Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194075 krát)

0 uživatelů a 15 Hostů prohlíží toto téma.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #165 kdy: 25 Leden, 2010, 17:57 »
To Kačer
Zopakuji pro ty co hůře chápou:Každý kdo má poznatek o týrání zvířat může resp.měl by podat oznámení na PČR,Státní zastupitelství nebo místně příslušný Obecní(Městský) úřad.Tito všichni jsou oprávněni a povinni věc šetřit a jedině oni mohou ve věci rozhodnout.Na základě jejich pravomocného rozhodnutí se dají podniknout další kroky a zase jen v rámci stanovených pravidel jinak hrozí žaloba.Jinými slovy,pokud nyní shledá státní kontrola vše v pořádku,může zde osočená osoba všechny kteří ho zde napadli zažalovat a věřím ,že s dobrým advokátem i úspěšně.Navíc zde stále platí presumpce neviny.Tedy najdu -li Vás s krvavým nožem nad probodenou mrtvolou,můžete být obviněn z vraždy,ale do pravomocného rozsudku se o Vás nesmí mluvit jako o vrahovi.
    Schrnuto a podrženo-konec tlachání na netu,pozbírejte odvahu věc oznamte a výsledek nám sdělte.
Tímto žádám admina aby celou emociální a nic již neřešící diskusi v této věci ukončil případná další vlákna mazal.
Pro úplnost za týrání zvířat bych trestal velmi ostře.

Offline dejavu

  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Seznam útulků
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #166 kdy: 25 Leden, 2010, 17:59 »
Tak podařilo se odebrat Hellerovi 3 psy, píše Karel Bobál:

"Právě jsem se dozvěděl, že Heller se dostavil na veterinu, kde mu bylo sděleno, že ti 3 psi mu budou odebráni, že došlo k týrání a nad ostatními hafíky bude prováděna kontrola...
Co se týče policie, tak bude záležet, jestli to předají St. zastupitelství jako trestňák a nebo to půjde na přestupek. Ještě dneska oslovím televizáky a advokáta."

Díky za lidi, jako je on a lidi z jeho okolí, kteří to nenechali spát a nebáli se veřejně vystoupit.

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #167 kdy: 25 Leden, 2010, 18:06 »
Schrnuto a podrženo-konec tlachání na netu,pozbírejte odvahu věc oznamte a výsledek nám sdělte.

FAKT NIC PROTI ale tohle je mazec, kdyby jsem byl čistokrevný musher a záleželo by mi na jménu mushingu, tak bych očekával že právě VY podáte trestní oznámení.
Takhle čekáte až tuhle špinavou práci udělá někdo jiný, jak jsem řikal, je třeba překročit vlastní stín.
Jinak se omlouvám, jestli jsem se někoho dotknul, nemám potřebu si dělat nepřátele mezi musherama, ale tato apatie mě mrzí!

Petra

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #168 kdy: 25 Leden, 2010, 18:17 »
Jak přesně Vaše stanovisko tedy máme chápat? Tak, že se vlastně nic nestalo, pan Heller si sbalí smečku, přijede na ňáké závody a tam ho Vaše komise začne chválit, jakej je to pašák, že má tak krásný a dobře opečovávaný psy???  Myslím si, že zakázat mu činnost můžete jen Vy a ne policie nebo obecní úřad.

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #169 kdy: 25 Leden, 2010, 18:33 »
Nemyslím si že by se toto téma mělo zamykat, nebo mazat jiná podobná.

To že to dospělo až do takovéto mediální roviny, kdy se k tomu volá televize a propírá se to ve velkém na internetu, je výsledek totální bezzubosti úřadů.

Kdo kdy někdy opravdu zkoušel prakticky řešit týrání zvířat "oficiální úřední" cestou ví jak tohle dopadá. Také jsme když jsme velmi podobný případ několikrát řešili zůstali v němém úžasu a beznaději stát nad tím jak se veterinární správa, obec a nakonec i policie na takové podněty zachová.

Jak už bývá tragickou realitou v naší zemi, začne se dít něco až teče krev, nebo se to pořádně mediálně rozmázne.


Krev zatím netekla, bohudík...

Když už nic, tak minimálně tyto mediální diskuze někdy trochu donutí dotčenou osobu se problémem alespoň trochu více zabývat a těm co se to osobně na místě snaží řešit dává sílu s tímto molochem bojovat.

Vyjádření "z jednání výboru sekce otevřených z 23.1.2010" k tomuto problému je dozajistě technicky a i právně v pořádku, ve stejném duchu jako závěry z veteriny, obce, policie. Jen to dokresluje tragédii takových situací.

  

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #170 kdy: 25 Leden, 2010, 18:42 »
Zákaz činnosti asi není možný uložit (?), ale zákaz účasti na všech závodech v ČR by asi mohl být ještě vydán.
Ale rozhodně náš klub nemůže jít psy odebrat, nemůže ani vkročit na soukromý pozemek, nemůže skoro nic. Pouze omezit jeho přítomnost na závodech a tím jeho zařazení do skupiny musherů.
Trestní oznámení, oznámení o podezření z týrání apod. by měli podat v první řadě ti lidé, kteří mají důkazy, lidé, kteří tam byli, jsou a řeší to, a ne někdo pouze na základě velice emotivní diskuze na internetu či příspěvku z televize.
Tímto se nechci zastávat Hellera, jen nechápu, proč se rozčilujete na komisi? Ve věci týrání nemají přeci žádné pravomoce. Ovšem nějaké to rozhodnutí ála P.L. by se vydat mohlo...

