Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194280 krát)

0 uživatelů a 8 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #315 kdy: 04 Únor, 2010, 10:26 »
Pro Qba: Pisu sama za sebe. Jsem sousedkou pana Hellera a cele deni mam opravdu z prvni ruky. Jsem v novinach na fotkach s peskem, ktereho jsem od Hellera sama odvedla a i v televizi jsem to ja! Nemam zde zadne dve identity. Prihlasila jsem se sem kvuli tomu, ze jsem verila, ze tu najdu nove pany pro psy, kterym je treba najit novy domov, ze zde je vice lidi se zkusenostmi se psy tohoto typu! Nevim, kdo jste, ale nic vam nebranilo mi zavolat a zjistit, jak se veci maji. Neresim Vas, ale ty psy, ktere mam denne na ocich a pomoc potrebuji! Klidne se ozvete, rada si dam tu praci a vse vam do detailu objasnim. S pozdravem. Jitka Polackova.

Určitě je pan Heller ohromně vděčný za takové ustarané sousedy. Moji sousedé mají taky obrovskou radost, že jim za plotem běhá 16 psů a proto dělají vše možné aby tomu tak nebylo. Za poslední rok je na mě podáno 5 stížností na obecním úřadě.
Milá dámo, kdybyste řešila ty psy, tak je budete chodit krmit dávno před celou aférou a ne se snažit zbavit svého problému.
Užijte si jako ostatní aktivisté svých 5 minut slávy v médiích, jak tu hrdě oznamujete a vraťte se ke svému nudnému životu.

Pro všechny ostatní muschery, pejskaře a sportovce by tato záležitost měla být ponaučením. Já osobně jsem udělal podobnou chybu, kterou jsem díky zkušenostem ostatních včas podchytil.
Každý, nebo i budoucí majitel evropáka by si měl uvědomit, že ESP má nastaven metabolismus trošku jinak než klasická sáňová plemena. Psa když necháte v zimní sezóně venku v kotci, nebo u boudy prostě neukrmíte! Do třech psů jsem cpal 3x denně obrovský krmný dávky. Dodával maltodextrin, sádlo, krmný škvarky, bílý pečivo, zátěžový granule, vločky a nic. Boudy byly přestěhovány do stodoly a každý den se kontrolovala podestýlka. Psi však stále hubli. Nakonec skončili v baráku, kde se jak mávnutím kouzelnýho proutku začali spravovat.
V chodbě, kde je mám nyní je cca 5´C, psi jsou v kennelkách po dvou, takže udrží dobře tělesnou teplotu. Mohu provést i měření uvnitř kennelek a vypočítat idealní teplotu pro udržovací i obnovovací cyklus.
Tyto zkušenosti můžete snadno přebrat od chovatelů ESP a Ohařů, pro které tento problém není žádnou novinkou. Pokud někdo v současné době prožívá podobné starosti, nebojte se zeptat. Je to jenom o upravení krmné dávky a udržení okolní teploty.
Vyzývám i chovatele, aby při přejímce štěněte poučili budoucího majitele o správném krmení a zacházením se psem. Často se setkávám s případy, kdy je pes zapřažen v půl roce ke kolu, nebo k dětským sáňkám a je nucen pracovat v rychlosti, nebo těžkém tahu.
Tyto stránky tu jsou pro mushery a příznivce sportu. Měli by pomáhat a informovat profíky i začátečníky o nejnovějších poznatcích, metodách a celkovém dění v tomto prostředí.
 
Prosím administrátory, aby se zamyslely nad kvalitou obsahu tohoto portálu. Toto vlákno již postrádá smysl a padají zde pouze zavádějící informace. Pan Heller by měl založit vlákno nové, kde by měl vystavit nabízené psy a určit podmínky jejich převzetí a potřebné kontakty. Pokud má problém s připojením, nechť mu pomůže jeho jménem někdo z jeho okolí. Pomohlo by to vyřešit rychle a bez emocí celou záležitost ku prospěchu psů. Soudy již nechte na příslušných orgánech.

S pozdravem,

Stoky

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #316 kdy: 04 Únor, 2010, 10:48 »
aneb:
Do zachránce bych se vůbec nenavážela, nebo zas další člověk dojde k názoru, že kdo udělá nějaký dobrý skutek, bude za něj po zásluze potrestrán!

Offline Tchor

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #317 kdy: 04 Únor, 2010, 10:57 »
Stoky

Nemam rad zbytecnou histerii kolem psu, ale tenhle pripad bych rozhodne nebagatelizoval. Atrofie svalu nevznikne za mesic mrazu. Ti psi nejsou v zime venku prvni rok a ackoli je letos zima hodne mraziva neverim ze by se tebou popisovany problem neobjevil jiz v minulych letech. V dobe nalezu  psa ktery to cele odstartoval ty mrazy nebyly tak dlouho aby se pes dostal do stavu ve kterem byl jen jejich priconnou. Neznam p. Helera, nebudu polemizovat jestli se psi do toho stavu dostali z nevedomosti nebo z nezajmu, ale dulezity je ze se do toho stavu dostaly a misto toho aby byl stav resenej byli psi dal v treninkovem programu.

V vsech odvetvich kynologie se najdou lidi pro ktary je pes jen "ziva lopata" jen si nemyslim ze by se to melo stat normou.

K.

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #318 kdy: 04 Únor, 2010, 11:42 »
tady to všechno ale začlo hlavně kvůli Solovi, který byl odložen panem Hellerem někde podél trati , byl hodně povyživený a měl odřeniny....
to už se neřeší. Kde je vlastně Solo? už má pána? už má zahojený rány?

řešíte tu kila plus mínus a už to kolikrát nedává ani smysl...

Martin K.

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #319 kdy: 04 Únor, 2010, 12:32 »
Připomínka č.1-Odřeniny Sola a jeho "odložení"
Když se pes sesmekne v zápřahu 14-ti psů, a nepodaří se mu znova dostat na nohy,tak nemáte prostě šanci hned zastavit na dvou metrech. :oTo je tažná síla, která se hodně těžko zvládá.Stalo se např. že takovéhle spřežení dalo do pohybu terénní pick-up a i s páníčkem ho z kopce stahli do řeky či rybníka.Nestih nastartovat a neměl šanci to ubrzdit.Cca 2tuny!Co potom svedete se stokilovou károu někde na prašný cestě?Dočasné zanechání  zaněného nebo slabého psa je v případě, že jste tam sami, většinou jediným možným řešením,vážený pane starosto z Klenčí.takové neštastné události se stávají a končí i smrtí psa a to je černá můra všech mašerů.
Radek uznal svojí chybu v péči a dokonce se omluvil i tady na diskusi, i když nemusel. To vám nestačí?  ??? :-[

Offline Tchor

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #320 kdy: 04 Únor, 2010, 13:44 »

Když se pes sesmekne v zápřahu 14-ti psů, a nepodaří se mu znova dostat na nohy,tak nemáte prostě šanci hned zastavit na dvou metrech. :oTo je tažná síla, která se hodně těžko zvládá.Stalo se např. že takovéhle spřežení dalo do pohybu terénní pick-up a i s páníčkem ho z kopce stahli do řeky či rybníka.Nestih nastartovat a neměl šanci to ubrzdit.Cca 2tuny!Co potom svedete se stokilovou károu někde na prašný cestě?Dočasné zanechání  zaněného nebo slabého psa je v případě, že jste tam sami, většinou jediným možným řešením,vážený pane starosto z Klenčí.takové neštastné události se stávají a končí i smrtí psa a to je černá můra všech mašerů.

Ano urazy se stavaji, nejen v sanovem sportu, ale je potreba
1) minimalizovat sanci na vznik tech urazu
2) kdyz uz se uraz stane minimalizovat jeho nasledky.

Vytahnout vycerpaneho psa z plne prace a uvazat ho bez moznosti pohybu je prasarna i v lete natoz v mraze. Tady jednoznacne doslo k primemu ohrozeni zivota psa.



Citace
Radek uznal svojí chybu v péči a dokonce se omluvil i tady na diskusi, i když nemusel. To vám nestačí?  ??? :-[

Omluvit by se mel hlavne tem psum, ale to co se stalo by mne asi nedonutilo to verejne probirat, paradoxne se k tomu p. Heler postavil relativne celem (sice az kdyz mu hodne teklo do bot), co me zvedlo ze zidle je bagatelizovani a omlouvani toho co se stalo ze strany nekterych lidi, protoze tohle lze sice s odrenejma usima pochopit, ale rozhodne to neni mozny omlouvat a tolerovat.


Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #321 kdy: 04 Únor, 2010, 14:19 »
Tchoři - doporučuji si před psaním dalších příspěvků přečíst celou diskusi. Nebo přinejmenším příspěvky R. Hellera:
Citace
Ohledně nalezeného psa bych řekl toto:tohoto psa jsem zapřáhl do 14 ky a vyjel jsem na krátkou projížďku. Po asi 1.5 km tento pes začal jevit známky nechuti tahat. Zastavil jsem tedy s problémem(musheři vědí o čem je řeč) a psa jsem ze spřežení odepnul s tím ,že pes poběží za námi na volno. To se však nestalo,zkusil jsem ho naložit na káru ale bál se a skákal dolů.Psa jsem tedy uvázal v rychlosti u cesty a jel objet louku aby se vybili ostatní psi s tím že po objetí louky na cestě zpět po 15-20 minutách ho naložím.Při návratu na místo jsem zde místo psa nalezl pouze vodítko. Zřejmě jsem ho ve spěchu špatně uvázal.Čekal jsem ,že bude pes doma neboť trasu dobře zná.Po zjištění ,že pes domů nedošel jsem ho samozřejmě začal hledat.Mezitím ho však našel p.Anderle.
Myslím, že za Tvůj poslední příspěvek:
Citace
Vytahnout vycerpaneho psa z plne prace a uvazat ho bez moznosti pohybu je prasarna i v lete natoz v mraze. Tady jednoznacne doslo k primemu ohrozeni zivota psa.
je namístě omluva - pokud se jej nerozhodneš srabácky smazat... Anebo poraď, co měl v dané situaci udělat jiného???
A obecně - méně příspěvků by bylo asi lepší...

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #322 kdy: 04 Únor, 2010, 14:32 »
Fakt jsem sem psat nechtel, ale to se neda!
Qba: Vis jakoho psa zaprahl? http://galerie.albumfotek.cz/30007/ POkud jsem to vse pochopil spravne ( i dle vysvetleni R.H.), tak se ten pes vubec nikde netoulal! Jak se tohle ku*va nekomu po 17letech chovani psu muze stat???? :o  :o  :o
T

Radek Heller

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #323 kdy: 04 Únor, 2010, 14:34 »
Zdravím všechny.Dnes u mě byla poslední kontrola krajské veterinární správy a odboru životního prostředí.Z jejich hlediska se tato causa uzavírá pro nedostatek důvodů k jejímu pokračování.Původně zjištěné nedostatky jsem v co možná nejkratším termínu napravil,odstranil či minimalizoval.Nyní čekám na jednání Přestupkové komise,ke kterému budu přizván abych se k celé věci vyjádřil a kde mi sdělí rozhodnutí o trestu za Sola a Čerta. Co jsem si nadrobil,hodlám si i sníst.Závěrem děkuji lidem kteří mi v této nepříjemné věci pomohli svými názory a zkušenostmi vše v dobré obrátit.Tímto se zde loučím.

                                                                                                                             Radek Heller


vzkazy pro: tchor- po přečtení tvého příspěvku jsem tu atrofii konzultoval s mým zvěrolékařem. V žádném případě tím mí psi netrpí.

        vzkaz proJ.
pejskař
návštěva
občan
návštěvník
K.
Petr
Houba 1
Týna
vašek
M.
Václa    
karel
Marta
psv :    Houbo,Hubko,Houbičko ty kluku jeden multischizofrenická. Dej se konečně do kupy a přestaň se schovávat za 15 identit. Dej si dohromady jednu za kterou se nebudeš muset stydět. Mě tvé chování opět nepřekvapilo. Jsi největší trdlo co sem viděl v životě. Udělej si v létě stánek s trdelníky. Přijdeš do styku s lidmi a třeba ti to pomůže. Protože ono být pořád sám není dobrý. Víš o čem mluvím .  


pro případné zájemce o zbylé 3 psy je zde tel.č.: +420721109134  

Offline Tchor

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #324 kdy: 04 Únor, 2010, 14:42 »
Nemyslim ze je na miste omluva, bavime se o kratkosrtem psovi trvale ustajenem venku bez moznosti odpovidajiciho tepelnyho konfortu, vycerpanem k smrti. A o pocasi s teplotama nizko pod bodem mrazu. myslite ze ten pes po privazani neprochadne behem nekolika malo minut. prostre v pripade ze mi pesbude jevit znamky  vycerpani budu to resit okamzite rozhodne ho nenecham nekde uvazanyho, byt jen par minut. A to i za cenu ze s ostatnima psama budu muset jet znova.
Ten pes na te vyjizdce hlavne nemel co delat ale mel byt uz nekolik dni v teple a s veterinarni peci.

Nezlobte se, mam sam pracovni psy ikdyz s nima delam neco jineho, ale pokud chci od psa vykon musim mu zajistit odpovidajici peci, odpocinek a stravu. ne psa udrit pomalu k smrti a tvrdit ze jsem si toho nevsimnul.

Offline Tchor

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #325 kdy: 04 Únor, 2010, 14:49 »
Pokud si myslite ze je a bylo vse v poradku, je to  jeste horsi nez jsem si puvodne myslel. Nebudu se tu dal angazovat vztahy u sanovaku jsou mi zahadou akorat jsem si vzdy myslel ze vetsina lidi je i mezi musherama normalni se vztahem ke psum obecne, bohuzel tohle forum me presvedcilo ze u nekterejch lidi o psy vubec nejde.

Mejte se hezky s lidma co tu vystupujou si nemam co rict mam hodnoty a prioryty nekde jinde. A psum bohuzel ucinne pomoct ted nemuzu nemam na to moznosti.

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #326 kdy: 04 Únor, 2010, 15:13 »
Kurnik šopa - vždyť tuhle chybu přiznal a mrzí ho:
Citace
Pes nejevil žádné  známky slabostí či únavy.Přiznávám chybu ,že jsem to nekontroloval. Jeho skutečný stav jsem zjistil,až při jeho vysvlečení a následném navlékání postrojů. Věřte mi,radost jsem z toho neměl.Sola jsem přesto zapřáhl,protože bylo zcela evidentní ,že se na jízdu stejně jako ostatní psi těší.
Navíc spolupracuje, nezatlouká se atd...:
Citace
Původně zjištěné nedostatky jsem v co možná nejkratším termínu napravil,odstranil či minimalizoval.Nyní čekám na jednání Přestupkové komise,ke kterému budu přizván abych se k celé věci vyjádřil a kde mi sdělí rozhodnutí o trestu za Sola a Čerta. Co jsem si nadrobil,hodlám si i sníst
Citace
vzkazy pro: tchor- po přečtení tvého příspěvku jsem tu atrofii konzultoval s mým zvěrolékařem. V žádném případě tím mí psi netrpí.


Stačí číst... Za sebe opakuji - nesnažím se jednání R.H. obhajovat - sám v tom nemám názorově jasno (nebyl jsem tam, mám jen jednoho psa atd.). Jen mi přijde, že chybu může udělat každý, jde o to jak se k ní postaví. A tohle kamenování jen proto, že se našel snadný cíl a je nás hodně pospolu, co bychom si zaházeli, je fakt trochu slaboduchý...

Howgh...


MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #327 kdy: 04 Únor, 2010, 18:23 »
nechci, nechci sem nic psát ani nikoho linčovat, tak sem prosím tě, nepište už žádný nesmysli.

Kurnik šopa - vždyť tuhle chybu přiznal a mrzí ho:

To : Qba
jak to říkal Martin - v obecné rovině "jenom blbec udělá stejnou chybu 2x"
Ale u hellera toho bylo trošku víc.
Toť snad naposled, nic tu nevyřešíme, to je na panu Hellerovi a velmi mě těší jestli se snaží něco udělat.
Čus všem

rcv

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #328 kdy: 04 Únor, 2010, 20:12 »
Uznal, že udělal chybu .....

Proč děláte z lidí voly??? Do puntíku souhlasím s Thořem. Zarámovat a podtrhnout!!!

Jeho příspěvky si vy, kteří omlouváte RH chování, přečtěte několikrát a zamyslete se.


MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #329 kdy: 04 Únor, 2010, 20:22 »
to rcv : doufám že jsi reagoval na Qba  ;D a ne na mě, nebo jsem to nejasně napsal  ???