Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 problematické soužití ve smečce

Autor Téma: problematické soužití ve smečce  (Přečteno 21182 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jiří Weiss

  • Host
problematické soužití ve smečce
« kdy: 09 Srpen, 2009, 13:41 »
Opravdu nevím kudy kam,chovám malamuty už 9 rokem měl jsem vždycky jen pejska s fenkou,před rokem jsem si koupil krásnýho malamuta na kteréhojsem dlouho čekal,jeho otec je z kanady je opravdu nádhernej.Ale mam problém,pořád mi vyjíždí po starším,který má uz 9 let,mozna si oblibil fenku a hlídá si ji,jsou celý den na zahradě,nezavírám je potřebují volnost to ví každý. Myslíte kdybych koupil ještě jednu fenku a měl tak dva páry,že by se situace zlepšila? díky za rady.
« Poslední změna: 06 Březen, 2010, 19:41 od tombru »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpen, 2009, 08:03 »
Žádný malamuťák neradí...LenkaB je na dovolené..? :)
Kdyby to byli alaskáni, řekla bych že druhá fena nepomůže. Buď si to kluci vyřeší, nebo je budeš muset rozsadit.
Pokud jsi s nima, mělo by platit (u AH) že neexistuje, aby si něco řešili. Pokud zalezeš domů... je to na nich...
takže rozsadit - tam by mělo smysl mít dvojice kluk+holka. Co budeš ale dělat, až se holky začnou hárat...? (co když se ti začnou tlouct i ty holky?)

Moje doporučení - půl dne venku jeden, půl dne druhej, fenka celý den. Když jsi s nima, tak oba a ušéfiuješ to.
Ale moje zkušenosti jsou jen s AH a to jsou daleko měkčí psi.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpen, 2009, 08:32 »
LenkaB už je z dovolené zpět, akorát těžko radit, pod pojmem "vyjíždí" si lze představit od  běžného "provozního" ujasňování pozic až po snahu o likvidaci staršího psa, chtělo by to víc informací, jak "vyjíždění" vypadá, co na to starší pes...

Jiří Weiss

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpen, 2009, 10:30 »
LenkaB už je z dovolené zpět, akorát těžko radit, pod pojmem "vyjíždí" si lze představit od  běžného "provozního" ujasňování pozic až po snahu o likvidaci staršího psa, chtělo by to víc informací, jak "vyjíždění" vypadá, co na to starší pes...

no řekl bych že je to už snaha o likvidaci staršího psa.Starší se ho bojí je to vidět,když kolem sebe projdou ani se na mladýho nepodívá a on jde hned po něm.
Díky za radu

Jaro B

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpen, 2009, 11:17 »
Tak to uz je vazny stav, ak ho mlady pes takto tyranizuje. Druha fena to asi nevyriesi, skor sa ti moze stat to co pisala Hela, ze sa ti zacnu bit aj feny. Asi najlepsie je ich rozdelit, predides stresom jedneho aj druheho. Ak uz su obaja dospely, tazko to hierarchicky vyriesis. Este by ma zaujimalo, ten mlady vyrastal od stenata so starsim?

Jiří Weiss

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpen, 2009, 12:30 »
Tak to uz je vazny stav, ak ho mlady pes takto tyranizuje. Druha fena to asi nevyriesi, skor sa ti moze stat to co pisala Hela, ze sa ti zacnu bit aj feny. Asi najlepsie je ich rozdelit, predides stresom jedneho aj druheho. Ak uz su obaja dospely, tazko to hierarchicky vyriesis. Este by ma zaujimalo, ten mlady vyrastal od stenata so starsim?

Ano malý vyrůstal od štěněte se starším,ale fena začíná hárat,je možné že to bude asi tím že? Oddělím teď fenu od obu a uvidím.Praly se i před tím,ale jak říkám ted už jde skoro o likvidaci,ale je možné že to způsobuje momentální stav feny?
Díky za rady.

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpen, 2009, 16:36 »
Přesně jek říká Hela - rozsadit, nebo převychovat.
Já mám 3 fenky, z toho je jedna hodně dominantní a když má příležitost dává všude najevo kdo je tu alfa fena.
Po dvou letech jsem docílil toho, že už ostatní feny nenapadá.
Jak odnaučit psa/fenu, aby nenapadala ve smečce? Mrkni na stránky Rudy Desenskýho - http://www.psycholog-psu.com/ tam najdeš odpovědi na všechny otázky.
Mladej pes musí pochopit, že šéf smečky jsi ty. Ty o všem rozhoduješ a řešíš všechny problémy (i rvačky), musíš být hodně důsledný, jinak ti psík přeroste přes hlavu a to pak budeš mít opravdu velký problém.


tereza

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpen, 2009, 17:20 »
ja jsem  pro rozsazeni...my meli taky dva dominantni samce a neslo ani trebas o fenu, jako spis o to, kdo bude sef.a bylo to na zivot a na smrt, takze vcelku stres.no jesteze maji tak hustou srst! ;)a prevychovat malamuty mam pocit, ze nejde, maji svou hlavu.takze jak radi ostatni, nejlepe rozdelit.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpen, 2009, 19:02 »
Citace
Starší se ho bojí je to vidět,když kolem sebe projdou ani se na mladýho nepodívá a on jde hned po něm.
A jak vypadá to "jde po něm"?
Ono člověku chvilku trvá než zjistí co se ve smečce děje, i když na ně denně hledí...radit takhle na dálku v podstatě nejde. Většina rvaček mezi samci (jeden na jednoho) je spíš spousta kraválu a ježení a nanejvýš nějaký ten zásek na uchu. Spíš bych měla strach, aby si do toho co momentálně leží na zádech nešla přikousnout fena.
Pokud ti hárá, tak by bylo divný, kdyby to mezi psama zvýšeně nejiskřilo...zvlášť když tam máš nařvanýho mladýho frajera...
Pokud ten devítiletej není nějak nemocnej, že by po něm šel za účelem likvidace, tak si myslím, že jak začnou uvažovat zase hlavama a né tím co maj mezi nohama, že se sklidní. Uvidíš jak doháráte, co to udělá.


« Poslední změna: 10 Srpen, 2009, 19:08 od LenkaB »

Jiří Weiss

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpen, 2009, 19:09 »
Děkuji všem za odpovědi,zatím jsem je rozsadil a je klid.Když je s fenou v kotci mladej,starší leží u kotce. Když je s fenou starší leží tam mladej a je klid.
Počkám jak dohárá fena a pak se uvidím.Asi postavím ještě jeden kotec a rozsadím.
Ještě jednou díky.

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #10 kdy: 10 Srpen, 2009, 22:33 »
Ještě nikde jsem neviděl že by byli malamuti puštění navolno bez dozoru.A už v žádném případě ne když hárá fena.To není možné pustit ani psa ani fenu aniž by nezavadily o ten divný pach a nepustili se do sebe.No já bych to řešil takhle.Jedna fena-teoreticky hárá dvakrát do roka po třech týdnech.V tomto období je prostě rozdělit.Více fen-pokud to nejsou multišampoooni-vykastrovat.Nehledě na to že u malamutu se s háravou fenou nedá jezdit.Teda u mně to nejde.Já je musím venčit po jednom a ještě dávat dobrý pozor co kdyby náhodou se nějaká hlava protáhla přes mříže.Jinak pokud nejdou pusti tři malamuti dohromady je něco špatně....Jo a Desenský to nevyřeší.Malamuti jsou tvrdý palice.
Safra a já myslel že malamutáci už vymřeli uplně!!!!Jak už musí malamutákum radit HelaL tak je to v p....a ona je to pravda.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #11 kdy: 11 Srpen, 2009, 07:10 »
Dane, tak nevím, asi chováme každej jiný plemeno..
Jestli je to tak jak píšeš, tak mě podvedli a právě se mi tu válí smečka pudlíků ;D
A radit kastrovat...když pominu všechno ostatní, tak práceschopných mamutů je jak šafránu...když budeš kastrovat, tak nenachováš a nenachováš, když náhodou zjistíš, že sice není multišampion, ale v postroji by vypustil duši >:(
« Poslední změna: 11 Srpen, 2009, 07:21 od LenkaB »

sarka

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #12 kdy: 11 Srpen, 2009, 09:55 »
Nemůže to, Lenko být tím, že ty svojí smečku vedeš jako ,,jemná a citlivá dáma,, ;D a ti drsňáci chlapi maj prostě rvavý nadupaný samce??

ps-atˇ žije feminismus :o ::)

Já sice malamuty nemám, ale mám 6 mladých fen SH držených pohromadě a jsou to vlídné a jemné bytosti, právě dohárávající. Jinak jsem vděčná těm co mi rozmluvili si pořídit psy.

Lenka B.

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #13 kdy: 11 Srpen, 2009, 12:19 »
Jo,to bude ono,jemna dama,v tom se jasne poznavam... Jinak nechci narusovat tvoje feministicky teorie,ale vzdycky jsem mela radsi psy,s tema "rvavejma nadupanejma samcema" je daleko lehci porizeni,nez resit vecne nejake holcici slozitosti

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #14 kdy: 11 Srpen, 2009, 22:15 »
Neboj Leni.nepodvedli Tě.Tvoji pudlíci jsou opravdu AM.Dobře víš že jsem já začinal a ty už jsi dávno byla mazák.Pracovní malamuti u nás je velký problém.Řekl bych že žádní nejsou.To co bylo po Clifovi má jisté problémy-to víme oba dva.A když už se něco povede tak to někteří vykastrují ještě předtím než s tím něco dokážou.U mně z to vrhu zustala fena,která bohužel nemá zuby a tak na ní neodchováš ani kdybych se posral.Kudy tedy dál?Co mi poradíš.Ukaž mi momentálně jednu fenu AM která maká do rostrhání těla,je chovná a mužem na ní udělalat pracovní vrh hned jakmile zahárá?
Ad.Šarka-znám jednu dívku ta má dukáty....a jezdila poooomalučky než sitam přicvakla pořádný samce a zjistila že jí to maže a u  nás to začala nandávat kdejakým alaskánum.Dneska má na dvoře nějakých 50psu a nejsou to jenom hodné fenečky.
Netvrdím že to nejde,ale bohužel mají samci kapánek více síly.Mám to pul na pul a vidím v tom ten rozdíl....