Toť tedy můj názor. Nebo řekněte, co by podle platných zákonů, předpisů, vyhlášek, nařízení či pokynů mohla komise udělat? Není to přeci státní orgán, aby mohl uplatňovat zákony atd. Může rozhodovat jen v rámci našeho sportu. Kdokoliv z vás, kterým to vadí, se může sebrat, sepsat udání a doručit ho na příslušný státní orgán (policie, úřad, nejlépe podle mě krajská veterinární správa...).

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #171 kdy: 25 Leden, 2010, 18:44 »
Bohužel právní povědomí většiny z Vás je velmi malé.Bez soudního rozhodnutí jako soukromá osoba nesmím vstupovat na cizí pozemky,soukromé osoby mi nemusí na nic odpovídat, nic mi ukazovat a dokazovat.Postih osoby v rámci občanského sdružení bez pravomocného rozhodnutí je úspěšně žalovatelné a to i v případě,že později padne rozsudek v neprospěch potrestaného.Takže milí rozčílení,takto funguje právo.Viděl jsem mnohokrát jak z žalovaného byl úspěšný žalující.Fotky jsou sice hrozné ale i právník z Plzně by s tím jak chcete postupovat žádnou starost neměl a tučné odškodné pro napadeného by bylo pro mnohé,včetně svazu likvidační.Tedy chladnou hlavu,zákony k ruce a můžeme napravit svět,jinak je to jen planá diskuse.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #172 kdy: 25 Leden, 2010, 18:48 »
Tak podařilo se odebrat Hellerovi 3 psy, píše Karel Bobál:

"Právě jsem se dozvěděl, že Heller se dostavil na veterinu, kde mu bylo sděleno, že ti 3 psi mu budou odebráni, že došlo k týrání a nad ostatními hafíky bude prováděna kontrola...
Co se týče policie, tak bude záležet, jestli to předají St. zastupitelství jako trestňák a nebo to půjde na přestupek. Ještě dneska oslovím televizáky a advokáta."

Díky za lidi, jako je on a lidi z jeho okolí, kteří to nenechali spát a nebáli se veřejně vystoupit.


No já z tohoto mám pocit, že někteří nežvaní a jednají. Bohužel je to pro nás ostuda, neb naše kaštany z ohně a kostlivce ze skříně tahají nemusheři.
A zamykat a mazat diskuze? Na facebook, mujpes, cz-pes, ifaunu a já nevím kde se to ještě řeší...prsty zdejšího admina asi nesahají...
« Poslední změna: 25 Leden, 2010, 20:59 od LenkaB »

Petra

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #173 kdy: 25 Leden, 2010, 18:50 »
LusyW: Špatně jsme se pochopily, neviním komisi z toho, že mu nezabavili psy, to skutečně nemohou, jen mě překvapilo, že mu nezakázali jakoukoliv další účast na závodech, alespoň do doby, než se vše prošetří. Nejsem musher, tak jsem se nejspíš vyjádřila nesrozumitelně. To se omlouvám.

Petra

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #174 kdy: 25 Leden, 2010, 18:54 »
HuskyW ne LucyW :) Omlouvám se.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #175 kdy: 25 Leden, 2010, 18:56 »
Nechci hodnotit ani jednu stranu, ale když si vzpomenu na fotku, díky které dostal asi před rokem zákaz Lněnička, tak mi to připadá absurdní. Zde vedení rozhodlo nekopromisně a hned (to se mi líbilo). A nyní.......tolik fotek.......takový případ.........hm, asi jsem fakt méně chápající. A to jsem nestudoval v Plzni  ;D ;D.

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #176 kdy: 25 Leden, 2010, 19:01 »
HuskyW ne LucyW :) Omlouvám se.

V pohodě, HuskyW je LusyW  ;)
To bylo myšleno celkově na všechny ty, co se rozčilovali. Já doufám, že s tím zákazem účasti na závodech se ještě vyrukuje... Ale víc nic prostě dělat nemůžou  :)

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #177 kdy: 25 Leden, 2010, 19:13 »
to : sulika
a vo tom to je. Ale právě by jsem čekal, že STK se k tomu postaví čelem, protože se to nejvíce týká musherů.
V současné době to řeší lidé, kterým více záleží na zvířeti a ne na sportu!

Na základě vašeho postoje ( ani bokem, spíše zády ), dospějí ostatní lidé k názoru že toto je normální a vůbec by jsem se nedivil, kdyby se jeli podívat i jinam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak prosím vás, něco dělejte !!!!!!!!!!!!!!!!

Offline dejavu

  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Seznam útulků
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #178 kdy: 25 Leden, 2010, 19:17 »
Od 1.1.2009 platí tento zákon, resp. jeho novela http://af.2i.cz/fotky/22361/zakony-1222015908.jpg , takže pokud někdo podá TO, v doprovodu policie a veterináře LZE vstoupit na pozemek i proti vůli majitele nebo za jeho nepřítomnosti, ne do odbydlí, ale na pozemek a do stájí, stodol ap. ano. Navíc pozemek má pronajatý Heller a neplatí za něj, tedy ho využívá neoprávněně, o to by to mělo být jednodušší.

Offline Olina+Ája

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +0/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #179 kdy: 25 Leden, 2010, 19:40 »
prave jsem pana enderleho informala:
1. mohu psa okamzite ovvezt do brna ke klinickemu vysetreni a nasledne lecbe
2. mohu psa docasne umistit v harmonicke rodine, do naprosterho klidku
3. obe dve moznosti odmitl
olina