Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kastracia fenky

Autor Téma: Kastracia fenky  (Přečteno 40642 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #45 kdy: 02 Duben, 2010, 12:07 »
 :( takže místo 8mi měsíční si kastrovala 10ti , tak to FAKT dospěla... :'(
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline zuzana78

  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-1
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #46 kdy: 02 Duben, 2010, 18:21 »
:( takže místo 8mi měsíční si kastrovala 10ti , tak to FAKT dospěla... :'(
No tak tady hlavne islo o to aby skoncila s haranim, ktore skoncilo v januari (lednu) a musel nastat nejaky ten klud v jej tele a az potom sa mohlo pristupit k nejakemu zakroku a zasahu do jej organizmu. Ale sak to dobre vies..... a nakoniec som sa rozhodla, ze to urobime az po prvom harani. asi tak vsetko..... ;)

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #47 kdy: 06 Duben, 2010, 08:56 »
zuzano, pro vás evidentně pozdě, ale možná to pomůže jiným , stále trochu "jednoduše" uvažujícím -  zkuste si proštudovat např : tady:
 http://www.naiaonline.org/pdfs/LongTermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf.
je to odkaz na studii zabývající se pozitivními a negativními účinky kastrace, je tam dost použité literatury
a jen pro ukázku poněkud kostrbatě přeložené SHRNUTÍ:

Objektivní čtení veterinární lékařské literatury odhaluje komplexní situaci s ohledem na
dlouhodobá zdravotní rizika a výhody spojené s kastrací psů. Důkazy ukazují, že kastrace
souvisí jak s kladnými tak s nepříznivými zdravotními důsledky na psech. Při bližší úvaze
se zdá, že nemůže být stanoven žádný přesvědčivý důvod pro kastrace většiny psů,
hlavně nedospělých,
tak aby předešel budoucím zdravotním problémům. Počet
zdravotních problémů spojených s kastrací může převládat nad zdravotním prospěchem
ve většině případů.

jen pro mini ukázku  u psů SAMCÚ

Kladná stránka kastrace psů
• Eliminuje malé riziko (pravděpodobnost <1%) umírání na rakovinu varlat.
• Snižuje riziko nerakovinových prostatických poruch.
• Snižuje riziko zánětu análních žlázek
• Možnost snížení rizika diabetu (neprůkazné)

Negativní stránka kastrace psů
• Pokud je udělána před 1. rokem věku, podstatně zvyšuje riziko rakoviny kostí; což je běžná
rakovina u středně velkých a větších plemen se špatnou prognózou.
• Zvyšuje riziko srdečních potíží o faktor 1,6 (nádor z krevních cév blízký vřetenobuněčnému
sarkomu).
• Ztrojnásobuje riziko hypotyreózy (chorobný stav vyvolaný sníženou nebo zaniklou činností štítné
žlázy s nedostatečnou produkcí tyroidních hormonů).
• Zvyšuje riziko „stařecké kognitivní poruchy“ (demence - kognitivní – rozpoznávací, týkající se
vnímání a myšlení)
• Ztrojnásobuje riziko obezity, běžný zdravotní problém u psů s mnoha spojenými zdravotními
problémy.
• Zčtyřnásobuje malé riziko (<0.6%) rakoviny prostaty.
• Zdvojnásobuje malé riziko (<1%) rakoviny močových cest
• Zvyšuje riziko ortopedických poruch
• Zvyšuje riziko nepříznivé reakce na očkování.
« Poslední změna: 06 Duben, 2010, 09:01 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #48 kdy: 06 Duben, 2010, 10:53 »
a teď FENY:
U fen je situace složitější. Počet zdravotních výhod spojených s kastrací může v některých
případech převyšovat počet zdravotních problémů (ne všech). Zvažujeme-li to, zda kastrace
zlepšuje celkově stav dobrého zdraví, nebo ho zhoršuje, pravděpodobně závisí na věku feny a na
možném riziku různých potíží u odlišných plemen.
Kladná stránka kastrace fen
• Pokud je udělána před 2,5 roku věku feny, skvěle omezuje riziko nádorů mléčné žlázy,
nejběžnějšího maligního nádorového onemocnění u fen.
• Téměř eliminuje riziko pyometry (nahromadění hnisu v děloze), jejíž vliv je okolo 23% na
nedotčené feny; pyometra zabíjí okolo 1% nekastrovaných fen.
• Snižuje riziko zánětu análních žlázek
• Odstraňuje velmi malé riziko (_0.5%) děložních, poševních a vaječníkových nádorů.
Negativní stránka kastrace fen
• Pokud je udělána před 1. rokem věku feny, podstatně zvyšuje riziko rakoviny kostí; což je běžná
rakovina u větších plemen se špatnou prognózou.
• Zvyšuje riziko rakoviny sleziny o faktor 2,2 a rakoviny srdečních cév o faktor >5; což je běžná
rakovina a významná příčina smrti některých plemen.
• Ztrojnásobuje riziko hypotyreózy (chorobný stav vyvolaný sníženou nebo zaniklou činností štítné
žlázy s nedostatečnou produkcí tyroidních hormonů).
• Zvyšuje riziko obezity o faktor 1,6-2, což je běžný zdravotní problém u psů s mnoha spojenými
zdravotními problémy.
• Způsobuje inkontinenci moči o 4-20% u fen.
• Zvyšuje riziko trvalých nebo navracejících se infekcí močových cest o faktor 3-4.
• Zvyšuje riziko ustupující pochvy (vulva hypoplasia), vaginálních zánětů, hlavně u fen
kastrovaných před pubertou.
• Zdvojnásobuje malé riziko (<1%) nádorů močových cest.
• Zvyšuje riziko ortopedických poruch.
• Zvyšuje riziko nepříznivé reakce na očkování.
Jedna věc je jasná – mnoho informací o kastraci, které jsou dostupné pro veřejnost, jsou
nevyvážené a obsahují tvrzení, která jsou přehnaná nebo nepodložená důkazy. Spíše než-li
pomáhají poučit majitele psů, mnoho z nich uvádí běžná nedorozumění o zdravotních rizicích a
prospěchu spojených s kastrací psů. Běžná kastrace ve věku 6 měsíců a také moderní postup
pediatrické kastrace ukazuje, že činí psy náchylnými ke zdravotním rizikům, kterým by se mohlo
jinak vyhnout čekáním, než je pes fyzicky vyzrálý, nebo eventuálně v mnoha případech u psů,
předcházet tomu úplně pokud není kastrace lékařsky nezbytná. Zvážení dlouhodobých rizik a
prospěchu kastrace se bude různit pes od psa. Plemeno, věk a pohlaví jsou proměnné, což musí
být vzato v úvahu v souvislosti s nelékařskými faktory pro každého psa zvlášť. Všeobecná
doporučení pro všechny psy se nezdají být podpořena poznatky veterinární lékařské literatury.

UVEDENÁ STUDIE NAPROSTO OPOMÍJÍ PSYCHICKÝ NEGATIVNÍ DOPAD....
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #49 kdy: 06 Duben, 2010, 21:43 »
...ano, Vendo ...tu poslední větu ti podepíšu a v návaznosti na ni chci tady jen říct, že mám mnoho zkušeností s kastrovanými psy i fenami a žádná z nich není pozitivní. Ano, feny nehárají a "nekomplikují" ježdění a stájení. To je tak všechno - na ta negativa nemá tombru dostatečný prostor na disku. Je mi líto, že jsem kdy nechal něco vykastrovat.
Pokud by se mě někdo ptal, dnes už odpovím - pokud nemusíte ze zdravotních důvodů, tak nekastrujte.

šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

MonikaV.

  • Host
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #50 kdy: 11 Červen, 2010, 11:04 »
Copak Vám nedochází, že když někdo chce svoji fenu kastrovat, tak to stejně udělá???

A myslím si, že s těmi negativními důsledky kastrace je to asi stejně jako s těmi pozitivními: přeceňují se.

Já jsem měla příležitost venčit smečku tří vykastrovaných psů (1 pes, 2 feny). Kdyby mi to předtím neřekli, nepoznala bych to. Takže asi tak, co se psychického ublížení týče.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #51 kdy: 11 Červen, 2010, 12:17 »
Já jsem měla příležitost venčit smečku tří vykastrovaných psů (1 pes, 2 feny). Kdyby mi to předtím neřekli, nepoznala bych to. Takže asi tak, co se psychického ublížení týče.

To že něco nevidíš, neznamená že to neexistuje ;)

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #52 kdy: 12 Červen, 2010, 08:36 »
Já jsem měla příležitost venčit smečku tří vykastrovaných psů (1 pes, 2 feny). Kdyby mi to předtím neřekli, nepoznala bych to
 ;D ;D ;D ???
seš fakt "dobrá" ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58876
  • Karma: +0/-0
Re:Kastracia fenky
« Odpověď #54 kdy: 01 Listopad, 2023, 06:44 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58876
  • Karma: +0/-0
Re:Kastracia fenky
« Odpověď #56 kdy: 01 Únor, 2024, 15:32 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58876
  • Karma: +0/-0
Re:Kastracia fenky
« Odpověď #57 kdy: 11 Březen, 2024, 01:26 »

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58876
  • Karma: +0/-0
Re:Kastracia fenky
« Odpověď #58 kdy: 11 Březen, 2024, 01:27 »

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58876
  • Karma: +0/-0
Re:Kastracia fenky
« Odpověď #59 kdy: 11 Březen, 2024, 01:29 »