Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nový závodní řád

Autor Téma: Nový závodní řád  (Přečteno 8791 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Milan Petruželka

  • Host
Nový závodní řád
« kdy: 09 Říjen, 2011, 21:24 »
Žádám kompetentní místa o zveřejnění nového závodního řádu, nebo aspoň aktuálně platných kategorií pro mid na suchu, ať víme, jaké kategorie máme vypsat pro MČR v midu v Bělči nad Orlicí.

Děkuji,
Milan Petruželka

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #1 kdy: 10 Říjen, 2011, 00:56 »
Žádám kompetentní místa o zveřejnění nového závodního řádu, nebo aspoň aktuálně platných kategorií pro mid na suchu, ať víme, jaké kategorie máme vypsat pro MČR ... Milan Petruželka

Tvému požadavku bylo vyhověno.
http://archiv.mushing.cz/dokumenty/RADY/zavodni_rad/ZavodniRad2011.doc

Ale určitě mi odpustíš malinké rejpnutí, že jako kompetentní pořadatel bys mohl vědět, že pravidla pořádání soutěží (i kategorie) řeší Soutěžní řád  ;) ;)
« Poslední změna: 10 Říjen, 2011, 00:59 od HelaL »

Milan Petruželka

  • Host
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #2 kdy: 10 Říjen, 2011, 09:21 »
Helo,

chytat lidi za slovicka, to by ti slo. Ale zverejnit rad hned po jeho schvaleni, a ne az po nekolikanasobne urgenci, to bohuzel ne :-(

Milan Petruzelka

Milan Petruželka

  • Host
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #3 kdy: 10 Říjen, 2011, 09:25 »
P.S. -  Kazdopadne dekuji za to zverejneni.

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #4 kdy: 10 Říjen, 2011, 10:03 »
Sice to nepatří k midu, ale k tématu ano:

Pro canicross mimo jiné platí:

62.Výstroj
a)   Pes musí být po celou dobu připojen k běžci tažnou šňůrou s amortizérem. Tažná šňůra je připojena k běžci pomocí pásu (minimálně 7cm široký přes bedra)

Můžeme to chápat tak, že jsou přípustné pouze pásy od určitých výrobců nebo je to starost o pohodlí závodníka (neboli ti, kteří používají jiný typ pásu riskují následné veřejné přeměření pásu, protesty a diskvalifikaci)?

74 b)   Závodní trať může mít převýšení max. do 200 m.

To je zavedeno proto, aby závodníky netrefil šlak?



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #5 kdy: 10 Říjen, 2011, 10:17 »
pás (minimálně 7cm široký přes bedra)
Toto je převzato z IFSS (pův. ESDRA) pravidel. Je tím míněn komfort závodníka a ochrana jeho zad a v tomto smyslu bych na to pohlížela
(osobně já s centimetrem kolem polstrovaných sedáků lítat nebudu)

74 b)   Závodní trať může mít převýšení max. do 200 m.
To je tam odjakživa, nikomu to zatím nevadilo, žádná připomínka v tomto směru nebyla, viselo to rok k připomínkování
« Poslední změna: 10 Říjen, 2011, 10:36 od HelaL »

Milan Petruželka

  • Host
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #6 kdy: 10 Říjen, 2011, 10:34 »
ad. sirka bederniho pasu - neni to prehnane. Nekolik canicrossaru totiz zacalo pouzivat specialni opasek od RockEmpire, ktery ma pres bedra (v pase) pouze slabou gumicku (neplni taznou funkci) a hlavni tazny pas ma vedeny pres prdel v siri jen cca 5cm. Coz v praxi zcela vyhovuje.

Moznost zraneni je v techto telesnych partiich diky jejich prirozenemu bohatemu dimenzovani mnohem nizzsi. Paradoxne je zde situace lepsi u zen, kterym v pase diky subtilnejsi telesne stavbe hrozilo vestsi riziko nez muzum  :)

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #7 kdy: 10 Říjen, 2011, 10:46 »
Helo, já vím, že to je v souladu s mezinárodními řády. Jenom mě to zarazilo v souvislosti s tím pásem (doma máme všechny možné typy pásů, ale nejvíc nám vyhovuje typ, který sice odporuje pravidlům, ale zase  z něho nebolí záda a nikde nedře, neboli ten zmíněný Rock Empire:-). Myslím, že by to mělo být na uvážení každého závodníka, s čím bude běhat, to je jak nakazovat lidem, jaké si mají vzít boty.

A to převýšení... věřím, že si zatím nikdo nestěžoval, trendem jsou (bohužel) placatější tratě:-) Spíš mě zase zaráží, že se v řádech řeší kromě pohodlí závodníků i převýšení trati, předpokládané nastoupané metry se uvádějí už v propozicích a je na zvážení každého, na co si myslí, že má, to se snad nemusí regulovat. Dost lidí naběhá i v pouhém tréninku víc výškových metrů. Ale psala jsem pouze z hlediska canicrossu, který, ať chceme nebo nechceme, je součástí běžných závodů psích spřežení, možná že pro spřežení je víc než 200 m moc.

