Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kalevala 2014

Autor Téma: Kalevala 2014  (Přečteno 13639 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Paliza

  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-8
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #15 kdy: 13 Březen, 2014, 20:49 »
 ;D ;D ;D ;D

Radek Havrda

  • Host
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #16 kdy: 14 Březen, 2014, 07:31 »
Plán na další dny
pátek 14.3   82 km – opakování 1 etapy start 16:00 místního času (13:00 CET)
Sobota 15.3.   volný den – mač s dobrovolníky v „Khjutkhe“
neděle 16.3.   80 km – opakování 1, 2 a 4 etapy s dojezdem na letišti pro diváky, večer vyhlášení výsledků a aftepárty :-)
Pondělí 17.3.   Odjezd domů
Na trase 80 km okruhu je v prvních 45 km mizerný signál GSM, proto zde nechodí GPS cracking. Po checkpointu na 45 km trail najíždí do dobrého pokrytí a cracking funguje solidně.

Petr Vojta

  • Host
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #17 kdy: 16 Březen, 2014, 12:56 »
;) Habasovi to fakt "lítá" jen 5 min za Vrtulníkem...jsou to pašáci  :D
To už nemá s klasickýma SH nic společného .Zlaté staré časy  :'(

Jirka Valko

  • Host
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #18 kdy: 16 Březen, 2014, 18:38 »
A co je to klasický Sibiřský Husky? 8) Já tomu vůbec nerozumim. :)

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #19 kdy: 17 Březen, 2014, 07:49 »
A co je to klasický Sibiřský Husky? 8) Já tomu vůbec nerozumim. :)

Jirko, klasický Sibiřský Husky se měří asi podle rychlosti. Jak je to rychlejší než "moji" haskouni (každý soudí dle svých), už je to dozajista evoluční  ;D ;D ;D

Gratuluji k výsledku všem třem účastníkům, paráda!  ;)

Jirka Valko

  • Host
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #20 kdy: 17 Březen, 2014, 13:32 »
Ono neni tajemstvím, že CHS New Mush, se zasadila o tzv.odlehčení Haskounů a to je tzv. kámen úrazu. 8) No nic, hlavně že jsme zdraví. Škoda jen, že k tomu tady nikdo nic neřekne. 8) Třeba se pletu?

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #21 kdy: 17 Březen, 2014, 15:12 »
Ono neni tajemstvím, že CHS New Mush, se zasadila o tzv.odlehčení Haskounů a to je tzv. kámen úrazu. 8) No nic, hlavně že jsme zdraví. Škoda jen, že k tomu tady nikdo nic neřekne. 8) Třeba se pletu?

Odlehčení haskounů? Ne, New Mush dovezla z ciziny haskouny, kteří byli haskouni se vším všudy - standartní psi, snad jen s nezvyklou barvou pro Čechy. S tímhle s tebou rozhodně nesouhlasím.
Myslím, že jsou jiní, kterým by se asi dalo něco vytknout, ale to není téma na mushingové fórum, tahle debata se vždycky zvrtne a bývá založená beztak na doměnkách. Pokud tedy neznáš nějaké tajemství, které mi bylo utajeno, tak není dobré takhle veřejně házet na někoho špínu  ???

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #22 kdy: 17 Březen, 2014, 20:28 »
Proboha , kdo je Petr Vojta? A co jsou jeho zlatý časy? Ať se jde podívat jak Habas trénuje .

Jirka Valko

  • Host
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #23 kdy: 17 Březen, 2014, 21:55 »
Zlaté časy? Haskoun je prostě Haskoun a né to, co se dnes děje, jen kvůli výsledkům na závodech. 8)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #24 kdy: 18 Březen, 2014, 08:03 »
Zlaté časy? Haskoun je prostě Haskoun a né to, co se dnes děje, jen kvůli výsledkům na závodech. 8)

hele, nechte těch náznaků :) ..pár lidí je v obraze, asi vědí svoje.. a zbytek - stejně neví.. Já se v tom ztrácím.. SH mají výkonovou ohrádku, svoji kategorii,  aby se nemuseli měřit s otevřenejma. OK.
Výkonově špičkoví SH se vzhledově vzdalují plyšákům. To dá rozum. 
Chovatelé závodních psů vybírají exteriérově ty nejvíc běhací - to dá rozum.. Měli by tedy časem narazit na hranice standardu... to se neděje? Pak je chyba v procesu uchovnění nebo ne?
Nebo "zušlechtil" někdo plemeno tak že tam přilil krev výkonnějšího plemene (AH) a vyřadil jedince co exteriérově už moc ulítli? Je to špatně? (proto že to neodpovídá chov. postupům a není to regurérně uvedeno v rodokmenu psa? Jsou genetické testy možným řešením tohoto poroblému?
Mně se pak zdá, že řešení problematiky je mimo tohle fórum.. Tak je zbytečné tu rejpat.. si myslím :)

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #25 kdy: 18 Březen, 2014, 12:05 »
Zlaté časy? Haskoun je prostě Haskoun a né to, co se dnes děje, jen kvůli výsledkům na závodech. 8)

Jirko Valko, prosime te, jak teda ma ten spravny husky vypadat?  Mas nejaky foto?

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #26 kdy: 18 Březen, 2014, 15:14 »
Odpověď není v tom jak  SH "vypadá", ale ve způsobu pohybu, zejména v klusu - tam poznáš "přilití" AH okamžitě (alespoň ten, kdo se v tom krapet vyzná) jinak Habasovo SH  jsou opravdu SH (krytí psem od Hrobnice - původ od Vaňkojc "plašanů" - v tom jsou ještě starý "síbrťáci"...)
Takže Habas má fakt jen DOBŘE NATRÉNOVANÉ SH, kterým díky své fyzičce je schopen také hodně pomoci..a proto mají takové výsledky.
Tož teorie o tom, že kdo mě předjede má "evoluční" jsou jen alibistický kecy  ;)
Na toho pána co vzpomíná "starý zlatý časy" si taky nevzpomínám...
Vojto jsme říkali pěknej běžkařce - co jezdila s Gazelou na Ledovku, ale to asi nebude vona  :D
« Poslední změna: 18 Březen, 2014, 15:18 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #27 kdy: 18 Březen, 2014, 17:28 »
Venco - jestli to je narážka na mě, tak já jsem taky narážela právě na ty, kteří to takhle mají v hlavě takhle postavené. Že ten, kdo je takhle rychlej, nemůže mít čisté SH. Já si myslím, že v ČR to s haskouny ještě tak zlé zase není a jen tleskám těm, kteří dovedou takhle skvěle natrénovat a z krásných haskounů dostat takové výsledky.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #28 kdy: 18 Březen, 2014, 17:41 »
Lucko, to nebylo v žádným případě na tebe...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Kalevala 2014
« Odpověď #29 kdy: 18 Březen, 2014, 18:16 »
Lucko, to nebylo v žádným případě na tebe...
Tak to jsem ráda, protože tentokrát se v názorech shodujeme  ;)