Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kolize termínu-Ledovka vers. Bystřec (MČR)

Diskuzní fórum > Závody

Kolize termínu-Ledovka vers. Bystřec (MČR)

(1/3) > >>

Erbs Dušan:
Házím jen do placu, zda by pro příští rok vedení svazu a tvůrci termín.kalendáře s pomocí organizátorů, nemohli zajistit, aby nedocházelo ke křížení termínů závodů. Obzvlášť, když se jedná o závod MČR (nyní např. Bystřec vers. Ledovka). Zdánlivě odlišný závod, který ovšem spousta skijeringářů chce jet a Bystřec, tak přijde o účastníky. Není to škoda, když by se rozhodně v našem TK našlo volné místo (bez ohledu na zahraničí je zde volných víkendů celkem dost). Myslím že by na to zřetel měl být brán, obzvlášť když se jedná o závod MČR. Návrh pro příští rok-aby tyto závody nebyly v kolizi s žádným závodem na našem území. Myslím že při počtu 4 či 5 závodů to lze za celou zimu. Díky

HelaL:

--- Citace: Erbs Dušan  12 Únor, 2012, 21:36 ---Házím jen do placu, zda by pro příští rok vedení svazu a tvůrci termín.kalendáře s pomocí organizátorů, nemohli zajistit, aby nedocházelo ke křížení termínů závodů. Obzvlášť, když se jedná o závod MČR (nyní např. Bystřec vers. Ledovka).
... závod MČR. Návrh pro příští rok-aby tyto závody nebyly v kolizi s žádným závodem na našem území. Myslím že při počtu 4 či 5 závodů to lze za celou zimu. Díky

--- Konce citace ---

Dušane, Svaz nemá pravomoce na to, aby pořadatelům diktoval termíny.
Žádný "Tvůrce" TK neexistuje, pořadatelé hlásí závody do TK a STK pak přiděluje MR.
Na podzim na schůzi pořadatelů je na šibování s termíny již poměrně pozdě, někdy jsou již termíny závodů nasmlouvané.
Koncepční řešení je vhodné řešit na jarní schůzi sekce.
Sladění je velmi složité i na úrovni, aby se nekryly příbuzné závody (nonstop x Ledovka..). Je to hodně ho konzultacích s pořadateli a hledání cest...


V tuto chvíli nevidím nikde ofic. sdělení ze Bystřec má MR pro Skj1, které bylo původně plánováno na Sněžník (v záloze je ješte Eduard).

Tuto problematiku by měli primárně řešit zástupci sekce otevřených pro indiv. disciplíny tj. Milan Stejskal a Renča Válková plus příp. konzultanti za Maxiček - o vhodnosti tratí a termínů pro indiv. by se měli primárně vyjádřit tito zástupci. Navržené řešení pak odkývne STK.

Takže doporučuji to probrat s nimi.




MaUr:
Nechtěl jsem vůbec zasahovat do diskuze, ale po přečtení propozic tady v časopise na mushingu mi to fakt nedá. Jako začínající musher individuál nechápu,  proč je v propozicích napsáno "je doporučeno omezit/neotevírat oficiálně sousední kategorie tj. šestky, případně Skj2, D"?????? Teda vím, že toto tady nedoporučovala Hela, ale ten přípěvek už tady není. Proč by nemohl pořadatel otevřít třeba SKJ 2 nebo ostatní kategorie mimo MR ČR?? Proč bych se zkrátka na Bystřeci nemohl projet mimo MR ČR  v SKJ 2. Nechci jet SKJ 1, protože na něho fyzicky nemám a chci jezdit SKJ2.  Podívejte se jak dopadl Horník. Super závod, super trať, ale lidí fakt po skrovnu (jedinou výhodou bylo, že jsme večer neměli starost s obsazeností hospody, protože zela prázdnoutou :D :D) . A to vím, že se diskutovalo, jestli vůbec pustit  na Horníku mimo MRČR kategorii čistokrevných
Pokud je to rozhodnutí pořadatele, tak to samozřejmě plně respektuji, je to jeho svaté právo, ale ta věta "by mi doporučeno" mi přijde jako že pořadatel by i otevřel, ale někdo doporučuje z nějakého důvodu neotvírat. Omlouvám se předem pokud jsem to špatně pochopil a prudím tady.
P.S. S Dušanem souhlasím i když nevím co to všechno obnáší. Dušan jako pořadatel závodů asi jo, takže jeho dotaz beru.

HelaL:

--- Citace: MaUr  13 Únor, 2012, 11:15 ---  proč je v propozicích napsáno "je doporučeno omezit/neotevírat oficiálně sousední kategorie tj. šestky, případně Skj2, D"??????

--- Konce citace ---

Letos jedeme první rok nový systém MR.
Názorů je hodně, je jasné že dokud se to nezkusí, nebudeme vědět.
Na Horníku se vůbec nedebatilo o čistých, ale  o čtverkách. (Myšlenka byla neotevřít čtverky, můžou jet šestky) Nakonec to nešlo neotevřít a čtverky byla nakonec nejpočetnější třída.
Závěry z Horníku:
1. pořadateli nelze nařídit, lze doporučit, nakonec je na něm jak vyhodnotí zájem a jak ne-mistrovskou třídu pustí (naplno, nebo jen měřený trénink..)
2. na první závod sezóny patří čtverky-finále.

Já osobně asi nějak chápu probematiku 1-2 psi (ochota jít sám, co s druhým psem..) proto jsem se snažila o formulaci, která dává pořadateli prostor reagovat podle zájmu lidí. Jirka Nešněra měl vypsaný v této logice Sněžník.
Po sezoně vyhodnotíme, zda vůbec jsou zájemci, kteří přeskočí do mistrovské kategorie ze sousední. Může to být v každé disciplíně jinak.

Domnívám se že sloučení šestkek  k osmám by na Bystřeci mohlo projít, nevím jak s Déčkama

Můj příspěvek o kategoriích na Bystřeci jsem smázla, protože se domluvila úprava.

MaUr:
Je to sice vlákno o kolizi termínu, ale když už tady debatíme, tak pojďme.
Já proti novému systému MR nic nemám, nebo lépe řečeno chápu jeho záměr. Proč bych nemohl být mistrem ve SKJ 1 i ve SKJ 2, nebo v 4kách nebo i 6 kách, třeba?!?!? Jasně tento systém se musí zkusit, abychom věděli. Ale na co narážím je fakt, proč by kromě mistrovských kategorií nemohly jet i ty ostatní pokud by byl zájem?? Tohle je to na co se ptám a čemu nerozumím?? Nebo je pro pořadatele lepší, když mu tam přijedou jen lidi na MR?? Já měl teda za to, že pořadatel je "rád" za každého startujícího. Heli promiň, ale s ohledem na tuto moji úvahu si myslím, že tady není co zkoušet ! Nebo myslíš, že by to nějak nabouralo dané MR v daném místě?? Proč vůbec někdo něco pořadateli doporučuje? Velmi ale velmi si vážím pořadatelů, proto bych jim v tomto ohledu nechal volné ruce. Vždyť jich je jako šafránu, tak je nechme dělat v klidu svou práci. Nakonec tvého příspěvku  píšeš, že se domníváš, že sloučení 6 k 8 by šlo, ale nevíš jak s D. A co teda ten SKJ 2?? Pořadatel ho měl celou dobu v propozicích a pak ho někdo nedoporučuje. No nic, zruším dovču na víkend a pojedu se projet s holkama do Beskyd.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi