Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kostka - kterou vybrat?

Autor Téma: Kostka - kterou vybrat?  (Přečteno 58840 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #45 kdy: 23 Duben, 2014, 09:49 »
Stačí když se mrkneš jak vypadal rám před dvouma rokama a jak tet,další věc je že souhlasím že to není zatím ten nej rám na závodění na světové urovni a proto jsme využily možnost spolupráce s Markem Kostkou a připomínky k tomuto rámu jsme mu přednesli a momentálně je vyvíjen novej rám,ale to jsem tu už psal:jinak prasklá matka se samozřejmě muže stát,ale za to nemuže kostka protože oni ji nevyráběli.Další věc která tu zazněla je kolik tu je opravdu top závodníku a kolik spíše hobby jezdcu kteří spíš potřebují pohodlnější stroj,mrkni se na kola kolik lidí jezdí třeba na carbonu a kolik na hliníku.No a také duležité je také dostupnost náhradních komponentu a rychlost případné reklamace,je uplně na prd když máš super stroj kterej zlomíš a potom čekáš pomalu rok než ti přijde spravenej rám a to ještě takovím spusobem že bych velebnosti blil.No a ještě k té ceně kolobky Kostka tak ten kdo tomu rozumí tak mrkne na komponenty a hned ví proč ta cena.Jinak poslední květnovou sobotu pořádáme v beskydech na Královci cemp kde bude i pujčovna koloběžek Kostka takže možnost otestovat a říct připomínky které předáme dál  ;).Jinak mě osobně se třeba tektosska také zamlouvá a nemám proti téhle značce žádné výhrady a třeba jejich trojkolka je super stroj

Offline Kotec

  • *
  • Příspěvků: 22
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #46 kdy: 23 Duben, 2014, 14:21 »
Jsem rozhodně musher začátečník, od "špičky" tuze daleko (ale nedělají špičku spíš dobří psi a dobrý trénink, než dobrá koloběžka?), ale kategoricky prohlašovat, že tektoss a ženíšek, jinak nic, bych si netroufl. Závisí hodně na stylu jízdy.
Chce se dotyčný spíše vézt a regulovat směr běhu psů, nebo bude psům vydatně pomáhat? (Na Kostce Mushing se objektivně hůř odráží než třeba na tource, ale zase je rozhodně podstatně stabilnější v zatáčkách.)
Chce spíše terén (pak je lepší vysoký nášlap, který má Kostka  Mushing) nebo rovné cesty (nemyslím nutně asfaltové, myslím hlavně bez kořenů a větších kamenů)?
Chce spíše psy typu ESP nebo SH? (V prvním případě je určitě podstatná tuhost rámu a kvalita brzd, protože naletět v 30+ km/h na nějaký kořen nemusí skončit nejlépe).
Chce jezdit spíše sprint nebo mid? (Přece jen, rychlost i styl jízdy se dost liší, mid bych řekl, že neklade zdaleka takové nároky na kvalitu koloběžky jako na kvalitu jezdce a natrénovanost psů.)
Kolik chce za koloběžku utratit? (Je rozdíl jezdit jen na zkoušku nebo fakt to bere jako dlouhodobý zájem - cena koloběžky okolo 5 tis. Kč za levnější Kostky či Yedoo a okolo 15 tis. Kč za tektossku už je docela rozdíl).
Jasně, závody na Yedoo Mezeq jezdím asi jen já a pokud chce někde fakt drsně závodit (a umístit se na bedně), asi bych ji zrovna nedoporučoval. :)

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #47 kdy: 23 Duben, 2014, 16:10 »
Já bych se odkázal na článek předsedy, ten mluví za všechno a není třeba to dále komentovat. Mám vysoké požadavky na kolobrndu. Jako závodník nechci, aby  mi praskl rám koloběžky při 35km rychlosti. Proč kupovat riskantní koloběžku Kostka, když obdobný rám má Ženíšek a mnohem kvalitnější a je to profesionál. Já se o kolobrndy od Ženíška a Tektoss moc nestarám, jenom když potřebují nové pláště, brzdové destičky a nebo píchnu. Rychloupínáky mě nikdy netrápily a nikdy jsem neměl žádný problém a to zapřahám všechny možné hafany a ne jenom Haskouny. Pro Karel21 koloběžka Ženíšek a neni to tak dlouho, vyhrála ME v čistejch a na Hradeckém midu obsadila 3 místo v kategorii MSC2 s Haskounama, proto jsem napsal, že v čistokrevnejch mají ti nej. kolobrndu Tektoss a Ženíšek a to je fakt, s kterým nic nenaděláš a nejsem Ing. a nikdy jsem nic takového netvrdil, tak nějak nechápu, jak jsi na to přišel. 8)

karel21

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #48 kdy: 23 Duben, 2014, 17:14 »
Ze nejsi pravy inzenyr je zrejme :-).to byla hyperbola,rozumej nadsazka ;-).tvoje chytracke reci ohledne SH a nyni tvuj velmi obohacujici nazor ke kolobkam k tomu vybizel.
Jestli pro zobecnujici zaver postacuji dva uzivatele kolobezky,z nichz jeden je nepravy inzenyr,ktery spicka rozhodne neni,tak to potom jo :-).
Snad muj prispevek,odmyslime-li si zacatek patrici tobe,pomohl dotazovateli,ktery potreboval poradit :-).

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #49 kdy: 23 Duben, 2014, 17:26 »
Kdopak jsi, jestli to neni vaše tajemství. 8) Neschovávejte se. ::)

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #50 kdy: 23 Duben, 2014, 22:19 »
Za mě, postavil sem si kolobku na rámu Kickbike vše tak nejak kompromis, střed. Brzdy, vidla, a sem spokojenej. Dokud nebyla čtyřkolka tak sem na ní jezdil se třema huskama. A asi bych jezdil dodnes kdyby dvě kola dokázali přenést brzdnou sílu na podklad.  A rád bych k tomu dodal, že pro někoho kdo se rozkoukává Kostka bude stačit až až. Kdo někdy trochu jezdil na kole a není uplně technický "čuně" pozná hned jestli je ta která kolobka k něčemu dobrá. A další poznatek, potkal sem se s lidma kteří říkali tahle kolobka je ale špatná ta mě zlobí ale to že jezdili na kouli blata která nikdy nepotkala čistou vodu kartáček a WDčko je věc druhá. Takže když pominu takový ty jakože kolobky s menšímy koly tak se dá jezdit téměř na všem a postupně podle výkonu zdokonalovat stroj. Napsat dobrá je jedině Gravity která má zdvih vidle 30 čísel a stojí skoro 30 peněz to není žádný umění.

Tom Kubín ;)
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline Sampon

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +2/-3
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #51 kdy: 23 Duben, 2014, 22:58 »
Jezdit se da na všem, i se pak da upravovat.... bohužel u te kostky je problém toho rámu, je měkej vlni se a pruží. osazeni už tak špatné neni je to lepší pruměr.... z toho vylíva že se ta kolobka už moc vyšperkovat neda.... proto se tu snažím napsat své dojmi z kolobky a odradit případné zajemce s vyššíma ambicema jelikož ted my nezbejva nic jineho nez koupit ram a postavit celou kolobku a doma mi zustane tenhle kram na jezdnei do hospody....

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #52 kdy: 24 Duben, 2014, 08:27 »
je vidět že asi nevíš co třeba na top modelu od kostky je za komponenty protože jestli  jsou podle tebe XT brzdy  a náby na ložiskách obyčejnej pruměr tak nevím co tam chceš ,jo samozřejmě tam mužeš dát XTR ale cena už bude opravdu někde jinde.Ohledně toho rámu nemá cenu se bavit protože vubec nebereš ten argument že novej rám je jinak dělanej a budeš mít svou pravdu,samozřejmě je to tvuj názor ale třeba Miša Majer na naší kolobce jel na Bělči a byl spokojenej ,to že byl první v amatérech není duležité.Takže radím testnout ten novější rám a potom napsat jestli ho prošlápneš a testniho s pevnou vydlou at tě nemate že ho prošlápneš a ono je to třeba pružení vydle protože i s tímhle jsem se setkal,když my jeden tvrdil že ji prošlápne a ono se nakonec ukázalo že to dělá pružení vydle a né rámu.

Offline laďa+esi

  • **
  • Příspěvků: 55
  • Karma: +4/-4
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #53 kdy: 24 Duben, 2014, 09:34 »
"Pro Karel21 koloběžka Ženíšek a neni to tak dlouho, vyhrála ME v čistejch a na Hradeckém midu obsadila 3 místo v kategorii MSC2"

Konečně jsem prozřel. Jdu koupit "Ženíškovku". Chci být konečně na bedně. Roky jsem žil v omylu že je potřeba pořádně potrénovat sebe, psího parťáka, umět se pohybovat v terénu ......  ;D

Myslím že Karel21 to napsal dostatečně výstižně.

Přeju všem hezký den  :)

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #54 kdy: 24 Duben, 2014, 10:44 »
Konečně jsem prozřel. Jdu koupit "Ženíškovku". Chci být konečně na bedně. Roky jsem žil v omylu že je potřeba pořádně potrénovat sebe, psího parťáka, umět se pohybovat v terénu ...... 

Až potrénuješ sebe, psího parťáka a budeš se umět pohybovat v terénu, nebudeš chtít kvalitní koloběžku? 8)

Pro Karel21. Uzavřel jsem sázku, že nevystoupíte z anonymity. Psát anonymě, to se to píše. ;)

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #55 kdy: 25 Duben, 2014, 11:49 »
A Kostka je teď na každým rohu  ..což je pro zákazníky super  ;D

Supermarket je také na každém rohu, což je pro zákazníky super. 8)

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #56 kdy: 25 Duben, 2014, 12:05 »
Jirko seš kamarád ,ale v tomhle seš osel  ;).Není lepší v případě dostupnosti mít prodejnu na každém rohu nebo muset jezdit buh ví kam daleko a tet nejde jenom o kolobku

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #57 kdy: 25 Duben, 2014, 13:19 »
Máš pravdu, dostupnost je důležitá. To o tom rámu je staré 2 roky. Kostka to dělá ve velkém a zmiňované 2 firmy na zakázku, ale neni to o to dražší. 2 roky je ale dlouhá doba na to, aby Kostka vychytal chyby. Věřím že ta nová bude lepší a doufám že zapracoval na tuhosti rámu. Já jsem kolobrndu Kostka málem koupil na Reingers a právě ten rám se podivně choval, tak jsem se poohlédl po jiné. Jsem na nový typ zvědav. Ta dálka mě teda dost trápí a ty víš proč. Chtělo by to vrtulník. Jak je hezké, že jsem osel a vím, kdo to píše. Tak hodně zdaru s novym typem. Ahoj

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #58 kdy: 25 Duben, 2014, 22:42 »
Jirko doufám že to nějak uděláš a přijedeš a nejde vubec o kolobky ,ale sednout pěkně u pivka a pokecat.Samozřejmě i u slivovičky
 ;)

Hota

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #59 kdy: 26 Duben, 2014, 07:16 »
Co soudíte na kolobky od Hota? Jsou cca o půlku levnější než Kostka a jejich sjezdový speciál stojí skoro stejně jako základ od Kostky.