Prostě jenom nevím, jestli přílišná regulace všeho možného není spíš na škodu.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #8 kdy: 10 Říjen, 2011, 10:49 »
Na závodech III.kategorie bych centimetry neřešil.Navíc člověk by měl vědět co mu vyhovuje a co ne.Jiné je to u zvířat.Tyhle z mého pohledu blbosti se k nám dostanou kopírováním věcí z ciziny.EU taky zkoumá a řeší zakřivení banánů ;)

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #9 kdy: 10 Říjen, 2011, 11:17 »
Jen poznamka: S "nevyhovujicim" pasem beha m.j. Jirka Suchy a Michal Zenisek, oba uz leta. Ted mohou byt tercem protestu.

A jeste k pravidlu:
>>   Délka tažné šňůry v klidu (=nenapnutá) nesmí přesahovat délku 2,5m.

Znamena to, ze muzu mit misto snury flexi voditko (nenatazene pul metru, natazene 20 metru)?
To je asi spatne, ne?

Burak

Peťa F.

  • Host
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #10 kdy: 10 Říjen, 2011, 11:35 »
Jen poznamka: S "nevyhovujicim" pasem beha m.j. Jirka Suchy a Michal Zenisek, oba uz leta. Ted mohou byt tercem protestu.

A jeste k pravidlu:
>>   Délka tažné šňůry v klidu (=nenapnutá) nesmí přesahovat délku 2,5m.

Znamena to, ze muzu mit misto snury flexi voditko (nenatazene pul metru, natazene 20 metru)?
To je asi spatne, ne?

Burak


Osobně si nedovedu představit že bych třeba já podal protest proti komukoliv kvůli tomu že jeho pás má o cm. míň. To mi příjde dost úsměvný :-D

A co se týče té šňůry tak si taky myslím, že by tam mělo být spíš v nataženém stavu, tak jak se to kontroluje třeba na ECF  ;)

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #11 kdy: 10 Říjen, 2011, 12:00 »
Osobně si nedovedu představit že bych třeba já podal protest proti komukoliv kvůli tomu že jeho pás má o cm. míň. To mi příjde dost úsměvný :-D

No, to me taky. Takze mame nove pravidlo, ktere nikdo nechce kontrolovat a nikomu nevadi, ze se nedodrzuje. Na co ho teda mame?
B.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #12 kdy: 10 Říjen, 2011, 14:11 »
Jen poznamka: S "nevyhovujicim" pasem beha m.j. Jirka Suchy a Michal Zenisek, oba uz leta. Ted mohou byt tercem protestu.
Znamena to, ze muzu mit misto snury flexi voditko (nenatazene pul metru, natazene 20 metru)?
To je asi spatne, ne? Burak

Chlape, kdes byl, když se připomínkovalo???
Řád jsem vypotila dle zmíněných pravidel, visel rok k připomínkám, schvaloval ho kde kdo včetně zástupců Maxiček a když se konečně vylepí jako ofiko, máš námitky.
Za odměnu dostáváš na příští rok úkol sehnat všechny připomínky a připravit novelizaci ZŘ 2012.

Ohledně dodržování-nedodržování - pravidlo "7cm" dává signál - je třeba věnovat pozornost tomu, jaké mají lidi opasky - a řešit to, sledovat vývoj atd.

Ohledně flexiny - někdo to v mezinár. řádech má, ale zdálo se mi ulítlý to cpát do našeho.
Závěr - buráku, máš přesně ten typ mozku vhodný na přípravu pravidel - bude mi potěšením :)

Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Re:Nový závodní řád
« Odpověď #13 kdy: 25 Říjen, 2011, 21:01 »
Ohledně délky šňůry se do řádu vloudila chybka. Přiznávám vinu na své straně, páč jsem to při kontrole, když mi to Hela zaslala přehlédl. Při projednávání bylo samozřejmě schváleno "max. délka šňůry v napnutém stavu 2,5m pro vše. A je to logické, aby se někdo nezamotal a neuškrtil na Flexině. Takže prosím Helo o opravu. Co se týká šíře pásu, je to na zvážení. Kdyby někdo chtěl, může protestovat a musí se to řešit. Takže vypustit...? Ale v řádu  IFSS to je, takže na MS či ME bych si to asi netroufl a je to třeba dodržet. ECF to neřeší-Asi lepší, páč rozmanitost je veliká. To jsou asi hlavní "chybky" v novém řádu, které nám proklouzly. Převýšení? Asi taky neřešit :-)

Díky Dušan Erbs
detiseveru.webnode.cz

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0