Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 ESP

Autor Téma: ESP  (Přečteno 11366 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ajga

  • Host
ESP
« kdy: 15 Únor, 2015, 21:44 »
Zdravím, nějakou dobu se věnuji canicrossu a hledám dalšího parťáka do smečky. Tentokrát bych ráda sáhla po ESP. Mám doma fenku teriéra, je energická a super, ale chtělo by to větší motivaci(přecijen, ve dvou se to lépe táhne ;D), navíc bych ráda rozšířila naše aktivity i na kolobrndu popř běžky a to jsou věci, které jí moc nevoní, takže ji tím nechci moc trápit. Už delší dobu přemýšlím nad novým členem naší domácnosti a už mám vybráno. Otázka je, kde sehnat nějaké reference na chovatele a dobré kontakty. Pejska bych si ráda domů přivedla tak ve druhé polovině roku(jsem ochotna to protáhnout do jara 2016, počkat se někdy vyplatí), určitě fenku, ať máme pořádný babinec, zdraví+povaha a chuť pracovat podmínkou, na zbarvení nezáleží.  Jsme ze západu, ale klidně si dojedeme.
Budu ráda za každou reakci  :)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #1 kdy: 15 Únor, 2015, 22:20 »
Hihi, to nebude jednoduché. Sto lidí, sto chutí. Každý ti řekne něco jiného. Navíc je otázkou na jaké úrovni chceš mushing dělat. Jiné požadavky bude mít člověk, který se chce mush. jen bavit a jiné člověk co chce opravdu závodit.  Musíš sledovat kdo jak prodává, jak často, jak jeho štěňata běhají a s jakou chutí, jak běhali rodiče, odkud jsou, rodokmeny, něco napoví i výsledky, ale není to 100 pro ukazatel.

šampon z kerkonoš

  • Host
Re:ESP
« Odpověď #2 kdy: 16 Únor, 2015, 07:58 »
Jak píše martin chce to okouknout rodice na zavodech kouknout jak behaji jejich sourozenci jestli to neni ve psovodj ty vykony, urco bych projel rodokmeny a zjistil si o predkach nake info. Kdyz se podari tak snad do leta budou stranky na kterych se pracuje kde by meli bejt schrnute informace a vysledky jednotlivich psu a planovane spojeni

Offline michalcz

  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Karma: +5/-2
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #3 kdy: 16 Únor, 2015, 09:39 »
Vašku to je zajímavý nápad s těma stránkama. Budeš s tim mít teda fušku, ale těšim se na výsledek.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #4 kdy: 16 Únor, 2015, 10:16 »
Vašo: To je hodně zajímavý projekt :-) To ti fandím. Ale myslím, že docela nemožný. Spousta lidí prodává psy ven. Ale bylo by to hodně zajímavé. Já si to o mých štěňatech vedl první tři sezony :-) Jenomže jsem měl jeden vrh. Někteří by ti zaplnili hard disk :-) :-)

Ajga: Jestli chceš info napiš mi na martinurbancik@seznam.cz
« Poslední změna: 16 Únor, 2015, 10:18 od MaUr »

pospa

  • Host
Re:ESP
« Odpověď #5 kdy: 16 Únor, 2015, 15:40 »
dej sem na sebe kontakt protože sem ti většina chovatelu neodpoví a moc dobře vědí proč  ;D

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #6 kdy: 16 Únor, 2015, 16:04 »
Martine, zahrnout všechno je asi nemožné :-) Ale bereme to tak, že zodpovědný chovatel má o svých psech přehled, pokud vezmeme větší závody typu MR, ME apod. Nemusí tam být každé závody v horní dolní :-) Každopádně si myslím, že to spoustě lidem pomůže v orientaci.
Veronika Navrátilová

Ajga

  • Host
Re:ESP
« Odpověď #7 kdy: 16 Únor, 2015, 20:06 »
 :o vidíte, na kontakt jsem úplně zapomněla, takže mail - ajgis@seznam.cz

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #8 kdy: 16 Únor, 2015, 23:16 »
Verun nechám se překvapit. Doufám že mile. Ale jsem skeptik. Když tam budeš mít jen ME, MR ne vše nebude to objektivní. Ale fakt držím palce. Budu se na to těšit.

šampon z kerkonoš

  • Host
Re:ESP
« Odpověď #9 kdy: 17 Únor, 2015, 06:38 »
Tenhle napad ksem v hlave nosil delsi dobu. Ale na podzim prislo hodne impulzu. Je spousta lidi co si chce poridit esp ale nepohybuji se primo v mushingu a tak se jim stane ze si koupi ne uplne to prave stene. Cekaji ze budou mit sampiona velke postavi a drice a misto toho chyti treba prumerneho psa. Je mi jasne ze pokud se tento web povede pujde jen o souhrn informaci a i po spickovych rodicich muze bejt stene, ktere si zrovna clovek vybral to nejhorsi z vrhu. Ale muze si rict udelal jsem pro to maximum ale hold smula!!! Doufam že se mi podari dostat z pametniku i podlozene info o nemocech a duvodu smrti (alespon u nejpouzivanejsich plemeniku). Jelikoz tim ze u esp nejsou potreba zadne zdravotni testy aby se na nich mohlio chovat muze dojit k prenaseni nekterych chorobam, ktere jsou mene ci vice závažné.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #10 kdy: 17 Únor, 2015, 08:14 »
Je spousta lidi co si chce poridit esp ale nepohybuji se primo v mushingu a tak se jim stane ze si koupi ne uplne to prave stene.

V tomhle máš svatou pravdu, vzhledem k poměrně široké definici ESP
(pův. 10 proc. krve loveckých psů, nyní se spíš uvádí 50 proc krve loveckých+chrtů ..to má půlka našich -týmových- psů..)
 by to chtělo udělat pořádek aspoň v názvosloví, nebo vždycky uvádět krevní podíly a hmotnost/velikost rodičů. Už jsem viděla hafo inzerátů na "ESP" a přitom přesnější označení by bylo třeba mix AH/ESP nebo AH/hound, Eurohound, Eurohusky, Skandinavian hound... Mixy jsou supr psi, ale pokud člověk hledá koně do individuálu, bude zklamaný.

Možná ani krevní podíl loveckých psů/chrtů/AH není dostatečným vodítkem, protože jinak budou vypadat psi v základu na norských liniích (Boysen..), zatímco psi s loveckou krví z Ellisových linií jsou zcela odlišní .. Nějaké nápady na sjednocení názvosloví?
(ESP x Eurohound?  .. se trochu plete)
« Poslední změna: 17 Únor, 2015, 08:22 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #11 kdy: 17 Únor, 2015, 08:38 »
Myslenka dobra, ale konkretni objektivni info z ni nedostanes ani nahodou. Kazdy si mysli, ze ma doma nejlepsi psy a kazdeho nazor je stejne pokriveny potrebami kazdeho zavodnika. Vysledky hovori vice o tom, jaky je kdo kynolog, trener, sportovec, pripadne jak dlouho vydrzi jeho penezenka topit v kare na parkovisti na Miseckach :-) . Navic prezentace medaili ze zavodu, kam nikdo z konkurence nejel novackovi stejne nerekne nic.
Souhlasim s Helou. Zatim bych to videl na poradne nazvoslovi, k cemu jsou ty dane typy psu vhodne a at si kazdy vybere z okruhu chovatelu. V konecnem dusledku budou muset stejne novi lidi za nekym, kdo jim v tom udela jasno. ...a doufat, ze dostane objektivni info :-)

Rozhodne bych dal prednost chovateli, ktery sem napise, ze dela stenata takove ci makove, nejak dlouho, jezdi mu u toho ci onoho a ne, ze sem nenapise nic, protoze dobre vi proc :-) Navic za normalniho chovatele musi vice ci mene hovorit vysledky. Nemyslim, ze musi byt vzdycky na bedne cely vrh, ale z dlouhodobeho pohledu se k te bedne ( na obsazenych zavodech!!!!! ) aspon nekdo musi priblizit.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #12 kdy: 17 Únor, 2015, 09:05 »

Rozhodne bych dal prednost chovateli, ktery sem napise, ze dela stenata takove ci makove, nejak dlouho, jezdi mu u toho ci onoho a ne, ze sem nenapise nic, protoze dobre vi proc :-) Navic za normalniho chovatele musi vice ci mene hovorit vysledky. Nemyslim, ze musi byt vzdycky na bedne cely vrh, ale z dlouhodobeho pohledu se k te bedne ( na obsazenych zavodech!!!!! ) aspon nekdo musi priblizit.

Jojo, akorát ne sem :) Diskuse je sviňa :)
Taky dobrý závodník ještě nemusí být dobrý chovatel a naopak
Taky není titul jako titul :) po létech to už nikdo nepozná že se tam zrovínka nesešla konkurence...

Ale pokud někdo aspoň sepíše seznam s odkazy na chovatelské stránky, a chovatelelé se dokáží prezentovat .. svoje psy, jejich sourozence, potomky s výsledky.... supr pro nové zájemce
Byla by supr databáze psů a původů jak stamtavla .. ale jak se to zaplatí? leda sponzorsky..

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #13 kdy: 17 Únor, 2015, 10:39 »
Rozhodne bych dal prednost chovateli, ktery sem napise, ze dela stenata takove ci makove, nejak dlouho, jezdi mu u toho ci onoho a ne, ze sem nenapise nic, protoze dobre vi proc :-)

 :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)

2Hela: Sry, ale dělat druhou stamtavlu nebo dogtec je totální nesmysl. Proč??? A seznam webů (vč. chovatelských stanic) je přímo na mushing.cz. Jsem to před časem i doplňoval. Takže tohle už je. Zbytečný jakkoli dublovat.

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:ESP
« Odpověď #14 kdy: 17 Únor, 2015, 11:19 »
Stamvla je super, ale českých psů tam moc nenajdeš. Navíc zorientovat se tam je trošku mazec.

Myšlenka je taková, že by web měl být postavený na podílech, jak píše Hela a přesně jak píšete, měl by trošku vysvětlovat i proč a na co se které podíly používají, z čeho to vlastně vychází. Měl by případným zájemcům udělat jasno v tom, že ne všechno, co je inzerované jako ESP je opravdu vhodné na ind. disciplíny a jakého psa tedy mají hledat (rozhodnutí co chci jezdit x daný podíl krve psa, výška, váha, postava).

Funkčnost webu trošku předpokládá spolupráci těch, co se na tomhle sportu aktivně podílí a doufám, že tam nenarazíme :-)

Martine, myslela jsem, že ME, MS apod. jsou věci, které jsme schopni podchytit my. Samozřejmě bude fajn, pokud se najdou lidé co budou chtít svého psa prezentovat a dejme tomu jednou ročně vyzobou své nej výsledky a pošlou.

Tobi, jasně, že výsledky psa jsou i o sportovci a o tom, co člověk ze psa dostane. Na druhou stranu, v tom je to kouzlo :-) A asi i tak to v tom psovi je  ;)

Mno uvidíme ::)
Veronika Navrátilová