Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Začátečník a skijöring

Autor Téma: Začátečník a skijöring  (Přečteno 11618 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Fine

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Začátečník a skijöring
« kdy: 05 Březen, 2013, 09:03 »
Ahoj, mohli byste mi prosím poradit jako naprostýmu začátečníkovi jaké lyže jsou nejlepší na skijöring? Oběhla jsem pár krámů a pročetla diskuze, ale mám z toho spíš hlavu jak pátrací balón, než že bych měla jasno, tak mě napadlo, že osobní zkušenosti budou nejlepší, tak se ptám vás jakožto zkušenějších  ;)
Nabízeli mi od lyží na skate přes back-country lyže až po kombi lyže a já v tom mám fakt hokej.
Měřím 175 cm a vážím cca. 70-75 kg (jak kdy :O) a jsem naprostej začátečník - zatim jsem byla na běžkách jenom jednou (klasika se šupinama), ale šupiny se mi moc líbily - ale nemám to bohužel s čim porovnat. Dá se na šupinách jezdit se psem?
Moje představa by byla lyže, se kterejma můžu se psem a i sama - klasiku i bruslit, pokud to půjde tak na upravenou trať (mimo stopu) pokud ne tak úplně mimo tratě do přírody. Fakt mě to chytlo! Ale nejsem si jistá, jestli všechny tyhle požadavky jdou nějak skloubit. Skateový lyže prej stačí namazat jednou za sezónu a pro moje ježdění by stačily, ale nevim, jak dlouho vydržim bruslit, spíš na lyžích moementálně chodim, dá se bruslit pomalu? :O) Lyže combi prej spojujou spíš nešvary obou lyží než že by spojily výhody a šupinový lyže prej nejsou opravdový lyže pro běžkaře.
Mezi favoritama mám Atomic, Salomon a Madshus. Nejsem závodník, spíš kochající se turista a pejskař.
Jak začít se psem se zkusim dozvědět v dalším vláknu  :)
Všem děkuju moc za rady a tipy!

Offline rudach

  • **
  • Příspěvků: 59
  • Karma: +1/-0
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #1 kdy: 05 Březen, 2013, 10:06 »
Ahoj, je lepší si pořídit lyže na bruslení, a pomalu se na nich začít učit. Bruslení je jediný styl, který se ze psem používá.

Offline Eliška

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #2 kdy: 05 Březen, 2013, 11:11 »
Ahoj, já už ve stopě potkala i pána, co jel klasiku a huskoun mu pěkně běžel mimo stopu... Tak si možná můžeš vybrat, jestli víc "potrápit" sebe a naučit se bruslit nebo pořádně natrénovat psa, aby se vyhýbal stopě a tahal trochu bokem při klasice. Na kochání mi připadá lepší druhá možnost, ale jak to pejskovi vysvětlit, to nevím... Volba běžek je potom jednoduchá (skate nebo classic):-)

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #3 kdy: 05 Březen, 2013, 11:44 »
Tak za me, nejlepsi mas skatovy lyze na brusleni, klasicky bez supin na klasiku a backcountry pokud jezdis mimo trate.:)))  Nejlepsi jsou lyze Fischer a boty  Salomon.:)))))  Ale Madshusy delaj pekny ruzovy pro holky.;)))


Nee, ted vazne, pokud chces jezdit se psem, tak je asi nejlepsi za nim bruslit, i kvuli rovnomernosti pohybu.  Combi lyze nedoporucuji.  a pokud koupis bruslarsky boty, pujde to samo.  Hlavne ne moc dlouhy hole, casty nesvar, hlavne skijerinkaru.:)   Lyze pokud zacinas spise kratsi, jde to na ncih lepe, i kdyz nejedou tak rychle z kopce.   A delas spravne, ze zavrhujes supiny, ten zvuk je hrozny.

No, mazani jednou za sezonu, pokud najedes jen 20 km, tak snad ano, jinak by to chtelo namazat casteji.

