Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!

Autor Téma: Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!  (Přečteno 9184 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #15 kdy: 21 Listopad, 2012, 12:58 »
Helo, zpatky par let, jsme s Misou delali fakt hooodne fotek ze zavodu a moooc dobre si pamatuju, jak jsme byli v jednom kole jen proto, aby se nekdo na nich nasel. Zpetnou vazbu jsem nemel v podstate nikdy.

jo, presne..  :)
ja hledam pro sebe cestu - protoze to prebrani je pracne, tak zda nebude nejlepsi varianta vykydnout vse bez uprav po zakladnim promazani nepovedenych.. a pripadne si pro radost vytahnout Top 20-40-60
Bude to min pracne nez ze 700 fotek vybirat 200, delat vyrezy, korekce.... a clenit to do kategoriii atd

tak mne zajimaji nazory.. jako divak jsem to co Bohus, otazka je co jsou ostatni


Offline brzekm

  • ***
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +10/-10
    • www.czechsilverstar.wz.cz
    • E-mail
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #16 kdy: 21 Listopad, 2012, 15:00 »
Tak jsem to dočetl až sem a nedá mi to, abych si zde také neřekl svůj názor, jelikož patřím mezi ty, kteří sem, resp, na Rajče dávají své fotky všem závodníkům k dispozici.
Dalo by se to napsat jednou větou. Kdo se chce na fotky koukat, ať se kouká, kdo nechce, ať se nekouká a není co řešit. Přesto to trochu rozeberu:
1. jsem rád, když kdokoliv dá fotky které nafotil k dispozici ostatním (někteří je dávají na alba, ze kterých je to problematické stáhnout, ale i to se dá). Jakmile přijedu ze závodů, vybalím a postarám se o psy, jdu se podívat na internet, jestli už tam někdo něco nedal.
2. snažím se fotit i pro ostatní, tzn. že fotím (a teď budu ošklivý) i závodníky, kteří mě v podstatě nezajímají, resp. kategorie, které mě nezajímají. Ale jestliže tam někde stojím s foťákem, tak proč bych někoho nevyfotografoval, třeba mu to udělá radost. teď bylo na Točníku spousta nových závodníků a třeba to bude jejich první fotka ze závodů.
3. někdo výše psal něco o tom, že se předháníme, kdo tam dá fotografie dřív. Myslím, že se nikdo nepředhání, ale čas je velmi důležitý. Jestliže někdo dá fotky ze závodů na internet za 3 neděle nebo za měsíc, kdy už mezi tím proběhly další 3 závody, tak to si je může nechat, to je jak včerejší noviny a nikoho to nezajímá. Fotky ze závodů musí být na internetu nejpozději do příštích závodů.
4. co se týká upravování fotek, tak alespoň to základní upravení a výběr být musí, tzn. - vyházet ty úplně špatné, a přidat - ubrat kontrast a jas, případně to oříznout. To nezabere tak dlouho. Zkopírovat na internet celou SD kartu, tak jak jsem jí přinesl "z lesa" je pochopitelně špatné.
5. Doufám, že tato diskuze neodradí fotografy od toho, aby sem dávali své fotky pro ostatní, to by byla velká škoda.
Martin a spol.

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #17 kdy: 21 Listopad, 2012, 16:38 »
Já tedy děkuji všem těm, co brzy a ve velkém množství dávají fotky ze závodů. Protože patřím k těm, co mnohé nezajímají, tak jsem ráda za velké galerky, protože doufám, že se tam možná najdu. A ráda se podívám i na závody, kde jsem nebyla, ať vím, čeho příště litovat. A fotky okolí, dětí, apod. mi taky nevadí.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #18 kdy: 21 Listopad, 2012, 16:45 »
Martine i když jsem tuto doskuzi rozpoutal, tak s tebou v zásadě souhlasím ve všech bodech. Máš pravdu a nejen ty, že kdo chce, ať se kouká, kdo ne, ať se nekouká, ale přehnaný počet fotek opravdu odrazuje. I když podle prozatímních výsledků diskuze jenom mě a Helu.
1. Souhlasím a taky koukám, kdy se po závodech objeví fotky. Určitě to zajímá ty co tam byli i ty, kteří nebyli, ale chtějí kouknout, jak to tam vypadalo.
2. Opět souhlasím a i jsem to napsal, že každý se rád v galerii najde.
3. Rychlost vložení je určitě důležitá a potěší většinu účastníků i neúčastníků. V tomto bodě jsem možná postižen naším fotografem Jirkou Skořepou, který, když to dobře dopadne a zůstane u nás na závodech přes noc, narychlo upraví pár fotek pro náš web a na ostatní čekáme třeba půl roku, až bude mít čas na úpravu. V žádném případě nepustí na veřejnost něco, co se mu nezamlouvá. Ale to je holt přístup profíka, který tady zmiňovala Hela a který asi pro většinu lidí není důležitý a třeba ani pochopitelný. Teď už to možná chátu jinak.
4. To je vlastně to, o co mi šlo, když jsem toto téma zakládal. Udělat alespoň základní probírku, vyřadit vyloženě špatné fotky a eventuálně vybrat z pěti téměř stejných fotek jednoho objektu třeba dvě nejlepší. Jak sám píšeš, děláš i nějaké základní úpravy, což jsem ani neměl odvahu zmiňovat.
5. Podle toho, co zde zatím objevilo, si připadám jako nějaký "cenzor", který chce někoho od něčeho odradit, něco mu zakazovat a od něčeho zrazovat. Já jsem pouze poprosil, viz nadpis, zkusit omezit počet fotek v galeriích na rozumnou míru.

Offline ozzy osbourne

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +7/-0
    • E-mail
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #19 kdy: 21 Listopad, 2012, 18:13 »
Jeden nazor od zanovniho mushera. Fotogtafove fotte a davejte co nejrychleji na rajce, prosiiim :). Jak pise "brzekm "....., hned co se doma postaram o psiky a vybalim, tak specham na net a tesim se na fota. Jak zde nekolikrat zaznelo, kdo nechce, necht se nediva, a pokud chce nekdo vyber, tak si ho muze udelat z dostupnych fotek sam, tak jak to delam ja. a jak pise "ebony" rad se podivam i na fotky z jinych zavodu a nasaju trochu jejich atmosferu a dostanu chut se tam pristi sezonu podivat. takze zaverem-dekuju vsem fotografum, co foti a co foti i pro ne cizi lidi a davaji volne pristupny na net ;)

Offline ozzy osbourne

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +7/-0
    • E-mail
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #20 kdy: 21 Listopad, 2012, 18:15 »
PS:a kdyz uz sme u tech fotek, porad marne cekam na nakou galerii z Jicina pod Zebinem....:)


Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #22 kdy: 21 Listopad, 2012, 22:00 »
Taky by se mělo brát v potaz, že oni profesionální fotografové, kteří fotky dělaj měsíc, uměj víc než my, normální smrtelníci, kteří zvládáme ořez, jas, kontrast a s veeelkou dávkou trpělivosti doostření  :).


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #24 kdy: 02 Listopad, 2023, 07:19 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #26 kdy: 02 Únor, 2024, 21:34 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #27 kdy: 09 Duben, 2024, 02:05 »

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!
« Odpověď #28 kdy: 02 Květen, 2024, 19:30 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо