Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Potíže s vlastníky pozemků a lesů při tréninku

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

Potíže s vlastníky pozemků a lesů při tréninku

(1/4) > >>

Tomas:
Ahoj,
všechny vás zdravím.Rád bych slyšel vaše názory a zkušenosti, jestli máte podobné potíže jako já a jak je možné je řešit :
Trénuju jako všichni ostatní na různých polních a lesních cestách na káře, občas jezdím přes různé pastviny, které navazují na les.Dostal jsem se do konfliktu s majiteli pastvin a také dříve s některými myslivci, kteří mne zakazovali průjezd jak přes jejich louky nebo přes les.V lese jezdím pouze po polních cestách a na loukách nic neničím.Ví někdo, jak je to z právního hlediska?
Mám totiž pocit, že za chvíli budeme muset vyřizovat spoustu papíru jen proto, abysme mohli někde se psy vůbec vyjet trénovat, skoro všechno je soukromé.
Může si člověk u nás vůbec někde svobodně vyjet se psy?

Díky

Tomáš Sch.

Buráci:
Ahoj, co se týče polních a lesních cest, pak se jedná o místní komunikace, které jsou ze zákona veřejně přístupné (jednou udělený souhlas s užíváním platí i pro následující vlastníky, případně se často jedná o cesty, které existují tzv. od nepaměti). Pokud tyto komunikace nijak nepoškozuješ a neznečišťuješ(!) a používáš je k danému účelu, tedy k dopravě, nikdo ti na ně nemůže zakázat přístup. Případné řešení sporů je na vedení obce. Jiná situace je u luk a pastvin. Tam má člověk právo tzv. volného průchodu krajinou pouze tehdy, pokud se jedná o pozemky ve vlastnictví či nájmu státu nebo obce, pro soukromé pozemky toto právo neplatí, pokud pozemkem nevede veřejná komunikace.
Více o přístupu na cesty najdeš na http://www.ochrance.cz/documents/doc1183545175.pdf, o přístupu do krajiny se píše třeba na http://www.ceskenoviny.cz/prilohy/paragrafy/index_view.php?id=113790. Lucka Burianová

Tomas:
Díky, pomohlo mi to.T.Sch.

Hrobníci:
Dobré je znát lesní zákon 289/95, tam se dozvíš činnosti v lese zakázané, a také to jak se v něm chovat. Myslivci mají pronajatou honitbu od Lesů České Republikys.p., tudíž nejsou vlastníky porostních skupin, nicméně si taktéž přečti zákon149. Není od věci taktéž znát jaká zvěř se ve tvé oblasti nachází  a kdy se loví. S takovými znalostmi pak nejednoho maslivce značně znejistíš.... dále:Zakázat, či dočasně vyloučit, nebo omezit vstup na lesní pozemky může pouze lesní správa.

Tomas:

Díky za dobrou radu. Je fajn vás mít ...:-)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi