Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Chrti (Barzoj)

Autor Téma: Chrti (Barzoj)  (Přečteno 10296 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ditka007

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Chrti (Barzoj)
« kdy: 07 Únor, 2012, 09:48 »
Zdravím, chtěla bych se zeptat na váš názor. Co zapřažení Barzojové? Viděl někdo? Vím že je to hodně netypické a rozhodně je toto plemeno zaměřené úplně jinak, ale zajímalo by mě to..

Díky moc za názory, ať jsou jakékoliv..  ;)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #1 kdy: 07 Únor, 2012, 11:38 »
Chybi tomu jakakoli "stavicka". ...proste se jim v zaprahu moc behat nechce. To, ze maji chrti obecne dispozice rychle behat neznamena, ze chteji taky tahat. A navic behaji na kyslikovy dluh. T

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #2 kdy: 07 Únor, 2012, 12:11 »
Canicross ano, pokud to člověka i psa baví - u nás kdysi chrti na závodech běhali, v zahraničí se závodí s greyhoundy, lurchery atd. Ale na zapřahání ke káře spíš ne.

Offline ditka007

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #3 kdy: 07 Únor, 2012, 12:48 »
Ani třeba kolobrnda? Na těžký terény to nevidím, spíš jen na nějakou lehčí pojižďku jen tak pro radost.. :-)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #4 kdy: 07 Únor, 2012, 13:19 »
Pokud ho uz mas, tak proc ne. kazda aktivita s tebou, bude psa bavit. ale pokud psa teprve pozirujes, jsou jiste vhodnejsi plemena. ...a to nemusite mit zrovna nejake sportovni ambice. :-) T

Offline ditka007

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #5 kdy: 07 Únor, 2012, 14:58 »
Ne, ne, právě že už ho mám a brzy přibude jistě i druhý a tak nějak jsem si říkala, že by to bylo rozšíření obzorů.
A tak koukám po kolobrndách a postrojích, ale prdlajs se v tom vyznám a nevím, co by nám udělalo dobře.. Aspoň na krátké vyjíždky.
S taháním si myslím nebude potíž, ač je to Barzoj, celkem čeká na různé pokyny a stačí říct "běž" a už startuje..

windy west team

  • Host
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #6 kdy: 07 Únor, 2012, 21:19 »
Ahoj
Muzu taky prihodit trochu do mlynka.
Uz jste zkouseli  treba cursing, myslim ze pro chrtí pohyb je to mnohem přirozenější vybití energie.
Problem  vseobecne u chrtu je jejich typický pohyb, myslim ze canicross by byl pro ne omezující. Pokud uz je starsí lepsi scotering nebo bikejoring. Aby mohli vyuzit plne svoji rychlost. A navic nevim jak jsi na tom s postrojem. A jak je na tom pri kontaktu s jinými psy, co jsem slysel tak jsou na tom hur nez greyhoundi.

Offline ditka007

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #7 kdy: 09 Únor, 2012, 00:39 »
Ano, zkoušeli jsme coursing, to nám jde dobře, ale to je sport hlavně pro něj, angažuju se jen při tréninku, zbytek je už na něm..
S postrojema na tom nejsem zatím nijak a koukám se po nějakých kolobrndách a postroje asi jedině na míru, to je jasné..
Podotýkám, že nehodlám závodit. Jen rozšířit obzory a dělat i něco jinýho, než obvykle..

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #8 kdy: 09 Únor, 2012, 08:55 »
...S postrojema na tom nejsem zatím nijak a koukám se po nějakých kolobrndách a postroje asi jedině na míru, to je jasné..
Podotýkám, že nehodlám závodit. Jen rozšířit obzory a dělat i něco jinýho, než obvykle..[/font][/size]

..nejlíp přijet, zkusit.. :)
mám tu (Silůvky u Brna)  fakt širokou kolekci postrojů od všech výrobců i hromadu komise že bych mohla otevřít postrojový sekáč :),
tak na první zapřažení se něco najde a bude se vědět co přesně doladit na míru,
kolobky, různé opasky, různá vodítka s amort, teď i botičky pro psy hodně variant... snažím se mít co je třeba pro začátek :)
zatahání - postupně dle reakcí psa,
vyzkoušení dvou typů kolobek  s "vhodnou" profi tažnou silou
- tedy na to musí být počasí :)

Chrta jsme tu měli jen jednou, naposled pudlici Arletku :)
http://samota.mushing.cz/2010/11Trenink/Trenink.html

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #9 kdy: 09 Únor, 2012, 09:29 »
no tak já vám nevím ...
čekám, kdy se někdo začne ptát na postroje pro sumce a candáty a nejlepší typ vodních lyží ...
případně jak za rotvíka zapřáhnout malý ruchadlo na zvorání záhumenku ...
a jak naučit peršan lítat. když už za něj dal tolik peněz jen proto, že se mu líbí, tak ať se taky sám vypráší ...

mimochodem, až někdo spácháte funkční (jedním směrem se pohybující) spřežení jorkšírů, dejte mi vědět, zatím největší úchylárna co jsem viděl, byla šestka daklů ...

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #10 kdy: 09 Únor, 2012, 09:34 »
Já zase myslím, že je každýmu profesorovi do toho h..no, co kdo chce dělat se svým psem, pokud je to baví oba. Ale tady je to klasika, nejlíp poradit je odradit...

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #11 kdy: 09 Únor, 2012, 09:38 »
no tak já vám nevím ...
čekám, kdy se někdo začne ptát na postroje pro sumce a candáty a nejlepší typ vodních lyží ...

budeš se divit, ale "venčení" (tedy vypohybování) původem ne-tažných plemen s kolobrndou nebo kolem není špatná idea. Zvlášť když kdejaká vyhláška zakazuje kde co, nebo když pes vypuštěn z vodítka mizí v dáli.

Pokud nemáš pořádnou oplocenou zahradu, tak to může být jedna z mála šancí jak psisko pořádně proběhnout - pod kontrolou

a - protože řady musherů se příliš nerorozšiřují (=hodně optimisticky vyjádřeno)

můj názor je ten, že vítáme každého kdo to chce zkusit ať už zapřáhne třeba  russla jako pan starosta,

a držím na uzdě humorné poznámky, které by si někdo mohl vykládat špatně :)  ..(co je to dakl?)

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #12 kdy: 09 Únor, 2012, 10:04 »
dakl je jezevčík (dackel) :D, si přesně vzpomínám, jak jsem s daklem přišla na svazarmovskej cvičák a koukali na mě jak na ET, že s ním chci cvičit. Nakonec jsme kousali na rukáv a běhali po žebříku líp, než ovčáci, a já si pak následně pořídila už opravdovýho psa a jsem na těch cvičákách už přes dvacet let. A zrovna tak si vzpomínám, jak jsem sem marně psala, že moje ovčanda Agáta umí taky dobře běhat a byla jsem pro srandu a teď už jezdím se čtyřkou. Každej nějak začíná, třeba s chrtem nebo s daklem, a pak ho to chytí a třeba pořídí něco pořádnýho.
Ještě že ta Hela má s námi začátečníky svatou trpělivost  ;) Mně opravdu hodně pomohla.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #13 kdy: 09 Únor, 2012, 10:06 »
jasně, že je mi do toho prd, stejně jako (ad absurdum) do toho, že mi před barákem zapalujou toulavý kočky - když je to baví ...
prostě se mi to nezdá ... třeba už vzhledem ke "konstrukci" těch psů ... ale jsem jen hloupej tučňák, tak už do toho nebudu kvákat...

dakl = josefčík
« Poslední změna: 09 Únor, 2012, 10:12 od Profesor »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Chrti (Barzoj)
« Odpověď #14 kdy: 09 Únor, 2012, 10:10 »