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #4 kdy: 05 Březen, 2013, 11:59 »
Já na běžkách jezdím relativně od dětství, ale vždycky sme jezdili pouze klasikou ve stopě, takže k bruslení jsem se dříve nidky nedostal...
Co jsem si pořídil psa a chodím jezdit na běžkách s ním, tak chodím normálně na upravovaný tratě a jezdím s ním normálně i klasiku ve stopě... psa jsem naprosto v pohodě naučil a on rychle pochopil, že nesmí běhat ve stopě, ale hned těsně vedle, fakt to během první jízdy pochopil hned... a to je to malamut... :-D
mě přijde, že je i blbost pro ty psi, aby běželi ve stopě, se jim v tom musí běžet hůř, rozhodně hůř než normálně vedle stopy na rovným spevněným sněhu...
Klasika ve stopě je mnohem jednoduší na naučení a určitě nejni ani tak náročná na fyzičku, takže pro začátky určitě asi lehčí a lepší...  ale vím že se psi, zvlášť na závodech se psi, se jezdí vysloveně bruslařským stylem, takže postupně se učím a trénuji i tenhle styl...
Takže naše běžkování vypadá tak, že když jedeme třeba po rovince, nebo z mírnýho kopce, nebo do mírnýho, hodně mírnýho stoupání, tak jedeme normálně v tom pruhu pro bruslaře a snažím se bruslit... a do kopce(protože bruslení do kopce je o dost složitější, jak na techniku, tak na fyzičku) si zase "vlezu" do stopy a kopec vyjedu třeba ve stopě klasikou...
kvůli tomudle mýmu stylu, kdy jezdím jak ve stopě klasikou, tak se i pokouším o bruslení, tak jsem právě koupil běžky combi... a jsem s něma docela spokojenej, na klasiku jsou super a na to moje zatím učení se bruslařskýho stylu s moji nedokonalou techniku, taky zatím bohatě stačí... idkyž samozřejmě časem, pokud se budu v bruslení budu zlepšovat a zlepším techniku, tak bych asi stejně koupil  čistě běžky na SKATE a tyhle měl jako náhradní...
A ono se dá vlastně jezdit docela klasikou ve stopě i na těch sketových běžkách... takže bych možná klidně doporučoval hned koupit i ty skateový...

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #5 kdy: 05 Březen, 2013, 12:14 »
no, v našich klimatických podmínkách bych v poslední době možná volil vodní ...  ;)

a nebo podle toho, do jaký kategorie dle Krhútů se řadíš ...   :P

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #6 kdy: 05 Březen, 2013, 13:16 »
A ono se dá vlastně jezdit docela klasikou ve stopě i na těch sketových běžkách... takže bych možná klidně doporučoval hned koupit i ty skateový...

Ano, a kdyz se podivame na zavody swixskiclassic, tak jezdi klasiku na skatovych lyzich........, ale jen soupaz!;)

Jinak s malamutem se opravdu da jezdit i klasika.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #7 kdy: 05 Březen, 2013, 15:17 »
Zalezi, jak hluboko do kapsy mas :-)
http://www.bradsky.cz/salomon-set-equipe-6-skate-pilot-sp-sk-2012-p-5596.html
To bych videl na NAPROSTY zaklad. Nech si penize na skate boty, lehke hulky a mazani.
Pokud u toho chces vydrzet, nekupuj kraviny a kup poradne vybaveni. Sice to stoji trosku vic penez, ale zase nenaplnis garaz kramy a hlavne nebudes muset dokupovat dalsi - to poradne - vybaveni. ...jako ja... :-)
T.

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #8 kdy: 05 Březen, 2013, 19:48 »
Já myslím, že by se neměl člověk rozhodovat podle toho jak hluboko má do kapsy, ale že by měl vybírat spíš podle svých potřeb...
jde taky o to, jakýho má úživatel "Fine" taky psa a jak asi bude chtít jezdit rychle a s tím spojený ty potřeby...
Kdo nemá vysloveně závodního psa, se kterým bude chtít jezdit vysloveně na rychlost, tak myslím nepotřebuje žádný extra "profi" vybavení...
Sama psala, že je naprostý začátečník a že nejni závodník, ale spíš kochající se pejskař....
Takže myslím, že pro někoho takovýdleho je zbytečný do komplet vybavení rvát 15 litrů, když lze pořídit dostatečně kvalitní výbava na dobrý ježdění okolo 7-8 tisíc...

