členské základně a disciplínách a nechci to srovnávat, ale principielně všichni jezdí s koňmi....)