Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Právní poradna?! - Střet s cizími psy

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

Právní poradna?! - Střet s cizími psy

(1/6) > >>

NeverCryWolf:
Dobrý den, chtěl bych se optat jak řešíte následující situaci:
Dnes jsme byly se psy na "procházce" (5psů) všichni na špagátu. Proti nám ve vzdálenosti 200m se objevili 2 psy, doga a nějaký špunt pobíhající na volno. Po páníčkách ani stopy. Okamžitě jsme zastavili a vyčkávali. Psiska nás samozřejmě zmerčila a hnala k nám. V tom se v dáli objevili dvě paničky celkem nevzrušené, že by mohli zrychlit chůzi. Na jejich volání psy nereagovali až dorazili až k nám - ty psy tedy. Naštěstí vše proběhlo v celku v pohodě,  jejich psy nezačali vrčet a tak je moji drahouškové nechali milostivě naživu. (4feny) akorát pes se mohl posrat, že mu očuchávají harém.
Abych se ale dostal k jádru pudla. Hipoteticky, pakliže by psy přiběhli k nám a začali vrčet, spustila by se mela a asi by to ani jeden ze dvou vetřelců nerozdýchal.
Teď právní důsledky. Po zkušenosti z předchozího roku, kdy jsme byly též na procházce a mezi mých 6 psů na vodítku se vřítil na volno běžíc Bišonek, štěkajíc, vrčíc na ně. Ty mu trochu upravili fasádu. Pointa u správního řízení - přestupek není, že ho protistrana měla v první zoně národního parku puštěného na volno, ale už přestupek je, že mí psy ho pokousali. Nikoho nezajímalo, že já je měl na vodítku a ještě s nimi couval zpět od psa. Takže se mám obávat pokaždé, když nezodpovědní majitelé vypuštěných, neovladatelných zvířat se objeví proti nám? Co mohu jiného dělat, než dělám dosud? Napadá mě snad jen kamera a celou procházku vždy natáčet, aby bylo jasné, kdo je agresor. Nebo mám čekat, až mé psy taky pokoušou, abychom byly poškození - potažmo viníky obě dvě strany?
Já to vidím asi následovně: vyjížďky hald budu natáčet. A až zas nedejbože přiběhne pes na volno, bažící po rvačce, až se rvačka rozpoutá, nemám jinou možnost, než ho kuchnout nožem. Jelikož nemám nejmenší šanci je bez asistence vzdálených páníčků dostat od sebe. Ono taky, když se psy ve šňůrách zamotají ve rvačce, tak se dost dobře nemůžou bránit útoku jedince na volno.
Teď prosím názory, zkušenosti, odsouzení díky.

VencaN:
pro inspiraci  ;)
http://www.reshareworthy.com/heini-takes-16-dogs-into-town/#gjVJYiTDojVK7WVx.01

pár let mi trvalo, než jsem přišel na to, jak naučit zapřaženou 8čku si nevšímat ničeho okolo...

ani dotírajících vořechů na volno, co je pomalu štípali do zadku...

HuskyW:
No Venco, moje psí holky teda taky nemají problém minout psy včetně štěkajících miniatur... ale když mi do nich někdo vběhne a bude útočit, tak se bránit taky určitě budou (i když se mi to zatím nestalo, ťuk ťuk). A o tohle tu jde v otázce.
 
Já mám teď trochu nahnáno, protože mám na tréninkové trase místo, kde míjím okraj vesnice. A tam je nějaký ohař, který je neustále mimo pozemek a není zrovna dvakrát přátelský. Když jsme ve dvou, tak ho nějak zaženeme, ale teď v létě tamtudy běháme bez psů a i tak dost prudí, přijde mi, že si nás už zapamatoval a se*eme ho. Budu si muset promluvit s majitelem a upozornit ho na situaci, jasně, ale to je mimo téma... Jenže v případě, že mi do nich opravdu vběhne a bude se chtít prát, tak logicky odmítám to, že je to moje vina. I proto jsem zvědavá, jestli se najde nějaká odpověď na tento dotaz.

(a zároveň dodávám, že psy si opravdu sežrat nenechám...takže doufám, že s pánem bude řeč, jinak asi psí pepřák? Co myslíte? Jak řešíte takovouhle krajní nouzi?) ???

Siberian Husky Kennel V pohybu:
Zkusenosti nemam na rozdavani. S jezdenim porad tak nejak zaciname, ale na podzim kdy jsme docela poctive trenovali, jsme v zaprahu potkali vlcaka na volno. Majitel si delal na poli a pes behal kolem. Jak nas zmercil, vyrazil proti nam, uz sem to videl blede. Zastavil se tesne pred nama. A ja drzel tenkrat bohuzel jeste kolobezku se trema psama na brzdach. A pomalu se mnou psi cukali k nemu. Nastesti to byl pes ne fena a asi mladsi. Takze i kdyz holky chteli k nemu a ne agresivne tak on k nam se asi bal. Byt to fena dospela byla by to hrozna mela. To byl posledni moment pro me postavit ctyrkolku. I kdyz je pro tri fenky tezka. Ale je to bezpecnejsi. Mam tam takovou automackou brzdu o kterou staci brnknout a ctyrkola stoji. A ja muzu dopredu ke psum. Ale co dal kdyby sel pes po nas. To nevim. Jinak predjet psa zvladame. Minout vetsinou taky. Popr zabrzdim zastavim a psy si podrzim.

Adela:
S podobnými napadeními mých psů mám taky pár zkušeností.... V případě, že při tréninku vidím psíka, pobíhajícího na volno a nevšímá si nás, snažím se jet dál a snažím se učit mé psy, aby si jich nevšímali (daří se  ;)) V případě, že se na nás cizí pes řítí, zastavím káru a jdu si ke psům. Od té doby, co mi vlčák porval psa, když byl štěně, nosím u sebe pepřák. Párkrát jsem ho už použila. Před měsícem nás při procházce napadnul sousedovic pes, před 14 dny agresivní pitbul, co šel rovnou po štěněti... Nejvíc mě dokáže vytočit, že když se už něco takového stane, nejsou majitelé agresivních psů schopni se ani omluvit, otočí se na podpatku a jde se dál...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi