Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Schůze na Kladně

Autor Téma: Schůze na Kladně  (Přečteno 34524 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #30 kdy: 20 Červen, 2012, 09:34 »
 Hela: Vím že to není šťastné - vypustit zápisy bez směrnice, ale myslím že je to lepší než nevypustit nic.

JJ, tak teď jsem pochopil, proč aspoň nějaká zpráva ze schůze je zveřejněna až po měsíci!
Pár lidí něco napadne a je to.    /zpoždění možná znamená, že chybí čisté svědomí/
Proč vždycky předtím neproběhne diskuse tady na netu? Vždycky tu bude víc většinový názor, než u aktivních funkcionářů...
:)
jasně děkujeme, že to někdo ve volném čase, zdarma dělá atd atp...

Šimon

  • Host
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #31 kdy: 20 Červen, 2012, 09:44 »
Ahoj,
důležité je (pokud je mně známo), že směrnice není schválena a tudíž zatím neplatí!!! Její zveřejnění spolu se zápisem je sice nešťastné, ale Hela by ráda pravděpodobně rozputala diskuzi - což se zjevně daří.
Buráku, to že od Svazu, běžný závodník nezúčastňující se mezinárodních závodů nic nedostává, není pravda. Na pořádaní českých závodů vydal (vizi zápis ze schůze) Svaz za minulou sezonu bezmála 200 tisíc korun, což je mnohem více než na poplatky mezinárodním organizacím. Rozpočet Svazu je deficitní a je třeba hledat nové zdroje financování. Zpoplatnění licencí dvěma stovkami pomůže a závodníky příliš nezatíží.
Druhá věc je poplatek za start závodníka bez licence, o kterém je nutné diskutovat a já osobně bych viděl jako rozumné jeho zavedení, pokud vůbec, nejdříve od příští sezony (2013/2014).


Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #32 kdy: 20 Červen, 2012, 10:04 »
Ahoj Šimone, v zápisu je uvedeno, že poplatek bude sloužit k vyřazení neaktivních závodníků a dále, že bude využit k financování "členských příspěvků Svazu směrem k mezinárodním organizacím." Není tam nic o tom, že by sloužil k podpoře domácích závodů, což by jistě bylo chvályhodné. Lucka

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #33 kdy: 20 Červen, 2012, 10:46 »
Ahoj Šimone, v zápisu je uvedeno, že poplatek bude sloužit k vyřazení neaktivních závodníků a dále, že bude využit k financování "členských příspěvků Svazu směrem k mezinárodním organizacím." Není tam nic o tom, že by sloužil k podpoře domácích závodů, což by jistě bylo chvályhodné. Lucka

prakticky je pytel na finance jeden. Nemá škatulky. Něco málo snad přiteče, něco se vydá.
Takže zdůvodnění k čemu bude sloužit poplatek je spíš kosmetika. Taky na schůzi padl návrh, aby se z vybraných peněz financovaly závody sokolíků..
Vedení Svazu se snaží zajistit zdroje financí. Otázka je z jakých zdrojů, jak časovat..
« Poslední změna: 20 Červen, 2012, 10:51 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #34 kdy: 20 Červen, 2012, 10:57 »
Za poslednich 10let, co mam licenci, jsem neplatil VUBEC nic. Pokud jsem se umistil venku, tak jsem dostal aspon neco. Drive to bylo tak, ze jsem dostal zaplaceno UPLNE vsechno ( MS,ME ). Byl bych rad, kdyby jsme se s financni situaci svazu dostali na minula leta. ...nebo kurna aspon na nulu. 2kila snad neni az tak moc...., ne???
Buraku: Pokud ti ( vam ) vadi tato uhrada, dej kluky treba na hokej. Tam se za prestup mezi kluby zaplati 40.000,-  a ani kaamo nemrknes. ...pokud teda nechce klucina zcela koncit.
Je uplne jedno, jak tuto smesnou castku bude kazdy chapat. Ja ji beru jako podporu mushingu.
Tobi

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #35 kdy: 20 Červen, 2012, 11:00 »
Proč vždycky předtím neproběhne diskuse tady na netu? Vždycky tu bude víc většinový názor, než u aktivních funkcionářů...

..se pořád snažím psát, že kdo se chce aktivně podílet, má možnost na schůzi
Ale ty myslíš debatu předem.. dovedeš si tu smršť představit...?

Já myslím že nějaká myšlenka se musí napřed formulovat v menší skupině - a schůze sekce je ideál. Tedy pokud se lidi obtěžují dojet.
Na druhou stranu - si myslím, že důležité/převratné myšlenky k řešení by se mohly i objevit na programu schůze, aby lidi věděli, kdy je fakt důležité se účastnit

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #36 kdy: 20 Červen, 2012, 12:48 »
Dvě stovky za licenci mi přijdou rozumný, všude se platí roční příspěvky apod. A aspoň se vytřídí lidi co licenci aktivně využívají a tím pádem sníží příspěvky mezinárodním organizacím.
Pro lidi bez licence mi ale dvě stovky za každý závod přijdou přehnaný.

A co se týče rozpočtu, to se za letošek nebraly vůbec žádné dotace??? Pokud vím, ostatní sporty běžně dostávaly  :o
Veronika Navrátilová

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #37 kdy: 20 Červen, 2012, 13:05 »
Líbí se mi konstatování že zdůvodnění poplatku je pouze kosmetika - takže k čemu skutečně bude tento poplatek sloužit?

to konstatování je moje, ne ofiko. Diplomat by to jistě formuloval jinak :)
Já se hádat nechci, dělám co můžu, abych lidem vysvětlila situaci.

