Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jakou kolobrndu?

Autor Téma: Jakou kolobrndu?  (Přečteno 18932 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Jakou kolobrndu?
« kdy: 29 Říjen, 2014, 11:17 »
Ahoj chci si pořídit kolobrndu , jsem úplný začátečník a mám dvě feny husky (1 rok , 7 let) .Jezdit budu střídavě s oběma či jednou páč starší si spíš už zalíbila gauč (nevídané u husky :)
) Jezdit se bude převážně po polních cestách a lesích občas i po asfaltu a to cca 1-3x týdně. Jezdit se bude tady u nás na Chomutovsku v Krušných Horách.Určitě budu chtít přední kolo 26 a zadní 20.Nejspíš i odpruženou vidlici. Mám 189 cm a 93 kg.
Nějaká rada kterou od zasvěcených ? :)
Nemám v plánu jít hned závodit (Alespoň prozatím.. :) ). Rád bych nějakej zlatej střed ne hned koloběžku za 18 000,- Mám rozpočet dejme tomu 13 000,- ale když se cena bude točit okolo 10 000 ,- tím lépe samozřejmě ne na úkor že za pátou zatáčkou mám koloběžku na 2 části.
Je dobré pro začátečníka si ihned koupit novou  brndu či spíše koupit třebas od někoho zde. Kdyby někdo prodával tak se klidně ozvěte :)
« Poslední změna: 29 Říjen, 2014, 11:34 od Kuba »

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #1 kdy: 29 Říjen, 2014, 11:20 »
V obchodě v Plzni mi byli doporučeny tyto :
Modely Mushing od Kostky mají rozšířené stupátko pro stání s nohami vedle sebe. Koloběžka je ale podle mě nevhodná pro ježdění bez tažného psa.
Proto bych doporučil Kostku Tour Dog  doplněnou odpruženou vidlicí
Kickbike Crossmax (Nejlehčí ale s malým stupátkem pro dvě nohy)
MIBO Geroy (Nejpevnější a nejvyšší rám) doplněnou odpruženou vidlicí.

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #2 kdy: 29 Říjen, 2014, 11:24 »

Jirka Valko

  • Host
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #3 kdy: 29 Říjen, 2014, 12:25 »
Ahoj Kubo a co tohle: www.doxtor.cz   Jo a s tím gaučem, já mám tři haskouny gaučáky a odvážně s nima závodím 8), ale to jen tak z legrace.  ;)

Jirka Valko

  • Host
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #4 kdy: 29 Říjen, 2014, 12:27 »

pospa

  • Host
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #5 kdy: 29 Říjen, 2014, 19:27 »
modely kostka mushing se dělají i z uzkym
 stupátkem,v případě jakéhokoliv dotazu mi písni na mejla pospibike@seznam.cz

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #6 kdy: 29 Říjen, 2014, 21:16 »
Doxtor - jednoznačně. V krámě ti ji zatím nikdo nenabídne, je dostupná na webu. Kvalitou bych ji přirovnala ke kickbiku a + má něco navíc, je hodně stabilní, výborně se na ní jezdí v terénu a i když se jdu projet sama, tak je to fajn. A cena si myslím na tu kvalitu víc než ok.
Veronika Navrátilová

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #7 kdy: 29 Říjen, 2014, 23:02 »
Pro vás určitě model F443d že ? :) pro mě už je to momentálně  přes moji cenu i model F443V ale zase ne tolik, jen koukám že nemá odpruženou vidlici či blbě koukám? Není lepší něco obyčejnějšího pro mě jakožto začínajícího? :)

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #8 kdy: 29 Říjen, 2014, 23:19 »
Weru: Netuším jaká kolobrnda má jakou kvalitu popravdě jsem prozatím jen projel Kostku tour dog v krámě sem tam cca 10 minut  :) a bez haskáčů :)

Jirka Valko

  • Host
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #9 kdy: 30 Říjen, 2014, 17:11 »
Kubo a co tahle? Já ty Véčka ale nemusim, radši hydrauliky. V zimě jsem měl vždy s Véčkama problém. Špatně brzdily a boleli mě z nich ruce. Nepočítaje častou výměnu. Příští sezonu ale koupim Doxtor.
http://www.kolobezky-plzen.cz/canard-zero-cz/eshop/50-1-Kolobezky-KICKBIKE/0/5/571-Kolobezka-KICKBIKE-CrossMax-V-break

pospa

  • Host
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #10 kdy: 30 Říjen, 2014, 18:05 »
přifrč na závody tet třeba horník kde budeš mít možnost testnout od Tobiho doxtra nabo u nás uplně novej model kostky a určitě budou i jiné modely   ;)

Jirka Valko

  • Host
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #11 kdy: 30 Říjen, 2014, 18:42 »
Petře, ale stupátko široké tak, aby dal vedle sebe obě nohy nepotřebuje. Nebo jó? Já tedy ne.  8) To odpružení mi taky přijde zbytečný. Střídám ted Kickbike 26x20 bez odpružení a Tektoss 24x20 s odpružením a v celkovém výsledku mi přijde zbytečné. :)  Kubo, na Stochově jsi taky vítán.  8)

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #12 kdy: 30 Říjen, 2014, 19:15 »
Jirka Valko : Na tu Kickbike jsem taky koukal ale tam když si dám hydrauliky tak 100% budu přes můj rozpočet. Mimo to kolik hydrauliky stojí ? Prý stačí jen na přední a na zadním nechat V že brzdný účinek je 20%

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #13 kdy: 30 Říjen, 2014, 19:17 »
Do mé ceny doporučuje : MIBO GEROY s V-brzdami a doplnil ji odpruženou vidlicí.
8990,- (koloběžka), 2000,- Kč (max. cena za vidlici podle volby) 455,- (mushing adapter) + 295,- (Odpružené Vodítko)
Později je možné koloběžku dovybavit předním kolem s nábojem pro mechanickou kotoučovou brzdu a brzdou nákladem asi 2000,- Kč

Offline Kuba

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Jakou kolobrndu?
« Odpověď #14 kdy: 30 Říjen, 2014, 19:22 »
...
« Poslední změna: 31 Říjen, 2014, 10:57 od Kuba »