Offline Fine

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #9 kdy: 06 Březen, 2013, 08:27 »
Díky všem moc za tipy a rady, tohle jsem přesně potřebovala slyšet. V krámě totiž nejenom že se rozchází co se týče rad ohledně lyží (dýlka, značka, typ), tak ale nikdo neporadí který lyže se psem.
Docela se mi líbí ta varianta skatový lyže i na klasiku, ale opět jsem začala uvažovat o šupinách - doufám, že mě teď neubijete hůlkama  :) Ale vypadá to, že mi pani v krámě lhala, když říkala, že na moje ježdění stačí jednou za sezónu namazat u nich v krámě a frčim. Jenže já sice nejsem žádnej sportovec, ale zato vytrvalá, takže třeba na mym prvnim vejletě jsem ušla 10 km a doufám, že se to bude zlepšovat.  ;)
Včera mi také jeden pán doporučil lyže Fitness (konkrétně Atomic Fitness 7/8 G2). Co vy na to?
Ten Salomon od Tobiho se mi taky líbí a ještě uvažuju nad Salomonem Equipe 6 combi nebo Atomic Pro Combi - nebudu jezdit jenom se psem, ale i sama, tak bych ráda i tu klasiku.
Se psem opravdu nejsem žádný závodníci - ani nemám přímo speciálního saňovýho psa, ale v zemi původu se do zápřahu používá (mám akitu),ale pár hodin v přírodě máme moooc rádi!
Díky moc za jakoukoliv radu!

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #10 kdy: 06 Březen, 2013, 11:57 »
Bacha na ,,paní v krámě"  :) Já jsem přišla s tím že chci vosk na skatový běžky a vytrvale mi cpali stoupací  ;)
Veronika Navrátilová

Offline Fine

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #11 kdy: 06 Březen, 2013, 14:23 »
To je mi právě jasný, že v krámě mi prodaj cokoliv - i když po přečtení už tolika témat a článků snad stoupací vosk na skatový lyže ne ale kdyby tomu třeba řekli jinak ...  ;D Jsem opravdu naprostej začátečník ...  ;D

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #12 kdy: 06 Březen, 2013, 19:26 »
Kup set lyzi ( viz. vyse ), k tomu nejake takovehle boty
http://www.bradsky.cz/salomon-vitane-combi-pilot-p-4470.html
K tomu hulky do litru a budes spokojena. Pro brusleni zatim staci a klasiku s tim das taky uplne v pohode. Pokud uvazujes o supinach, prosim... Ale...

Offline Fine

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #13 kdy: 06 Březen, 2013, 21:01 »
Tobi pochopila jsem tě správně, že myslíš combi-lyže? Promiň za možná hloupou otázku, ale odvodila jsem to z combi-bot. Anebo myslíš ty skateový Salomony, který si doporučoval? Díky za upřesnění.  ;)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Začátečník a skijöring
« Odpověď #14 kdy: 07 Březen, 2013, 07:43 »
Myslel jsem jen boty. Osobne bych combi vybaveni ( lyze ani boty ) za psa nevolil. ale pises, ze uvazujes i o supinach ( tj ale total turistika! ). Koupil bych ten set lyzi Salomon scate s pilot SNS. Stojej 2.060,-Kc a tak ci tak vyrazne levnejsi lyze neporidis. Necekej, ze za dvojku s vazanim poridis nejake uzke lyze.  V teto cenove relaci bude veskere vybaveni podobne. Na takove scate lyze namazes pod paty stoupaci vosk a muzes stoupat celej den :-) S combi botama si i + - slusne zabruslis ( pokud tam nenechas ten st.vosk :-). Boty na scate jsou tvrdsi. Pokud koupis lyze se supinama, z kopce budes hvizdat jak sirena a po rovine tu akitu zavaris :-) Pochybuju, ze te to bude bavit a navic ani neusetris. Tyhle stare scate lyze pak muzes pouzit na sutry. ...az si koupis ty nejlepsi Fischerky :-)