« Poslední změna: 20 Červen, 2012, 13:09 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #38 kdy: 20 Červen, 2012, 13:09 »
huskies: Myslim, ze to srovnavat SKUTECNE muzu. Obzvlaste, kdyz porovnam sumy, o kterych se tady dohadujete! Usmolene dve stovky propalim v nafte jen co vyjedu ze vrat!
A co se tyce "mladych", neni preci zadny dovod objet 1-2zavody. Pokud budou chtit jezdit dal, zaplati si licenci. Nemuzu si pomoct, ale moc demokracie skodi! Fakt si nepamatuju ani jeden jediny sport / konicek ( a ze jsem jich delal ) abych mohl diskutovat, zda budu platit registracku ci ne, kam penize jdou atd. Od toho je "vedeni"aby to za ty, co se neucastni schuzi rozhodlo. To je preci naprosto normalni, ze se plati "clenske prisvevky"!
Co se tyce ucasti na zavodech, to skutecne problem je. Ovsem ten neni z daleka v novych lidech. Staci se podivat na startovku CZ zavodu, kde se jedzi o penize, o tituly MR atd atd.
T.
« Poslední změna: 20 Červen, 2012, 13:16 od Tobi »

vkol

  • Host
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #39 kdy: 20 Červen, 2012, 14:04 »
Pořád to asi nechápu (na tom není nic divného :-) )
Všechny peníze jdou na jeden účet, a odtud se plátí příspěvek na závody, mez. org. atd..200 Kč pomuže alespoň maličko ucpávat díru, která se zvětšuje - hlavní důvod zavedení. A u té příležitosti se odhalí kdo je aktivní a kdo na to kašle....snížení poplatku mez.org. za mrtvollky.
Chci závodit, jednou se příjdu podívat - zaplatím o 200 víc. Chci jezdit často - vstoupím do klubu a udělám si licenci za 200.
Je to tak strašnej problém?
V.Kolátor :-)

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #40 kdy: 20 Červen, 2012, 14:36 »
jak vidis vito, je :-)
totalni souhlas s tobim.

asi se dost zapomina, k cemu ta licence vlastne je. ze se jedna o pravidla, kteryma by se clovek mel ridit na zavodech. proto je asi tlak na to, aby tu licenci idealne kazdej mel, ze?

ale neni nad kazdorocni klasiku, standartne vyznivajici ve smyslu - co si ti nahore zas vymysleli, to bych urcite udelal lip, ale na naky schuzovani jim samozrejme kaslu, nejchytrejsi sem doma u komplu.
a nejlip to zabit "myslenkou", ze by se melo prvne diskutovat tady na foru, at je znam nazor vetsiny.
kde byli vsichni nespokojeni, aby presvedcili zbytek o naproste nesmyslnosti placeni?

nikde neni nic zdarma. a i tady to muselo jednou skoncit. spis se divim, ze az ted.

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #41 kdy: 20 Červen, 2012, 14:42 »
Je to teda docela problém, já jsem se dopátrávala k licenci několik let, a tuším, že nejsem sama. A když spočítám, kolik jsem odjezdila závodů bez licence a kdybych měla za každej připlatit dvě stovky, protože jsem jezdila i ve dvou kategoriích, tak bych se taky na to mohla...Takže to, že si odjedu jeden závod a pak vstoupím do klubu a hned dostanu licenci....no mezitím by mi ten pes taky mohl umřít stářím, co s ním chci závodit....
Licenci si ráda zaplatím, i víc, jsem na to zvyklá, byla, nebo jsem už snad v každý pejskařskosportovní organizaci, co tady funguje, ale nikde jsem nezažila takovýhle nezájem o nové členy a problémy se vůbec dostat do tohohle molochu s licencema. Všude jinde zaplatím členský příspěvek a okamžitě jsem člen se všemi výhodami i povinnostmi, co z toho vyplývají. Jen tady ten systém má asi nějakou chybku....


Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #42 kdy: 20 Červen, 2012, 15:08 »
Zdravím,
přezdívkám bez podpisu se špatně licence dohledávají a jinak by se žádosti a vydávání licencí mělo řídit směrnicí č. 1 viz: http://archiv.mushing.cz/dokumenty/SMERNICE/smernice1-akt2011.doc
bod  3.   Administrativa licencí
   Povinnost klubu je starat se o své členy-závodníky a společně jim vyřídit licence.
   Na GS se mohou obracet pouze kluby s hromadnými žádostmi a vůbec ne jednotlivci. GS předá požadavky pověřenému administrátorovi.
   Seznam licencí je zveřejněn na webu a je základním dokumentem o platných licencích.

a že to HelaL dělá i na individuální žádosti je jen její dobrá vůle

Martin Levíček

2ebony: nejlip dohledat, kde se to žvejklo a tam to resit.

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #43 kdy: 20 Červen, 2012, 16:01 »
Dovoluji si podotknout, že nikdo nepsal, že 200 Kč je moc peněz. Pouze jsem si dovolila podotknout, že důvody pro vybírání poplatku uvedené v zápise, mi připadají zvláštní. Ze zápisu nelze vydedukovat, že se jedná o peníze na podporu českého mushingu (jsou tam naopak zmíněny poplatky mezinárodním organizacím) a už vůbec ne pořadatelů závodů (těm se příspěvky evidentně nezvýší).

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:Schůze na Kladně
« Odpověď #44 kdy: 20 Červen, 2012, 16:37 »
ten poplatek se nebude vybirat, aby se neco nekomu pridalo, ale aby mohl byt ZACHOVAN aspon soucasny stav co mozna nejdele. byt sam o sobe poplatek v teto vysi neni dostacujici.