Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 ovce navolno x sib. hasky

Diskuzní fórum > Trénink

ovce navolno x sib. hasky

(1/5) > >>

Ufo:
Potřebu prosím poradit, co mám dělat.  Dnes jsem  u jednoho statku videla ovce navolno. Nemela jsem v planu jet okolo , ale asi tak 60 m od nich odbocit do lesa. V tom statku jsou i dva voresi, co na nas vzdy utoci, bezi od domu az k rozcesti k nam, ale psi si jich nevsimaji a vořeši po chvili dají pokoj.

Jenze dnes tam byly taky dve ovce a neverila jsem svym ocim, když ty ovce bežely k nám taky.  Uřvala jsem to, volala jsem jedem, jedem, a psi sli do cvalu a ovce nas nedohonily.  To misto nejde objet. když jsem jela zpatky, pomohl mi  nahodne projizdejici rybar a ovce odehnal.

Co se stane, když ty ovce k nam zitra zas prijdou a nepovede se mi se psy ujet? Psi je zakousnou, to je mi jasny. Bude mit majitel ovci pravo chtit po me nahradu skody?  Nekde jsem slysela, že pokud vim že je moje vec ( ze zakona je pse vec :-X, ) muze byt nebezpecna, musim si ji zabezpecit tak aby nebyla voditko, ( mam, psi jsou zaprazeni, nahubky, nemam a nehodlam je ani mit). Ovce jsou taky vec, ale de facto nebezpecne nejsou.

Když bych požadala majitele ovci, aby si ovce zaviral a on by nereagoval, nasledne by doslo ke kontaku ovce- psi, tak to že jsem vedela, že to ovce neprezijou mi jeste pritize, je to tak?

admin_tombru:
No na krávy fuguje mávat rukama nad hlavou (teda jak to při řízení káry jde) a nějaký bojový pokřik... U takto zdomácnělých ovcí těžko říct. Asi nejlépe vzít někoho na káru a v tom místě ho vyložit aby ovce důrazně zahnal, třeba je i chvíli pronásledoval a ony se už příště obvykle dají pozor. Otázka je jak moc jsou zhýčkané.

Ty naše ovce z dálky berou bílé hasky jako malé ovce a také mají snahu se s nima družit, ovšem do okamžiku prvního zaštěkání a výpadu proti psů proti nim, samozřejmě přes plot :-) pak už k nim nejdou.

heczko:
ahoj,
no máš můj obdiv.
Ja začínám se spřežením. mám malamuty. Jednoho 6 letého starého závoďáka - ten taky jak ty tvoje si moc jiných psů nevšímá a jede. Ale mám dvě cca roční feny a ty jak vidí psa nebo nějaké zvíře tak jdou hned k němu a nevím jak je to odnaučit. kdybych neměl toho starého psa který mi je celkem drží ale někdy se zvrhne s nima tak nevím jak by to dopadlo.

Z.H.

Gwen a Dinulka:

--- Citace: admin_tombru  12 Listopad, 2010, 10:57 ---No na krávy fuguje mávat rukama nad hlavou (teda jak to při řízení káry jde) a nějaký bojový pokřik... U takto zdomácnělých ovcí těžko říct. Asi nejlépe vzít někoho na káru a v tom místě ho vyložit aby ovce důrazně zahnal, třeba je i chvíli pronásledoval a ony se už příště obvykle dají pozor. Otázka je jak moc jsou zhýčkané.

Ty naše ovce z dálky berou bílé hasky jako malé ovce a také mají snahu se s nima družit, ovšem do okamžiku prvního zaštěkání a výpadu proti psů proti nim, samozřejmě přes plot :-) pak už k nim nejdou.

--- Konce citace ---

No to bude majitel ovcí celý nadšen, když mu někdo bude na jeho pastvině plašit jeho ovce  :-\

tereza:

--- Citace ---No to bude majitel ovcí celý nadšen, když mu někdo bude na jeho pastvině plašit jeho ovce  Nevím co si myslet/Nerozhodný
--- Konce citace ---

tak nadšený být samozřejmě nemusí, ale pokud mu volně pobíhají zvířata po pozemku, měl by ho mít snad oplocený, ne? ???

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi