Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 stan

Autor Téma: stan  (Přečteno 11750 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

martin

  • Host
stan
« kdy: 16 Květen, 2008, 15:23 »
je tady zivo a ja zrovna nemam co delat, takze otazku, jaky mate kdo zkusenosti se stanem do snehu a vanice? klidne treba pro i proti...potrebuju trosku obmenit vybavu, tak sonduju...

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: stan
« Odpověď #1 kdy: 16 Květen, 2008, 20:12 »
Tady je tak živo že by tu i pes chcípnul ??? 
Ještě než jsem se začal rozmazlovat obytnákem a Tranzitem s topením,tak jsem se o to trochu zajímal.Nemám s tím žádné skušenosti ale možné k tomu někdo něco napíše.
Konstrukce stanu která je napnuta na laminátových tyčích pro náš učel není moc vhodná.Udajně lamináty ve velkých mrazech praskají.Takže z toho vyplývá že stan musí mít duralové tyčky.Odolnost proti vodě.Udává se nějakým číslem.Čím vyšší odolnost tím lépe.Na podzim většinou stále prší.Mněl by mít přelepené švy a sněhové límce a další spoustu vychytávek.....
Mněl jsem vybraný expediční stan oranžové řady-tedy té nejvyšší-od Husky.Stále jsem na něj však neměl peníze a tak jsem ho nikdy nekoupil.Ještě u nás dělá stany nějaká česká firma-taky dobrý stany za solidní ceny ale za boha si nevzpomenu její jméno.
jinak pokud se ti jedné o šediváka tak pokud budeš mít dost rumu tak to přežiješ i v tom tvojem.Jinak raděj šetři na auto at se máš jak dostat na závody.Jinak pro tebe budu jezdit.
No a pokud by jsi potřeboval opravdu poradit mám tady u nás v Hudy sportu kámoše.Mužem se sejít a hopnem tam a něco se dozvíme.Používají se stále nové materiály a tak dnešní stany budou někde jinde než před šesti lety.
Jsem zvědav jestli někdo něco napíše nebo všichni ulehly k letnímu spánku? ;D

sarka

  • Host
Re: stan
« Odpověď #2 kdy: 17 Květen, 2008, 00:11 »
To ja bych taky potrebovala poradit, stan, ale pro psy, drive jsem spala se psy v jednom stanu, ted si ale nedovedu predstavit stan co by pojmul 6 psu 2 deti a mozna i ja bych si tam rada lehla, navic u techto psu si nejsem jista za by se nechteli dostat ven a zdrhnout, hamtali by po detech, okousou na co prijdou. chci to abych az pojedu s detma na vandr nemuseli byt psi na stakeoutech. A co kdyz bude prset? Navic uvazany pes si neodpocine. Premyslela jsem o jakesi konstrukci z kari site, neco stylem jak byvaly ohradky pro deti, jenze tohle by asi muselo byt zastresene aspon kurecim pletivam a lemem proti podhrabani. Muselo by to byt odvezitelne na ctyrkolce. Uvazuju jeste o zaprazeni voziku takoveho ditevozu za ctyrkolku, ovsem jen na zavazadla, nebo na onu ohradku. Timto se v myslenkach zabyvam jiz dlouho a teprve ted jsem dostala odvahu  se zeptat. Dale prohlasuju ze jsem uplne normalni a strizliva  :-\

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: stan
« Odpověď #3 kdy: 17 Květen, 2008, 07:34 »
Šárko já bych nevymýšlela vymyšlené...stakeout je nejlepší a nejjednodušší zařízení k "uskladnění" většího počtu psů a když nad něho natáhneš mezi smrčky autoplachtu (cca kolem stovky v hobymarketech), tak spí haskoun jak v peřince ať svítí slunce nebo chčije. Proč by si uvázaný neodpočinul? Když toho má dost tak leží a spí ať je kde je...žádnou pojízdnou klec si nedovedu představit :D

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: stan
« Odpověď #4 kdy: 17 Květen, 2008, 11:28 »
Sarko, jukni sem, jak si ty chudinky  ;) na stakeoutu neodpocinou: http://www.siberianpaws.webgarden.cz/rok-2008/vikend-se-shk.html?offset=60

sarka

  • Host
Re: stan
« Odpověď #5 kdy: 17 Květen, 2008, 15:46 »
vis, na to jsem uz zazila par destu a bourek pri kterych bych rozhodne psy na stakeoutech mit nechtela a igelit nad nima by rozhodne nevydrzel. Jana mi taky rika ze je to nesmysl :P, Jenze ja jsem minule leto mela ohradku ze dreva a privesu v lete na tabore a az na tu rozkousanou elektriku to bylo super

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: stan
« Odpověď #6 kdy: 17 Květen, 2008, 17:19 »
Tak "doprovodné vozidlo", které ti na bivak dotáhne vozík ...kdyby náhodou pršelo, šupneš psy schovat do boxů ;)

sarka

  • Host
Re: stan
« Odpověď #7 kdy: 18 Květen, 2008, 18:20 »
A proc nesmi nocovat psy venku na zavodech? ja jsem se jednou ptala a bylo mi receno ze ne proto aby nedelali hluk, ale ze si uvazany pse neodpocine a celou noc bude cekat na panicka az si pro nej prijde. Jinak diky za nazory

martin

  • Host
Re: stan
« Odpověď #8 kdy: 19 Květen, 2008, 12:05 »
spousta odpovedi k tematu :-)
koukal sem na husky radu extrem, na nejakej jurek, ale odradil me jejich "prehlednej" web a na ferrino, jenze narvat do stanu 8tycek zas nemam chut, takze stejne asi vyberu nakej husky, snezny limce ma, vodni sloupce oba nad prumerem, ikdyz jurek je ma lepsi, tyce dural, tak to snad nebude tak spatny...
auto snad na pristi sezony naky sezenu, jinak me budes muset vzdycky vyzvednout, aspon ze budu bydlet blizko :-)
ad sarka: teda mam stesti, ale moji am vc. jedne husky spat i odpocivat na stake-outu bezproblemu zvladaj, i behem deste, to jak po nejake aktivite behem dne, tak treba i kdyz sme nekde na vikend pres leto a vcelku nic nedelaj, a s tim nocovanim v boxech na zavodech - ja sem to teda nijak nezjistoval, ale prislo mi vcelku logicky ze je to kvuli randalu, aby se ti kvuli jednomu psovi nerozervalo dalsich 100 ve 2 rano + samosebou v offsnow sezone i kvuli pohodli psu, resp. z moznosti deste a v zime aby nezdechli pleskaci, ale ze pes bude celou noc sedet a cekat na panicka?! leda za dvou predpokladu: 1) ted dotycny pes absolutne nic nedelal a za 2) musi byt uplnej magor :-)
ad2 sarka: na tvy ucely mi prijde vhodny snad jedine koupe sapito, nicmene ten igelit mi prijde v pohode, nevim jakou mas zkusenost ty, ale ja s igelitem najezdil s pionyrem po vandrech hafo, bourek sme zazili pozehnane a vzdycky v pohode, je to spis o tom, jak to uchytis, ale kdyz to stacilo 20 deckam, predpokladam ze sesti huskacum taky, ale musela bys tahat stejne stake-out, cemuz se dle me nevyhnes, prave proto aby vsude nelezli, kvuli krmeni, kvuli uklidu po nich, kvuli zdrhani, aby ti neco nesezrali, atd. a nebo se holt smiris s faktem, ze ten severak se nepo***** z nakyho deste, prece jen nebude na nej chcat tyden v kuse, ze? frknes je nekam pod hustej smrcek aby byli castecne chraneni a vlezes si s deckama do stanu. spis by me zajimalo, jak poberes na ctyrkolu sebe + "deti", rozumim tim tedy min dve plus vsechny kramy pri sesti SH, na jak dlouho jezdivas ty vandry?? po tomto vykonu pochybuju ze by tvoji psi celou noc sedeli jak pecky a cekali "az si pro ne prijde panicek" :-)

Offline Gwen a Dinulka

  • **
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +12/-2
    • Moje fotky
    • E-mail
Re: stan
« Odpověď #9 kdy: 19 Květen, 2008, 20:53 »
Co vím, tak na Jurek jsou poměrně dobrý ohlasy, skvělý stany dělávala Gemma, ale to už je bohužel doba minulá  :-\
Ad šapitó pro psy: i moje rozmazlená pokojová gróna spokojeně chrní venku uvázaná, a dokonce i na dešti, nijak to neřeší a opravdu nemá potřebu nespat a čekat na mě, protože moc dobře ví, že já spím v tom stanu, případně pod tím igelitem dva metry od ní.  :D ;D (a nebo taky, že sedím v tý hospodě naproti)  ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: stan
« Odpověď #10 kdy: 20 Květen, 2008, 07:28 »
docela mě pobavila představa, jak Šárko za károu táhneš "vlečňák" s pojízdným cvingrem  ??? :o :D ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: stan
« Odpověď #11 kdy: 20 Květen, 2008, 08:55 »
Já používám AB sport, mám jeden z těch větších a spíme v něm ve dvou lidech a dvanácti psech.

sarka

  • Host
Re: stan
« Odpověď #12 kdy: 21 Květen, 2008, 20:28 »
Promin, to mi nedoslo, priste zalozim novy forum, k tomu stanu- urcite duralovy tycky laminat je skoda penez. Ja mam hasky stan, ma takovou igelitovou podlazku, coz je lepsi nez slaba, tu ma manzel ve stanu coleman-kobra2 a pri slejvacich mu podlazkou tekla voda- stan stal 5000,- a ten muj mene a pritom vydrzi vic, me zas furt praskaj tycky- laminatovy

martin

  • Host
Re: stan
« Odpověď #13 kdy: 30 Červen, 2008, 16:47 »
jen tak... dostalo se mi do ruky info, husky stany spatny - cina a desiva, jurek s+r spicka, ferrino supr...