Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Školení přepravců zvířat

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

Školení přepravců zvířat

(1/6) > >>

Weru:
Nedávno jsem se na toto informovala. Žádné školení přepravců není třeba pokud člověk přepravuje zvířata k nekomerčním účelům a to s ohledem na NAŘÍZENÍ RADY (ES) č. 1/2005 o ochraně zvířat během přepravy a souvisejících činností a o změně směrnic 64/432/EHS a 93/119/ES a nařízení (ES) č. 1255/97, které dle kapitoly 1, článku 1 říká, že:   Toto nařízení se nevztahuje na přepravu zvířat, která se neuskutečňuje v souvislosti s hospodářskou činností, ani na přepravu zvířat přímo k veterinárnímu lékaři nebo na veterinární kliniku a zpět podle pokynů veterinárního lékaře.

(http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32005R0001&from=CS).

Co se týče českých zákonů, vztahuje se na přepravu Zákon č. 312/2008 Sb., kterým se mění zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů Čl.I, konkrétně se na nás vztahují odstavce 8c - 8f a říká v podstatě totéž.

(http://eagri.cz/public/web/mze/legislativa/ostatni/100056573.html)



Maximálně je dobré si do zahraničí nechat vystavit doklad od Krajské veterinární správy, že nepřevážím zvířata za účelem prodeje...

Tak neplašte ;)

sulika:
Je každého věc , zda si certifikát pořídí , či nikoliv . Všude nám tvrdí , že do 65 km od bydliště a do šesti zvířat  je to v pohodě .Nad 65 km od baráku a při víc jak šesti psech je to potřeba, resp. Rakušáci , Němci a určitě i jinde to vyžadují. Nechce se mi diskutovat s četníkem v cizině , platit pokuty  , nebo se případně vracet . I kdybych nakonec měl pravdu a ti četníci mně zbuzerovali neprávem , cesta na závod je potom i tak v hajz.u . Fígle jsou fígle , diskuze na webu je diskuze na webu . Problém v cizině za mně nevyřeší .  ;) Jinak Dáša to dnes konzultovala s veterinární správou v Praze.Prostě limit je šest psů , potom už je jedno co je a co není komerční.

VencaN:
limit je šest psů

Čau Jirko, o fenách zákon nehovoří ?  :D

PS. Jen mi to připomnělo příhodu z dogtreku, když jsem se "nahrnul" do osvěžovny se zákazem vstupu psů s dvěma 0,2 SH  za zadkem
a "obslužná" baba na mě jestli umím číst a já že jo, ale že mám feny a o těch tam není ani slovo ... nechala nás a i obsloužila - pro mne HU
a holkám donesla i vodu  ::)

Tobi:
A najde se tu nekdo, po kom to nekdy nekdo nekde na ceste vubec vyzadoval? Platil pokutu apod.? Konkretni pripad, ne ze mu nejaka organizace doporucila skoleni. Dikys Tobi

Jana Zetková:
Věci ohledně školení přepravců zvířat jsem zjišťovala minulý rok ohledně MS v Itálii. Se SVSCR to nemá cenu řešit, ti vůbec neví, která bije a hlavně toto školení zastřešuje MZe.
Absolvování kurzu na přepravu zvířat dle MZe se na nás nevztahuje, jelikož na závody nejedeme za účelem zisku, ale může se stát, že při běžné policejní kontrole v cizině ho po vás můžou požadovat (byť neprávem). Netýká se jen těch, kteří přepravují více psů. Ale i těch, kteří vezou i jednoho psa. To co Dáše vysvětlovali na SVSCR je tzv. veterinární osvědčení, které je skutečně limitováno počtem psů a kilometry. Nicméně toto osvědčení je stále potřeba min. do konce roku. Od 1.1.2015 by údajně mělo být i toto zrušeno alespoň v rámci EU.
V podstatě mi na MZe bylo řečeno, že na území ČR to po vás nikdo požadovat nebude, ale může se stát, že v cizině můžou doklad o absolvování tohoto kurzu chtít a pak to může být problém. Bohužel se to prý stává a záleží na tom, na koho člověk natrefí. Údajně se to stalo třeba i v případě, že někdo jel na krytí s fenou do zahraničí..... Řekla bych, že pro ty co často jezdí do zahraničí, není od věci toto školení absolvovat. Možná by nebylo úplně špatné od MZe požadovat jako svaz nějaké oficiální stanovisko k této problematice??? Každopádně pokud se bude organizovat nějaké školení, bylo by asi dobré plánovat ho přes týden, vzhledem k započaté sezóně a závodům o víkendech.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi